Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

• USA Sin City: A Dame to Kill For (více)

Je další horká noc. Bezvětrná a vyprahlá. Dwight (Josh Brolin) hloubá o tom, na kolik způsobů to v životě zvoral a co by dal za to, kdyby dostal šanci začít znova s čistým štítem. Vtom mu zavolá jeho osudová žena Ava (Eva Green) a požádá ho, aby jí ochránil před násilnickým manželem. Dwight však netuší, že Ava má úplně jiné úmysly. Marv (Mickey Rourke) se probudí na dálnici, obklopen několika mrtvými těly a ani za nic si nemůže vzpomenout, kde se tam vzal. Sebevědomý gambler Johnny (Joseph Gordon-Levitt) chce ve hře porazit největšího padoucha ve městě, senátora Roarka. Zahrává si ale s nebezpečným mužem a události se vymknou kontrole. Striptérka Nancy (Jessica Alba) se jen těžce vyrovnává se smrtí Johna Hartigana (Bruce Willis) a je odhodlaná jeho smrt pomstít za každou cenu. V pokračování kultovního snímku Sin City se v několika propojených povídkách vracíme do města hříchu, plného kriminálníků, zkorumpovaných policistů, zabijáků a sexy žen. (A-Company CZ)

rollman1

Tohle pokračování přišlo děsně pozdě. Sin City už nepřichází s ničím novým a ikdyž je vizuál pořád parádní, velké halo to ve mně nevyvolalo. Čistý průměr, kde potěší maximálně krásné vnady Evy Green, parádní výkon Levitta a taneční kreace Jessicy Alby. Povídky nenabízí nic, co by mě uchvátilo. Jsou nudné, nenápadité a jediná povídka, která stojí za to je právě s paní Green. Úplně zbytečné pokračování které sice neurazí, ale ani z něho nebudete nějak hotoví. ()

packa

Diváci bývají věčně nespokojení. Jedna část tvůrcům vyčítá, že pokračování je úplně jiné než předchozí díl, druhá si stěžuje, že pokračování je úplně stejné jako předchozí díl... Za sebe jsem rád, že tvůrci se naprosto důsledně drží původní stylizace. Producenti sice prodělali poslední penny, ale Weinstein Bros. už to nějak rozdejchají. A jen tak mezi námi, jsem rád že jejich obchodní čich čas od času selže. Jinak bychom tu brzy měli přemačetováno... ()

mat.ilda

Kde se mi zalíbilo, tam jdu podruhé téměř najisto... a od první návštěvy se toho mnoho nezměnilo - Sin City zůstalo skrz naskrz iluzorním místem s přeiontovaným ovzduším, kde se svítání buď nedožijete, nebo ho zaspíte, je netknuto zdravým životním stylem, pomsta se zde podává za tepla i za studena a medicína je na překvapivě vysoké úrovni. Kultura odívání nadále ční nad kulturou bydlení a pravidla slouží výhradně k porušování... ani přeživší padouši nešli do sebe, štamgast Marv nezměnil lokál, Nancy si nezaložila na celulitidu a navíc - new kid in town! Krom toho, že je to fešák a štístko, nebojí se i přes svou tělesnou konstituci postavit otrapům hned poté, co nonšalantně prohodí: "Běž na stranu Marcie, musím zlámat pár kostí". Stále se tady jezdí příšerně rychle, nicméně obětí dopravních nehod je neporovnatelně méně než "přirozených" úmrtí a taky vás tady nikdo neunavuje existenčním pinožením, jen staré dobré vraždy pro peníze a nadvládu... jsou prostě ve všem napřed - dokonce pochopili i neužitečnost senátu. Ale hlavně - když vypadáte dobře, lidé se k vám rádi vracejí... to platí i pro Sin City, ačkoli návraty často trpí velkým očekáváním, které nezřídka vystřídá těžké rozčarování, přesto místopřísežně prohlašuji, že já na tenhle digitální hybrid zkrátka nezanevřu, i kdyby byl blbý jako putna, protože tohle z okna prostě neuvidím! ()

Stanislaus

Druhé pokračování "Města hříchů" oplývá opět velmi sugestivním a nápaditým vizuálem, ale příběhově je znatelně slabší než jeho předchůdce, který měl onen primát prvního (tj. neokoukaného) filmu. Nejvíce mě z hereckého ansámblu zaujala Eva Green, která si svou roli náležitě užívala. Zkrátka sequel, který nemusel vůbec vznikat, ale zase bych lhal, kdybych řekl, že ona projekce byla ztráta času. ()

VášaVF

Sin City bylo v roce 2005 velmi milé překvapení a svým zpracováním něco úplně nového a nevídaného. Sin City v roce 2014 již jen těží ze zašlé slávy a nenabízí vůbec nic originálního. Příběhy jsou spíše průměrné a vizuální zpracování je stejné jako v roce 2005. ()

Flego

Pred rokmi som bol v Sin City a bolo to oveľa zábavnejšie a pútavejšie ako teraz. Samotnej atmosfére sa nedá nič vytknúť, horšie je to so samotným príbehom, ktorý je príliš vlažný a jednoduchý. Herecké obsadenie na úrovni, hlavne trio Gordon-Lewitt, Boothe a Green. ()

MontyBrogan

Jediný problém vidím v tom, že tú neskutočne dokonalú atmosféru noirového komiksu v tejto časti sprevádzala občasná lascívnosť a trochu skratkovité ukončenie jednotlivých príbehov. V podstate tu dosť prevláda sex a násilie. Nesťažujem sa, ale zástupkyne nežnejšieho pohlavia budú asi častokrát hodnotiť nižšie. ()

Pejpr

Není to ono prostě. Vizuálně žádný posun od prvního dílu, což není zas takový problém jako naprostá časová desynchronizace, která mate znalce prvního dílu. K přehlednosti nepřispívá ani výměna herců u postav z prvního dílu (Dwighte!). Kvalita příběhů není také nikterak oslnivá a k maximálnímu hodnocení nestačí ani opětovný tanec u tyče Jessicy Alby. Pro fandy Sin City však zůstává druhý díl stále filmovým zážitkem. ()

Darneth

S ženami jako je Ava mám nějakou tu zkušenost, která ve Vás opravdu probudí to spící zvíře a vy občas sníte o krvavé mstě. Já to naštěstí přenechala karmě, než abych si nechala rozřezat neplánovaně i úmyslně obličej a nač si špinit ruce, že? Jak to vystihl totiž Dwight, Ava je predátor a to bez debat dokonalý. Anomálie, která se sem tam někdy vyskytne a kdyby šlo jen o černou kočku, byli bychom jen rádi :D Nic s tím totiž neuděláte, musíte čekat dokud jí nezklátí třeba syfl. Hvězda za příběh pekelný Evči a druhá za to čím jí Bůh obdařil :3 Druhý díl kvalit prvního jinak nikterak nedosahuje. ()

BMW12

Úvodní scéna byla hodně špatná. Ale pak nastoupil Joseph Gordon-Levitt a začalo to být zajímavé. Líbil se mi i příběh Joshe Brolina a Evy Green. A když už to vypadalo, že to až do konce bude dobré, tak poslední příběh to zhatil. Takže když to shrnu, úvodní a závěrečný příběh špatný, ale ty ostatní celkem dobré. Ale první díl byl daleko lepší. ()

Jinny

Druhé Sin City vypada stejně pěkně jako jeho starší bratříček, ve všech ostatních oblastech je to ale slabší pokračování. Na vině není Robert Rodriguez, který odvedl solidní řemeslnou práci (i když tentokrát už působí neinvenčně), ale Millerovy příběhy. Žádný z nich nemá podobné grády jako Marvova cesta za pomstou nebo Hartiganova sebezničující snaha chránit milovanou ženu. Navíc příběh o gamblerovi Johnnym se vyvíjí slibně, ale to upšouknutí, které mělo být pointou, ho srazí na úroveň zbytečnosti. Pokud bych měla někoho označit za hvězdu filmu, pak je to určitě Marv... a senátor Rourke, kterého si Powers Boothe tentokrát mohl dokonale vychutnat. ()

poz3n

Klasická dvojka. Drží si svoje přednosti (ano, dvojsmysl), ale vzhled není všechno. Ona vás musí taky bavit a naplňovat. A tady nám to trochu skřípe. Ale zábava je to obstojná. 7/10 ()

honajz

Prolínání několika osudl několika postav je jistě zajímavé, a u prvního Sin City vcelku povedené a podařené. Ale tady jsem se nudil. Osudy mi byly tak nějak šumák, celá ta komiksová stylizace mě postupně spíše s-rala, stejně tak to jednolité střídání sex (erotika) - násilí - filozofická promluva. A Bruce Willis by možná bylo lepší, kdyby tam nebyl. Nějak už té komiksové "estetice" nerozumím a nebere mne. ()

