Stormbreaker

• USA Stormbreaker (více)

Natočeno podle prvního dílu populární knižní série Anthonyho Horowitze, který je zároveň autorem scénáře filmu. Stormbreaker je rafinovaná počítačová hra, která převrátila vzhůru nohama život jednoho obyčejného kluka. Po letecké katastrofě, při které zahynou oba jeho rodiče, je čtrnáctiletý Alex Rider (Alex Pettyfer) vychováván strýcem Ianem (Ewan McGregor). Ten za záhadných okolností zemře a ukáže se, že vedl dvojí život. Na jedné straně spořádaný bankovní úředník, a na straně druhé špión MI6, kterého sprovodil ze světa nájemný vrah. Alex je osloven speciální jednotkou MI6, aby dokončil nebezpečný úkol, který jeho strýc nemohl splnit. Jeho posláním je předstírat počítačového maniaka, který by zjistil, co přesně je a k čemu bude sloužit počítačová herní konzole Stormbreaker, kterou se chystá uvést na trh Darrius Sayle (Mickey Rourke). Aniž by to věděl, byl strýčkem dlouhodobě připravován na podobnou misi. Dobrou průpravou pro dráhu neohroženého špióna se mu staly adrenalinové sporty jako potápění, horolezectví, ale i znalost šifrovacích kódů. (oficiální text distributora)

Hopper

Také priemerné. Je to škoda, lebo začiatok sľuboval veľa, ale koitus sa nekonal a vyvrcholenie už vôbec. Najlepším napokon boli Rourke, ktorý je správne slizký záporák a Nighy, ktorý sa nezaprie nijakou "maskou". Mladý tiež nebol zlý, ale tvorcovia mu v podstate nedali vyniknúť. A ešte aby som nezabudol, aj Missi Pyle je svojim spôsobom "zaujímavá"...:-). Jednoznačne pre mladšie ročníky, tam môže ísť hodnotenie vyššie. Škoda, lebo dobrú akciu si tiež neodopriem... ()

Perry-

Je to tak mezi 2-3*. Neurazí ani neoslní, prostě se na to lze podívat. Pokud máte ovšem problémy s tím, cítít se zase o hodně let mladší, pak nedoporučuji. P.S: Ewan byl supr, jen nevím, proč musel tak rychle umřít :( ()

baXter

Fakticky úplnej bond pro děcka, to byla první věc která mě napadla při závěrečných titulkách. Ale docela se mi to zádlo v pohodě, až tedy na poslední část filmu od "červenýho tlačítka", to byl děsnej a nudnej kýč. Hudba taky v pohodě, střih se dal a nudný to taky nebylo. ()

wosho

Představitel hlavního heriny se spíše hodí do teen gai porna, než do dětské verze dobrodružství Jamesa Bonda v duchu 60tých let. Proboha, co tady dělá tolik hvězd a dobrých herců? To jim zase zvedli nájem? ()

Orthank

Slabý priemer, s brutálnym hereckým ansáblom jej veličenstva. To však neznamená, že množstvo povedomých mien dokáže spraviť celý a najmä zaujímavý film. Pre deti do 12 rokov max. ()

Káronoš odpad!

Bond-boy, to si ze mě děláte srandu? Absolutní konina se stupidním, triviálním, přímočarým, nezáživným, předvýdatelným, okoukaným příběhem, s (pro mě) nepřijatelným hereckým obsazením, zápletkou, která tu byla nejméně 100krát a fešáckým modelem v hlavní roli. Alex Pettyfer svou nevinnou "tvářičkou" či nedostatečným hereckým výkonem kazil už tak minimum zábavy, které pro nás Sax připravil. Kdybych neviděl snímek Agent Cody Banks, možná bych dal o hvězdičku lepší hodnocení, ale nápad z teen agentem MI6 je prostě otřesný, až se mi chtělo zvracet. Fuuuuj=( Hodnocení: 0/10. ()

ThomasCrown

Možno je to film pre teenagerov, no ja som si rovnako obľúbil aj knižnú predlohu, takže nijaké predsudky nemám. Výborný akčný film so špionážnymi prvkami a veľmi zaujímavým obsadením. Pettyfer je už vo svojom veku dostatočne charizmatický a o McGregorovi, Rourkeovi či Damianovi Lewisovi to snáď ani hovoriť netreba. No a ako čerešnička je tu Alicia Silverstone. Síce som asi po šiestom pozretí hviezdičku ubral, ale film si určite pozriem aj siedmy raz a potom zas a znova. ()

Angelino

James bond junior. Škoda že nielen prostredie je "junior" ale aj celý film je kvalitatívne veľmi "junior" a tak sa to každou minútou stáva menej a menej pozerateľné. ()

Prochy38

Zajímavá akční komedie, nebo možná trochu i parodie na Bondovky. Postavy sympatické, ale celková myšlenka úplně totálně mimo. Trocha odpočinku pro M. Rourka, E. McGregor i A. Silverstone. Ale jakože pohodka na večer, proč ne... Neskryji sympatie k D. Lewisovi, pro něj *. ()

Simbet

Vždycky jsem si přála vědět, jaké měl asi dětství James Bond, tak ted už to vím. Začátek filmu se mi líbil moc, už dlouho jsem neviděla Alicii Silverstone a vůbec tolik známých jmen a tak málo dobrých hodnocení, to mi nějak nesedělo. Postupem času jsem ale musela dát většině za pravdu. Kdyby z toho vynechali trapný pokus o humor, tak by pohled na akční záběry pohledného blondáčka určitě vynesl filmu lepší hodnocení. Ale bohužel, ten trapný pokus tam byl. Bill Nighy exceluje pouze pokud hraje vyloženě komickou roli, v tomto případě se navíc scénárista nemohl rozhodnout, jestli to bude nebo nebude komická role. Pořád jsem se nevzdávala naděje, že to půjde, ale jakmile se na obrazovce objevila zjevně záporná postava odporné sekretářky, bylo mi jasné, že fakt ne. Škoda, mohl to být slušný průměrný film. ()

Yardie

Zas a znova se budu opakovat - koukal jsem jen kvůli Mickeyho, který opět nezklamal. Jinak film celkem o ničem, trošku zklamání, ale vlastně jsem od něj nic moc nečekal. Pozitivní na tom je, že to uteklo celkem rychle a moc se to netáhlo. Ale za Mickeyho to stálo... Howgh! ()

Klay

Po útrpných prvních minutách se to tvářilo jako příjemná oddychová zábava a když už jsem si myslel, že 3 hvězdy to má jistý, tak jakoby si vzal scénárista volno a poslední třetinu se jen tak improvizovalo. Co na tom že všechny zajímavý motivy jsou zabitý a akce je jedna dlouhá, bezzubá křeč. Ani nesympatickej hlavní hrdina tomu moc nepřidá. Ještě že v castingovym sáhli po stále pěknej Alicii Silverstone, a po Mickey Rourkeovi, který se ve své roli boháče-pošuka patřičně vyžívá. ()

jeykey

Na anglický film moc tupé na ten americký moc anglické.:-) Tohle bylo jedno velké herecké znásilnění a ten kluk je prostě divnej.Pár drobných/dobrých vtipů? To opravdu nestačí...... ()

Reverger

Mickey Rourke, důvod proč alespoň jedna*. A celkově, to jde do háje....Bezduchý plácání dalšího, jestli to může a má mít, či už má název, tak... teen-špionážního filmu, kde se chlapeček, na styl Codyho Bankse, musí pomstít za svého zesnulého strýce a zachránit situaci. Oh, krása, nádhera, jsem v šoku, další...všeuměl, agent a to je mu teprve tolik...Celkově tenhle film nám může akorát tak ukázat dementní akční scény, napínavost filmu asi jako u pružin u matrace pěnové, děj hodný pětiletého dítěte a poklesy tak dobrých herců, jako je Rourke a McGregor. ()

rsimonyi

Akční komedie pro teenagery. Průměrná komedie plná hereckých osobností, z nichž mě nejvíc pobavil "pan ŠKLEB" Andyho Serkise. Protože film je natočen na motivy slavné knižní série, tak jsem zvědav, zda-li se dočká nějakého pokračování. ()

Phillo

Zábavička na jedno pozretie, pri ktorej nevadí ani keď si občas odskočíte na záchod... Pozvoľne plynúci príbeh s trošku brutálnymi zámermi smiešneho záporáka, ktorému chce toto všetko pokaziť malý fagan, ktorý sa s lanom oháňa ako starý kovboj... Hej, detské, uletené a chvíľami nudné... Ale na zahnanie nudy dobré a v celkovom meradle príjemné. 50% ()

Brejlil

Naprosto nenáročná zábava. Pokus o dětského Jamese Bonda trapně nevyšel, akčních scén je po hříchu málo a jediné, co mně bavilo, byl maniakální Mickey Rourke. ()

Luukec

Nápad není vůbec špatnej, herecké výkony sou taky dobré.. tak v čem je chyba.. ? Je to všechno strašně moc americký.. všichni sou hrdinové, všechno je možný.. Z Mickeyho Rourka se vyklube klasický záporňák, který všechno ztratí jenom aby se pomstil.. hlavní hrdina je něco na způsob James Bond hadra, ale docela mě pobavilo jak byl na tom vojenském výcviku.. něco tak ubohého, jako 12ti letý kluk ve vojenském výcviku (a aby to tvůrci mysleli vážně) sem ještě neviděl.. Ve výsledku, když člověk nepřemýšlel vůbec nad ničím a jenom se díval, tak to zas tak hrozný nebylo.. 50% ()

Andělé a démoni už příští rok

Andělé a démoni už příští rok

17.04.2007

Chvíli kolem tohoto tématu vládlo až podezřelé ticho a my už začali doufat, že Tom Hanks a Ron Howard pochopili, jakou ostudu si Šifrou mistra Leonarda udělali a definitivně dali od zamýšleného… (více)