Madagaskar 2: Útěk do Afriky

Madagaskar 2: Útek do Afriky

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2008, 86 min

• Sobis87

Na můj vkus tu je až moc tancování a infantilních vtípků, to všechno ale vyvažuje několik hodně povedených fórů, zábavné vedlejší postavy v čele s komandem tučňáků a politikou načichlými opicemi a celkově velmi vydařené vizuální zpracování. Dějové linky hlavních postav mě chvílemi dost nudily a fakt, že mě z nudy probudila vždycky až nějaká ta jednorázová epizodka vedlejších postav, naznačuje, že vše nefunguje tak, jak by mělo. Hlavní linka lva Alexe je navíc tak sterilní, šablonovitá a v některých chvílích až nehezky vykrádá Lvího krále, až mi z toho bylo špatně. Jako série epizodických skečů Madagaskar 2 funguje obstojně, škoda jen té nudné a předvídatelné dějové linky, která filmu výrazně ubírá na dynamice. Hlavní postavy snad až na zebru bych poslal do důchodu, aby tak uvolnily prostor pro mnohem zajímavější charaktery. Děti do 12 let budou ale zaručeně u vytržení. 50%(23.12.2008)

Kdyby vynechali babku a ty srdceryvný kecy, kterejm se ovšem dneska nevyhne v Hollywoodu skoro nikdo, tak by to bylo lepší než první díl. ("Is she dead?"...................."No.") Nicméně i do průměru jiných studií to má celkem daleko. A babka z jedničky je fakticky neskutečně trapná, ač se k ní váže výše uvedená hláška tučňáků.(19.1.2009)

Musím uznat, že infantilně vypadající ukázky mě dost odradili ale nakonec jsem byl překvapen, že jsem to přežil ve zdraví a docela se i bavil. Většina fórků je sice pro děti do 10 let a nějaké "dospělejší" narážky jsem hledal marně ale pár povedených scén tu je a parta tučňáku opět nezklamala. Kvalitativně na stejné úrovni jako první díl.(20.4.2009)

po velice zábavné jedničce,tu máme lehce nastavenou,leč celkem vtipnou kaši.ulítlých scének je míň a míň,zase tu řešíme morální hodnoty a rodiné vztahy,chápu že je to dělaný pro děcka,aby si z toho i něco odnesly,ale sem tam to už scénaristi vážně přeháněli,mám spíš pocit že i lehce nadhodnocuju,chtěl sem dát 2* ale jak tučňáci stavěj letadlo,nebo melman hláškuje,nebráním se přívalům smíchu...jemže jich je pomálu a moralizování mi už někdy vážně leze krkem.(5.1.2011)

Hned na uvodnej scene spolocnosti DreamWorks SKG som sa nasmial na chlapcovi, ktory si pomocou balonikmi prileti a sadne na mesiac, aby si spokojne chytal rybky a zrazu spoza mesiaca ho nakopu styria tucniaci, len kvoli tej rybke, aby si na nej mohli pochutnat :-) Su animaky, ktore su vyvazene aj pre dospelych a uznavam, ze tento animak je viac urceny detom, ale podla mna je tu skvela Zimmerova hudba, zabavny scenar, pricom sa neustale striedaju ine postavy a nie je to chaoticke, teda ani nudne. Mam pocit, ze sa mi tato dvojka pacila este viac, nez jednotka, ale na porovnanie by som si musel jednotku opät pozriet. Ta babka ovladajuca bojove umenie s levom nemala chybu a taktiez aj tucniaci mi chvilami pripominali tych z HAPPY FEET. Takze podla mna je to bezchybna rodinna zabava, pricom by vam 90 minut malo ubehnut ako po masle... 10.12.2008 ____ Ben Stiller - (Alex) +++ Chris Rock (Zebra Marty) +++ David Schwimmer - (Melman) +++ Jada Pinkett Smith - (Gloria) +++ Sacha Baron Cohen - (Julien) +++ Bernie Mac - (Zuba) +++ Alec Baldwin - (Makunga) +++ Hudba: Hans Zimmer +++ Videl v kine 09.12.2009 +++ Videl v kine 09.12.2008 +++(10.12.2008)

• - Willow Smith, dcera Jaday Pinkett Smith, nadabovala mladou verzi Glorii. Syn Bena Stillera udělal totéž pro mladou verzi Alexe. (Remivsremi)

• - Byl natočen speciální klip se dvěma tučňáky, který byl použit jako reklama na Comcast Digital Voice. Další speciální klip byl natočen s Alexem, Glorií, Melmanem, Martym a tučňáky a lákal do restaurace McDonal´s. (HappySmile)

• - Bezpečnostní projev, který má tučňák na palubě letadla, je ten samý, který říká krysa kuřatům ve Slepičím úletu. (HappySmile)