Madagaskar 2: Útěk do Afriky

Madagascar: Escape 2 Africa

Madagaskar 2: Útek do Afriky

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2008, 86 min

O něco lepší než neuvěřitelně průměrná jednička, pořád ale jen šeď animovaných vod. Hyperaktivní zvířátka neznají hranici a občas jsou opravdu přes čáru a prudí. Jinak je to klasické "víc-pokračování", které do maxima těží oblíbené z jedničky a vystačí si s minimem originálních vtipů (pár se jich ale povedlo, asi tak pět). Snad jen ti tučňáci jsou dobře nadávkovaní, protože mě vyloženě bavili. Jejich přehnaná koncentrace mě málem zabila v Madagascar Penguins in a Christmas Caper, takže jejich scénky tu byly tentokrát tak akorát. ___ Jinak všeobecné neustálé omílání toho samého je až na dřeň.(23.1.2009)

V každém ohledu lepší než první díl. Méně infantilní, zábavnější i pro dospělé, lépe animovaná a (alespoň v první půli) méně předvídatelná taškařice s duchem klasických animovaných grotesek. Opičí odboráři licitující s tučňáky mě rozesmáli k slzám, ale tentokrát to nebyl jen jeden z několika povedených vtipů - tentokrát to byl jeden z mnoha.(4.10.2015)

Slušná zábava mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale něco z jedničky tu chybí, protože jsem při sledování stihla přemýšlet, jestli jsem utřela prach na tv či nikoli... Krom toho se ale dá shlédnout bez zdravotních obtíží, tučňáci zaženou chmury i Aloisi Nebelovi, opice jako odboráři vyjednávající o mateřskou nemají chybu a potrhlý král Jelimán by si osedlal i komáry, kdyby nenarazil na větší tvory :-).(21.1.2012)

Stejne jako prvni dil jsem se zase perfektne bavil. Krome nakejch dvou tri moralizujicich chvilek je to neskutecna jizda narvana spoustou skvelejch pisnicek, spoustou hlasek a spoustou vtipku, nekterejch sice infantilnich, ale co na tom zalezi. Animace sice od prvniho dilu nakyho vyraznejsiho zlepseni nedoznala, ale to je asi tak jedina drobna vada na krase tohohle skvele zabavnyho animaku.(23.6.2009)

Kdyby vynechali babku a ty srdceryvný kecy, kterejm se ovšem dneska nevyhne v Hollywoodu skoro nikdo, tak by to bylo lepší než první díl. ("Is she dead?"...................."No.") Nicméně i do průměru jiných studií to má celkem daleko. A babka z jedničky je fakticky neskutečně trapná, ač se k ní váže výše uvedená hláška tučňáků.(19.1.2009)

• - Malé zvieratko, ktoré pripomína mini lamy, či malé srnky, je v skutočnosti Dik-dik - malá antilopa. (Magazine)

• - "Moto Moto" znamená v svahilčine "Horúci Horúci". (MDesign)

• - Bezpečnostní projev, který má tučňák na palubě letadla, je ten samý, který říká krysa kuřatům ve Slepičím úletu. (HappySmile)