Příběh dvou žen, dvou prostitutek, dvou princezen. Jednou z nich je Caye – necelých třicet let, dělnická třída, načesaná ofina a snad i přitažlivost. Druhá je Zulema, snědá a roztomilá, dennodenně sužovaná zoufalstvím z toho, že musí jíst trpký chléb vyhnanství. Když se potkají, jsou každá v jiné pozici a v podstatě proti sobě. Svět prostituce totiž jen s nelibostí sleduje příliv přistěhovalkyň. Caye a Zulema brzy pochopí, že i přes jisté rozdíly obě kráčí po stejném vratkém laně. Z jejich spiklenectví se rodí tento příběh. Princezny jsou tak citlivé, že vypovězeny ze svého království, umírají žalem. (oficiální text distributora)

mira007

Silné, smutné, vypovídající - dokonce ukázána felace penisu umělého nebo skutečného (?), ne že bych z toho byl tak vydřenej, to až v momentě, kdy to dávali na Tv Barrandov v neděli dopledne v čase po Studiu kamarád. ()

bobstock

Jednou jste nahoře, jednou dole. Jak v sexu, tak i v myšlenkovém rozpoložení, tak celkovém životě. Citlivý příběh nezničitelného přátelství dvou princezen, které si vybraly i nevybraly práci lehkých žen v současném Španělsku. Obě dívky sem si po 40minutách neskonale zamiloval, krásné ženské duše, se kterými jsem prožíval hezké i nehezké chvíle života prostitutky i osobního života obou krásek...existuješ, protože na tebe někdo myslí, ne naopak...75% ()

HanaM.

Nejde ani tak o život prostitutek, jde hlavně o život dvou kamarádek. Zulema a Caye jsou tady pro sebe v každé situaci. Dobrá kamarádka se zbytečně neptá, ale pomůže. Asi nejsilnější zobrazení ženského přátelství ve filmu. Navíc krásná hudba Manu Chaa, která neuvěřitelně pomáhá dokreslit celý film. Trefná je v hlavní písni záměna slov Calle (ulice) a Caye (hlavní hrdinka): "Říkají mi ulice, nejtišší ulice, říkají mi ulice bez budoucnosti." ()

Vesecký

Španělská kinematografie stojí dnes v žebříčku kvality velmi vysoko a protože mi je blízké myšlení Španělů, rád jejich filmy vyhledávám. Co film, to originál, žádná komerční kopie filmových sérií, jejichž hlavním úkolem je přilákat masu diváků, kteří se chodí do kina jen bavit či vzrušit. Také tento film nezklamal. Příběh z dnešního Madridu, příběh o dívkách na scestí, který se jim však dokázal podívat do nitra jejich duše. Můžeme o Caye tvrdit, že by to byla špatná dívka? Ač provozuje nejstarší řemeslo světa, je nám něčím sympatická a sympatie k ní vzrostou, když se spřátelí s přistěhovalkyní z Dominikánské republiky a je její velkou oporou v boji za legalizaci jejího pobytu v zemi. Jistě to není vrchol filmařského umění, tenhle snímek si ani takové cíle nedává, ale rozhodně je natolik nevšední a se sympatickými výkony herců, že si čtyři hvězdičky zaslouží. ()

jenjan

Už mě tak trochu otravují v latinskoamerické, a zvláště španělské produkci děvčata a ženy, které jsou ve skutečnosti chlapci a muži, a muži a chlapci, kteří jsou ve skutečnosti ženy a děvčata. Princezny jsou však tentokrát celou dobu skutečně ženami a vytváří zdařilý obraz problémů, jako jsou prostituce a přistěhovalství v současném Španělsku. Trpký osud, který souzní s tímto nejstarším povoláním, je cítit v každém okamžiku filmu.. z těch žen je to cítit, ale proč si nenajít nějakou normální práci..? ()

Páně

Protože jsem chvílemi postrádal větší emocionální náboj, nemohu v důsledku hodnotit nejvýše. Ale určitá jemnost a působivé podání tohoto příběhu jsou však velice silnými atributy tohoto díla. Rozhodně film, který si budu pamatovat a to je rozhodující. ()

agassi68

Príspevok španielskej filmovej školy otvorene zobrazujúci svet prostitútok, tentokrát tých so srdcom a vyšším EQ. Film o tom, že priateľstvo môže vzniknúť aj na tejto úrovni. Spracované tradične na vysokej úrovni, najmä dialógy. ()

Rockerman

Velmi dobrý film, který nám dává nahlédnout do "kuchyně" prostitutek. Je to o jejich nelehkém a někdy hodně hořkém životě. Přesto i zde na poli velké konkurence mezi těmito "pracovnicemi" vzniklo přátelství. Jedna si chce vydělat na větší prsa, druhá, exotická kráska z Dominikánské republiky chce peníze pro svého pětiletého syna. Jsou tu i záblesky humoru, to když si tyto lehké děvy vyprávějí o své "práci". Celkově je to ale spíše smutek, který je prostoupen celým příběhem. Určitě nadprůměr. ()

Matthew01

Silný snímek, který velmi věrohodně vystihuje prostředí prostitutek. Děj vyjadřuje absolutní bezmoc hlavních hrdinek cokoliv se svym životem udělat či ho otočit k lepšímu. Upínají se tedy ke snění a doufají v lepší zítřky. Ty samozřejmě nikdy nepřijdou. 80% ()

