Možná jste si mysleli, že hvězdy jsou docela nezajímavé kusy kamenů. To jste se mýlili, hvězdy jsou živé bytosti, které vypadají jako krásné ženy. Když jedna hvězda spadla z nebe, vydal se ji Tristan hledat. Doufá, že když ji přinese své milované, získá tak její srdce a ona začne také milovat jeho. Jenže není jediný, kdo je hvězdě v patách. Tři princové hledají rubín z náhrdelníku této hvězdy, protože kdo jej nalezne, stane se králem. Nejodpornější důvod mají tři sestry čarodějnice. Když snědí srdce hvězdy, získají věčný život a mládí. První najde hvězdu Tristan. Je překvapený, když zjistí, že hvězda není jen kus chladného kamene, ale půvabná žena, která se jmenuje Yvaine. Vydají se spolu na dlouhou pouť, aby ji ukázal své milé. Jenže čarodějnice nemají v úmyslu se hvězdy vzdát, a tak oba čelí velkému nebezpečí. Během jejich dobrodružství Tristan dospěje a najde pravou lásku. Takovou, která se nedá koupit třeba spadlou hvězdou. (TV Prima)

vasek.raul

Krásná "pohádka" plná kouzel a žádných zbytečností, každá maličkost do sebe zapadá, výborné nápady (lapači blesků - kapitán výborný Robert De Niro jak ho neznáme podává opravdu vynikající výkon)...za mě tento film můžu několikrát a zatím mě neomrzel a pokaždé baví... ()

Horác

Myslím si, že Claire Danes dost přehrává, moc se pitvoří a vůbec hraje hrozně neuroticky a vlastně blbě. Nicméně já ji prostě úplně žeru. Chválu na Pfeiffer a De Nira už tu pěli jiní, a já se mohu jen připojit. A co si na této pohádce cením nejvíc, je vtip a nadhled. Je pro mě občerstvující se dívat na tohle dílko. ()

brasek

Pekná fantasy, pekné vizuálne triky, pekný príbeh... ktorý ale nudí. Mám pocit, že tento film viac ako len unavuje. ()

Tuty

Takovýhle film se jentak dnes nevidí, zvlášť americkej, výborná originální věcička s jen pár chybkama. Takovej mix Pána prstenů a Nekonečnýho příběhu. ()

Zirael

Krásná pohádka, taky trochu brutální, vtipná a romantická, i když s nižším rozpočtem, než by si určitě zasloužila. Strašně mě pobavil Robert De Niro svým tanečkem v šatníku, líbil se mě Mark Strong, kterému záporné role evidentně jdou, a super byla i Michelle Pfeiffer (chtěla bych v jejím věku vypadat alespoň z poloviny tak dobře jako ona). Zkrátka jsem se dvě hodiny neskonale bavila a i když to na 5 není, stejně je dám, protože takové pěkné fantasy už tu dlouho nebylo. ()

Nut

Úžasně barevné se skvělými efekty a dokonalým De Nirem v šatečkách. Místy s hluchými místy, ale celkově docela přijemný zážitek, obzváště na druhé shlédnutí. ()

Elisson

Krásne kulisy, krásni herci, čary, také niečo čo ja nazývam -moderným zobrazením starého anglicka(a iných končín), používaným v nových rozprávkach a fantasy filmoch-je to plné farieb a zaujímavého deja. Celkovo sa mi to páčilo. A doviedlo ma to ku prečítaniu knihy, ktorá je mimochodom tiež skvelá, len v detailoch iná. ()

Raroia

Velmi "něžně" natočený snímek, který jsem si moc užila. Příběh je plný lásky, zázraků a zejména zářivé fantazie. Mile mě překvapilo množství dobrý vtipů, při kterých jsem se opravdu srdečně zasmála (zejména vztah Roberta De Niro s jeho posádkou). Takto kvalitně zpracované fantasy jsem již dlouhou dobu neviděla. Film má doslova "osvěžující účinek". ()

saillor

Možná mi jen hvězdný prach usedl na spánky a zatemnil mou mysl, ale dávám hodnocení nejvyšší za tuhle kouzelnou pohádku. Od první minuty film nabírá tempo, které neztrácí po celé dvě hodiny, Claire Danes oslnivě září jako hvězda jasná. Charlie Cox, ze začátku jen ušel a jak mu narostly ty vlasy...sákryš. Michelle sexy čarodějka a De Niro kapitán, že by mu Jack Sparow mohl závidět. Dobrodružství, napětí, kouzla, magie a láska. Nic tam nechybělo. Mohla bych hledat chyby třeba v nedokonalých tricích,ale proč? Je to krásná pohádka plná hravých nápadů, která vám umožní strávit dvě báječné hodiny ve světě fantazie. Neznám od Pána prstenů jiný film, který by to dokázal. ()

lukin12

Krásna pohádka,velice zábavná komedie,super efekty.Moc jsem se bavil a líbí se mi že mám pořád chut´se na to koukat.Podle mě má takhle vypadat romantika.A co se týče Roberta De Nira tak se mi velice líbila jeho chut´pro tuto roli :-D ()

rytir1

Geniální pohádka pro dospělé. Já vždy myslel, že v moderním provedení se snad nic jako naše klasické Popelky, Pyšné princezny a podobné ani točit nedá. Velká mýlka. Tohle je nejlepší moderní pohádka srovnatelná s naší českou krásnou pohádkovou tvorbou. Překrásná hudba navíc, tak co dodat. Snad jen podívejte se na Roberta De Nira a přestanete dýchat jako já. Protože u této scénky se nedá od smíchu ani snad nadechnout. Takovouto romantickou a magickou pohádku by nevykouzlil ani Harry Potter. A díky bohu, že ji Sarah Michelle Gelar odmítla a nechala krásné Claire Danes. Rozhodně se tedy podívejte kdo máte rádi jak láska vítězí nad lží a nenávistí. A nezapomeňte si něco přát, protože padá hvězda..hvězda filmových pohádek. Zajímavé komentáře: Enšpígl ()

