Najväčšie kriminálne prípady Slovenska

Slovensko, 2006, 15 h 20 min (Minutáž: 24–27 min)

Epizody(36)

Boli ich desaťtisíce. Od drobných prečinov až po tie najhroznejšie zločiny. Z toho množstva prípadov je však iba niekoľko takých, ktoré si zapamätali celé generácie. Súčasný pohľad na dvadsaťštyri najznámejších kriminálnych prípadov na Slovensku očami expertov, vyšetrovateľov, aj pôvodných svedkov. Tušili by ste napríklad, že v čase najhlbšieho komunizmu hrozil našej krajine teroristický útok priamo z Ministerstva spravodlivosti? Spomínate si ešte na krvavú vzburu väzňov v Leopoldove a ešte stále vám vlasy dupkom vstvávajú pri zmienke Causa Čubírková? Pôvodný dokumentárny seriál Slovenskej televízie vás v nasledujúpcich týždňoch oboznámi o tom najzaujímavejšom z policajných spisov...
Jednotlivé časti:  1.-Vietnamský masaker
32.-Vražda v nočnom parku
33.-Rozsudok smrť
34.-Vinný, nevinný
35.-Zrodený zabíjať
36.-Neobjasnená smrť kurtizány (oficiální text distributora)

D.I.G

Surová skutočnosť. Tí čo kecajú o relistickosti a múdro kývajú veľkými hlavami a toto je u nich pokladané za nič, tak potom neviem čo je pre nich dostatočne real. Teda brutalitou príbehov to predháňa Sedem ()

lenzi

Výborne spracovaný seriál, ktorý pri nočnom sledovaní tromfne hocijaký kvalitný horor. Sledovať takéto zábery v TV mi zväčša nerobí problém, ale pri horehronskom rozparovačovi som mal aj ja dosť. ()

Žažulienka

Původně příjemně strávený prázdninový večer se natáhl na děsivé psycho. První díl, který jsem viděla byl právě s Horehronským rozparovačem. Je to už pár let zpátky, ale úzkost z toho mám ještě dnes, když si vzpomenu na ty záběry, které tento pořad nabízí. S ohledem na to, že jsem vlastně v té době ani nebyla daleko od místa, kde se rozparovač pohyboval, tak mi bylo ještě víc ouzko. Uvědomění se, že toto není nějaké americké béčko s cákanci krve, ale naprostá realita děsí ještě víc. Možná na jednu stranu je dobré pustit do lidí strach, ale kdyby v dnešní době existoval trest smrti, tak se na oprátce po Svitekovi houpe dost lidí... ()

snakepit

Najlepší dokumentárny seriál, aký vznikol na Slovensku za poslednú veľmi dlhú dobu. Neskutočne realisticky a pútavo podané prípady, ktoré otriasli celým Slovenskom a Československom skutočne nemožno odporučiť slabším žalúdkom. Komu však nevadia zohavené telá a brutálne vraždy, určite si príde na svoje. ()

zla.ovce

36 velkých případů z historie (česko)slovenské kriminalistiky. Časové rozpětí je od 50. let až do současnosti. Dokumenty jsou doprovázeny fotkami z rekonstrukcí a ukazují pravou tvář zločinu. Musím ocenit velmi zasvěcené komentáře Prof. Heretika, který některé z těchto vrahů sám vyšetřoval. Dílů by klidně mohlo být víc, protože řada hrůzných zločinů nebyla zmíněna. Něco takového by se mohlo natočit i u nás v ČR. ()

J0man

Výborne a pútavo natočené, niektoré prípady nie sú až tak zaujímavé, ale tie ostatné stoja zato, to najlepšie, čo sa u nás od revolúcie natočilo! TOP diely: 3 - Nočný vrah, 5 - Nedokončená modlitba, 8 - Vražda bezdomovcov, 11 - Horehronský rozparovač.......95% ()

MeGab

Dobře natočené. Nelíbil se mi poměrně velký prostor pro študované blby, co měli u svých jmen profesi psycholog. Ne, že bych proti těm chlapům a ženským ušatým něco měl, mluvili k věci, ale jsou to jen kecálisti. To tam mohli dát rovnou prostor věštcům z křišťálové koule. Ti taky dokážou zpětně okecat úplně všechno. ()

Dinsberg

Dohromady se sérií Hrdelní zločiny ukázka nejhorší kriminální sebranky na území někdejšího Československa. Mě osobně asi nejvíc zůstane v hlavě Štefan Svitek (Horehronský rozparovač). Tenhle seriál ukazuje zločin v celé její nahotě. Bohužel. ()

1V4N

Na slovenské pomery je to Bomba!! Maštalír svojím hlasom pridával seriálu mrazivú a znepokojúcu atomosféru. Dodnes si pamätám časti o Čubirkovej a Vietnamský masaker. ()

Olafsson

Neskutečně dobré, ba vynikající, návykové. Viděl jsem celou sérii už třikrát a vím, že se k ní vrátím. Slováci jsou na míle před námi, co se týče kvality takových pořadů. A hlas Tomáše Maštalíra je fenomenální. ()

Hrabovo odpad!

Dala som len 4 diely. Myslím si, že fotodokumentácia kriminalistov nepatrí na televízne obrazovky, opakované detailné zábery na skrvavenéí obete brutálneho násilia majú vidieť len vyšetrovatelia, diváci majú využiť svoju imagináciu, ktorú by dostatočne motivovali slovné opisy alebo menej drastické zábery. Seriál nie je dobre urobený ani z hladiska dokumentácie (nič sa nedozvedáme o tom ako policajti prišli na stopu páchatelov, ani o motivácii jednotlivých činov z hladiska páchatelov, niekedy ani súdnych znalcov, ktorí majú ale taký malý priestor, že nečudo) ani z hladiska filmárskeho - popisom letných vrážd sprevádzaných akousi mužskou postavou zabárajúcou sa do snehu si predstavu o deji neurobíme. Kamera bezúčelne švenkuje, obraz ponúka rozmazané postavy motkajúce sa po obzore...Nie je to dokument, o umeleckom zámere nemože byt reči. Myslím, že drastické spracovanie nahrádza chýbajúcu schopnosť sprostredkovať práve dokumentárnym sposobom jednotlivé činy a ich motiváciu, pohlad na osobnosť páchatelov. Navyše sú tu faktografické chyby - Jozef Slovák nebol prepustený na základe prezidentskej amnestie, ale pretože už mohol žiadať o predčasné prepustenie z výkonu trestu v zákone danej lehote. Na čo to preboha bolo dobré natočiť? ()

akcul

Viděla jsem zatím pár a nevím, zda budu pokračovat. Opravdu drsný dokumentární seriál, jehož ambivalentnost, kterou zde všichni propíráme, je strhující. Je to haluz, je to hnus. Odvracím zrak a pustím si další. Opravdu ne pro každého, mrazí vás v zádech, když slyšíte činy, hrůzy, motivy, místa, která znáte, vrahy, kteří podle fotek vypadají "normálně" a naopak. 11. díl jsem nedokoukala. Síla! Mazec! CSI je proti tomu Večerníček! ()

queckelberghe

Drsné. Ale taká je niekedy (alebo často?) realita, nie? Na Čubírkovú len tak ľahko nezabudnem, useknutú hlavu na záchode mám pred očami ešte teraz. Desivé. Ale, podľa mňa, veľmi hodnotný dokument. Zvlášť, keď sa ku kauzám vyjadrujú skutoční odborníci, za psychológov napríklad Heretik.. ()

FREEWHEELER

Precízne zvládnutý dokument, ministerstvo v tomto prípade nemalo problém zverejniť autentické dokumentácie a dôkazy k zločinom. Dramatizácie fajn, dokument nestíha nudiť, Maštalír je klasa v obore. ()

a0001

Veľmi silný, kvalitný dokument z ktorého ide mráz po chrbte. Vizuál ktorému sa nevyrovná žiadna fraška z USA. 100% ()