Susedia

Scénář:

Andy Kraus

Kamera:

Peter Bencsík

Andy Kraus, Peter Marcin, Viki Ráková, Zuzana Tlučková, Marta Sládečková, Helena Vondráčková, Eva Matejková, Martin Malachovský, Ivan Vojtek (více)

Série(10) / Epizody(164)

Na základe diváckej odozvy na krátke scénky v relácii Hurikán, v ktorých sa stretli rodiny Františka Stromokocúra (Peter Marcin) a Lászla Komároma (Andy Kraus), sa ich tvorcovia a televízia Markíza rozhodli preniesť ich osudy do samostatného komediálneho seriálu. Manželské dvojice síce bývajú vedľa seba, ale temperamentom, názormi a životným štýlom sú si dosť rozdielne. Zažívajú spolu humorné situácie založené na nedorozumeniach a náhodách, ktoré prináša život. (TV Markíza)

trpaslixx

Slovensky sitcom stavici predevsim na manzelskem a slovnim humoru. :-) Myslim, ze srovnavat toto se soucasnymi amrecickymi sitcomy typu Big bang theory a HIMYM neni fer, notabene pouze po jednom shlednutem dilu, prece jen - jiny kraj, jiny mrav, jiny druh humoru. Po shlednuti cele prvni serie, v porovnani s ceskoslovenskou serialovou tvorbou 4*. ()

BoncheR

NO....na slovenské pomery to je celkom obstojný seriál...aj keď..niektoré vtipy vôbec niesú vtipné ale skôr trápne...ale skončil v pravú chvíľu..ešte skôr než to začalo byť až príliš..ehm..perverzné, a to je jedno VEĽKÉ plus ktoré tento sitcom má. ()

Slider

podla mňa naozaj vydarený sitcom, pri ktorom sa dá výborne zabaviť. Škoda že v neskorších dieloch Marcin do deja zaťahuje ďalšie slovenské "celebrity" ktoré vôbec nevedia zapadnúť do prostredia ()

Aven odpad!

Nepatřím mezi ty, kteří dávají odpady z principu nebo z pozérství nebo z jiných pochybných důvodů - moc jsem jich ještě během své čsfd kariéry nerozdal, ale u tohoto počinu mě prostě nic jiného nezbývá. Tohle je prostě absolutně strašné, trapné, nevtipné, neoriginální, neherecké, debilní a otravné. Na seriál jsem narazil náhodou v televizi v období, kdy jsem se připravoval na státnice a vždy po 10 minutách sledování jsem to vypnul a šel se radši učit - může mít nějaký film či seriál vůbec horší vizitku? ()

zdenny

Tento sitcom jsem si velice oblíbil. Za prvé je polovina mé rodiny ze Slovenska a za druhé je slovenština velmi krásná řeč. Navíc komediálnost zde opravdu nechybí a já se jen divím tak nízkému hodnocení. ()

mirec88

Jedna z mála vecí, ktoré sa podarili na našej novodobej seriálovej scéne. 3 série boli tak akurát, ďalšie by už boli asi slabšie. Trošku ma iritovalo to neustále opakovanie na Markíze, ale je to fakt výborná zábava, nenáročná a schuti sa zasmejete. Nie je to síce Uragán, ale je to fajn. ()

Jaro.Krafcik

Najlepší slovenský seriál ktorý už asi fakt nič neprekoná. Aj keď v poslednej serii už tvorcom dochádzali nápady a mohli to kľudne zabaliť a nenaťahovať deviatu sériu na tridsať epizód, ale inak komplet pozreté. Ešte mi chýbajú prvé tri ktoré vraj sú najlepšie. Tak uvidíme. 4* ()

prasacimor

Pozriem sa v pravo hore. Vidím číslo 68. pozriem sa ešte raz či ma neklame zrak. Neklame, je to skutočne tak...prosím vás ľudia vstúpte do seba kým je čas. ()

Almásy

klamal by som, keby som povedal ze to je nevtipne, pretoze viki rakova je od boha dany talent, len ma mrzy ze ho mrha v inac uplne nablblej serii, ktora mohla dopadnut fakt skvele. ()

rubik1

S odstupom času mi pripadajú všetky scénky v Susedoch už suché a okukané. Stále dokola sa tu obmielajú Slovensko-maďarské vzťahy a to seriálu dosť ubralo. Ale asi aj tak jedna z najvtipnejších slovenských komédií... ()

zolo23 odpad!

Som slovák,ale za tento seriál sa naozaj hanbím. Toľko stupídnosti a trápneho humoru sa len tak nevidí. 80% vtipov čo vyslovia tí dvaja "humoristi" ja už dávno poznám. Uf. To som sa zas rozčúlil! ()

giovanni3

Seriál sem tam z části zahlédnu a tak mé hodnocení není zcela seriózní. Herci se zde snaží o vtip, který je mnohdy trapný, ale sem tam i pobaví. Jednoznačně to není na odpad, ale nějaká sláva to není. Jinak Viki Ráková je fakt krásná. 1z5 ()

ethos

Tento druh humoru nechápem a dúfam, že ani nikdy nebudem príde mi to ako trapný humor pre dôchodcov, ktorý si vždy raz do týždňa večer pustia susedov a potom sa na nich zvyšok týždňa tešia. Tak tak fakt nechcem skončiť. A jak tak pozerám na tie kometáre pod tak mám pocit, že český priatelia nás majú tak trochu za debilov a ja sa im ani nečudujem, po vzhlidnutí tejto sračky. Odkazujem im však, že ja mám tiež o veľa radšej čeké humoristické programy a že väčšina Slovákov považuje susedov za sračku. Teda aspoň dúfam. ()

Melios

Susedia sú vlastne seriál ,ktorí naplno ocenia len Slováci ,ktorí si pamätaju ešte ranné 21. storočie a rovnako ako ja vyrastali na Uragáne. Ak ale nie ste Slovaci ,alebo ste mladí neznamená to ,že nemáte dať tomuto projektu šancu ,len nečakajte ,že vám to na 100% ulahodí. Ale ak chcete nejako zabiť čas tak ,prečo nie. Kazdý Gag som si užil či už som ho predtým počul ,alebo nie. Seriál je stále v produkcii a tak budú vychádzať nové a nové epizódy. Sám za seba môžem odporúčit ako originálne 3 sezóny tak aj moderný zbytok seriálu ,ktorý si ide v zabehnutých koľajách. Na duo Marcin-Kraus mám len dobré spomienky a v súčasnosti stále majú dobrú povesť...Za zmienku tiež stojí aj pokračovanie menom Kutiyl s.r.o. ,ale ten by som odporúčil len skalným fanúšikom...IŠTENÉM! ()