Pítrs85

První Sin City přišlo v roce 2005 jak rána mezi oči, úchvatná stylizace, dobře drsnej a ponurej příběh, fajn vybraní herci a tak vůbec, zkrátka film, při kterém i zarytí odpůrci Spidermanů, Batmanů a dalších Manů museli uznat, že na těch komiksech něco je. Na dvojku jsme si museli počkat deset let a... no zklamání jako prase :-/ Příběh... mělo tohle vůbec nějakej příběh? Pamatuju si tam jen toho cápka z Temnýho rytíře a taky Marva, o kterým jsem si myslel, že v jedničce zemřel... zemřel nebo ne? :-) A btw možná, že jsem divnej, ale Eva Green určitě není ženská, pro kterou bych vraždil. A dáma už vůbec ne... ()

jonyyy

V dnešní době, kdy 2 - 3 létající superhrdinové v elasťácích ročně vydělávají v kinech skoro miliardu, je příjemné vidět, co doopravdy znamená zfilmovaný komix! Přehlídka charizmatických herců, hlubokých hlasů!, sexy drsňaček a dokonalého vizuálu. 70 % ()

AlfaNumerO

[ČSFD projekce] Největší výtku bych směřoval k většímu nepropojení jednotlivých scén a zakončení každého partu. Problematické je pak nulové propojení s vedlejšími postavami, kdy je vám jejich smrt naprosto u prdele. Trochu zklamání od scénáře, na kterém dělali několik let. Naštěstí, i když forma drasticky vyhrává nad obsahem, dokáže film na jednoho zhlédnutí utáhnout. Některé scény si pak za vizuální zpracování říkají o zápis ne jen do análů filmové kinematografie (ale i Evy Green). Forma za 5*, obsah za 2*. Řečí procent 68% PS: Závěrečné titulky si říkaly o nápaditější zpracování (viz například 300: Bitva u Thermopyl) ()

J.Connor

Sešup stejně patrný jako u knih (byť tady je mj. zpracovaná teprve druhá v pořadí). Ale ono je to u Millera stejně jedno, těch sedm knih je výtečných a srovnatelných a je v podstatě jedno, po které člověk sáhne, jen ale bohužel ta dejme tomu čtená jako čtvrtá v pořadí už bude trochu nudit, jak vizuálem, tak scénářem, protože je to prostě furt dokola. A stejné to má film, který už nemá čím překvapit..... Obsazení Jaroslava Moučky do role Marva je nicméně počin nebývalý! ()

claudel

Žádná jiná herečka se nemohla zhostit ženské, pro kterou se vraždí. Eva Green je záporná femme fatale ne na sto, ale na tisíc procent. Září a dá se říct, že si celý film ukradla tak trochu pro sebe a její prsa si budou pamatovat po odchodu ze sálu úplně všichni, bez rozdílu pohlaví. Jessica Alba je její pravý opak, ale dokáže taky přitvrdit nebo se proměnit v mrchu, jak nás už jednou přesvědčila. No a Mickey Rourke, Josh Brolin a Powers Boothe jsou ve svých rolích taktéž dokonalí. Moji osobu nemohl nepotěšit Ari Gold, i když to byla jen minirole. Sin City 2 mi zkrátka ideálně sedlo a inspirovalo mě tak, že jsem do knihovny sáhnul po jedné knize komiksů s pořadovým číslem 6 a zrovna první povídka byla shodou okolností i první povídkou ve filmu. ()

kajda.l

Vizuální fetiš na kozy zelenooké Evy a ..... něco víc Roberte? Nejlépe napsaná postava byla ta Levittova a to je prostě málo. Liotta standartně strašlivej tragéd. Svět Sin City mě prostě nebere. 65% ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády