Série(2) / Epizody(26)

Souichiro Nagi se svým kamarádem Bobem Makiharou nastupují do prvního ročníku střední školy. Tahle škola ale není ledajaká, je to totiž bojová škola, kde se víc bojuje než učí. Souichiro a Bob jsou rváči z ulice, tak není divu že jim tam každý dává na frak taky když do nové školy přiletíte jako splašení býk se slovy ´´tahle škola je naše, tuhle si podmaníme´´nemůžou se divit že dostali párkrát slušnou nakládačku, obzvláště ta poslední kterou Souichiro utrpěl od Masataky Takayanagiho byla opravdu drtivá. Souichiro a Bob se v myšlence něco jako ´´stát se silnějším´´ přihlásí do klubu Jyuken. Tento klub je vedený kapitánkou Mayou Natsume. Její sestra Aya Natsume je další členkou klubu Jyuken a třetím členem klubu je Masataky Takayanagi a právě k těmto třem se Souichiro a Bob přidají aby se do tří měsíců staly silnějšími, protože abyste porazili velmi silnou výkonnou radu v čele s Mitsuomim Takayanagim, musíte být víc než dobrý. Tento 24 dílný seriál z roku 2004 nás zavede do prostředí bojového umění všech možných stylů. (Roby)

Recenze uživatele Hees k tomuto seriálu (2)

Tendžó tenge (2004)

Dobré bojové anime kde jednotlivý bojovníci majú rôzne schopnosti. Odohráva sa to v školskom prostredí v Todo Academy. Todo Academy je škola kde sa venujú bojovým umeniam. Na škole sú rôzne kluby venujúce sa rôznym činnostiam. Čiže toto čo som doteraz napísal je zatiaľ maximálne bez nápadu. Takých anime je xy tak čím vlastne Tenjou Tenge zaujme? Zaujme postavami a jednotlivými súbojmi. Schopnosti hrdinov sú nadľudské či nadpozemské a každý má svoju vlastnú techniku boja. Ženské postavy Maya a Aya sú dosť sexi a nevyhneme sa teda ani nejakým ecchi (ľahko- eroticko sexi) záberom. Viac sa mi páčila Aya hlavne za jej osobnosť. Souichiro Nagi je nikdy nepoddávajúci sa hlavný hrdina, ktorý ako to býva väčšinou má nejakú skrytú silu. Souichiro zo začiatku túži po tom, aby získal nesmiernu silu v podstate bez dôvodu, len aby bol najsilnejší a postupne vlastne získava dôvod bojovať. Príbeh je kvalitný napriek tomu, že prostredie je bez nápadu. Diely z minulosti niektorých dôležitých postáv prinášajú zaujímavé zistenia. Tieto diely z minulosti v podstate vysvetlia chovanie niektorých dosť dôležitých postáv. Koniec nahnevá hlavne z dôvodu vytvoreného výborného napätia a očakávania, ktoré si Tenjou Tenge celú dobu buduje. Nahnevá o to viac, že sa mu to napätie a očakávanie podarilo vytvoriť dosť zásadné. Snažil som sa, ale hodnotiť nie veľmi ovplyvnený touto skutočnosťou "otvoreného" až vulgárne neskončeného anime. Stáva sa to aj v iných anime, ale v Tenjou Tenge to najviac cítiť. Pokračovanie v podobe OVA ničomu nepomohlo : Tenjou tenge: Ultimate Fight . Odporúčam ako dobré bojové anime, kde bojovníci používajú super schopnosti a kde sú kvalitné nenudiace charaktery. ()

Ultimate Fight (2005) (S02)

Celkom slušné dva diely, ktoré prinesú nejaké novinky čo sme v anime Tenjou Tenge Fight nevideli. Bohužiaľ ide len o tréning Souichira, ktorý ukáže v tréningu svoj potenciál. Viac priestoru dostane aj Aya. Sľubovaný turnaj tu však nie je. Kvalita dielov atď je porovnateľná s anime, ale kedže sú to samostatné dva diely, ktoré by mali priniesť niečo viac tak moje hodnotenie tomu zodpovedá. V každom prípade tieto dva diely vôbec nie sú hlúpe a nemajú malý prínos pre tých čo videli anime. (Hodnotenie 3,5) ()