Země v ohrožení (TV film)

• Kanada

Neil Bregman

Scénografie:

Ed Hanna
  • lxbch

Nechám stranou fakt, že to vykrádá Jádro (myslím film Jádro, nikoli zemské jádro). Je to tak přinejmenším F-ková produkce, a tomu odpovídá výsledek (nelogické chování postav: proč se trénovaný voják, kterej dokáže přežít v mrazu díky tomu, že se schová do losa, nejistí aspoň lanem, když stojí na hraně propasti?!? atd.). Navíc se to bere hrozně vážně. Proč? Pokud by tvůrci brali natáčení s trochou nadsázky, bylo by to jistě zajímavější a bylo by menší utrpení film dokoukat do konce. Stejně by mě ale zajímalo, proč Kanaďani, takový poklidný národ, točí tolik katastrofických filmů? Navíc se všechny odehrávají v USA.(23.1.2013)

• BMAJTZ

Uz v prvnich 5ti minutach je to jasny odpad a co teprve zbytek filmu? Naprosto predvidatelne a blbe. Pribeh neskutecne stupidni ze by to nesezrala ani slepice s polovinou mozku. Triky radeji ani nebudu komentovat. Mimochodem jestli by nas meli zachranit takovi vedci jako jsou vyobrazeni v tomto filmu tak by s nami byl opravu amen. Tohle to je proste jasna ukaza filmu ktery nikdy nemel vzniknout. Film Jadro byl aspon trochu dobre promyslen tohle fakt ale ne.(24.7.2008)

• MIMIC

Doposiaľ som Plan 9 from Outer Space (určený pre strieborné plátno) ani nič podobné nevidel. Pokiaľ to dielo bude mať nejaké poetické hodnoty (v najširšom zmysle slova), s pokojným svedomím tomu dám i päť hviezdičiek, nakoľko chladná a neosobná technická perfekcia a remeselná zručnosť je to úplne posledné, čo ma na filme ako takom zaujíma. Technickej perfekcii a remeselnej zručnosti sa totiž dá naučiť, páni, s poéziou v duši sa filmár musí narodiť. Späť k filmu Zostup (ktorý nejaký psycho premenoval na Zem v ohrození). Z hľadiska šovinistickej filmovej estetiky je to pochopiteľne takisto číra hrôza, no pripomínam, že toto je TV film neašpirujúci na žiaru strieborného plátna. V televízii sa dajú vykúzliť zázračné veci (viď niektoré slovenské inscenácie tzv. televíznych pondelkov). Režisér Zostupu nevykúzlil nič pozoruhodné, no je tam Luke Perry - ak nejakému hercovi okrem Clinta Eastwooda starnutie dvíha sexappeal, je to Luke Perry (skúste polemizovať), ďalej sú tam podivné stroje v ešte podivnejších hlbinách Zeme, čo evokuje bezkonkurenčne vzrušujúce čítanie made in Jules Verne (generáciu odchovanú na počítačoch úprimne ľutujem) a láva, ktorá sa vlieva do riečneho toku s vodopádom, čím v zlomku sekundy neguje akúkoľvek vodu (komu sa to zdá pritiahnuté za vlasy, nech kontaktuje vulkanológa :-) Descent je proste šrot, ale milý :-)(7.8.2007)

• Triathlet

Proč se takovéhle filmy vůbec točí..? Je to jenom jedna velká trapnost, jak se tento snímek snaží napodobit filmy jako Armagedon nebo Jádro, některé scény byly zřetelně ukradené, třeba ta jak se ten jeden borec obětuje pro celý svět a přes sklo se loučí se svými přáteli. Už jsem jenom čekal až odjede kamsi dolů výtahem se slovy ,,Opatruj mojí dcerku":)(25.7.2008)

• ajne

Ale jo. Je to prostě Céčko jako když vyšije. Mm ale rád filmy s podobnou tématikou a těch je jako šafránu. Takže i tenhle dostal místo. Neřešte logiku, nečekejte ohromující efekty (i když si myslím, že tady celkem ujdou) a přežijete to. Mne film nevadil, bral jsem ho jako takovou slabší odnož Jádra.(11.7.2011)