Podivuhodný případ Benjamina Buttona

• USA The Curious Case of Benjamin Button (více)
USA, 2008, 166 min

Režie:

David Fincher

Předloha:

F. Scott Fitzgerald (povídka)

Scénář:

Eric Roth

Kamera:

Claudio Miranda

S.v.T

Celkem zklamání, od Finchera jsem čekal něco "lepšího"... Strašně prvoplánové, hlavně druhá polovina filmu. ()

Stellbory

Jsem okouzlen, jako ve většině případů kdy píši komentář. Benjamin Button mě učaroval, skvělý příběh jako je tento navíc vyzobrazen na velké plátno je vždy velkým přínosem tudíž smekám před panem Fincherem za jeho schopnosti. V jistých scénách trochu bilo do očí jasné využití počítače k utvoření starého "mladého" Benjamina ale to jsem jen přehlédnul a dále se soustředil na děj. Taky mě již od prvních scén s Cate Blanchett udivovalo jak dokážou maskéři udělat z v té době čtyřicátnice skutečně vypadající 20ti letou mladou ženu. Každopádně skvělý filmový zážitek který by neměl nikdo odkládat (jako třeba já). ()

jemenfoutiste

určite nadpriemer, avšak prejavy amerického filmového priemyslu, rovnako ako americkej produkcie viac než zreteľné. Neurazí, avšak viem, že keby som tento film nevidela v žltom autobuse na 5 hodinovej ceste, už by som sa k nemu nevrátila. Prečo aj, po prvom pozretí cca 20 minút ničoho a vypínanie som aj zabudla, že jestvuje......A nielen kvôli naťahovaniu poviedky na 166 minút. ()

Scaevola

Dokonalé podobenství nekonečna, jak je naznačováno, meditativní zamyšlení nad smrtí a stářím a jejich místem v moderní společnosti nebo bajka o lásce překonávající smrt? Bohužel mnohem spíše další filmová variace na filmového "Forresta Gumpa" - variace půvabná, ale neobjevná. ()

robfi

plus - originalita, scenar, vyprava, atmosfera minus - bylo toho na me fakt uz moc, takove filmy me nostalgicky rozesmutni a unavi na dlouho ()

NikaIn

Famózny David Fincher zase raz nesklamal pohral sa kvalitne s touto poviedkou.Fascinujúce bolo vlastne všetko na tomto kúsku námet, réžia,dialógi,spracovanie,obsadenie.Neskutočný príbeh,ktorý nás donúti zamyslieť sa nad smrťou,životom,láskou a hodnotami na ktorích záleží. ()

Rust_Francis

Jako totální fanda Fincherovi práce jsem se k tomuto snímku stavěl docela odtažitě. Nějak mi to příběhově nesedělo k tomu všemu, co už zfilmoval. Temné thrillery, houstnoucí atmosféra, působivá kamera a perfektní vizuální a barevné nasvícení scén...a najednou tu máme docela cíťo příběh o "normální" zamilované dvojici. Ono ale v jednoduchosti je zřejmě opravdu síla. Až mi to trochu připomínalo Forresta Gumpa, tím vším co zažil a jak dlouho také trvalo, než si ti dva k sobě našli cestu. Dojemné a srdcervoucí, co si budem, oči v průběhu sledování děje vlhnou. Perfektně napsaný příběh s nenásilnou režií a pěkně plynoucím vyprávěním. Fincher dokázal, že je prostě pan režisér, ať se jedná o cokoliv. ()

petr.al

David Fincher je režisérský chameleon, který dokáže vytáhnou z filmové truhly jakýkoliv myslitelný žánr a s bravurou ho zpracovat.Třeba jako ten o podivuhodném případu Benjamina Buttona. Romance mezi Daisy a panem Knoflíkem neublíží, nebolí, nýbrž příjemně hladí. Je vyprávěna tak, abyste měli po celou dobu úsměv na tváři. Netuším co namítne na Benjaminovo filmové stárnutí-mládnutí, mládnutí-stárnutí čtenář F. Scott Fitzgeralda, já však neměl připomínek, neb předlohu jsem nečetl (číst umím, ale pomalu). Proto si podivuhodné celoživotní přátelství a lásku hezky užijte, přestože někteří z Vás mohou preferovat na kalhotách raději zipy a ne knoflíky. 4,2*. ()

Ivulla

Čekala jsem něco podivuhodného a dočkala se průměrného filmu. Tři hvězdičky jen za obsazení mých oblíbenců, kteří tu ovšem nezafungovali. ()

The_Misfit

Slepý hodinár zostrojí hodiny, ktoré idú namiesto bežných zvyklostí pozadu. Odčítavajú čas namiesto toho aby ho pričítavali. Na konci prvej svetovej vojny sa narodí chlapec, ktorý ale vyzerá ako starec - telo zvráskavené a má snáď všetky starecké znaky. Matka zomrie pri pôrode a otec v náhlom šoku a za istých okolností chce dieťa hodiť do rieky, no namiesto toho ho ale nechá na schodoch domova dôchodcov, s pár dolármi navyše. Dieťaťa sa ujme vychovávateľka, ktorá sama deti mať nemôže (zatiaľ). Ako čas ubieha. Benjamin namiesto toho aby zomrel, žije a mladne. Vskutku zaujímavé spracovanie a to ani nehovorím o hereckom obsadení, na čele s Bradom Pittom. Snímok ma natoľko neprekvapil, keďže som pred nejakým časom zhliadla snímok pod názvom "Navždy mladá", no a spomínaný film bol týmto snímkom z roku 2008 očividne trošku inšpirovaný, takže sa niečo dalo v podstate predvídať a to úplne strácalo svoje čaro. Každopádne, ak by som tento snímok zhliadla ako prvý, myslím že by som dala zaslúžených 5*. ()

