poster

Země v ohrožení (TV film)

 • Kanada

  Descent

 • Slovensko

  Zem v ohrození

Sci-Fi / Katastrofický

Kanada, 2005, 87 min

Scénář:

Michael Konyves

Hudba:

Sean Murray

Producenti:

Neil Bregman

Scénografie:

Ed Hanna
(další profese)
 • lxbch
  odpad!

  Nechám stranou fakt, že to vykrádá Jádro (myslím film Jádro, nikoli zemské jádro). Je to tak přinejmenším F-ková produkce, a tomu odpovídá výsledek (nelogické chování postav: proč se trénovaný voják, kterej dokáže přežít v mrazu díky tomu, že se schová do losa, nejistí aspoň lanem, když stojí na hraně propasti?!? atd.). Navíc se to bere hrozně vážně. Proč? Pokud by tvůrci brali natáčení s trochou nadsázky, bylo by to jistě zajímavější a bylo by menší utrpení film dokoukat do konce. Stejně by mě ale zajímalo, proč Kanaďani, takový poklidný národ, točí tolik katastrofických filmů? Navíc se všechny odehrávají v USA.(23.1.2013)

 • Aluska88
  **

  Bývalý fešák z Beverly Hills 90210, Luke Perry má nyní na starosti mnohem důležitější problémy, než ty, které řešil se svými přáteli v tomto kultovním seriálu. Vlastně má jen jeden problém, a to globálních rozměrů. Musí se vydat do středu Země a odpálit nukleární bombu, která by usměrnila lávu, která, jako ze samotných pekel neřízeně vylézá na povrch a ohrožuje tak všechno na planetě. Na Luka jsem se i docela těšila, takovou radost jsem už ovšem neměla z toho, když jsem uslyšela ten nepříjemný hlas Filipa Švarce. Nu což, nějak jsem si zvykla a sledovala, jak si pan Perry bude počínat v záchraně lidstva. Ze začátku se nám v několika okamžicích představí žhavá láva útočící na město, pak se Luke setká se skupinkou vědeckých odborníků, všichni se usadí do "podzemského" vrtného přístroje, který šlohli z Jádra a vydají se do hlubin Země. Mezi členy posádky najdeme i mladého vojína, hotového Sherlocka Holmese, který dokáže díky své všímavosti v mžiku z pohybů jednoho plukovníka vydedukovat, že kdysi prodělal zánět středního ucha:) Celý děj se v podstatě odehrává "pod Zemí." Nějaké záběry, či scény věnující se lávě a jejím dopadům na okolí se zde nenachází vůbec. Veškeré informace jsou nám zprostředkovány pouze prostřednictvím televizní moderátorky, která situaci "napjatě sleduje.":) A celkově je Země v ohrožení až nápadně podobná Jádru, včetně závěrečného Happy endu. "Musíme se postarat, aby z toho vyšlo hlavně lidstvo." - "Jen pro úplnost, mluvíme o totálním vyhynutí."(27.1.2013)

 • ajne
  **

  Ale jo. Je to prostě Céčko jako když vyšije. Mm ale rád filmy s podobnou tématikou a těch je jako šafránu. Takže i tenhle dostal místo. Neřešte logiku, nečekejte ohromující efekty (i když si myslím, že tady celkem ujdou) a přežijete to. Mne film nevadil, bral jsem ho jako takovou slabší odnož Jádra.(11.7.2011)

 • tron
  **

  „Je tam veľa krému.“ Najtemnejšia herecká tvár mládežníckeho seriálu „Beverly Hills 902 10“, Luke „Dylan McKay“ Perry (*1965), sa predstavuje v titulnej úlohe televízneho katastrofického trileru o tom, ako sa nám planéta Zem rozhodne dať príučku za to, ako škaredo sa k nej kvôli prírodným zdrojom správame. Začnú teda smrteľne v globálnom merítku útočiť tektonické dosky. Je to presne také zlé, slabé a úbohé, ako by ste čakali z traileru, ale je tu plus a tým je stále spoľahlivo sympatický Luke „mám pokrčené čelo“ Perry (INVÁZIA, PIATY ELEMENT).(26.7.2008)

 • MIMIC
  **

  Doposiaľ som Plan 9 from Outer Space (určený pre strieborné plátno) ani nič podobné nevidel. Pokiaľ to dielo bude mať nejaké poetické hodnoty (v najširšom zmysle slova), s pokojným svedomím tomu dám i päť hviezdičiek, nakoľko chladná a neosobná technická perfekcia a remeselná zručnosť je to úplne posledné, čo ma na filme ako takom zaujíma. Technickej perfekcii a remeselnej zručnosti sa totiž dá naučiť, páni, s poéziou v duši sa filmár musí narodiť. Späť k filmu Zostup (ktorý nejaký psycho premenoval na Zem v ohrození). Z hľadiska šovinistickej filmovej estetiky je to pochopiteľne takisto číra hrôza, no pripomínam, že toto je TV film neašpirujúci na žiaru strieborného plátna. V televízii sa dajú vykúzliť zázračné veci (viď niektoré slovenské inscenácie tzv. televíznych pondelkov). Režisér Zostupu nevykúzlil nič pozoruhodné, no je tam Luke Perry - ak nejakému hercovi okrem Clinta Eastwooda starnutie dvíha sexappeal, je to Luke Perry (skúste polemizovať), ďalej sú tam podivné stroje v ešte podivnejších hlbinách Zeme, čo evokuje bezkonkurenčne vzrušujúce čítanie made in Jules Verne (generáciu odchovanú na počítačoch úprimne ľutujem) a láva, ktorá sa vlieva do riečneho toku s vodopádom, čím v zlomku sekundy neguje akúkoľvek vodu (komu sa to zdá pritiahnuté za vlasy, nech kontaktuje vulkanológa :-) Descent je proste šrot, ale milý :-)(7.8.2007)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace