Hellboy 2: Zlatá armáda

• USA Hellboy II: The Golden Army (více)

Nejproblematičtějšího zaměstnance přísně tajného Úřadu pro paranormální výzkum a obranu tentokrát čeká opravdu náročný úkol. Syn vládce podsvětí, princ Nuada, totiž porušil křehké příměří, které panovalo mezi lidmi a jeho říší, čímž nastartoval příslovečné peklo na Zemi. A má být ještě hůř – Nuada se snaží zkompletovat sbírku artefaktů, jež mu mají pomoci oživit Zlatou armádu, nezničitelná mostra, která za pár minut udělají z lidstva ohrožený druh. Aby toho nebylo málo, Hellboye rozptyluje i lehce italská domácnost, kterou má se svou Liz. Tváří v tvář ohrožení světa musí jít rodina stranou, a tak se zaměstnanci nejtajnějšího ze všech tajných úřadů vypraví do tábora nepřítele, aby zastavili Zlo, ještě než se stačí vyvalit na Zem. Vy se vydáte s nimi, a protože vás povede režisér s nedozírnou výtvarnou fantazií, připravte se, že uvidíte, co jste asi ještě neviděli. (Bontonfilm)

Skejpr

Dopadlo to přesně, jak jsem čekal. Del Toro se dopustil stejné zásadní chyby jako v prvním díle. Hraje si. Blbne si se svými figurkami, dělá ze sebe vizionáře, cpe sem todle a támhleto a až příliš pozdě si uvědomí, že mu vlastně utíká čas. Finále tentokrát není až tak narychlo ušité jako v prvním díle, přesto působí navzdory vší té efektní nádheře až příliš chladně, odfláknutě a odtažitě. Jistě, je na co koukat, akci del Toro zvládá absolutně bez zaváhání, vtipné a sebeironické momenty taktéž pobaví a anděl smrti je v pravdě geniální, jako celek ale Hellboy absolutně nedrží pohromadě. Jsem velmi zvědavý, co na nás del Toro vymyslí ve třetím díle, doufám ale, že se bude držet na uzdě a natočí film, který bude oslavou Perlmanova suchého herectví a jeho drsného cápka v kabátu a s rohama. Ne pokusem o překonání světového rekordu v počtu obludek na jedno filmové políčko... ()

Pumiiix

Bezpochyby souhlasím s většinou lidí, že druhý Hellboy vypadá na rozpočet velice dobře. Zdál se mi, ale hodně přeplácaný, monster a různých potvor bylo habaděj, bez některých bych se klidně obešel, ale všechny do jedno byly originální a vizuálně výborné. B. Del Toro je v tomhle snad nejlepší v oboru, umí si se vším vyhrát do posledních detailů a přitom být originální a navíc se neopakovat. Film dosahuje kvalit jedničky, možná o „chloupek“ první díl převyšuje, to si ale ještě musím nechat trochu rozležet v hlavě. Druhý díl je taky více nabytý emocemi, další z party okolo „pekelného hocha“ dostávají více prostoru, což je jenom dobře. Akorát mě trochu zklamal předvídatelný konec. 7-8/10* ()

BadoXXII

Komiksové adaptácie sú v súčasnosti v kurze. Často však nesiahajú papierovej predlohe ani po členky. Nájdu sa však aj výnimky. Prvý Hellboy ma veľmi milo prekvapil a od pokračovania som teda očakával kvality blízke jednotke. Hellboy 2: Zlatá armáda je výpravnejšia, efekty sú prepracovanejšie a masky sú krásne. Fantázia režiséra je nevídaná. Prekvapuje ma však jedna vec, del Toro šetrí s digitálnymi efektami a miesto nich tu vo veľkej miere vidno nádhernú ručnú prácu. Dodáva to postavám život. Ako sa vyjadril sám režisér : ,,Myslím si, že filmy by mali byť robené ručne. A pokiaľ viete, kedy digitálne efekty použiť a kedy nie, dokážete oklamať aj oko diváka." To moje oklamal a pozerá sa na to všetko naozaj veľmi dobre. Potešil ma aj väčší priestor pre postavu Abeho Sapiena. Oproti jednotke však postava Hellboya zvážnela a už to nie je taký pohoďák ako predtým. Jeho hlášky už tiež nie sú také štýlové. Dvojke chýba najviac ucelenosť a trpí slabým dejom. Záporáci sú tiež horší ako v jednotke. Proste pokračovanie už nie je také štýlové, snaha o viac dramatizácie a vyvolanie emócií sa tak úplne nevydarila. 70% ()

Shit

Zábavný, ale ne tak kulervoucí jako trailer, což je asi zapříčiněný hlavně tim, že příběh trochu postrádá větší spád, svižnost, celistvost a možná i lepšího záporáka, ale neni to rozhodně nějak extra markantní, aby to vadilo ve větší míře a zapomene se na to hned, jak Hellboy naběhne do záběru zmasakruje pár mutantskejch zmrdů se svým mega kanónem a do toho ještě pronáší jednu parádní hlášku za druhou a že takových akcí tam je požehnaně, což je tady jen a jen kuprospěchu věci. Já rozhodně zklamanej nejsem, i když jsem taky čekal ještě větší hellboyovskou řežbu ()

Morien

Tak jo, trvalo mi skoro deset let, než mi došlo, že to je vlastně komedie, ale tak aspoň konečně mi to došlo, že. Seth MacFarlane dělající německý přízvuk mi hází mnoho různých flashbacků na Family Guye, což filmu celkově asi může jenom přidat kredit. Bělovlasý princ je velký krasavec a Doug Jones je zřejmě bůh s mnoha očima. Kdyby nebyly všechny akční scény tak strašně dlouhé, tak bych byla snad ještě pozitivnější. ()

Psema

Oproti místy táhnoucí se jedničce jednoznačný krok kupředu jak ve scénáři, tak filmařském umu. Del Toro naštěstí pochopil, že vyprávění striktně Hellboyova příběhu je po pár minutách patálií s Liz a slizkými potvorami docela nuda, a tak si malinko pohrál i s mým oblíbeným Abem, jenž se svým modravým kukučem a tělesnými grimasami (jestli něco takového existuje;) Douga Jonese strká do kapsy nejen Perlmana se Selmou, ale i nově příchozího hláškaře Johana. Jasně, občas to připomíná jízdu po děravých českých silnicích a Del Torovi příliš nevychází začleňování HBho "průšvihů" do lidské společnosti, ale akční scény jsou excelentní a závěrečná bitka by mohla stát mnohým příkladem v invenci i efektnosti. Nechápu, jak mohl Del Toro něco takového natočit za 90 milionů a zajímalo by mě, jak by si poradil se třetím dílem Transformers. ;) ()

somnar

Mohlo by se zdát, že se pod vypiplanou vizuální stránkou rozplynula samotná podstata komiksového Hellboye, del Toro ale jako zkušený a osobitý vypravěč rozhodně nedovolil, aby jeho rudá srdeční záležitost ztratila tvář ve fádní trikové podívané. Hellboy zachraňuje svět, mimořádně vtipně a trefně řeší vztahové problémy a ještě stíhá hláškovat jako o život. Nakonec nevadí, že tvůrci vedou příběhovou linku na nejzákladnější úrovni - lze totiž vycítit, že pod tunami jedniček, nul, kostýmů a fantastických masek tepe skutečné fanouškovské srdce. Ano, del Toro je zkrátka geek každým coulem a na stříbrném plátně si plní své dětské sny. Buďme shovívaví. P.S. Na své si přijdou i romanticky založení - Hellboy 2 obsahuje víc skutečných emocí než většina regulerních dojáků. 80% ()

Hal_Moore

Po obavách z přeplácaného vizuálu a překombinovaného děje přichází po dokoukání úleva, že pokračování Hellboye je stejně dobré, jako jeho první díl. Ron Perlman už sice není tak suchý hláškař a jeho prostor je zmenšen na úkor Abe Sapiena, ale tohle vynahrazuje vynikající záporák, který sice umí jen kung-fu a máchat kopím, jenomže celkově jako postava se do filmu hodí mnohem více, než hlavní záporák z dílu prvního. Navíc ta přehlídka nejrůznějších monster je úchvatná a oproti jedničce (kde byly všehovšudy snad jen dvě monstra + Beran a Roden) je to obrovské plus. Selma Blair rozhodně na 36 let nevypadala, ale její postava mi přišla nejméně zajímavá, naopak jsem byl potěšen vždy příjemným Jeffrey Tamborem a novou tváří Klaussem. Scéna s Hellboyem v šatně (bitka s dvířkami od skříněk) nejlepší z celého filmu. Selma Blair byla zajímavá nejméně, ale její ženský protějšek princezna Nuala si mě získala hned v první scéně a právě ona je pro mě z filmu tou nejlepší postavou. Hudební stránka překvapivě horší než minule (Elfmann vystřídal Beltramiho), ale vizuál rozhodně lepší a toho Oskara bych letos opět přiřknul del Torovu dílku. ()

TheDarKnig

Torova fantazie nezná hranic a jeho filmy mají to krásné pohádkové kouzlo, ne to, co vytvořilo Disney, ale to, co bratři Grimmové či další klasici.. Nicméně narozdíl od jedničky chybí zásadní faktor - hláškující Hellboy.. No, abyste nechápali špatně, on tam je, ale je podle mně až příliš zatlačen do pozadí na úkor dalších parťáků, což je v tomhle případě opravdu škoda. Také pěkné rozvíjení vztahu s Blair už bylo vyčerpáno v jedničce a záporák, at je jakkoliv cool a dokáže zprostředkovat lepší akční scény, na Rasputina nemá. Naštěstí je tu kupa opravdu krásných scén jako rozpad elementála a hlavní myšlenka o přílišném racionalismu a opouštění všeho krásného, co můžou pohádky a jiné světy poskytnout, taky rozesmutnila.. A víly zubničky jsou úžasně roztomilé :D Po stránce technické tedy tak velká pecka, že to nejde ani popsat, po stránce dějové o dost slabší, stejně jako nevyužití několika faktorů, které by film vyhodily do nebeských výšin, ale v celku je to velmi zdařilý film, který by si zasloužil pokračování. Jen bych příště ocenil taky trošku větší srdce... Velmi dobré 3 kvůli 4 u jedničky.. ()

genetique

Prvý 'Hellboy' patrí u mňa k vrcholu comicsového žánru, dvojka to bohužiaľ nepotvrdila. Del Toro dostal od štúdia určite väčší priestor na svoje vízie, či to však pomohlo je pre mňa diskutabilné. Sám povedal, že chce do filmu prihodiť oveľa väčšie množstvo príšer. Je to však ten typ príšer a hrozivých podzemných bytostí, ktorý používa vo svojich dokonale temných horrorových fantasy drámach. Sú dokonalé, no tam by podľa mňa mali aj ostať. Akási poetickosť týchto bytostí sa mi vôbec do akčného žánru nehodila. Vec s lesným duchom na mňa síce zabrala, ale ostatné ani nie. Hellboy sa však drží svojho výkonu z prvého dielu. Nie len po akčnej stránke, ultimátne rozbíja svojou packou všetko čo mu príde do cesty, ale znova bezkonkurenčne hláškuje a všetko ostatné šlape ostošesť. Takže chcem trojku. 80%. ()

Hakha

Tento rok pro mě ruďák porazil zeleňáka ve všech směrech a Guilermo del Toro překonal pro mě nezajímavou jedničku. Masky vypadají výborně, na akci se dost dobře dívá, příběh mě bavil, ale nejvíce mě vadila romantická linie mezi Hellboyem a Liz, která byla dost nezajímavá, ale naneštěstí ve filmu se jejich vztah až moc neřeší a jede se spíše na akci. Pro mě Hellboy docela překvapením, film vcelku rychle utekl a při té mase efektů jsem naštěstí nemusel vůbec přemýšlet, mé hodnocení 4 hvězdičky… ()

Hellboy

Spoilery. Hellboy II : Zklamání roku. Skutečně nic, než zklamání,a to ze dvou důvodů: 1)Hellboy má obrovský potenciál a 2)del Toro má obrovský potenciál. Kde ho utopil, není zřejmé, asi v těch penězích, které mu producenti přiklepli. Přitom to byl tak slibný projekt : del Toro už měl z geniálních comicsových knih propracovaný svět se svou mytologií zaplněný úžasnými a barvitými postavami, které tentokrát ještě doplnil zábavný Němčour Krauss a z prvního filmu už měl také pořádný základ, na kterém se dalo stavět. Jenže když první díl občas tápal, tak to bylo omluvitelné právě tím, že je první - u druhého dílu už to není omluvitelné ničím! Začátek filmu - fotka skupiny vojáků s malým Hellboyem z roku 1944 - obsahuje snad jediný doslovný odkaz na comics, příjemné mrknutí na čtenáře, pak už se ale ve scénáři vydal del Toro vlastní cestou. Což je bohužel jen na škodu. Je to podivná směs, načrtává spousty věcí, ale máloco dotáhne do konce. Spousta nápadů je moc hezkých i originálních, ale v podstatě je neuvěřitelně banální, koho chce dneska ohromit tím, že lidé udržuje křehké příměří s tajným podezmním světem? Vždyť to je největší klišé! V komediálních pasážích vše funguje, jak má (sledování televize, Abe a Hellboy pijí pivo), stejně tak když jde o akci (souboj s trollem). Jeden z největších trumfů filmu je pestrost a představivost (Smrt, Krauss). Problém je, že ve všech vážných scénách naprosto selhává (lákání na "temnou" stranu). Závěrem několik náhodných postřehů: Hned na začátku, ve scéně v aukční síni byl Zubničkami sežrán jeden (nebo dva?) agent BPRD a nikdo se nad tim ani na vteřinu nepozastavil! Byl jsem jediný, komu Hellboyův souboj s Elementálem připomněl lov na Lesního boha z Princezny Mononoke? Vím že ne. Vchod do úkrytu Zlaté armády byl fakt tajnej jako noha. Tady chtěl zas jen někdo předvést, že má velkej rozpočet. Konec souboje hlavních protivníků musel být každému jasný od začátku, ne? Proč agenti na konci sekli s prací? A na tisícihlavé armády jsem fakt alergickej... Celkově tedy ještě jednou - obrovské zklamání. To, proč se režisér/scénárista víc nedržel předlohy, na jednu stranu (po úspěchu Faunova Labyrintu) chápu, ale touto cestou to skutečně nejde. Protože tohle se del Torovi rozpadlo v rukou. Pevně věřím, že v případném dalším pokračování se objeví víc atmosféry z dokonalých Mignolových knih. 75% ale ani o chlup víc. ()

3DD!3

Sice to drží pohromadě méně než jednička, ale zato je druhý HELLBOY plný rozletu a fantastična je tu dost na deset dalších filmů. Guillermo dává do filmu srdce a hravost malého dítěte, které zbožňovalo staré pohádky a fantastické příběhy. Taky jsem byl takový a možná proto má ZLATÁ ARMÁDA u mě plný počet. Vlastně mě dost mrzí, že se del Toro upsal Tolkienovu Hobbitovi, protože jeho je třeba jinde. Kvůli němu budeme muset čekat na třetího Hellboye déle než je mi pochuti. Rudochův svět mi bude chybět a už vůbec nemluvím o posunutí adaptace Lovecraftových HOR ŠÍLENSTVÍ. ()

Le_Chuck

Del Toro sa po Bladovi 2 potreboval opäť raz vyjašiť a ja mu to žeriem. Primitívnu plnku digitálneho koláča som vychutával (rovnako ako pri Transformeroch) a ani vedomie, že by sa dalo chytrejšie mi nedovolí nezdielať jeho bujaré nadšenie, byť ako konzument obrázkov. Jednoduché, úderné a zábavné (glasshole). 90% ()

kitano

Del Toro je velmi talentovany a schopny reziser, no jeho filmy sa delia na dve skupiny. V mexiku natocene majsterstriky a filmy natocene v hollywoode. Hellboy 2 patri do druhej skupiny. A iked je Hellboy 2 zabavny, ma skvelu akciu (vinikajuca choreografia subojov), uzasne masky a kostymy, nadherne bizardne prisery a vobec je del Torovsky vymazleny, na rozdiel od mexickych filmov ktore su cirym plodom del Torovej tvorivosti (Faunov Labyrint, Devil, Cronos), Hellboy 2 je film sputany hollywoodskou zeleznou koselou. Po Faunovom labyrinte som akosi ocakaval, ze Hellboy 2 nabura okukane americke postupy. Nestalo sa, no sklamany nie som. Tak ci tak, svojou hravostou, prepracovanostou a laskou s ktorou ho del Toro stvoril, strci vacsinu sucasnych blockbusterov do kapsy. (8/10) ()

