Božský Evan

• USA Evan Almighty (více)

Evan, bývalý televizní moderátor, je zvolen kongresmanem. Okamžitě bere rodinu a stěhuje se z rodného Buffala do Virginie. Zde vydá prohlášení, že jeho cílem a také volebním slibem je změnit svět. Poprosí Boha, aby mu s tím pomohl. Bůh ho vyslyší a nařídí mu, aby postavil archu. Evan je z toho v šoku, odmítá uvěřit, že se setkal se skutečným Bohem. Všude se mu ale objevuje číslo 614 jako odkaz k příslušné části Bible, vousy a vlasy mu začínají příšerně rychle růst. Evan je jako v kleštích, na jedné straně práce, na straně druhé archa. K tomu všemu se za ním začínají stahovat zvířata v párech. Začíná pomalu věřit, že stavba archy je tím jediným možným řešením... (TV Nova)

Wormboy

Velmi slabe a tragicky nevtipne nadvezovanie na Bozskeho Brucea, ktory mal vsak vynikajuceho Jima Carreyho. Jedna samostatna hviezdicka je za Morgana Freemana. 1,5/5* ()

Andre3000

Amerika...tady jde prostě všechno. Je to dost přitažený za vlasy, ale jde se na to dívat. A pět hvězdiček bych nedal ani za deset Lauren Graham :-))) ()

lakikaki

Nechápem síce čo sa mi na Božskom Evanovi okrem Steva Carrella vlastne páčilo, ale podpriemerným mi tento film proste nepripadal. Ale vďaka zverstvu, trápnej "hubu-nezavrie" sekretárke, koláži "Evan padá, divák, smej sa", dementnému odkazu na 40 Year Old Virgin či hlúpemu príbehu (celé to bolo v podstate úplne zbytočné, nezmyselné a bezúčelné) to určite nebolo. [52%] ()

c.tucker

Shlídnul jsem to a párkrát sem se i zasmál, ale co mě vytočilo bylo to když při začátku stavby archy dělal upnýho neschopnýho vandráka. Morální poučení museli být neboť je to film o Bohu ;-) ()

Eviator

Na to, že kritika byla až moc ostrá, tak šlo o velmi přijemnou rodinnou komedii, která nevybočovala z amerického standartu radostného konce a objímání... ()

Šimpy

Tak to vypadá, že budu opět jako ta pověstná rybka v moři, ale tenhle film není zas tak špatný. Jasně S. Carell není Jim Carrey, ale taky si na něj nehraje. Jeho vtípky nemají být k popukání, spíše k lehkému pousmání. Ano, ptám se, kam Shadyac utopil ty peníze? Ale nevadí mi to. Možná si na sebe tenhle film nikdy nevydělá, ale je naprosto pohodová komedie sloužící k oddychu a já se u ní dobře bavil a odpočinul si. Pohodička každým coulem a vynikající Freeman. Jen si tvůrci mohli odpustit ten závěrečný sestřih při finálních titulkách. A nehodnotím grafickou stránku plavby archy:-) ()

Seag

Stupidná napodobenina vydarenej jednotky. Vtipy sú otrepané a neoriginálne, a celé to na mna pôsobí tak gíčovo. Komédia ktorá nepobavý nieje komédia. Režisér to posral ako to len išlo. A dať do hl. úlohy Evana Baxtera(ktorý bol úhlavný nepriateľ Bruceovi Nolanovi) sa mi zdal už vrchol. A to najsmutnejšie je že celú situáciu nezachranuje ani skvelý Freeman. Odo mna je to jasná1*, a to mám ešte dobrý den. ()

Icefist

Rozhodně slabší než Božský Bruce. Carell prostě neni Carrey, i když je pravda, že příjmení mají celkem podobný. Vidět se to dá, ale já bych to doporučil jako rodinnej film a to ještě spíš pro mladší děcka. Freeman mě tentokrát tolik nepřesvědčil a celkově herecký výkony nijak neoslnily. I hudba oproti předchozímu dílu ztratila na kvalitě. Zkrátka průměrnej film na ukrácení dlouhý chvíle zapadající do škatulky jednou vidět a dost. 50 % Oblíbená část- hláška Wandy Sykes poté co alpaka plivne na Goodmana ()

Radiq

Tak tohle byla ta nejdražší komedie na světě? No, tak jo. Triky se celkem daly, hlavně ty s těma zvířtama (ta povodeň už byla trochu pojebaná). Ale moc komediální mi to nepřišlo. Jeden fór mě ale rozesmál - jak chytal před zrcadlem hlavou ten lak na vlasy. Jinak nic moc vtipnýho, pokud očekáváte, že se budete hlasitě smát - já se jen sem tam usmíval. Ale to mi na dobrou komedii nestačí. Ještě dobře vypadal s těma vlasama a fousama v culíku.... Ale to je tak všechno... ()

tom88

Síce dosť predražená komédia, ale komédia, ktorá ma veľmi príjemne pobavila. Zdá sa mi to trocha bezúčelový film s nič nehovoriacou pointou, ktorý by potreboval širšiu dejovosť. Myslím, že tá hodinka a pol ubehla rýchlo a film je možno aj neprávom podceňovaný. Digitálne scény záplav a zvierat boli kvalitné a chvíľami bolo vidieť vysoký 175 miliónový rozpočet ( čo je u komédie nezvyčajné ). Ja som sa celkovo bavil aj keď som sa miestami trapasu nevyhol. Steve Carell do toho mohol vložiť viac zo seba podobne ako viacerí herci, ktorý to brali asi na ľahkú váhu. Nie je to žiadne veledielo, ale svoju hodinku a pol som si určite užil a ako pohodový filík na večer je to ako stvorené. 64% ()

Baker

Viděno v autobuse. A kdybych se místo toho díval z okna ven, čas by mi asi uběhl stejně. Tupý Carell, minimum zábavy a spousta trapných a nudných vtipů. Jen na konci to začne být koukatelné, ale ne vtipné. Slabota. ()

Nivenx

Oproti Božskému Brucovi neuvěřitelný děs. Jediné co na filmu bylo dobré byly triky, ale to tuhle hrůzu nezachraňuje. Trapné vtípky, trapná pointa i trapný Steve Carell. Nikdy více. 15% ()

Sabrewulf

Pozastavil se někdo ze scénáristů, či producentů nad abnormální zhovadilostí celého hlavního konceptu? Jinými slovy - proč se na Archu naloďují zvířata z celého světa, když.....se pak děje, co se děje? Kdo viděl, chápe. Jinak, pitvoření vtipné není a tanec na konci je jen zoufalá snaha zachránit tuto nevtipnou komedii. ()

otík

Co bych měl chtít víc než se u takového typu filmu bavit? Tady se člověk pobavil a lidé přemýšlející o Bohu se mohli i sem tam mezi vtipnými scénami všimnout narážky na víru, Boha či jeho postrčení k dobrému skutku. Jen se nechce věřit, že taková prostá komedie stála 175 milionu dolarů! Za tyto peníze by si skutečný Noe postavil nekonečné množství arch. I tak ale přiznávám, že mě film chytil a bavil jsem se u něho královsky. Asi ale také proto, že jsem věřící a některé narážky na Boha a Bibli mi prostě došly vtipné. PS: veškerý trus přistávající na oblečení či obličejích byl opravdu zbytečný! ()

chelseaman22

Rodinný film, jež mne ničím nezaujal. Pozorovat, jak se Evan snaží postavit archu není tím, co bych musel vidět. Najdu nějaké klady? Snad jen, že laika film neurazí, možná pobaví. A "samozřetelně", kde jsou zvířátka, to mají děti rády. 40% ()

Triple H

Pozerateľná a celkom vtipná vtákovina, v ktorej sa Carell snaží čo mu sily stačia. Záverečná pointa je sakra tupá, ale ak ideme len po pohodovej oddychovke, film funguje. Len tých 175 miliónov je ako zlý vtip. ()

Remake Nedotknutelných našel režiséra

Remake Nedotknutelných našel režiséra

02.03.2013

Předloňský francouzský zázrak o ochrnutém aristokratovi, který najde nejen pečovatele, ale i přítele v zdánlivě asociálním černochovi, utržil ve světových kinech famózních 416 milionů dolarů. Avšak… (více)