Příběh dvou žen, dvou prostitutek, dvou princezen. Jednou z nich je Caye – necelých třicet let, dělnická třída, načesaná ofina a snad i přitažlivost. Druhá je Zulema, snědá a roztomilá, dennodenně sužovaná zoufalstvím z toho, že musí jíst trpký chléb vyhnanství. Když se potkají, jsou každá v jiné pozici a v podstatě proti sobě. Svět prostituce totiž jen s nelibostí sleduje příliv přistěhovalkyň. Caye a Zulema brzy pochopí, že i přes jisté rozdíly obě kráčí po stejném vratkém laně. Z jejich spiklenectví se rodí tento příběh. Princezny jsou tak citlivé, že vypovězeny ze svého království, umírají žalem. (oficiální text distributora)

Bobik9

Princezny? Kurvy za Madridu to jsou! Ne, ruku na srdce. Je to dobrý film. Celkem silný příběh, který se ubírá pomalu ve své hluboké depresi a párkrát z ničeho nic vystřelí do zajímavě příjemného pocitu, že to třeba bude všechno dobré. Tohle je věc, kterou by asi amíci zfilmovat nedokázali, respektive dokázali, ale nezvládli by tomu vštípit tu španělskou nestoudnost. Herecky je to super a navíc má film parádní soundtrack. ()

Mytologie

Film je díky své dramatičnosti téměř sociologickou sondou, zobrazující životní příběhy prostitutek Caye a Zulemy. I přesto že obě pocházejí z rozdílného sociálního a kulturního prostředí, se jejich životy v určitém momentě protnou a sdílejí jej společně ve stejném domě. Zaujaly mě především skvělé herecké výkony obou představitelek hlavních rolí, reálné zobrazení prostředí a vztahů, psychologicky propracované dialogy, užité prostředky k vyjádření citů a snů, a to i navzdory tvrdé realitě… ()

Millanium

Drsný a chvílemi i úsměvný film o přátelství a životě prostitutek Caye a Zulemy. Do lehce melancholické hudby vystupuje příběh, který nikam nepospíchá s dějovou linií a ukazuje nám sociální a psychologickou sondu do života těchto dívek. Film s jistou dávkou syrovosti, který si na nic nehraje. 75% ()

sskrblik

Být prostitukou je z jakéhokoliv pohledu tristní. O tom se může každý přesvědčit v tomto španělském filmu. Ať už z pohledu Caye nebo Zulemi. Dva životy zdánlivě odlišné a přesto natolik podobné. Neschopnost adaptovat se v různých situacích a ponižování se před muži, kteří jím zaplatí pár eur. Přesvědčivé a upřímné ztvárnění sebou nese dobrý příběh o přátelství a o změně, kterou můžu učinit každý z nás. To vše za hudby Manu Chao. Krásné 4/5! ()

homerr

"Vyznáš se v počítačích?" "Jenom v těch nových..." "Mám pro Tebe dárek: to je nejnovější Adobe 5.1, právě to vyšlo" " Já myslela, že je to hudba" :-) "Budeš po něm chtít prachy?" "Ne, dneska nejsme děvky, dnes jsme za princezny..." Lesk a bída kurtizán je asi všude stejný, zde ve Španělsku v podání nádherné exotické ilegální přistěhovalkyně Zulemy a místní matadorky Caye. ()

Autogram

Nedalo sa im nefandiť. Mali také obyčajné a skvelé túžby a občas zase dokázali filozofovať skoro ako Sokrates. Nejednoduchý život, kde sa musí len čakať na ten deň, ktorý raz možno príde. A prišiel, ale všetko bolo tak trochu ináč. –––– Kto je oslávenec? Na prvýkrát 60 eur. Nikto iný sa ma nebude dotýkať a nikto sa ku mne nepriblíži odzadu. –––– O tom je láska, nie? Že ťa vyzdvihne po práci. –––– Chcela by som byť ženou jeho života. Aspoň na jeden deň. –––– Príde deň. Skvelý deň, keď stretneš ľudí, ktorých máš rada a budeš jesť jedlo, ktoré ti chutí... –––– Dnes večer nie sme šľapky. Sme princezné. ()

Krasus

Osobité,sugestivní,autentické.Princezny nejsou baladou o životě v Madridě,kde princezny pracují,oni v něm žijí,prožívají svůj úděl,snáží se mu bránit.Princezny jsou působivým filmem,o to víc,že se téma může zdát trochu ohrané a vůbec obyčejné,ale film je prakticky od začátku dokonce nasazen na tak nízkou laťku,že spadnout ke klišé je nemožné.Fernando Léon de Aranoa si na nic nehraje,nehraje si na znalce světa prostituce,on jen vypráví svůj příběh,svůj vlastní originální příběh do něhož zamíchal dvě skvělé herečky,přidal lehce nostalgickou hudbu a okořenil skvělým nápadem udělat z ničeho drsnou a nezapomenutelnou sondu,která nás všechny ozbrojí právě svoji jednoduchostí. ()