FLVEKK

''Putování životem'' Benjamina Buttona je jedním z mých nej nej filmů, který mi krásně připomíná Forresta Gumpa. Akorát tady cítíte mnohem víc dramatičnosti. Brad Pitt a Cate tvoří opravdu krásné duo a když je slyšíte spolu mluvit, tak jim věříte každé slovo. Opravdu mám rád vyprávějící filmy o životě :) Z kina jsem odcházel se slzami v očích. Úchvatné. ()

moriero

Když mě zaujme knížka, tak že hltám kapitolu za kapitolou, jsem rád, když má aspoň pět set stran. U mega dlouhých filmů to ale tak už nemám. PpBB vám vezme dvě a půl hodiny života.Sice nelituju ani jediné minuty, ale po konci filmu jsem měl pocit, jakoby mě přejel parní válec. S Benjaminem jsem prožil 90 let a na tolik jsem se i cítil. Tolik příběhů, tolik emocí, tolik úhlů pohledů (hlavně Daisyna nehoda)...no, prostě toho bylo moc. A i když premisou příběhu bylo postupné mládnutí, celý film jsem měl v ústech pachuť smrti. Ale když to všechno překousnete, odnesete si neopakovatelný filmový zážitek. Paradoxně mi část, na kterou jsem se nejvíc těšil, tedy jak si osudoví milenci půjdou s věkem naproti, nepřišla tak zajímavá jako předchozí polovina filmu. U mě tomu chybí jenom hvězdička k dokonalosti. ()

mathess

Parádni film s originalním příběhem posledních 15 minut je naprosto skvelych plakal jsem.... .Dobrou noc Benjamine 99 % ()

Vlasek

Když se nepodaří základní myšlenka, tak už to pak nezachrání nic. Tenhle film prostě ráda nemám a není to tím, že Pitt zrovna nepatří mezi mé oblíbence. Celá dějová linie je podivná, ústřední dvojice mi k sobě nesedí, chybí emotivní náboj. Jediné pozitivum je technická stránka. Vizuálně pěkné, ale to nestačí. ()

bykes

Minule som videl na sociálnej sieti ako kamarátka hľadá nejakú "inteligentnú romantiku", tak som sa zamyslel i pobavil, ľaľa, aký je to veru oxymoron. Ale ako vraví klasik: "Hovno, hovno, zlatá rybka!" Priznávam, keby námet nebol stamadiaľ odkiaľ je a tento režisér režisérom, asi by som sa ku Benjaminovi nedokopal. Ale človek mieni, pán Boh mení, všakže. Tento podivuhodný prípad je ozaj podivuhodný, lebo napriek tomu, že film vyzerá nekonečne, je ozaj dobrý. Pittov vygenerovaný starecký fejs by sa v súčasnosti asi zvládol ešte o niečo lepšie, ale point taken, pochopili sme. Nebude spoilerom, že Brad mladne, frejerky starnú, takže nemusí byť človek odborník na vzťahy aby pochopil, že to tak úplne fungovať asi nebude a len samá komplikácia na obzore. Tak ak niekto váha, že "bošéé, zas bude akurát Pitt sladký a celé to bude o ničóóm", tak..nie celkom, pozrite si to. ()

rigby

I když v době, kdy byl tento film vyloženým hitem, mě bral podobný snímek Mr. Nobody, rád jsem se podíval. Není to tak silné a originální, jak všichni tvrdí. Je to spíše střední proud se snahou zalíbit se všem. Proto se tu objeví jen klasická témata a dle mého názoru není plně využit možný potenciál tohoto námětu. A to je velká škoda, protože mě vůbec neláká se na film podívat opakovaně. ()

Adhol

Já osobně mám z tohohle filmu trochu rozporuplné pocity. První polovina pro mě byla dokonalá a sledovat Benjaminův podivuhodný příběh byla opravdu báseň. O to víc však mrzí, že druhá polovina, kdy si Benjamin a Daisy konečně našli cestu k sobě, pro mě nebyla ani náhodou tak zábavná jako ta první a několikrát jsem se přistihl, že se vlastně docela nudím. První půlka mi snad i trošku připomínala třeba Forresta Gumpa, film který miluju, a možná právě proto jsem si filmově chrochtal blahem. Ta druhá je ale spíše nějakou romantickou tragedií a to je žánr, který vůbec nevyhledávám, samozřejmě ale respektuji, že pro někoho to byl úžasný zážitek od začátku až do konce a nedivím se tomu, jen prostě pro mě to nebyl můj šálek kávy. Suma sumárum je to ale film, který vás donutí si zapřemýšlet nad pomíjivostí času jako žádný jiný. 7/10 ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Fincherova Kleopatra žije

Fincherova Kleopatra žije

17.11.2011

A profesorem Moriartym se stává...

A profesorem Moriartym se stává...

30.09.2010