Michal (Vojta Kotek) se zúčastní oslavy na lesní chatě. Řízením osudu zbude po skončení oslavy na chatě sám s dívkou Zitou (Dorota Nvotová), kterou vidí prvně v životě. I když není zrovna jeho typ, pod vlivem výjimečných okolností s ní prožije vášnivou noc. Vlivem lapálie, která se jim stane jsou nuceni spěchat zpět do města. Náhle jde sice „o život“, ale poněkud jiným způsobem a obráceně, než jsme zvyklí. Z chaty uprostřed lesů se vydávají ještě v noci na cestu, aby vše vyřešili. Do cesty se jim v jako v každé správné road-movie staví nečekané překážky a všechno se komplikuje víc než z počátku čekali, takže je tu dost dramatických situací pro to, aby se Michal se Zitou postupně o sobě dověděli víc a zjistili, co všechno mají společného. Jejich cestu navíc doprovází záhadná bytost (Robert Nebřenský) a postava (Bob Klepl), kterou můžeme označit jako duch zemřelého. Všechny postavy se v průběhu filmu navíc různě propojují a vše spěje k překvapivému rozuzlení... (oficiální text distributora)

dopitak odpad!

Milan Šteindler je jediný režisér na světě, který v klidu natočí Kotka nastupujícího do rozjíždějící se čugály (pro neznalé - motorového vláčku). Přitom snad i tříleté těžce postižené dítě ví, že v čugále se dveře za jízdy prostě neotevřou, i kdyby se Robert Rosenberg a ten druhý maník z českých porno filmů na svoje pracovní nástroje stavěli.___ Po zániku profese uvaděče pořadů ČT chudák Alexandr Hemala přijal takovou nabídku, no měl si dát raději kamenem do hlavy a vyrazit na nejbližší ÚP. O Halině Pawlovské hanba mluvit a ostuda na ní koukat____ A dost, nepodléhám obvykle vášním ať už těm nadšeným, nebo kritickým, nicméně kdo tady nehodnotil jako odpad, měl by se asi mrknout znova (a znova a znova a znova). A kdo to ještě neviděl, ať si pustí až závěrečné titulky a zaposlouchá se do textu písničky, snad ho to odradí a film vynechá. Já mu v tom budu držet palce. Děsivý odpad! ()

korbitch22

že šteidler je dávno troska,víme všichni.ovšem od magického pera holiny obrovské:-)jsem čekal víc,ujetá kravina,se špatným kokotkem(jako vždycky)koktaní doroty nvotové vás začne srát hned po prvních vteřinách,no a šteidlerova debilní režie vás nasere vždycky.jednu hvězdu za pár fórků a bohouše klepla. ()

Yardak odpad!

Název filmu se povedl, neboť při sledování tohoto "veledíla" Vám jde fakt o život:)). Hlavní příběh neoriginální a hlavně úchylně trapný, vedlejší příběh tragický. A herecké výkony si snad ani nezaslouží tu jednu hvězdu. ()

heyda

Toto je přesně případ filmu, který bilancuje mezi odpadem a celkem zdařilým počinem. Tady píšou, že jde o komedii. Já bych tento film takhle nezaškatulkoval. Ono jde o něco trochu jiného. Film je napůl komedie, horor i naučný a taky napůl blbost. Já vím, že čtyři poloviny neexistují, ale poprosil bych o shovívavost. :-) Jako určitě si myslím, že Dorota zahrála dobře a kupodivu ani Kotek mi tam tolik nevadil. Velká role Boba Klepla mi taky nevadila, Bob mi byl vždycky sympatickej. Ale nejvtipnější asi bylo vidět na konci hvězdy českého pornoprůmyslu. To se jen tak nevidí :-D....no ikdyž :D:D....Nebudu to rozvádět a asi bych i ukončil toto hodnocení a s přimhouřením všech očí dávám 3 hvězdičky. ()

virus10

Tak takhle jsem se u český komedie snad ještě nenasmál, nechápu proč má tak nízké hodnocení. Klepl, jak jezdí na spermii a nebo jak chce taky svojí mističku, tak u toho jsem se nemohl přestat smát. Kéž by u nás bylo více podobných komedií. Díky za to Milane!!!! ()

honajz

Prvních dvacet minut je skvělých. Docela vtipné hlášky a bonmoty. Pak asi scénář začal psát někdo jiný. Od scény s včelami to jde totiž totálně do kopru a všechna ta rádoby mystika a podivnosti působí jako z nouze ctnost, protože chytré bonmoty už došly. Navíc sledovat anorektickou Nvotovou je někdy k poblití, pardon. Ten zběsilý střih je také divný. A vlastně nakonec ani netuším, co chtěli autoři říct. ()

Ivoshek

zatím nejhorší Steindlerův film. ještě jeden takovej, a potáhne z mých top 10, jen se za ním zapráší. jediná hvězdička je za velkou potřebu v lese s radiátorem v ruce a za to, že tu nehraje Geislerová, Wilhelmová ani Liška. ()

SLOTH

jelikoz jsme v tom delal komparzistu (vee snu kdyz se mu zda ze ona je moderatorka(ano byl jsem ten, ktery se s ni jako vyspal:)) tak nemuzu dat jinak nez alespon jednu hvezdicku za me ()

duklak2

[obsahuje spoilery] Ježišikriste. To snad nemůže být ani pravda. To má Šteindler ty prachy dát raději na charitu, než do tohoto omylu. Další teen, která má bavit dnešní rozmazlené a znuděné teenagery. Přiznám se. Hned jsem věděl, že mě to nebude bavit. Chtěl jsem to vidět jen pro zajímavost. Celý děj jde o život a to doslova. Kdesi na lesní chatě zbude chlapec s dívkou. Samozřejmě, že mezi nimi dojde k sexu. Ale překvapivě jim praskne při styku kondom. A začíná bláznivá honička a shánění prášku, který by zabránil otěhotnění. Do děje vstupuje Bohumil Klepl v roli ducha! Ano vážně, nekecám. Představte si to. Ještě než se stane duchem, tak je v televizní debatě a omylem tam zavolá ukoktaná Nvotová a ptá se ho, kde sehnat prášek "po". Jenže on je proti a přeje si, aby se dítě narodilo. Při jízdě autem se stane Kleplovi kuriózní nehoda. Auto mu „chcípne“ překvapivě na kolejích a on překvapivě se nemůže dostat z auta ven, protože dveře jsou jak jinak než zase překvapivě zaseklé. To co nastane za chvíli mě doslova vyrazilo dech. Klepl otevře okno, vystrčí hlavu a vlak mu ji utne!!! A to takovým způsobem, že by se za tuto scénu nemusel stydět ani nějaký brutální USA horor. No nic, Klepl je tedy bezhlavý! V tuto chvíli se z něj stává duch a začne pronásledovat dvojici, která chce zabránit narození svého dítěte. Jo a abych nezapomněl. Ta utnutá hlava Klepla putuje také!!! Ale nakonec její cesta končí, když spadne do potoka!!! A jak to celé dopadlo? Neprozradím, doporučuji vám, aby jste si z filmu pustily jen tu scénu, kdy je Kleplovi uťata hlava lokomotivou! ()

MáŠa

Zbytečnej film, na Perníkovou věž to fakt nemá. Mam pocit, že se tu snažilo o něco víc, ale až na pár povedených hlášek vše vyšlo celkem na prázdno. ()

Handle

Blbost, přesně jak jsem čekal. Trapný, hloupý a bezvýznamný film.. proč se tohle točí ? To se dnes nedokáže natočit nějaká VTIPNÁ komedie ? Nebo SMYSLUPLNÉ drama ? Sice těmhle českým ''veledílům'' dám vždycky alespoň hvězdičku, ale ani nevím proč - u tohoto filmu jsem například i usnul a vážně ani nepídím po tom jak to skončilo.. Ach jo.. ()

d.beseda odpad!

Opravdu nevím čím to mělo být vtipné a pokus o nadsázku v tomto filmu taky zrovna nevyšel. Nevím co bych měl říct o scénáři a už vůbec nenalézám slova abych slušně zhodnotil dialogy. Po druhém shlédnutí to bylo snad ještě horší než napoprvé. - Vrať se do hrobu! / Česká soda / Díky za každé nové ráno = ANO, ale tenhle film je vážně trapas. - Hodnocení: "odpad!". ()

Tommassi3 odpad!

"Jo, a našel jsem tam dva ježky !! Strašně píchali.." - "Neříká se píchali, ale kopulovali, Františku !!" ;) Že jde divákovi o život, je nadmíru jasné během pár minut.. Proč ovšem DVD přebal neobsahuje varování ministerstva kultury, když s podobnými zbytečnostmi obtěžují kuřáky, že sledování téhle šmíry způsobuje obrnu mozkových buněk a další těžké zdravotní následky, to je mi velkou záhadou.. Těžko říct, zda je třeba Milanu Šteindlerovi, kdysi velkému baviči, jemuž však ujel vlak, děkovat za to, že se diváka snaží předem varovat už názvem, co se bude dít.. Já si nedal říct !! Tahle zběsilá série nevypointovaných skečů bez primárního cíle či myšlenky jednoho skutečně dost bolí.. A to jeden, natož ti ostatní, ani netuší, co v budoucnu ještě přijde.. A tak třeba PanMáma jen potvrzuje, že Šteindlerovi asi vážně přeskočilo.. ()

Johny_fork

Svižné, přehnané, ujeté a to hodně, ale krásně ironické a místy velmi vtipné, mam chuť dát 4, když vidím zdejší nepochopení Šteindlorova smyslu pro humor. ()

Terva

Scénář : Jiří Vejdělek, Halina Pawlovská a Tomáš Putna. Kamera : Tomáš Sysel. CITÁT - To je dobře, že smrt bereš tak pozitivně!......... ()

Chermy

Nebudu to protahovat....je to špatný. Sled scének a místy to opravdu nemá hlavu ani patu. Ale Vojta i Dorota hráli dobře. ()

DDT

Tradiční divácká věta při odchodu z kina : "To byla dneska zase kravina" se dá říct i poměrně obdivným tónem. Něco takového jsem čekal od filmu "O život" - sice praštěnou, ale zábavu. Bohužel.... Vlastně ani nevím, proč od Milana Šteindlera čekám nějaký dobrý film. Už s "Každým dobrým ránem" jsem měl trochu problémy a "Perníková věž" byla opravdu hodně nepovedená. A teď tohle. Kdyby se pan režisér zúčastnil projekce u nás, musel by asi pověsit řemeslo na hřebík. Komedie, u které je v sále kina mrtvolné ticho.... Film prý před jeho dokončením vidělo "testovací publikum". Pokud se při tom smáli, museli to být buď mimozemšťani nebo režisérovi příbuzní. ()