...aneb návod, jak si konečně dosyta užít prázdniny.  Panic je nanic je mottem hlavních hrdinů, tří šestnáctiletých kamarádů z Prahy. Ničím se neliší od svých vrstevníků, problémy jim dělají jak předpotopní rodiče a většina dospělých, tak hlavně věk. Nejsou totiž ještě opravdovými muži, ale samozřejmě dětství už mají dávno za sebou. Chtějí strávit prázdniny společně, jenže Vašek dostane k narozeninám od babičky poukaz na zájezd k Balatonu. Honza s Jirkou se proto vypraví na vandr bez něj. Vašek si ale nenechá prázdniny zkazit, uteče z autobusu plného důchodců a vydá se za kamarády. Setká se s nimi v hospůdce v zapadlé vesnici, kde se zrodí úžasný plán. Seznámí se s místní kráskou, která by moc ráda strávila alespoň část prázdnin v Praze. Jirkovi rodiče jsou služebně v Paříži, a tak s ní kluci na pár týdnů vymění jejich luxusní vilu za zchátralý statek. Prožijí báječné dny, zažijí spoustu neuvěřitelných a ztřeštěných příhod se starousedlíky, navážou nová přátelství a s pomocí místních dívek se z nich možná konečně stanou chlapi... (oficiální text distributora)

Enšpígl

No nevím jak panic,ale tenhle film je zcela evidentně na nic.Jediné co jsem od toho čekal byl vtip,jediné čeho se mě nedostalo byl vtip.Zato se Vám dostane v míře vrchovaté product placementu, kolik jen bude chtít, zejména ten na koupelny rabak, je jak ze snu.Ještě že se tam objevil Libor Bouček, ten mě pořádně probral ze snění.No nepopírám, že Šárka Vaňková je krásná mladá dívka,ale myslím , že herečka z ní nebude. Navíc těm klaunům ve filmu by v realném životě nedala ani zoufalá osmedesátka, natož Šárka Vanková:).Ale neva hlavně že máme třetí řady Superstar, může pak alespoň být druhý díl Panice.Děti hladoví v africe a sponozři platí panice. ()

Matty odpad!

Existuje pouze jeden důvod, proč jsem se díval na film Panic je nanic, chtěl jsem zjistit, jak moc je špatný. Více než cokoliv jiného, zní odpověď, ale vezměme to pěkně po pořádku. Děj: Tři nesympatičtí sígři chtějí během letních prázdnin přijít o panictví. Potkají čtyři nepříliš pohledné dívky. Nadrženost je oboustranná, nicméně neopětovaná. Otěže do svých rukou nakonec uchopí Šárka Vaňková, která dá všem (klukům). Pokud máte dojem, že jsem prozradil z děje příliš, vězte, že jsem vám pouze chtěl ušetřit čas zabitý jeho sledováním. Vtipy: Vtipy jakoby ve filmu ani být neměly a těch pár nevypointovaných pokusů o ně vzbuzuje úsměv jedině svou nepatřičností. Sex: Nejodvážnější scénou filmu je asi třívteřinový záběr na šedesátiletou ženu bez horního dílu plavek. Něco dalšího: Když milostivě přivřeme oči nad trapným cameem Libora Boučka, nad amatérskou režii, nad vrcholně (ne)nápadným product placementem (Semtex) a sadistickou délkou, nezůstane nám nic, vůbec nic. Vůbec nic mi tudíž nebrání napsat tento stupidní vtípek: Panic je nanic je na nic. 10% ()

Karlos80 odpad!

Haha, to se zas českým tvůrcům za vidinou rychlého zisku a prodeje podařilo natočit přiblblou pitomost ! Bohužel je to mu tak a je to svatá pravda, alespoň tedy v očích většiny zde komentujících a většiny uživatelů co tomu dali míň jak dvě hvězdičky. Protože víc si to fakt nezaslouží, vůči jiným filmům v mém hodnocení by to bylo doopravdy krajně nefér. Tvůrci tohoto skvostu, by si to vysvětlit ale zřejmě nedali..Určitě nato mají svůj a zcela odlišný názor..? To je správné (to jim neberu).. Avšak mě to ale vůbec nezajímá. Chudáci herci (spíš tedy neherci) a jen nějaký kamarádíčci co vtom hráli, tedy spíše paběrkovali. O jednotlivých rolích a jejich výkonech se fakt nemá cenu radši vůbec rozepisovat. Všichni jsme zajisté viděli. Ať už se jednalo třeba o trapné štěky Verešové na začátku, Ajchmajerové či minutového Boučka..Zajímalo by mě co zato dostal..? Superstar Vaňková jaká zkušená učitelka? To jistě, když zcela určitě ještě před tímto filmem byla sama pannou..To neměli vážně někoho lepšího a po herecké stránce kvalitnějšího..?Další věc která mě natom dost nasrala bylo až nechutné pletení se do politiky a výrok hospodského..Koho volíš? Podle tužky, no jasně přeci pravici! Už jsem myslel ! Přiblblý jak já nevím co.. Pak tam také bylo fakt super, v některé části filmu (už nevím přesně kdy a při čem), a to sice to jak ti mladí hejsci doslova poučovali ty staří..Normálně by schytali facku aby se probudili ! Zkušených herců jako Mileny Dvorské nebo Květy Fialové mi ale fakt docela bylo líto. Asi si jen ale říkali že to mezi mladými prostě tak dnes chodí, a že jim tento film na sebe takříkajíc vydělá, protože jsou to v současné době mezi mladými filmové trendy, ať už z americké či německé produkce, kterým mi zatím nemůžeme ani v náznaku něčím konkurovat.. Je to sice také přiblblé, ale ještě se to mnohdy dá. Ne nemá to cenu ještě bych se víc nasral a to na Silvestra nechci, jedná se doopravdy jen o bezcenný brak, bez špetky nějakého vkusu, natož alespoň s nějakým částečně uceleným dějem. Opravdu velmi chaotický film, aniž jste si v klidu vychutnali jednotlivou scénu, nebo ji alespoň pokud možno pochopili, tak jste byli v tu ránu úplně někde jinde a to vždy bez nějakého většího náznaku, postrádající veškerou logiku. Film bych řadil na společnou kolej z dalšími škváry z poslední doby ať už třeba se Snowboarďáky, Rafťáky, Pánskou jízdou, a konče třeba s Experty. Film je spíše než filmem, takovým velmi nepodařeným experimentem o něco jak už jsem psal výše co tady bylo ať už z daleké Hemeriky a nebo jen z blízké Evropy. Dál bych to charakterizoval jako naprosto zvrácenou záležitost, a jako pokud se to tak dá říct téměř uměleckou sebevraždu. Tento film bych ani nevydal, a docela by mě zajímalo jestli by se ujal i někde za našimi hranicemi..? Vzorový, příkladný a názorný kandidát na nejhorší český film všech dob..! Nějaké nahé holčičí těla, ukájení a jeho názorné předvádění či hodně suchý a nucený humor, mě nijak neovlivní a nic nezmění natom abych tomu s chutí nedal odpad ! Není mi dvanáct ani patnáct...bohudík. ps: Dokoukal jsem jen z čisté zvědavosti, nehledně natom že jsem to chtěl po prvních pár minutách, kde se fakt nic nedělo přepnout jinam. () (méně) (více)

Damiel

Tak tomuhle se říká učebnicový případ klamavé reklamy. Název slibuje „teenagerovku“ v nechutném stylu Holky to chtěj taky nebo Prci, prci, prcičky, uvnitř tohoto obalu ale najdete jen průměrnou komedii bez pořádné zápletky a bez zmíněných lechtivostí. Takový méně vydařený klon populárních Snowboarďáků. Režisér-dokumentarista zůstal ve všem tak na půl cesty, takže i výsledek je průměrný. Nic ve stylu prcičkovských nechutností, z lechtivých záběrů tady neuvidíte vůbec nic. Ti teenageři, kteří právě tohle očekávají, jistě film do konce nedokoukají. Slabý scénář bez zápletky (jen čekáte, jak o „to“ naši hrdinové přijdou) drží pohromadě jen několik vtipných situací, které sice pobaví, ale dobrou komedii samy o sobě nedělají. Stejně jako prokládané animace evokující známé Básníky. Nepřekonatelným problémem je také obsazení. Superstar Šárka Vaňková je ve filmu evidentně jen z důvodu komerčního lákadla pro její fanoušky, pro své herecké nadání určitě ne. Obávám se, že se nám tady rodí česká Jennifer Lopez, se stejně umělým a toporným projevem. Ani casting tří Pražáků se moc nepovedl. Zejména Tomáš Žatečka vypadá jako desetiletý Eda Souček ze Svěrákovy Obecné školy, rozhodně ne jako šestnáctiletý puberťák. Dobrý je hudební soundtrack (skupiny NightWork a UDG), jinak je Panic opravdu nanic. ()

decouble odpad!

Nechci být jen dalším ve frontě, kdo hází kameny (velký šutry) na tenhle film, ale nemohl jsem uvěřit čemu jsem venoval 100 minut života. Kéž by ty kluky ten velkej a tlustej chlapík zabil. Stejně se určitě i on vyspal se Šárkou Vaňkovou. A soundtrack byl taky pěkně debilní. Pořád ty teplý pop-rockový odrhovačky už od Snowboarďáků. ()

• Do českých kin na film přišlo 82,7 tisíc diváků, kteří v pokladnách nechali 7,1 milionu Kč. (NIRO)
  • Kapela, která hraje v hospodě na vesnické zábavě, je UDG. (Indy21)

Michal Hruška vítězem filmových cen Artur

Michal Hruška vítězem filmových cen Artur

17.06.2015

Ceny v prvním ročníku soutěže krátkých filmů Artur, kterou pořádá televize Óčko, byly předány. Reportážní video můžete zhlédnout zde. Filmoví nadšenci poslali přes 50 filmů, porota vybírala mezi 29,… (více)