Lekce řízení

Britskou komedii natočil režisér Jeremy Brock v hlavní roli s Rupertem Grintem, který si už získal diváckou přízeň coby Ron, nejlepší kamarád čarodějnického učně Harryho Pottera ze školy v Bradavicích. Plachému Benovi je sedmnáct a čekají ho prázdniny, na které se vůbec netěší. Zatímco ostatní si v létě užívají, on je stráví na hodinách výuky bible, snahou získat řidičák a výpomocí starým lidem. Ani pánovitá pobožná matka a pasivní otec nejsou zrovna ideální prázdninoví společníci. Benův svět se však převrátí vzhůru nohama, když začne pracovat jako asistent excentrické herečky na penzi Evie (Julie Waltersová). Je to neomalená, obhroublá a zároveň dětinská ženská, která řádí v Benově životě jako uragán. Mladík se proti své vůli stane jejím společníkem a průvodcem v řadě dobrodružství, jež vyvrcholí společným výletem na festival v Edinburghu. (oficiální text distributora)

cab

Prekvapive dobra, z meho pohledu velmi vtipna, anglicka nezavislovka o dospivajicim klucinovi Benovi (Ruper Grint vsem znamy jako Ron z Pottera) a necakane zajimavem prubehu prazdnin, protoze jeho pobozna a majetnicka matka ve spojeni s jeho neaktivne prihlizejicim manipulovanym otcem maji rozdilne predstavy o traveni prazdnin nez ostatni smrtelnici. Ona necekana zmena v jeho naplanovanem zivote nastava, kdyz nastupuje jako brigadnik na vypomoc u vsem izapomenute vystredni herecky v duchodovem veku. Krasny pribeh o prozivani zivota plnymi dousky a pratelstvi dosti nepravdepodobnych osob. 70% ()

Merkin

Vážně nevím. Zpočátku jsem to chtěla vypnout-nejsem přílišný fanda náboženství, a tak mě chvalozpěvy o bohu a na něj nijak nebraly. Ale nakonec musím uznat, že snímek vůbec není špatný. Přerod naivního básnícího děcka v ,,normálního" klejícího mladíka sice probíhá poněkud rychle, ale Grint se pro tu roli snad narodil. Postava starého pána, jehož hlavním účelem na našem světe je v ženských šatech přejíždět své či cizí manželky, byla ovšem hodně divná. Opravdu hodně. Naopak bych ocenila výkon Julie Walters. Od první scény s nůžkami na keře, až k té druhé scéně, s těmi samými nůžkami na keře, neměl její scénář chybu. Ještě bych dodala slova mého otce-,,On by mohl hrát profesionální prkno!"-tak komentoval Grintův pokus tančit-bůh ví, zda to byl opravdu výborný herecký výkon(snaha vystihnou někoho, kdo tančí poprvné v životě), nebo(s přihlédnutím k Harrymu Potterovi 4) skutečná vlastnost. Za obojí klobouk dolů:) ()

noby

Docela příjemný film, bohužel shazovaný svojí předvídatelností a přehnanou karikaturností (sic) svých postav. A Rupert Grint vážně všude hraje jako na sedativech. A to má být ze tří Potterovských hvězdiček ten nejlepší? (No asi je.) ()

Belatris

Nakonec i po druhé zhlédnutí nechávám tři hvězdy, ale všechny jsou jen a pouze pro Julii. Scénář hrozný, výkon Grinta na stejné úrovni (stále přemýšlím, jestli ho nadopovali, nebo je prostě jen mizerný)... Všechny postavy krom Evie jsou karikatury a obehraná písnička "náboženští fanatici sucks" už mě taky nebaví. Vystříhám si z toho průseru jen scény s Julií a bude to. ()

sona123

Harolda a Maude mám teprve v pořadníku, takže narozdíl od některých z vás mě film neurazil. Připomínal Hlídat Tess, utekl rychle, Rupert fajn, i když nemyslím, že by hrál jinak než v Harrym, název byl více než výstižný, což oceňuji. Ne, nebylo to nijak úchvatné, ale to snad od každého filmu člověk nečeká. Takže žádné drama, žádné gejzíry emocí nebo myšlenek, ani excelentní hudba, prostě příjemná kulisa k čemukoliv dalšímu nenáročnému. ()

Yardie

Spíš než komedii bych to zařadil jako minidrama, ale opravdu mini. Vtipných momentů tam moc nebylo, ale těch dramatických také moc ne. Spíš to byl takový příjemný civilní filmík o "probuzení" jednoho chlapce z nadvlády své matky. Koukalo se na to příjemně, ale určitě to mohlo být lepší. Takový průměr. Howgh! ()

Greg25

Místy až příliš urputný film, který chce být vybočující. Ve výsledku mu to ubírá body, což je škoda, protože jinak měl nakročeno k pohodovému lehce komediálnímu dramatu. Takhle zbyla jen občasná nedůvěryhodnsot některých scén. 60% ()

Heroine

Já nevím, na mne to asi nemělo ten pravý účinek, který to má na diváka mít. Během filmu jsem se nudila, děj mne zcela vůbec nezajímal, a nakonec mi přišly všechny postavy zcela nesympatické. Trochu nevím co si o tom myslet. Pro mne je to na jednu hvězdičku, za ten neměnný britský styl. ()

Radek.SCH

Grint občas hraje tak křečovitě, až to bolí (obzvlášť jeho "chůze" je afektovaná). Mimózní rodiče byli až příliš do extrému vyhnaní. Příběh nic nenabídne. Na komedii je tam žalostně málo humoru. - 50 % ()

charmin

Bud nemam (prirodzene) anglicke chapanie filmov, alebo to bol naozaj vcelku bezduchy film. Ach, uz viem to slovo, kt. dokonale popisuje tento film - PRAZDNY, ano, tak to bolo... ()

mi-ib

Tak tohle mi trochu připomínalo ty braky co natačí naše veřejnoprávní televize na nedělní prime timy, akorát přecejen tohle vypadalo trochu promakaněji, teda z technického hlediska. Laura Linney zde hraje tak zarytou náboženskou fanatičku, že odrovnala i svého manžela - faráře. Ve spojitosti role Julie Waltersové se mi několikrát vybavila ta afektovaná hysterická Norma z Sunset Blvd.. Příběh mi přišel natolik zvláštní, že vůbec nechápu, že jej mohl někdo vymyslet. Tohle musel někdo zažít. Kupodivu se to dalo celkem v klidu dokoukat, ale nebylo to tím, že bych se bavil humorem, což bych u komedie očekával, ale spíš jsem přemýšlel nad otázkou - Co tím chtěl básník říct? Líbil se mi výkon Ruperta Grinta a vyzdvihl bych ještě velmi trefný název tohoto snímku. Přesto jde o na můj vkus až moc nezábavnou a nevtipnou komedii. ()

cogi

Škoda zpracování :-( .. nápad není špatný, herecký výkon Julie Walters na pět hvězdiček, Laura Linney jako ne přímo normální věřící taky hrála přesvěčivě. Celkově se mi líbilo rýpnutí do až silně věřících rodin, které to až moc přehání. ()

PEZ

Typicky TV film pre celu rodinu. Splna vsetky kriteria standartneho filmu, akurat je tak prilis schematicky, az to boli. Vsetky postavy sa spravaju nenormalne, naschval su stylizovane do podoby, aby hlavna postava presla "prekvapivym" vyvinom k stavu, ktory odhadneme 10 minut po zaciatku. Ocenovana Julie Walters zvladla svoju rolu ako sa len dalo (ocenena na Moskovskom filmovom festivale a na Film by the Sea International Film Festival), ale i tak som sa prevaznu cast filmu nudil a jedna vtipna zaverecna scena na tom nic nezmeni. 5/10 ()

chrispe

Driving lessons mi v počítači leželo pěkně dlouho a nemůžu říct, že by splnilo moje očekávání. Hlavní problém vidím v tom, že oboum dvou hlavním představitelům chybí kouzlo. To NĚCO co divnýho kluka a svéráznou babi udělá nejen zajímavými, ale i sympatickými. Opravdu škoda. ()

DarkoCohen

Stáhla jsem to kvůli Rupertovi, že se mrknu, jestli je schopen zahrát i něco jiného než to, v čem ho všichni známe. Nic jsem neočekávala a nakonec jsem byla mile překvapena. Nejenže mě Rupert nezklamal, navíc se z Driving Lessons vyklubal velice příjemný film, který jsem se zájmem sledovala. Film pěkně odsejpá, dokáže rozesmát i rozesmutnět a taky se u něj dá krásně uvědomit, že vaše rodina je úplně normální;p Pěkných 75% ()