Králové ro(c)ku

• USA Tenacious D: The Pick of Destiny (více)

Staňte se svědky zrození Králů ro(c)ku, nejúžasnější – a nejpraštěnější – rockové skupiny "ve filmu, jehož osudem je stát se nejslavnějším hudebním počinem od This is Spinal Tap ” (Pete Hammond, Maxim). Uvidíte spoustu filmových i rockových hvězd a určitě budete na konci prosit o přídavek. Onoho osudného dne se ve Venice Beach setkali JB (Jack Black) a KG (Kyle Gass) a uvědomili si, že spojením svých geniálních talentů se zapíší do historie. Když se okamžitý úspěch záhadně nedostaví, rozhodnou se ukrást legendární "Trsátko osudu”, které udělá rockovou legendu i z toho nejhoršího brnkala. Jejich výprava, střety se zákonem, ženami i sněžným mužem "vás rozesmějí tak, až vás bude všechno bolet" (Guy Farris, KXTV-TV, ABC). (oficiální text distributora)

shantim

Docela zábavná hudební komedie, u které si ale nelze nevšimnout, že je vlastně slepencem hudebních videoklipů. Hudba Tenacious D je ovšem výborná, zábavná a jejich klipy nepřekonatelné. A ty texty!!! 65% hvězdiček ()

hroubek

Naprosto paradní jízda.Už v samotném začatku, kde hlavnímu hrdinovy ukáže cestu Ronnie James Dio a tím odstartuje pouť JBho za svým budoucím nejlepším přítelem KG.JB a KG jedou ať jsou jejích plány úplně postavené na hlavu, zkoušky nebo písničky ve kterých padá slovo fuck častěji, než kde jakém filmu.Z každýho songu, který tyhle dva vypustí je vidět upřímná láska k hudbě a zvláště k ro(c)kové což je vidět na skladbách Kickapo, The Government Tottally Sucks, Master Exploder a hlavně v nejsuprovějším měření sil a dobra a zla Beelzeboss, kde zazní spousta skvělých hlášek(my fucking horn) a celý tento celek je zakončen POD-Pick of destiny.A to, že jde v celým filmu o trsátko ze zubu samotného Satana je nakonec vedlejší, když vám u toho hrají tyhle dva borci. ()

SamVimes

Ve srovnání třeba s geniálním This is Spinal Tap je výprava za trsátkem osudu buranštější a míň nahláškovaná, pořád je to ale zábavná rockově-metalová jízda. Cameo Ronnie Jamese Dia mi udělalo velkou radost. ()

zdenny

Úžasná rocková hudební komedie. Určitě nejlepší komedie Jacka Blacka. Je protkána vynikajícími hardrockovými skladbami, které čerpají z alba skupiny "Pick Of Destiny" skupiny "Tenacious D", kterou tvoří oba hlavní protagonisté tohoto filmu, jenž nese stejný název. Mně se nejvíce líbí skladba "Duel" a je to ta, ve které se naši milí rockeři utkají s Ďáblem, kdo dokáže zahrát tvrdší muziku. ()

Pupidyk

Naprosto neuvěřitelné dílo, s hektolitry nezapomenutelných scén. Taková scéna Powerslide!!! (ne ta z traileru) je jedna z nejkrásnějších co jsem kdy viděl, a když ji poprvé zpracovávaly mé smyslové vjemy, jásal jsem s rukama zdviženýma nad hlavou. ()

Spock

Trošku více praštěná komedie o tom jak se stát rockovou hvězdou. Má to ale háček, potřebujete trsátko osudu, které ovšem patří někomu jinému. Nečekejte nic jiného než dobře fungující komedii, s potrhlými rockery a závěrečným „soubojem titánů“. Rock nakonec zachrání celý náš svě :-) ()

blackJag

"TRPĚLIVOST MLADÝ HULIČI, TRPĚLIVOST" Black a Gass si společně napsali a s režisérem Liamem Lynchem i vyprodukovali tento úleťácký rockový muzikál, točícího se kolem hudebního seskupení Tenacious D (Black a Gass jsou výhradní členové), kteří se svou první deskou vyrukovali již v roce 2001. A tušíte správně, že pro oblíbené slovíčko FUCK (nebo jeho obměnu) se tady nepůjde daleko a o šílené nápady nebude nouze. A taky že ne. Black je ve své klasické maniakální formě k nezastavení, v čemž ho kolega z kapely nezapomíná vydatně podporovat. Ve vedlejších rolích exceluje Tim Robbins jako zkriplený cizinec s podezřele ruským přízvukem nebo Stiller co by konspiračně vyladěný majitel kytarového centra. Nesmím ale zapomenout ani na Davida Grohla (bývalý bubeník Nirvany, vedoucí osobnost Foo Fighters) v roli vilného Satana nebo Johna C. Reillyho jako pohoubičková halucinace Sasquatch, kteří jsou zmaskováni opravdu k nepoznání. Soundtrack k film se bez nálepky EXPLICIT LYRICS samozřejmě neobešel :-) 80% ()

