Hry bez hranic

(pořad)
  • Francie Jeux sans frontieres (více)
Soutěžní / Rodinný / Sportovní
Francie / Československo / Nizozemsko / Velká Británie / Malta / Maďarsko / Česko / Portugalsko / Španělsko / Belgie / Švýcarsko / Západní Německo / Itálie / Řecko / Jugoslávie / San Marino / Tunisko / Lichtenštejnsko, 1965, 69-81 min

Zábavné soutěžní klání družstev Itálie, Portugalska, Malty, Švýcarska, Řecka, Maďarska, Slovinska, Anglie a České republiky ve známé mezinárodní hře. (oficiální text distributora)

Víteček

Kdysi jsem to hltal neskutečně, ale vidět to teď po letech je trošku bolest. Zastaralo to opravdu hodně. Soutěže jsou často hodně amatérské s kulisami vyrobenými z papíru a komentář je tragický. Jako nostalgické ohlédnutí dobré, ale v současnosti už to nemůže nikoho reálně bavit. ()

petan416

Stejně jako u většiny je to pořad mého dětství. Už jen za nápad by zasloužili hvězd mnohem více. Takovýto pořad v současnosti by byl ohromný. ()

Kindernay

Jeden z nejlepších soutěžních pořadů všech dob, je obrovská škoda,že Hry bez hranic už nepokračují, tohle byl skvělej pořad..jinak jako moderátor se mě mnohem víc líbila Martina Adamcová,ta byla prostě dokonalá. ()

icare

Když vidím, jak dneska v Aréně národů soutěží týmy společně s rozzuřeným býkem, říkám si že je to je bezduchá snaha vylepšit něco, co už ani vylepšit nejde. Hry bez hranic byly jen jedny a žádné moderní extrémní hry jim nesahají ani po kotníky. Kouzlo Her bylo právě v té jednoduchosti a "nebulvárnosti". Jestli chcete dětem ukázat zdravé soupeření, tak jim pusťte tohle a ne nějakou Arénu národů! ()

Nerdvana

Ty přiteplený kostýmky byly fakt mazec, ale jako děti nás to zabavilo na celý léto. A zmáčelo to babičce verandu. ()

DaNvYto

Šmarjá, to byla tehdá bomba :D epická znělka... no a k tomu pár fanatiků z vybraného města. "A mamí... budou zase někdy dávat ty hry jak tam naši běhají v tom oranžovém?" ... ()

Kontryhelka

Jedna z vynikajících soutěžních her, na kterou jsem se vždycky těšila a viděla snad všechny díly. Nezapomenutelná nostalgie. ()

Dvojirakri

Zjevení. Několik družstev z nejrůznějších zemí (nejen) Evropy se utkalo v různorodých disciplínách, které byly rozdělovány krátkými pohlednicemi z měst které se právě účastnily. Pamatuju si jak dlouho předlouho jsem čekal až se znovu objeví na obrazovkách. Nakonec se tak stalo, nebyly to ovšem nové díly, ale záznamy starých klání, znovu jsem si tedy připomněl dlouho známá slova jako(bez záruky) Szombáthely, Gozo, Hydra, Llanfair.......................gogogoch, atd...) Myslím že právě tento pořad ve mne podnítil vlohy k soutěživosti a k vlastenectví, tedy vlastenectví k České republice, ne k Ivanovi, jak to vede nechvalně známá Strana Pomocných Dělníků. A Martina Adamcová, och bože, ještě dneska slintám, a moderátoři z dalších zemí očividně tehdy slintali taktéž! :) ()

Gesicht

Srdcovní záležitost a zajímavý panevropský projekt, kde si i čerstvě odkomunizovné země mohly vyskakovat na Francouze, či Italy. A hlavně teda zábava. Do dnešních dnů se asi už moc nehodí, proto naše neúčast, ale devadesátky to byla zlatá éra.. :) ()

Johnner

Zdánlivě banální nápad. Představitelé evropských zemí si navléknou infantilní kostýmy a budou zdolávat polystyrénová nebezpečenství. Banální opravdu jen zdánlivě. Především jsou ona polystyrénová nebezpečenství poměrně dost nápaditá a poctivým rozpočtem podpořená a sportovci v infantilních oblečcích nejsou ve skutečnosti sportovci, ale obyčejní lidé, takže jim nebudete nijak zazlívat, že jsou z jiného státu, nebo že dokonce náš tým porazili. Něco tak nenuceně jednotícího a přitom pekelně zábavného se hned tak nevidí, o čemž svědčí i fakt, že se za dobrých 8 let nenašla za Hry bez hranic náhrada. ()

PX36

Na svou dobu skvělý seriál, asi i jediný, který jsem jako malý, prostě musel vidět a fandit své vlasti. Přál bych si tento seriál vidět znovu, bohužel tuto možnost nemám, čehož velice lituji, a určitě to není jen můj sen. ()

Darabont a King opět spolu

Darabont a King opět spolu