Místo v životě

Rodinný
Česko, (2006–2008), 26 h 40 min (Minutáž: 51–56 min)

Série(2) / Epizody(30)

Martinu Lukešovou (Barbora Siedlová) a jejího přítele Jana Kadlece (Ondřej Vetchý) potkáváme ve chvíli, kdy se Martina dozvídá, že je těhotná. Rozhodnou se po delší době opět vrátit do Žďáru oznámit novinu rodičům Martiny Lukešovým (Simona Stašová a Miroslav Táborský), ale stane se neočekávaná věc V prvním díle se poprvé potkáváme s novými hrdiny. Místostarostka Petra Janatová (Anna Šišková) musí řešit složitý úkol s obyvateli satelitního městečka. Současně netuší, že její manžel advokát Janata (Jan Hrušínský) má milenku a už vůbec nepředpokládá, že by se s ní mohl rozejít. Dalším novým hrdinou je otec novináře Kadlece (Luděk Munzar). Vedle hlavních postav se můžeme těšit i na další oblíbené tváře - protřelého podnikatele Václava Rokytu (Tomáše Hanáka), jeho ženu (Petru Jungmanová), svérázného policistu Šrédra (Bohumil Klepl) či starostu Tichotu (Jaromír Dulava). (oficiální text distributora)

yeniczek

Pane Chlumský, Greengrass z vás nikdy nebude, vykašlete se na toho epileptického kameramana. Ano je to dnes moderní, ale tady je vidět, že to neumíte. Příběhově je to čístá degradace původního seriálu ČT. ()

Saishi

Zatím nehodnotím, ale připadá mi, že s novým režisérem a televizí nova jde seriál o jednu až dvě hvězdičky dolů. Navíc se nemůžu ubránit dojmu, že to avízovanoé "přidání akce" dost lámají přes koleno. Tak či tak, pořád je to ještě jakž takž slušné. ()

cross odpad!

Viděl jsem asi 20 minut a víc už neuvidím! Po velmi slušném původním seriálu se na obrazovky dostává pokračování, které pohřbívá všechny příjemné dojmy a to naprosto devastujícím způsobem. Přepálený scénář, podivný realizační team a především, proboha, kamera nad kterou zůstává rozum naprosto devastujícím způsobem stát. Něco tak děsivého se hned tak nevidí - když pomineme podivné ostření i použitý materiál, je neuvěřitelné, jak se všechny záběry třepou, hýbou, poskakují a neudělají ani jeden klidný záběr... Původně jsem si myslel, že se autoři snaží zakčnit, ale když tento jev neustále přetrvával, pochopil jsem, že se někde stala chyba! Bože, tohle si nenechte ujít, protože něco tak špatně udělaného se hned tak nevidí... Podobným způsobem totiž dokáží zkurvit pokračování kvalitního seriálu jedině na Nově.... ()

ondrech odpad!

Tahle s prominutím sračka má tak vysoké hodnocení? to si snad děláte legraci! Děs běs hnus bída, to bych aji já natočil líp s mobilem! No fuj! ()

Rousse

Ale jo, celkem koukatelný. Jen bych doporučovala lidem se slabším žaludkem, kterým se dělá nevolno v autě či autobuse, aby si před sledováním vzali Kinedryl:-) ()

Mr.Nigga

Při sledování každého jednoho dílu jsem měl pocit, že kameraman buď pravidelně nasává nebo je grandiózní blb - u některých seriálů či filmů je "roztřesená" kamera vkusně zpracovaná a účelně podtrhává dramatičnost některých scén. Né tak v tomto dílku, zde je očividně tento styl použit pouze se záměrem vypadat "cool" a moderně - napadá mě přirovnání k přepalování scény u dalšího braku Novy, a to u Pojišťovny Štěstí. Herecké výkony bych obecně hodnotil nerad. Někteří herci předvádějí svoji typickou podprůměrnost, jiní jsou dušeni stupidním scénářem... Ani nevím, za co dávám jednu hvězdičku, ale odpad by byl asi moc. ()

herr_carter

Než to sklouzlo ke klasickému dnešnímu seriálovému klišé, jednalo se o po dlouhé době celkem příjemnou záležitost a pro mě takový trošku horší Život na zámku. Jsou tu dobře vybrané jednotlivé charaktery, především pak Táborský, Vetchý, Stašová...možná Seidlová.....................moje hodnocení = 5 z 10. ()

Raevan

Existují čtyři verze ( ke všem si připočtěte ten fakt, že to točí Nova) : 1) Kameraman je permanentně opilý.. 2) Kameraman je šílený vysloužilý sniper s třesavkou a invalidním důchodem.. 3) obě dvě verze najednou ...4) všechny tři verze najednou.... ()

Zagros

Místo nahoře se povedlo, tak proč nepokračovat navazujícím seriálem? Bohužel to tentokrát bylo slabší. Některé sympatické postavy se vytratily a jiné upozadily. Další sice přibyly, ale nějak mě to již neoslovilo a celkově to upadlo do podprůměru. Už si ani nepamatuji děj, což je dobrá ukázka toho, jak mě to nezaujalo. Hodně lidí si i stěžovalo na formu (hlavně kameru), sám si na to také nevzpomínám. Zkrátka dám slabé dvě hvězdy a nechám seriál upadnout do úplného zapomnění. ()

Lukiš

Tento seriál není vůbec špatný. První díly byly sice dost nudné, ale pak se to hezky rozjelo. Dotáhli to na tři hvězdičky, ale výš to asi nepůjde. ()

Perry-

Pěkná kamera. Kameraman byl asi silně v lihu. Jinak to nemá cenu sledovat. Oproti první sérii na ČT1 hrozná blbost. * hvězdička za těch pár nechtěnejch vtipů. ()

beba789 odpad!

Zajimavé je,že poté co to převzala TV Nova tak to šlo celý do kopru.Udělali z toho seriál ve stylu Pojišťovny a dalších co Nova točí. ()

Paity

Pokračování Místa nahoře, které už nenabízí nic nového a vzhledem k tomu, že i ta první série nestála za nic a dalo se koukat hlavně na ty první díly, tak není důvod proč to sledovat. Vytáhnout se z toho dalo ale mnohem, mnohem více. ()

blues

ote co film presel na Novu, ztratil na atraktivite a uz zase pripomina kycovity serial typu Redakce, Ordinace nebo Ulice...-k tomu jeste natahovany dej....proto jen ty 2 hvezdicky! ()

willis

já hodnotit nebudu, protože jsem viděl jenom asi 10 minut a dál se dívat nebudu, ale co tam proboha dělaj s tou kamerou tak tomu se říká samoúčelnost. A tak trochu mám s těch náhodných shlédnutí útržků českých seriálů pocit, že to snad píše stále stejnej scénárista. ()