Hry bez hranic

(pořad)
  • Francie Jeux sans frontieres (více)
Soutěžní / Rodinný / Sportovní
Francie / Československo / Nizozemsko / Velká Británie / Malta / Maďarsko / Česko / Portugalsko / Španělsko / Belgie / Švýcarsko / Západní Německo / Itálie / Řecko / Jugoslávie / San Marino / Tunisko / Lichtenštejnsko, 1965, 69-81 min

Zábavné soutěžní klání družstev Itálie, Portugalska, Malty, Švýcarska, Řecka, Maďarska, Slovinska, Anglie a České republiky ve známé mezinárodní hře. (oficiální text distributora)

MJMilan

Tento pořad jsem prostě miloval. Myslím, že právě v dnešní době, kdy se má Evropa tak tmelit by obnovení této soutěže stálo zato stejně jako obnovení vysílání na obrazovky výhradně čt pod taktovkou Marcely Augustové. ()

sir-dave

Jeden z nejlepších soutěžních pořadů typu Pevnost Boyard či Po stopách Xapatanu. Sledovat jsem to začal více až někdy v 90. letech, ale dodnes si pamatuji i díly bez české účasti. Můžu to vidět i po několikáté repríze a pořád to přináší moře zábavy. Jenom naše moderátorka Marcela Augustová to trochu přeháněla z optimismem :-) Jsme čtvrtí nejlepší v Evropě a to je pořád skvělé :)) (ze 4 týmů) ()

otík

Ve své době jsem na těchto soutěžích vyrůstal a rád vzpomínám na všechny ty soutěže, které byly krkolomně zábavné. A vždy se samozřejmě fandilo našemu týmu. Jak byl tento pořad výborně připravený, ukazují pak některé pořady, které z něho čerpají inspiraci - např. ubohý Wipeout. ()

drexik

Prázdninové večery jsem si kdysi bez Her bez hranic nedokázal představit. Mezinárodní zábava v luxusním kabátě, jen se divím že se nepředvedly týmy ze zemí jako je Německo, Rusko, USA apod. Znělka je nezapomenutelná - Jeux Sans Frontières. ()

SniperG1

Nejlepší mezinárodní hra jaká kdy byla!! Škoda, že už není. Naše oranžové družstvo si vždy nevedlo špatně, tak jsme aspoň nebyly za trubky ve světě, což se teď už říct nedá... 100% ()

profhubert

S nostalgií jsem uplynulé léto v nedělních ranních hodinách přilepen k dětskému kanálu ČT zhlédl reprízu ročníku 1993 a s odstupem dvaceti let jsem se kromě samotných her pobavil také tím, jak se celý pořad ukázal být prognostickým v následujících třech bodech. --- 1. Nárůst průměrného věku matek z pětadvaceti let v roce 1993 na třicet let nyní, jelikož časté a upřímně míněné dotazy Marcely Augustové na počet dětí našich sotva plnoletých členek týmu se nesetkávaly s velkým pochopením, protože proč si, Marcelo, pořídit dítě, když je konečně doba, kdy si můžeme hrát. --- 2. Osud Řecka v době, kdy v Evropě nebudou bez hranic jen hry, jelikož z deseti základních kol byl řecký tým osmkrát, a většinou s jasným odstupem, poslední, jednou předposlední a, pravda, jednou dokonce čtvrtý. --- 3. Přednostní zaměření Petra Vichnara coby sportovního komentátora na alpské lyžování místo hokeje, jelikož si se železnou pravidelností pletl při čtení časových ukazatelů minutu za sekundu a sekundu za setinu. ()

Sokkk_y

Pro mě je tohle kultovní soutěž, na kterou jsem se díval už jako malý. Kam se hrabou dnešní přiblblé soutěže, které člověka jen nudí.... A navíc u téhle geniální soutěže jsem zapustil své televizní kořeny, přes které jsem se dostal od soutěží k filmům. Hry bez hranic byl největší soutěžní mezinárodní projekt, jehož slávu nikdy nic nepřekoná a já budu navždy na ně vzpomínat se slzičkou u oka (nebo v oku?) ()

Honzíno

Vím, jak jsem po tom vždy toužil! A jak se rodiče vždy děsili momentu, kdy budou Hry bez hranic v televizi a já se zase budu chtít dívat. Bezva nápad!:) ()

Endyis

tak nevím mám hodnotit kameru, nebo snad herecké výkony, či jaká byla hudba (potažmo úvodní znělka)??? Hru jako takovou hodnotit - nu tak jak a kdy někdy dobrý, jindy nuda, někdy zábavný, jindy usapávající. Když tam bylo třebas vaše město, tak jste pochopitelně sledovali. 50% Ale pořád nechápu co to tu dělá? Což takhle rovnou sportovní přenosy - fotbal, hokej - taky můžeme hodnotit nebo třebas i televizní noviny...... ()

GrooveJump

Bůh ví proč byli vždy poslední Malťané:), jinak nehodnotitelné, i přes mega nostalgii... PS to Djkoma: To mě vůbec nepřekvapuje... ()

majxik

Zajímavé jak jednoduchý nápad pro soutěžení přivedený na televizní obrazovky se dokáže stát zavislostí. Ještě teď lituju toho že ho přestali dávat. ()

Darabont a King opět spolu

Darabont a King opět spolu