Akana

Příjemně civilní zpracování a hlavně věrohodné herecké výkony obou hlavních představitelek. Chvílemi by mohlo být méně toho životního mudrování, ale vlastně ani v něm se na pilu přehnaně netlačí. Taky životní situace Caye s relativně solidním rodinným zázemím mi nepřipadala tak bezvýchodná, jak asi měla, ale ten pocit zpackaného života a vyhlížení té správné "záchranné" odbočky byl navozený hezky a své k tomu měly co říct i Chaovy písničky. Hořké ale ne beznadějné. ()

Rathalos

Dve prostitutky v hlavnej ulohe v tejto drame,ktora je dobre natocena a ma aj zaujimavy pribeh,herecky podali dobre herecke vykony,cize vydareny film...:-) ()

radaza

Moc pěkný film, v podstatě vše tady bylo vyřčeno. Jen postřeh, mentalita prostitutek zřejmě odpovídá mentalitě, ale taky stavu, té které země. Španělsko se svou 20% nezaměstnaností a přílivem ilegálních imigrantů z Latinské Ameriky nenabízí moc variant jak z toho.... Jen prince na bílém koni. ()

Gabretta

Film dlouho čekal než se na něj dostane řada, možná byl i tak trochu přehlížen. Nicméně jeho chvíle nadešla v pravý čas. Včera večer byla ta správná atmosféra a nálada pro shlédnutí podobně laděného snímku. Téma ne zrovna z nejveselejších. Podané ze všech stran - ani idealizované, ale ani příliš přikrášlené. Obě hlavní postavy byly uvěřitelné a dobře zahrané - dokázaly, že mi jich bylo líto. Působivá záležitost hodná zamyšlení. ()

Ygnor

Civilnost nasnímaného prostředí a nezávislá režie s výbornou hudbou nemůže u mě převálcovat rádoby nezávislé pojetí tématu, kdy snímek vyznívá možná až příliš laskavě k tématu úplatných poskytovatelek úlitby neustále neukojených hombres. Fňukání čokoládové princezny při telefonováním s opuštěným synem, vykoupené jednou plastovou tatrou asi tak v hodnotě „jedné cesty kolem světa“, mi přišlo příliš umělé a vykalkulované. Tak nějak jsem dostal pocit, že divákovi se předhazuje, že vlastně takhle žít je fajn, protože nadržení rejnoci dostanou své od buchet, které si za výslužku na políčenou pořídí ještě mrňavější hadříky a větší výplň svých nárazníků. Možná vyznění mělo být právě spojeno s independecí v tom, že obě strany to tak vlastně chtějí, kdy se jedná o jakousi vzájemnou symbiózu „homo flegmatikus“. Film není ale ani investigativní sociologickou a surovou sondou, ani laciným vymazleným dojákem typu „pretty woman“. To, že se snaží stranit obou krajních poloh, vyznívá nakonec příliš průměrně. A hlavně ne příliš i emociálně, tak i reálně. Na druhou stranu film nehaním, protože jsou v něm aspekty, které jsem vypíchl v první větě a doporučuji jej ke shlédnutí více než kotle jiných mainstreramových pochutin. ()

AloeB

Jistě, je to jednoduché a levné jako první španělská šlapka v nepatrné uličce za Plaza del Sol, ale stejně jako ona za sebou skrývá zdrcující příběh, o němž se nám, odrostlým u maminky pomalu až do pozdní třicítky sotva zdá. Dvojice princezen nám dává zajímavou příležitost nahlédnout pod dekolt nejen rutinního pouličního porna, ale okrajově rozebírá i poměry chudých tříd, problémy uprchlíků, nebo drogově závislých. To vše s minimem erotických (prakticky žádných) scén, které by jen zbytečně odváděly divákovu pozornost, takže se lze lépe soustředit na děj. A jak už bylo řečeno, ten není nijak velkolepý, člověka zde neposadí na kolena žádný zdrcující závěr ani jej neohromí geniálně napsané charaktery postav, ale na toto se nehraje a jako sonda do života (ne)obyčejných lidí to koneckonců funguje líp než třeba Růžkovka, že. ()

sanikope

O kaderníčkach ktoré majú svoje princípy čo sa týka dredov a hygieny, o prostitutkách ktoré majú tiež svoje zásady ohľadom kondómov počas výkonu práce. Hlavne však o tých prostitutkách ktoré majú svoje životy a sny o krajších zajtrajškoch, veria tomu že ich majú už len na dosah. Caye (Candela Peña) sníva, keď bude mať prachy dá si zväčšiť prsia a potom si už určite nájde muža svojích snov. Zulema (Micaela Nevárez) ilegálne žijúca v Madride zasa šetrí pre 5-ročného syna aby za ňou mohol prísť žiť do Španielska. Obe sa vzájomne spoznávajú a z počiatočneho rivalstva sa stáva hlboké priateľstvo... Veľa veľmi trpkých momentov a pár veselých... Ku koncu už len tak na umelo natiahnuté na dlhú minutáž. Keby sa vystrihlo posledných 25 minút. I tak však skvelá Candela Peña. ()

bono22vox

Španělské sociální drama jako od mistra Almodóvara. Dokumentárně syrová kamera podtrhuje realismus vyprávění a v rytmu svižných písniček Manu Chaa se na obrazovce odehrává příběh, který se nenásilně dotýká velkých společenských témat... ()