Ve jménu krále

• Německo Schwerter des Königs - Dungeon Siege (více)

Mladý silák, kterému nikdo neřekne jinak než Farmář, hospodaří na svém statku s krásnou ženou Solanou a synkem Zephem. Dozvídá se, že král verbuje – chystá se válčit proti strašlivým Krugům, zvířecím bojovníkům, jimž velí nemilosrdný Gallion. Do Farmářova domu zavítá Norick, starý muž, který ho vychoval. Farmářova žena odjíždí do vesnice prodat na trhu zboží. Mezitím farmu přepadnou Krugové, které ale Farmář statečně odrazí. Ihned spěchá do vesnice, kam už ale zabijáci rovněž dorazili. Přestože se místní srdnatě brání, mnoho jich zemře. I Solanini rodiče a synek Zeph; Solana je zajata a odvlečena. Farmář pohřbí mrtvé a s Norickem a Solaniným bratrem Bastianem se vydává hledat ženu... Gallion se spřáhl s vévodou Fallowem, královým synovcem, který tráví dny pitím a oddává se všemožným neřestem. Králův mág Merick ho proto nenávidí, Fallow už se ale vidí jako příští král. Gallion otráví královo jídlo, ze kterého okusí i Fallow. Gallion ho zachrání s podmínkou, že se s vojskem přidá k jeho Krugům. Ani král nezemře, přesto mu ale podle Mericka zbývá málo času... Zatímco proradný Fallow jednoho dne zmizí i se dvěma legiemi vojska, král shromáždí zbylé vojáky a vyrazí do války. Muriella, Merickova dcera, která byla do Galliona zamilovaná, se snaží vykoupit svou zradu tím, že se vydá ve stopách vojáků a využívá přitom svých nadpřirozených schopností. Farmář a jeho dva přátelé se zatím přes nebezpečný les dostávají k ležení Krugů, kde hledají Solanu. Jeden z Krugů Farmáře omráčí a Bastian mezitím najde svou sestru. Oznamuje jí smrt rodičů i syna a Solana je zdrcená. Farmář se probouzí spoutaný na zemi a přijíždí k němu Merick. Zatímco Fallow se s vojáky připojí ke Krugům, Farmář, kterého Merick dovede ke králi, se dozvídá, že je králův syn. Je překvapený stejně jako sám král, který už nedoufal, že se se svým ztraceným synem kdy shledá. Farmář ale o tuto výsadu nestojí a zpočátku odmítá zúčastnit se bitvy, která se chystá. Velením je tedy pověřen Tarish. Nakonec se Farmář přece jen připojí... (TV Prima)

Tomasso001

S přimhouřenýma očima je to slabě podprůměrný filmek, možná díky tomu, že mi začátek opravdu připomínal hru, jinak masky, hudba, režie žádná sláva, ikdyž na Bolla je to zatraceně soldiní výkon, nebo spíš zázrak, že dal tolik dobrých herců dohromadys, kteří vytrhují nejeden trn z paty filmu. Scenérie nejsou špatné a film celkem rychle odsýpá. Bollovy filmy většinou shlídnu jako z rychlovlaku a přetáčením si z nich dělám spíš trailer, tenhle sem dokázal dokoukat:-) ()

Beky odpad!

Jmenuju se Uwe Boll a představuju vám nejlepší film všech dob, to co jsem vymáčknul z pouhého 60ti milionového rozpočtu, samozřejmě dolarového, je něco fantastického, myslim, že Michael Bay, Spielberg, P. Jackson jsou amatéři a můžou mi v klidu políbit prdel, jejich filmy jsou šílený sračky, jenom díky mě se diváci mohou na chvilku přenést z reality našeho světa do fantastických světů, které maluji, hraju si s nima, piplám a dávám život na filmovém plátně. Chci poděkovat jenom sobě, za to, že jsem se stvořil a mohu vám předat svoji vizi!! Děkuji!! Navěky Váš milovaný Uwe Boll. Jednou větou: Nejsem zaujatej, každý film hodnotim střízlivě a pro tři dobrý trikový scény nehodlám mouřit oči...a na dobrou noc malá básnička: Jednou básničkou: Peníze nejsou všechno Bolle!! Kam to dotáhneš...Ty jeden vole?? Píšu ti tuhle básničku, aby si pořídil rakvičku...neni pro tebe...ne, ne, ne...je pro tvé filmy, kreténe!! P.S. Možná, že jsem viděl zkrácenou verzi ( zhruba 2h. měla ) a něco suprovýho mi teda uteklo, tím jen chci říct...abyste neřekli, kde ji mám vzít!!:) Díky!! ()

gjjm odpad!

Nemám moc co dodat k Cervenakově komentáři. Takhle by vypadal Pán prstenů, kdyby ho natočil Troška. ()

lennyd

Farmář (Jason Statham) si poklidně žije na své farmičce, a nějaké tahanice místního krále (Burt Reynolds) a po moci toužícím mágovi Gallianim (Ray Liotta) ho vůbec netrápí, hlavně že mu dobře rostou tuříny. Ale když zákeřní krugové (takoví ošklivější skřeti) napadnou jeho vesnici, zabijou mu syna a unesou ženu (Claire Forlani), je vtáhnut do nekončící války i on ... Jak to jen Uwe Boll dělá - ač točí sračku za sračkou, vždycky sežene peníze na autorská práva k další počítačové hře (tentokráte Dungeon Siege) a - to hlavně - dokáže zaplatit luxusní herecké obsazení - považte sami Jason Statham, Burt Reynolds, Claire Forlani, Leele Sobieski, Ron Perlman, Ray Liotta či Matthew Lillard - tito všichni určitě ve filmu nehráli jen pro Bollovy modré oči. Pravdou je, že tento film není tak hrozný jako ostatní Bollovy počiny, a když si ho člověk tak nějak rozkouskuje, tak se na něj dá i podívat (i když příběh chvilkama skřípe - chce to držet se jedné dějové linie a neměnit ji jako ponožky). Po vizuální stránce taky film není nejhorší, sice v bitvách jsem kapku nestíhal stíhat střihačovy úmysly, ale co už. Hvězdička navrch za Claire Forlani :) ()

ywo666

Trhnite si nohou. Že to robil Boll som zistil až po filme. Vcelku mám rád fantasy, mám rád Stathama, mám rád Liottu a film mi nepríde taký hrozný. Počas stopáže som sa nenudil a to je hlavné. A keď film skončil bol som smutný a chcel viac. Slabé 4*. Ale pre mňa to nie je odpísaný film (aj keď možno keby som si to pozrel ešte raz išiel by som s hodnotením dole). ()

Bobik9

Slušná akční fantasy pohádka s viditelnými podobnostmi s Pánem prstenů a mým oblíbeným akčním hercem Jasonem Stathamem. Dobří herci, dobrá muzika, krásné prostředí a výborná akce. Ovšem žádná originalita a příliš dlouhé. Škoda. ()

majxik

Uff, k Uweho filmům s "herním" názvem začínám přistupovat čim dál tím více s opatrností... Nu což, ale raději se pustim do hodnocení od toho nejlepšího k nejhoršímu. Takže dobré herecké osazení je rozhodne klad, hudba byla líbivá a dokonce některé scény byli pěkné. Ale bohužel příběh byl vykradený asi z 7-8 fantasy, a bylo to na nich znát, mnohdy mě některé části byli do očí, a co je ve hře dokonalé nemusí být v filmu až tak košer, což je bohužel tady pravdou a hlavní hrdina se zdá být naprosto supermanský až na chvíle kdy se z něj stane lama která se nechá polapit jednodušeji jak králik nadopovaný Rohypnolem aby se v zápětí zachránil naprosto prapodivným způsobem. Ale kdyby to byla jediná fantasy kterou jsem kdy viděl tak bych asi překousnul více... ale teď pozor na spoiler, pro ty kteří to neviděli... Bojovník vyčítá magoj že mág bojuje kouzlama, vážně? Proboha! Je to mág, to je jako kdyby mág mu vyčítal že on bojuje mečem a ne magii. OMG! No dobře, už to zkrátím... Uwe si může zapsat do deníčku zabití dalšího zpracování hry na filmové plátno. A my se můžeme obrátit na boha v kterého věříme, aby Uwe příště natočil něco lepšího. Přeci jen má peníze, dokáže sehnat dobré herce a i technologie, tak se to snad jednou podaří :) ()

T-pack

Vidět Jasona Stathama na začátku filmu farmařit byl pro mě tahák jak hovado. A ačkoli to hned od začátku vypadalo jako laciné fantasy, měl jsem nepochopitelnou chuť film dokoukat, zvlášť když na scénu naběhli i Ron Perlman, John Rhys-Davies a Burt Reynolds. Triky byly mizerné, což se dalo čekat a člověk nemusí koukat na tu samou scénu s proříznutým hrdlem z kterého se vyvalí slizovitý černý dým pětkrát, nicméně výprava byla ucházející. Stathamovými bojovými kousky jak z filmu Jackie Chana jsem se zvrhle bavil, jinak byl film bohužel o ničem, příběhově naprosto ubíjející a já podezírám Primu, že mi pustila rovnou Director's Cut, protože nudu snesu, ale v rozumnym množství. Naskočily titulky a ty krávo - Uwe Boll. Měl jsem pocit prozření jak Newton, když ho napadla gravitace, všechno bylo najednou jasný a logicky do sebe zapadalo. Dámy a pánové: Ve jménu krále, film Uwe Bolla. ()

Yoshimitsu

Na tu dobu bych očekával už vybroušenější triky. Skřety šlohli z Pána Prstenů a divím se, že postavy Jasona neustálým nazýváním "Farmář" nenaběhla žíla a nerozdával smrtící chvaty. Dávám 45% ()

VasaX

Uwe, dále plení herní herní motivy. Tentokrát se zastavil na skok u Dungeon siege, kde z něj vzal motivy a hodil to do šejkru s Pánem Prstenů. na Bollovy poměry to není až tak zlé, celkem známé herecké obsazení, a ani ne moc špatné (teda ženské role - radost pohledět, alespoň co se vizuálních kvalit týče :-)). Jako poobědové odpolední Béčko to není špatná podívaná. Nic víc, nic míň. ()

Trustme

Důvodem ke zhlédnutí této zdlouhavé taškařice je pro mě pouze přesvědčení, jak vypadá filmová "adaptace" mojí srdcové PC hry Dungeon Siege a přítomnost Jasona Stathama v žánru, kam byl zřejmě násilím Krugů odvlečen... Bohužel po Jacksonových Pánech prstenů by mělo být už jasné i Uwemu, že je marné tvořit cokoliv z fantasy, aby nebylo srovnáváno či okoukáno z této slavné filmové trilogie. Ze hry Dungeon Siege je ve filmu použito pouze pár jmen postav, míst a hradů a snad ještě, že při výběru vaší herní postavy je jedna z možností plešatý muž se strništěm vousů. Jako fanoušek JS a DS dávám z osobních důvodů 3 hvězdy, jinak bych po tomhle filmu ani neštěkl. ()

Všivák

No nevim. Co tam sakra dělají ty ninjové. Masky Krugů? To je to nejhorší co jsem viděl. Strašné efekty. Rozuzlení na závěr. To bylo fakt k popukání. Stejně jako souboj mágů. Vlastně na pobavení docela dobrý. ()

JohnSmith

Jedno se Bollovi musí nechat, sehnat takovou hereckou grupu se jen tak nepodaří, zvlášť do takovéhle patlaniny, která si hraje na Pána Prstenu. ()

Elrond88

65%, spoiler nespoiler, musím si ulevit: to je ale vykrádačka!!! Není tu ani sebemenší snaha zamaskovat, že Cedrický les = Fangorn a Krugové = Skřeti. Jaké je ale mé překvapení, že ve Fangornu nežijí enti, nýbrž jakási (snaha-o-víc) sexy Galadriel. Trojice, procházející Fangornem-Lothlórienem (jeden skupinu vede, jeden je dlouhovlasý blonďák (podobnost s Legolasem čistě náhodná!) a ten třetí svou zarputilostí a občas nevrlostí vydá za trpaslíka (ale má luk, nikoli sekeru) vyjde z lesa u Železného pasu, kde se právě formují vojska skřetů. Holohlavý Aragorn a jeho dva druzi, převelečení za Krugy se vmísí do skupiny s helmách, které nosí Krugové (Frodo a Sam v Mordoru lalala), ale brzo jsou odhaleni... Ve filmu jsou však nové postupy a staří známí hrdinové se ubírají jinými cestami. Třeba Aragorn zabíjí celkem snadno nazguly. Úplnou novinkou pak jsou skřeti, podhrabávající se pod zemí jak krtci, japonští ninjové a sebevražední skřetí atentátníci. Příběh pokračuje. Eówyn se vydává do boje bez vědomí svého otce. Pointa nakonec: "I'm your father, Luke!"... Scénář napsaný, že některé hlášky občas až bolí v uších, některé záběry asi natočil za režiséra nějaký náhradník... i když to by možná filmu jen prospělo! A tak dál... ale tentokrát nejsme svědky typického Uwe-Bollovství (zprznění oblíbené pc-hry). Film má celkem dobrou atmosféru, působí na hranici parodie na fantasy a fantasy samotným, nakonec je to celkem milé, cením si i hereckého obsazení, radši vidím známé herce, i když nepředvedou oskarové výkony, než nějaké neznámé Němce. Takže pokud to vezmu s nadhledem tak můžu říct, že se mi film celkem líbil. ()

Guzo

Film plný klišé, který všichni předem zatratili, když se podívali na jméno režiséra. Nemam moc rád filmy na motivy her nebo knih, pokud jsem je hrál/četl. Dungeon Siege jsem hrál kdysi a moc mi z toho v hlavě nezbylo, ale co si tak vzpomínam, tak film je o něčem úplně jiném. Nevadí.. Co si ale také vzpomínám na filmového Pána prstenů (kterého znám samozřejmě skoro nazpaměť), musím říct, že není nejmenších pochyb, kde se Uwe inspiroval. První scéna s Farmářem a jeho synem na poli, ta hudba a sestupující kamera, no nevzpomněli jste taky na něj? Ale nejde jen o styl točení nebo hudbu, samotný scénář je skoro až na žalobu. Souboj dvou mágů v místnosti (jenom čekáte, že sundají oblečení a budou mít bílé pláště ;), dcera vydávající se bojovat, podlý travič krále, les s tajemnými obyvateli a nestvůry, které tu jsou sice v hnědých elasťákách ;-), ale skřetům přeci jen docela podobné. No, až na tuhle podobnost a na komické převleky ale film není až tak špatný. Jason Statham je tu opět za drsňáka a i když moc nechápu, kde se farmář naučil bojovat mečem, akční scény se docela povedly. ()

Ichabod

Je zvláštní jak se In the name of the King v podání Uwe Bolla stylizuje spíše do světa Pána prstenu, který je svým výsledkem zoufale unuděný oproti herní předloze, která je plná originálních ras, světů a v neposlední řadě taky fantastické hudby. Ta původní ve filmu absolutně absentuje a je tak hrozná, že jsem měl pocit, že jsem se vrátil v čase o třicet let (případně deset v české filmové tvorbě). Ano film hodnotím absolutně nudnými dvěmi hvězdami, které nevypovídají o zásadní ne/kvalitě. Kvalit obsahuje málo, ale dá se bavit na jeho účet. Také celkem zaujme Statham, jež se pere/seká prakticky stejně jako v Kurýrech a jiných jeho akčních filmech, bez ohledu na věrohodnost boje dávné doby.Ale protože film ignoruje herní předlohu tak se na průměr nedoškrábe ačkoliv má k dobru hned dvě nádherné kočky a to prakticky dokonalou Kristannu Loken a Claire Forlani. A vynikajícím fórem je obsazení Raye Liotty, který podává "nejlepší výkon ve špatném filmu" a tedy jej nominuji na Cenu Nicka Cage™. ()

blackJag

Známý prznitel herních předloh Uwe Boll se tentokrát celkem utrhl a natočil něco, co by se s jistou dávkou nadsázky dalo považovat za dosavadní režisérův majstrštyk. Neznamená to ale, že scénář filmu není tradičně podprůměrný (farmář???), herci blbě obsazení (známé tváře, to se musí nechat, ale Lillard, Liotta nebo Reynolds jsou v rolích králova synovce, resp. mága, resp. krále pořádnou pěstí na oko) nebo hudební doprovod během celého filmu mimo jako nic. Také triky působí dost seriálově. Na druhou stranu,výprava má celkem úroveň, prostředí je dobře vybrané a kamera není z nejhorších (to, že je blbě vedená, stále nad něčím přelítává a kolem něčeho se točí, je už věc jiná). Když člověk nebude srovnávat s PÁNEM PRSTENŮ (takovou konfrontaci by film samozřejmě nepřežil), ale postaví ho sobě rovnému (třeba ultra sračkoidní DRAČÍ DOUPĚ zdá se mi jako vhodný kandidát do poměru), je pravděpodobnost poskytnutí nějakého procenta zábavy celkem reálná. 50% ()

Uwe masakruje zombíky... opět

Uwe masakruje zombíky... opět