Madagaskar 2: Útěk do Afriky

Madagascar: Escape 2 Africa

Madagaskar 2: Útek do Afriky

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2008, 86 min

Skvělá věc, že parta tučňáků a král Julien tentokrát dostali větší prostor. Jejich fórky a hlášky jsou prostě boží -- toto pokračování je však celkově dosti nevyvážené a momenty k popukání jsou střídány scénami naprosto infantilními (což je nepochopitelné vzhledem k tomu, že ti nejmenší zcela nepochopí některé dialogy, které jsou zase nesmyslně napsány spíše pro dospělé). Pokud si ovšem chcete pohodově odpočinout, vydejte se na cestu do Afriky s touto partou.(25.1.2009)

Jednička je nepřekonatelná, to se musí uznat, ale to neznamená, že by dvojka byla špatná. Opět uvidíme ty zvířata který jsme v jedničce tak zbožňovali. Opět uslyšíme zajímavý hlášky. Opět to má skvělý příběh. Opět uvidíme ty šáhlý tučňáky. Ale něco mi v tom chybí. Nakonec ale pod 4* jít nemůžu. BTW, na trojku se těším a snad dopadne dobře.(13.11.2011)

• imf

Dvojka už vaří z vody a recykluje témata z jiných animáků (ve velkém!). Stillerův lev je tak infantilní, že to vhání slzy do očí a tučňáků bohužel není dost na to, aby tenhle neblahý kurs nějak zvrátili. Animace zamrzla v roce 2005, primitivní dialogy jsou jak z doby kamenné, ale hlavně je to hrozná nuda, ve které se, na rozdíl od podobně matné Doby Ledové 2, sem tam zpívá a tančí. Pro děti je to splněný sen, pro dospělé potenciální noční můra. První film jsem s jemným úsměvem proseděl až do konce. U dvojky je to možné jen po předběžné intoxikaci. Asi.____P.S.: S českým dabingem o hvězdičku víc. Výjimečný případ, kdy parta moravských "týpků" a dobře vložené popkulturní odkazy zvedají dojem z celku o desítky procent.(20.10.2008)

Soundtrack Hans Zimmer: 1. Once Upon a Time in Africa [3:44] ,2. The Traveling Song [3:25] ,3. Party! Party! Party! [3:31] ,4. I Like to Move It [3:41] ,5. The Good, The Bad and the Ugly [0:54] ,6. Big and Chunky [3:21] ,7. Chums [2:16] ,8. New York, New York [1:30] ,9. Volcano [2:50] ,10. Rescue Me [3:36] ,11. More Than a Feeling [4:45] ,12. She Loves Me [1:45] ,13. Rescue Me [2:40] ,14. Copacabana (At the Copa) [4:07] ,15. Monochromatic Friends [3:02] ,16. Best Friends [2:26] ,17. Alex on the Spot [2:00] ,18. I Like to Move It ,19. She Loves Me ,(19.5.2011)

"Čo by si urobil ty, ak by ti ostávali posledné dva dni života?" - "Naučil by som sa poriadne hvízdať alebo obsadil susedné štáty a zaviedol v nich vlastnú ideológiu." 70 %. Strašná šupa a najlepší diel trilógie. Jednotka bola blbosť a hoci sa trojka snažila ísť v stopách dvojky, predsa len na ňu nemala. Čiže naozaj máme dočinenia s najvydarenejším dielom. Dvojka kašle na logiku a stáva sa sériou miestami takmer až pozoruhodných vtipov (tučniaky študujú mimoriadne odborný výkres meganáročnej stavby, na čo sa veliteľ pochybovačne spýta "Ste si istý, že to bude lietať, Kowalski?", na čo Kowalski odpovie "Áno, len toto urobíme takto a toto takto", párkrát výkres preloží do tvaru lietadielka a hodí ho). Fóriky sa definitívne odtŕhajú od reality, takže je v nich možné všetko (bitky s maniakálnou babičkou, žralok, odborárske opice). Prospela tiež zmena prostredia, keď nudnú newyorskú ZOO resp. nudný Madagascar vystriedala pestrofarebná, veselá a bláznivá Afrika. Tá umožňuje doteraz nezaujímavým štyrom hrdinom (lev, zebra, hroch a žirafa) "naplno prepuknúť". Prvé dve časti MADAGASCARU sú totiž paradoxne známe tým, že (mala to aj DOBA ĽADOVÁ) hlavní hrdinovia sú slabí, kým šialené podporné postavičky fantastické. Vďaka Afrike tentokrát ale šťavu získali aj hlavní hrdinovia (lev je až teraz konečne poriadny gay, zebra rieši existenciálne problémy "Musíš uznať, že ste si dosť podobní..."). Plný drajv snímka však získava zasa až nástupom "vedľajších" postáv, či už sa jedná o párik vychcaných odborárskych opíc ("Chcete, aby tieto fotky poletovali naprieč savanou?"), samozrejme fenomenálnych tučniakov ("Hlásenie!" - "Stratili sme dvoch pasažierov." - "To nestojí za reč."), alebo o maličkého Morta, ktorý je zo všetkého vždy pokakaný a tak naňho tvorcovia v dvojke poštvali gigantického žraloka (!!!).(15.4.2011)

• - "Moto Moto" znamená v svahilčine "Horúci Horúci". (MDesign)

• - Když se bije Alex se stařenkou, sebere jí kabelku, kterou však stařenka v dalších záběrech opět má. (M.B)

• - Malé zvieratko, ktoré pripomína mini lamy, či malé srnky, je v skutočnosti Dik-dik - malá antilopa. (Magazine)