R1CH1E

Tak takovou šílenou zhovadilost už jsem dlouho neviděl. ALE ŽE TO BYLO JO KURVA DOBRÁ ZHOVADILOST. Už od samého začátku je jasné, že to není nic pro slabé povahy a když tam nějakej malej hajzl začne při večerní modlitbě valit rock, je jasné, kam se tenhle film bude ubírat. Jack Black se opět vyřádil a výsledek je opravdu MASTERPIECE! ()

AngelusCZ

Kámoš my to doporučil a říkal že je to dobrý ale ono to je vynikající. Když sem viděl že tam hraje Jack Black myslel sem si že to bude stát za houby ale překvapilo mě to.Skvěla hudba, ne ona není skvěla je přímo fantastická.Herci se na tuto roli opravdu hodí a nějak tak si představuju Satana :D. Parádní film u kterého se nebudete nudit ani na čtvrt pikosekundy takže doporučuju !!!!!! ()

Siri69

Nejvíce se mi na tomto filmu líbili písničky ale to ostatní bylo chvilkama nezajímavé,nevtipné a někdy dokonce až nudné... Ale na druhou stranu J.B. a K.G. jsou výborní a jejich xichty stojí za to... Takže 3* ()

vyfuk

Když se tak dívám na ty komentáře, říkám si jestli jsem se pos*al já a nebo jen svět kolem mě. Přednosti... film měl dost dobré hudební kousky, které byly jako vystříhnuté z alb světoznámých rockových kapel. Jinak celkově? To myslíte vážně? Čekal jsem něco jako Školu rocku, akorát bez dětí. Vyšlo z toho perverzní hodina a půl plná klišé amerického humoru. Black má svůj zaměnitelný humor, který se ale v tomto světle ani neukázal jako humor. Spíše hodina a půl naprosté zbytečnosti. Jediné co mě fakt potěšilo byla role Dave Grohla, která mě stejně zklamala svým charakterem. Už nikdy viac. ()

Pedross800

"LEHNI SI A PŘEDVEĎ PÉROKLIK" Tož a je to tady, počasíčko navnadilo a tak k velké venkovní filmové opening night LP 2015 došlo! A jak jinak než ve velkém stylu "SEX, DROGY, ROCK N ROLL"....odpálily to naše legendární úderné i rytmické songy prokládané ďábelsky dobrými klobáskami. K tomu bezedný džbánek moravského vínka rudého a mohlo se jít na věc. A tahle rocková komédia to rozjela ve velkém stylu od prvních sekund. Úderná hudba, skvělý hlášky, skvělý texty, odkaz na Mechanickej pomeranč...pecka, špica, paráda!!! Posilněni moravskou krví okamžitě zapojujeme své libozvučné hlasivky na plné pecky neb i my jsme rockové hvězdy, pro tento den, pro tento okamžik. V půlce filmu přichází nádherná "houbičková" chvilka v které se filmový hrdina dostává do pestrobarevné halucinogenní říše a já se mimoděk koukám nad hlavu a vidím ty krásně rozkvétající pupínky jabloně, hvězdičky a mám neukojitelnou touhu na ten strom vylézt, obejmout ho (moravská krev nad houbičky jest). Pak už jen s úsměvem sledujeme cestu za ďábelským trsátkem úspěchem lemovanou neb "pérocviky" úspěch slavily a sval ten důležitý náležitě zocelily! Závěrečný "ďábelský" souboj je vynikající hudební tečkou této povedené rockové taškařice a tak pálím plnýma, zcela subjektivně a jsem zvědav, co oči moje na to řeknou zítra, až opička ze mě sleze :-))) ()

P1tr

" Yes you are fucked, shit out of luck, now i´m complete and my cock you will suck" Skoro dokonalá muzikálová komedie, jakou mohli dohromady dát jen JB a KG. Doprovodná hudba je neskutečně návyková, však se o tom přesvědčte sami! "Storm the gate!" ()

BuryGol

Opět vynikající herec Jack Black a rocková muzika. Jednoduchá rovnice-úžasná hudba a skvělý humor. Příběh o dvou rockerech za Trsátkem Osudu, které udělá kytarového mága i z toho největšího nemehla. Pokud máte rádi Rock a Jacka Blacka, tak vám tenhle snímek nesmí ujít! ()

pugs

Síce film nemal poriadny dej, ale vzato skvelú hudbu!!! Jeden z najlepších hudobných filmov, aké som videl. ()

U.Tarare

U mě to dobrý rozhodně není. Málo srandy, hodně hluchých míst a ta hudba za moc nestála. Jedinej dobrej song, co tam byl, tak od satana :) ()

giovanni3

Rock mámspolu s metalem velmi rád, ale Jack Black mi nesedí tudíž jsme měl dilema zda na to vůbec koukat... nakonec jsme se nechal ukecat a viděl to... Noo hudba ušla, ale ten příběh blboooost. ,,Herci,, taky na dvě věci... a akce s ďáblem taky na prd. Navíc příběh postavit na tom, že rockové hvězdy byly hvězdami skrz trsátko... jako sorry, ale dělat si prdel z legend je fakt hnus. 3z5 ač jsme zvažoval i 2z5.. ()

Ironfood

Celkem zábavný úlet s několika parodickými odkazy na jiné filmy, zábavnosti sice postupně ubývá, ale přišlo mi to celkem koukatelné až do konce. ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf