Lev Alex, zebra Marty, žirafí samec Melman a hrošice Glorie se chtějí po nějakém čase stráveném na ostrově Madagaskar vrátit do newyorské zoo, odkud pocházejí. Tučňákům se podařilo zprovoznit ztroskotané letadlo a tak nic nebrání startu. Na cestu se je rozhodne doprovodit i král všech lemurů Jelimán, spolu se svým oddaným společníkem Morisem. Letadlo ovšem ztroskotá v Africe a bude trvat několik měsíců, než se podaří znovu zažehnout motory. Nerozlučná čtveřice přátel se tak vydá objevovat nádhernou krajinu rezervace, kde postupně všichni nachází svůj původ. Nejvíc doma je tu však Alex, který zde najde své pravé rodiče. Jako malé lvíče ho totiž unesli lovci, kterým vypadl v krabici z auta a přes oceán doplul až do New Yorku, kde se stal hvězdou číslo jedna v tamní zoologické zahradě. Alexův otec, vůdce smečky Zuba je štěstím bez sebe, ale radost se mu rozhodne překazit zlý lví samec Makunga, který věčně se Zubou soupeří. Upozorní, že Alex musí projít rituálem proměny, zkouškou dospělosti, ve které musí vyhrát souboj s jiným lvem ze smečky. Nic netušící Alex se domnívá, že souboj bude taneční a Makunga mu navíc doporučí, ať si vybere nejsilnějšího lva široko daleko, což důvěřivý Alex učiní. Dojde samozřejmě k nejhoršímu, Alex je ostudně poražen a Zuba ho musí vyhnat ze smečky. Rozhodne se ale, že raději opustí smečku také, protože nedokáže Alexe vyhostit. Nicméně synovi pěkně vyčiní a velmi se dotkne jeho citů. Alex se chce vypovídat Martymu, jenže v obrovském stádu zeber, které pobíhá po zdejší krajině, vypadají všichni stejně. I Marty si všimne, že jeho dosavadní schopnosti nejsou jedinečné a ačkoliv vždycky chtěl být členem stáda, je trochu smutný. Když si ho jeho nejlepší kamarád splete s jinou zebrou, je velmi zklamán a po hádce s Alexem odchází pryč. Žirafí samec Melman se užírá láskou k hrošici Glorii, která o jeho citech nic netuší. Ta si proto užívá přízně zdejšího hrošího samce jménem Moto Moto a souhlasí s jeho žádostí o schůzku. Melman zatím léčí poraněná zvířata, protože jako celoživotní hypochondr má s léčením čehokoli bohaté zkušenosti. Ostatní žirafy mu však namluví, že má šamanskou nemoc a zbývají mu poslední dva dny života. Odebere se proto do jámy, kde v osamění trpí. Najde ho tu samozvaný král Jelimán a dodá mu odvahu, aby Glorii řekl o svých citech, když je stejně v situaci, kdy nemá co ztratit. Moto Moto a Glorie mají rande, na které však vtrhne Melman a řekne hrošímu samci, aby nosil Glorii na rukou, protože ona je ta nejlepší samice na světě. Nepřímo tím vyzná Glorii lásku a ta je z celé situace v šoku. Přichází další komplikace, napajedlo totiž vyschlo. Nový vůdce smečky Makunga však není dobrý panovník a tak chce situaci vyřešit bojem o vodu. To by Zuba nikdy nedopustil. Alex se rozhodne, že se vydá mimo rezervaci, zjistí, co se s vodou stalo a problém vyřeší. Po dojemném usmíření s Martym, kterého jeho věrný kamarád konečně spolehlivě rozezná od ostatních zeber, dvojice mimo rezervaci narazí na hráz, kterou je třeba rozbourat. K jejich velké smůle je Alex chycen do pasti turisty, kteří byli okradeni tučňáky a uvízli ve zdejší divoké krajině. Ti mají bohužel hlad. Marty rychle utíká pro pomoc... (TV Prima)

terunka003

Navazující, originální × nudné, bez vtipu, nudné, nenápadité, bez děje. Jsem velmi, velmi zklamána. První díl se mi tolik líbil, těch hlášek, vtipů, scén, perfektní. Ale tohle? Ach jo.. Děj bez děje, netuším vlastně, o čem to bylo. Místy se objevovaly scény z Lvího krále, divné opice, láska mezi hrochem a žirafou (ať žije evoluce!), a ta praštěná babka, kterou bych nejradši profackovala. Oživení pronesl král Jelimán se svým pomocníkem, který v tomto dílu moc mlčel a nevynikl jeho ostravský přízvuk. A akční tučňaci s jejich opět dokonale akčními scénami. Jinak nuda. Opravdu. Je mi líto. Dnes si na žádnou větu z filmu nevzpomenu. ()

BS

Některé pasáže byly geniální...konfrontace tučnáci x opice (a tučnáci celkově pokud jsou na obrazovce) a vůbec různé satirické narážky na dnešní společnost. Bohužel zaměření na malého diváka Madagaskaru dost ubírá, pokud se ale chcete pobavit je to vhodný film. "Pak, že tučnáci neumí létat." ()

kurcatovium

Dle mých měřítek je druhý díl proti jedničce rozhodně krok kupředu. Některé scény jsou sice slabší, ale celkově jsem se bavil víc než dobře. A některé narážky na jiné filmy/seriály byly opravdu vynikající. Je snad možné čakat něco víc od filmu takovéhoto kalibru? Zasloužené 4 hvězdičky. ()