NinadeL

Nic mě nerozněžní tolik jako opětovné setkání s mignolovským universem, které mi Crew dala do vínku v klíčovém to věku mého dospívání. Ať už hrané nebo kreslené filmy, komiksy nebo knihy, Hellboy a jeho svět jsou tím, co si pravidelně žádám a udělá mi to víc než dobře. Když si před projekcí Zlaté armády znovu přečtu Vánoce v podzemí, tak je dokonalé už úplně všechno. Škoda, že nikdy došlo na třetí film. ()

Kaka

Plytký a trapně jednoduchý souboj dobra a zla zabalený do těch nejklišoidnějších motivů. Kladné postavy, záporné postavy, starý král, mladý horkokrevný synáček a následník trůnu, nějaká ta princezna, láska, nestvůry, závěrečný souboj atd. Něco podobného jsme tu měli už alespoň tisíckrát a nebýt solidních hlášek, krásných kostýmů a masek (je vidět, že del Toro miluje barvy a nebojí se experimentovat), kvalitního vizuálu a Luka Gosse, který se umí sakra ohánět, což znalcí ví už od dob Bladea 2, nebylo by tu skoro nic, protože tahle nudná báchorka mne neoslovila ani z poloviny tak jak jsem předpokládal. ()

Spiker01

Oproti jedničce velkolepější a akčnější, takže přesně takové, co od hollywoodské dvojky diváci chtějí. Guillermo má zkrátka Hellboye rád a na filmu je to cítit. Příběh nápaditě rozšiřuje ten původní a nedělá mu ostudu a celkově je Golden Army víceméně na stejné úrovni jako díl předcházející. Ron Perlman opět naprosto vládne a má v záloze spoustu vtipných hlášek, modrák je opět správně slizký a záporák o něco větší kalibr. Asi největší plus je Selma Blair, ze které se stal badass a není jen otravnou ženštinou s typickými ženskými problémy a nadále už do děje nezasahuje žádný otravný agent jako minule. Jen mě žere, že do pokladny tenkrát moc nezacinkalo, takže trojka stále v nedohlednu...jaká škoda, už se na další dva malé Hellboye a velkolepé zakončení trilogie moc těším, pokud to ovšem někdy vznikne...90% ()

Lavran

Extraórdinérní erupce obrazotvornosti, která ve svých nejbestiálnějších chvílích připomene Muže v černém, jen s podstatným rozdílem v tom, že Rudoch je kvalitativně o pět dimenzí dál. (komentář projde v následujících dnech rozšiřující kúrou) ()

Netflix chystá seriál Diablo

Netflix chystá seriál Diablo

22.09.2018

Streamovací služba Netflix připravuje animovaný seriál z herního světa Diablo od společnosti Blizzard Entertainment. Projekt momentálně chystá (nebo to alespoň řekl v již smazaném tweetu) scenárista… (více)

Hellboy sprintuje před kamery

Hellboy sprintuje před kamery

07.07.2017

V Hollywoodu obvykle trvá mnoho let dostat film před kamery, takže je vcelku šokující, jakou rychlostí se hýbe kupředu reboot Hellboye. Ještě na začátku roku to vypadalo, že máme šanci na klasickou… (více)

Hellboye čeká reboot

Hellboye čeká reboot

09.05.2017

Guillermo del Toro nedávno oznámil, že je třetí Hellboy opravdu mrtvý. Studio Universal mu definitivně řeklo, že o pokračování Zlaté armády nemá zájem, o to překvapivější jsou tedy zprávy, že se… (více)

Hellboy 3 stoprocentně nebude

Hellboy 3 stoprocentně nebude

22.02.2017

Guillermo del Toro před pár týdny probudil naděje na třetího Hellboye. Po twitterové anketě slíbil, že film znovu probere s comicsovým tvůrcem Mikem Mignolou i s Hellboyovým představitelem Ronem… (více)