Celuška

Tak tahle pohádka mě naprosto dostala. Napínavá, vtipná, romantická, plná kouzel… další plusy si doplňte sami po jejím shlédnutí. U mě osobně jsou to zejména stále krásná Michelle Pfeiffer, i když maskéři na jejím zevnějšku hlavně ke konci filmu odvedli dobrou práci a roztomile neodolatelný hlavní hrdina v podání Charlieho Coxe, kterému po celou dobu držíte palce. Ale stranou nezůstává ani dějová linka věnující se postupně na věčnost odcházejícím vtipně pojmenovaným bratrům a v neposlední řadě také Robert De Niro, jehož taneční číslo se zkrátka musí vidět… Bez mrknutí oka dávám 95%. ()

kreion

Nechápem mnohým veciam. Jednou z nich je, že niekto dá AVATARovi 5 a tomuto len 4 hviezdy. Tento film je totiž špičkou toho čo nám rozprávková fantasy môže ponúknuť. Tento film sa nespolieha ani na veľké triky (Narnia), ani na hollywoodske herecké obsadenie (Avatar). Za to mu mnohí isto odoberú nejakú tú hviezdu. Ale to nevadí, lebo tento film má svoju vlastnú hviezdu ktorá žiari. Hviezdy prach sa spolieha na skvelý príbeh a pozor vážení - HERECTVO! - hercov. Žiadne mega triky, žiadna tuctová hollywoodska rozprávka. Toto páni a dámy je príbeh a rozprávka v jej načistejšej forme. Máte radi romantiku, rozprávky a veríte v pravú lásku? Tak potom je tento príbeh o spadnutej hviezde, pravej láske, homosexuálnom pirátovi, zlých čarodejniciach, intrigánskych synoch mŕtveho kráľa a veľkom HERECKOM umení práve pre vás! A to všetko zabalené do skvelej a ani chvíľu nenudiacej réžie Matthewa Vaughna, končiace čerešničkou na torte v podobe pesničky Rule The World od Take That. Vo svojom žánri 98% ()

Deidy

Velmi pěkná pohádka pro starší diváky. Můžu s jistotou říci, že je to velice povedený kousek a nelitovala jsem jediné minuty, kterou jsem strávila sezením u tohoto filmu. Těšila jsem se na něj už když jsem v televizi viděla pořad, kde se mluvilo o natáčení SD a řekla jsem si, že to určitě bude dobré a že to musím vidět, ovšem můj mozek je pověstný svou zapomnětlivostí a tudíž se na to dostalo až ve chvíli, kdy jsme s kamarádkou neměly kloudný program a koukaly na DVD. Intuice nezklamala a bylo to snad dokonce i trošičku lepší než jsem čekala. Akorát mi trošku přijde, že konec je mírně odfláknutý, ale to vem čert. ()

Psychous

Do nedávna jsem si říkal, že kombinace fantasy, romantiky a pohádky může být tak leda pro děti a uplakané slečny. Nicméně po shlédnutí Stardust jsem hodně rychle změnil názor. Tento film je naprosto dokonalou kombinací všech prve jmenovaných ingrediencí. O strhujících hereckých představeních jednotlivých aktérů (a především De Nira) se zmiňovat nemá cenu, neboť to slovy beztak popsat nelze. Hudba perfektně dokresluje probíhající děj a hlavní hrdiny si zamiluje snad opravdu každý. 88% ()

Ironhead

Úžasné, kouzelné, vtipné, fenomenální,... a pak že nejde natočit opravdu pořádnou a hvězdně obsazenou fantasy pohádku i pro dospělé ;o) ()

Rampa Mc Kvak

Mám rád fantasy. Mám rád pohádky. Mám rád komedie. Mám rád romantické filmy. Když k tomu přidáme neuvěřitelného kapitána Shakespeara, Septima a jeho mrtvé bratry, krásnou Claire Danes a najdeme kuchaře (v tomto případě Matthewa Vaughna), který to všechno splácá dohromady, aby to nějak drželo pohromadě, mohlo by to dopadnout dobře. A ono to dopadlo nad jakékoliv má očekávání what the fuck happened dobře. A já si ten film zamiloval... ()

BarkaS

Film, který zabíjí deprese. Milé, pohádkové, vtipné, nepřeplácané zbytečnou akcí a triky ( i když bezhlavá čarodějnice v závěru už je trochu přes čáru) a skvěle obsazené. Zároveň neurazí fanoušky Neila Gaimana. Na tenhle film se dá dívat znovu a znovu, když natáčení herce baví, je to vidět. ()

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora