Božský Evan

• USA Evan Almighty (více)

Evan, bývalý televizní moderátor, je zvolen kongresmanem. Okamžitě bere rodinu a stěhuje se z rodného Buffala do Virginie. Zde vydá prohlášení, že jeho cílem a také volebním slibem je změnit svět. Poprosí Boha, aby mu s tím pomohl. Bůh ho vyslyší a nařídí mu, aby postavil archu. Evan je z toho v šoku, odmítá uvěřit, že se setkal se skutečným Bohem. Všude se mu ale objevuje číslo 614 jako odkaz k příslušné části Bible, vousy a vlasy mu začínají příšerně rychle růst. Evan je jako v kleštích, na jedné straně práce, na straně druhé archa. K tomu všemu se za ním začínají stahovat zvířata v párech. Začíná pomalu věřit, že stavba archy je tím jediným možným řešením... (TV Nova)

007.

celkem dobrá komedie, jen mě zaráží, kde tvůrci vzali tvar archy ve tvaru lodi, když si přečetli Genesis 6:14. Kdyby četli až do Genesis 6:17, zjistili by , že tvar je trochu jiný. 56% ()

dustur

Režiséra Toma Shadyaca za jeho docela v pohode komédie mám rád ,, Ace Ventura: Zvierací detektív" ,tak som sa rozhodol že dnes si pozriem / už som pozrel dve jeho filmy, ktoré som už dávnejšie videl, a to jeden z nich bol ,, Klamár, Klamár" a druhý práve tento film ,, Božský Evan" ktorý je pre mňa iba priemernou záležitosťou ,pri ktorej som sa aj bavil ale zároveň je samozrejme že nedosahuje kvality prvého filmu ,, Božský Bruce". Steve Carell je v pohode herec , ktorý dokazuje že je v pohode komik a ja som sa pri jeho pasážach docela dobre bavil..., a Lauren Graham je neskutočne sexi až nádherná žena ktorá ma takisto príjemne bavila,a samozrejme ma potešila aj účasť dvoch hercov ktorých mám rád ,, Morgan Freeman a John Goodman"... Moje hodnotenie filmu je rovných.: 3 / 5... ()

Likan7

Steve Carell není Jim Carrey. Jim má dar od Boha, Carell je možná schopnější herec, ale pro komedii bude vždycky lepší Carrey. Občas sice nějaký vtip trefí, většinou to je ale dost trapná a nepovedená variace na originální jedničku. Všechno tu je hloupější, nudnější a blbější než v Bruceovi. Je to pouze snaha o to svézt se na oblibě prvního dílu. ()

Looka

Ale jo docela jsem se pobavil. Jen celá akční sekvence s archou působila jak pěst na oko - úplně jak z jiného filmu. Akorát je trochu smutné, že nejvtipnější byl videoklip pod závěrečnými titulkami. ()

aik

Na téhle komedii jde vidět vyumělkovaná křeč až do poslední latě na Carellově Arše, ale bohužel to vůbec není vtipné. 30% ()

Taffey

Mandesi-ne vydělat, utžit. To je sakra rozdíl. Kvůli čisté návratnosti investovaných peněz přece takový film nikdo dělat nebude. ()

D.awi.d

Nečtěte bibli a nesledujte tenhle film.Tenhle film je ještě o něco nudnější než ta kniha.Steve Carell pod neohrabaným režisérém hraje naprosto, ale naprosto příšerně, stejně jako Jonah Hill.Jen Morgan Freeman má styl i navzdory těm kravinám co se mu linou z úst.Doufal jsem že přijde potopa a zaplaví celý můj pokoj, bylo by to menší utrpení než sledovat tuhle hrůzu do konce. ()

jejdavilda

Začíná mi docházet, že pokud bych měl dát při výběru filmů na zdejší hodnocení,musel bych volitt ty méněprocentní. Na rozdíl od Božského Bruce, který nemá skoro pointu a je založen na podivně se šklebícím individuu ( což bych pochopil pokud by to byl Louis de Funes) zvaném, Jim Carrey je Božský Evans celkem usměvná komedie s hlubší ideou a dobrou hudbou. Snad bych jen vytkl předimenzovaný závěr, ale nakonec, proč ne. ()

e(l)a

"I know! I know. Whatever you do, you do because you love me! ..... Do me a favour. Love me less." No, podle hodnocení jsem od tohoto filmu vůbec nic nečekala, ale byla jsem mile překvapena. Je pravda, že jde o film s dějem přivedeným dost do extrému a ne dokonalými digitálními efekty, ale přesto mě mile potěšil. Jednak zde hraje výborný Morgan Freeman a musím uznat, že Steve Carell hraje "blázna" přesvědčivě a jeho "nové šaty" mu vlastně sluší mnohem víc než oblek, jednak jsem se občas opravdu zasmála a jednak si myslím, že se z toho filmu dá do života vlastně dost odnést - jen se zamyslet nad věcmi, které většinou jen s úsměvem či možná s opovržením přejdeme. ()

TEKAS

Bůh ani Evan mě neosvítili a já jsem tudíž nepochopila, proč tenhle film vůbec museli natočit. Mělo to být vtipné?" NEBYLO. Jediné, co za něco stálo, byly roztomilé cvičené zvířátka, které pomáhala stavět a malý klučina se zajímavými informacemi z Animal Planet. Jo a ještě "Jestli ti tohle vychází zepředu, nechci radši vědět, co jde zezadu". Kdyby byl film alespoň z části tak dobrý jako titulkový rej štábu, možná by i splnil účel. Dávám ale hvězdičku těm zvířátkům a klučinovi. ()

Koprix

To utrpení, co tam nepochopený Evan podstupoval během stavění archy nebylo zdaleka takové, jaké jsem podstoupila já během sledování tohoto filmu. Takzvané vtipy nebyly vůbec vtipné, digitální triky mizerné (ne, nepochopím, kam se poděl ten obrovitánský rozpočet) a Carrelovy největší herecké výkony spočívají v tom, že se buď blbě šklebí, nebo občas pronese nějaký "hlubokomyslný" monolog. Vždyť tohle je taková sr*čka, že to snad nemůžou sežrat ani ti američané... Jednu hvězdu za Morgana Freemana, který tu nebyl natolik božský jako v Bruceovi, stále ale ještě natolik, aby tohle "veledílo" zachránil od odpadu. ()

Milda003

Scénář a režie se mi líbí. Ovšem ze židle mně to nezvedlo, i když pár humorných momentů tam bylo. Ideální spíše jako nedělní večerní film u kterého usnout.. ()

Izz

Není to o moc slabší než Buce,tedy po kvalitativní stránce.Opět je to jen spíše trapná než vtipná ptákovina,která si spletla dobu,tentokrát navíc evidentně šíleně předražená a nepochopitelně přeambiciózní.Evan ovšem nemá to,co Bruce táhlo alespoň do průměru,tedy Jima Carreyho a Jennifer Aniston.Carell je slušný komik,ale tady je nesympatický a pokud vás v komedii natolik stojící na hlavním představiteli nedokáže hlavn představitel přesvědčit,je to neodpustitelný problém. ()

ANTYCHRYST

Zajímavej nápad s archou, ale hodně málo využitej. Nechápu k čemu tam byla všechny ty zvířata když propluli jenom městem a hnedle vystoupili ..a stačilo tak málo - pořádná potopa celé město zaplavit a je to :) to se bohužel nekonalo. Steve Carell mě tam teda vůbec neseděl. ()

jadran90

Stavba archy pro blbce aneb jak utopit 175 milionů dolarů. Oproti "jedničce" chybí gumový Carrey, příjemná Anistonka, božská aura Freemana a vlastně i humor. Bouchnutí kladivem do prstu není kdovíjaký vtip, ale za to Carrel nemůže. Nejdřív jsem si přál, aby to všechno spláchla vlna jako ve Dni poté. Když se tak stalo, litoval jsem. Zbytečný, nabubřelý a špatný efekt v komedii. Neměl by boha hrát místo volného muže (Freeman) spíše dobrý muž (Goodman)? ()

Remake Nedotknutelných našel režiséra

Remake Nedotknutelných našel režiséra

02.03.2013

Předloňský francouzský zázrak o ochrnutém aristokratovi, který najde nejen pečovatele, ale i přítele v zdánlivě asociálním černochovi, utržil ve světových kinech famózních 416 milionů dolarů. Avšak… (více)