Berenise

Princezny Caye a Zulema, nie sú žiadne romantické postavy v bielych šatočkách, čakajúce spôsobne doma na príchod toho na bielom koni. Realitou ich denného života je predávanie vlastného tela každému, kto zaplatí za ich služby. Tento film ponúka nazretie do krutého a ničím neprikrášleného sveta žien na ulici, ale nestvárňuje ich ako nepochopiteľné a vzdialené ukážky ľudského zlyhania. Vidíme dve ženy, ktoré život obral o ilúzie, ktoré sa snažia zostať nad hladinou a uchovať si ešte aspoň minimálnu schopnosť mať sny a nádeje, ktoré im pomôžu zostať ľudskými bytosťami. Maximálne autentický stvárnený príbeh, vynikajúce a dôveryhodné výkony hlavných predstaviteliek (najmä Micaely Nevárez) robí z tohto filmu nečakane skvelý zážitok. ()

Josefin

Fernando León de Aranoa a jeho Princesas. Na dlouhou dobu mě dostal tenhle intenzivní příběh o dvou ženách, jež si vydělávají prostitucí. Dvě princezny, španělka Caye a její nová hispánská přítelkyně Zulejma zprvu odtažité až kritická situace je spojí v přítelkyně. Princezny musí mít své sny a přání , aby přežily ! Když se jim ubližuje, jejich svět pláče. Dojemný příběh, kde nejlépe hrála Candela Pena, mě dojmul přes tolik příkoří ještě tolik víry v budoucnost. Po právu mnohokrát oceněný snímek. ()

fiLLthe3DD

Tomuto snímku jsem se vyhýbal opravdu dlouho... A nakonec jsem jej přeci jen zkusil... Výsledek? Skvostné, úžasné, skvělé obsazení i hudba. Některé scény byly opravdu velmi vtipné („Jsem ku*va") jiné zase velmi dramatické. Líbilo se mi to! 100% ()

bari68

Čo som od tohto filmu očakával, to sa mi dostavilo.Komerčná nezávislosť a kvalitné herecké výkony. Naopak za čím film zaostával boli emócie.V dramatičnosti viac reálnej surovosti, v erotike zasa cudnosti...Týmito faktormi sa ona dejová emotívnosť nezaryla veľmi hlboko. ()

Lisabellla

Příjemně zpracované téma. Nebudu opakovat, co tu mnohokrát zaznělo. Vypíchnu to, co mi přišlo zašláplé. Neprávem. Semotamo se naťukávaly příběhy ze životů osazenstva. Mohlo to být zajímavější. Jeden příběh dvou lidí nevyzní v tomto prostředí tak vážně, když ho nemáme s čím srovnat. Dobrovolník zamilovaný do šlapky a následná erotická scéna by skvěle vypíchla rozdíl mezi šukáním a milováním. Ale nebylo to dotažené. Výsledky testů (očividně ne moc dobré) by podtrhly scénu, kdy za mnoho násilí přijde pomsta v podobě styku bez ochrany. Chvíle, kdy Caye s nadějí počítala peníze, mi přišly spíš jako vata vecpaná do příběhu, kde by měly hrát hlavní roli prachy - ale nehrají. Pak ani srdceryvné předání a loučení vyzní tak trochu do prázdna. Příběh celkově je pěkně rozparcelovaný, většinu času se divák nenudí, ale celek nijak nenadchne. Naprosto průměrné tři hvězdičky. ()

zbysik

Divácky atraktivní téma filmu, myslím. Škoda několika méně uvěřitelných momentů či tuctových dějových zvratů. [spoiler] Proč když schází do konce filmu necelá půlhodinka a jedna z hlavních hrdinek filmu, která je mimochodem prostitutka a navíc docela sympatická, se synem v Dominikánské republice, kterému posílá dárky k narozeninám a téměř všechny peníze, které vydělá, si jde udělat testy na pohlavní nemoci, tak už dopředu víme, jak to dopadne? ()

I.AM.NOT

"Normální" příběh dvou konkurujících si prostitutek, kde jak by se zdálo povolání nehraje tak prvoplánově šokující roli. Jde především o lidský příběh normálního života se spoustou malých kapitol a epizod přímo i nepřímo související s hlavní osou (každý si najde tu svojí - rozpor s rodiči, konkurence, boj o vlastní práva, lásku) Byl jsem velmi překvapen, jak film plynule plyne a ač nic nenarušuje děj a zdá se, že se nic neděje, tak se toho děje přehršel. A především je to vše velmi uvěřitelné! ()

DannyBoy80

70%. Příběh dvou prostitutek a jejích trablů. Ať už se zákazníky, vztahy, pasy, rasizmem atd. Je to docela dobře zahráno, ale trošku mi příjde, že to nepřináší nic moc nového. Ani jiný pohled. A na to prostředí ve kterém by se to mělo odehrávat je to až moc uhlazené. Ale za podívání to stojí. ()

Chandell

“Existujeme proto, že na nás někdo myslí…“ Drsný (aspoň pro mě) pohled do běžného života prostitutek na madridské periferii (na ten jejich scukplac zvaný Hipodrom jsem čučel s otevřenou hubou). Výborně zahrané - oběma hlavním hrdinkám jsem jejich role sežral i s navijákem. ()