Cocacolix

Průměr jako u všech animáků poslední doby. Laciný příběh, mizerný zpracování (nemyslím animaci) a pár věcí, který jsou na druhou stranu víc než povedený (tučňáci neztrácí šmrnc). Pořád je to ale jenom průměr, a nutně vidět se to rozhodně nemusí... ()

Nihlathak

Začátek je opravdu velice, velice vtipný. Po přistání v Africe příliš patetické a rodinné. Ale někdo ty děcka vychovávat musí, když jejich rodiče touto nutnou filmovou výukou morálky, etiky a patosu neprošli, ne? ()

Chris Masters

O něco horší než první díl, ale pořád to má hlavu i patu a dá se na to dívat. Tuhle čtveřici spolu s opičákama, králem jelimánem a jeho poskokem a nesmím zapomenout na tučňáky. Nemůžu se dočkat až si konečně pustím trojku. ()

Pavlínka9

U mě pokračovní sklidilo úspěch :) Postavy už známe, je to sice trochu šílenější, ale opepřené o další dobré postavy :D Jako je Marty na tisíc způsobů :D Glorie jako největší "kus", Melman jako šaman a hlavně - nalezený syn Alex :) Moto Moto byl dobrej :D :D Babka s kabelkou mi lezla sice na nervy, ale ovládnutí opravy letadla "kupou opic" a jejich požadavky na mateřskou to vyrovnalo. Tučňáci a šílenej král Jeliman jsou sice hvězdami již od začátku Madagaskaru, takže uvidíme co se z toho ještě rozvine ;) ()

anli

Čtveřice uprchlíků z New Yorské zoo si vydělala na pokračování a tak se nyní diváci s nimi vydávají do africké divočiny.Příběh samotný je velmi mělký ,vlastně skoro úplně vyschlý a scénář je opravdu jednoduchý.Opět je vše založeno na humoru jednotlivých postav ,ztřeštěných situacích a množství gagů.Místy se děj přece jen trochu rozpadá a drží pohromadě jen tak tak.Nápadů je tu dost ,i když některé jsou ryze účelové ,humoru taky ,tentokrát se ale dospělí budou chvílemi nudit.Naštěstí hodně zachraňují tučňáci a král Jelimán s doprovodem.Já jsem si film užil a byl přesně takový jak jsem čekal-jednoduchý ,rodinný animák ,který má hlavně bavit a to se mu daří.Protože za prvním dílem přece jen zaostává ,dávám afrických 65% a kampak hrdinové zamíří příště? ()

Mishqo

je to proste perfektne, clovek sa dokaze na tom tak rehotat bezohladu na to ci je to dieta alebo dospely....fakt stoji za to... ()

Petr23

Tak, oproti jedničce je zde sice méně vtipu, ale líbila se mi vhodně vybrána hudební složka a lépe vytvořená animace oproti předchozímu dílu. Film mi příjemně utekl. Takže takový průměr. ()

Mihail123

O chlp lepšie ako jednotka. Tučniaci opäť rulujú, v niektroých momentoch je to síce slabšie, v niektorích lepšie. Animácia ako keby zaspala dobu, ale v tom autorov chápem (pravdepodobne chceli zanechať look jednotky). ()

Timak

Nechapu jak jednicka mohla dostat pouhych 69% a dvojka 74%, kdyz to bylo o tridu horsi. Zabavne to bylo, to ano. Melo to dej, to ano. Dalo se na to koukat, to ano. Ale rozhodne to nemelo kouzlo a vtip jedničky. Slabší 4* - spíše to jsou tak 3*, ale ta čtvrtá je za krale Juliena - ten jediný dokázal vystoupit ze sveho stinu a predvest mozna i o chlup lepsi podivanou, nez kterou predvedl v jedničce. Trojku už raději ne prosím ()

Aven

Po všech stránkách lepší než první díl. Vtipy už nestojí jen na tučňácích, ale jsou rozloženy i mezi opičáky a hlavně na krále Jelimána a jeho poskoka. Jistě, pořád je to celkem infantilní, ale jde o animák dělaný především pro děti - tak to prostě je. Pro mě je podstatné, že jsem se bavil více než jsem čekal. Nebýt tam ta tvrďácká babča a hlavně otravné tancování zvířátek (které už je snad v každém animáku se zvířaty), mohlo to být klidně za čtyři hvězďáky, takhle spíše tři a půl. ()

JohnSmith

Moc pěkné pokračování,výborně jsem se bavil,jen mě trochu mrzelo, že Jelimán s Morisem nedostali moc prostoru a podobně jako v prvním díle,občas hluchá místa,pokud šlo o Alexe a Martyho. ()

VasaX

Nic moc extra ale ani špatné, takové je pro mě pokračování tohoto zvířecího animáku. Kupa skečů, ne moc originální dějová linka, blbinky a divočinky. Původní anglický dabing je opět super, to se musí nechat téměř všem západním celovečerním animákům. Ve výsledku z toho Madagascar 2 vyvázne ještě důstojně, ale příště snad už to bude jiný, "nový" animák... třetí díl bych raději nechal na pokoji. ()

popkec

Madagascar 2 je poprůměrný animák který nezachrání ani těch pár výborných scén. Animace je sice pěkná, český dabing je taky dobrý ale tím to tak končí. Toho kdo psal scénář snad někdo musel praštit do hlavy kladivem, jinak nechápu jak mohlo vzniknout tohle. Nuda, nuda a do toho "vtipné" scény u kterých jsem se zasmál tak 2x. Hodně slabé pokračování, ani ti tučnáci už nejsou tak dobří jako minule. 2* ()

Danny F.

Pěkné, zábavné a koukatelné. Od předchozího dílu jde o slabý odvárek. I přesto se lze při sledování docela dobře bavit. 75% ()