Madagaskar 2: Útěk do Afriky

Madagascar: Escape 2 Africa

Madagaskar 2: Útek do Afriky

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2008, 86 min

V každém ohledu lepší než první díl. Méně infantilní, zábavnější i pro dospělé, lépe animovaná a (alespoň v první půli) méně předvídatelná taškařice s duchem klasických animovaných grotesek. Opičí odboráři licitující s tučňáky mě rozesmáli k slzám, ale tentokrát to nebyl jen jeden z několika povedených vtipů - tentokrát to byl jeden z mnoha.(4.10.2015)

Nevýrazný příběh a nezajímavé hlavní postavy lví rodinky i hlavního lvího padoucha, obklopeny ovšem velmi razantní kadencí vtípků, různých popkulturních odkazů, hlášek a také zástupem skvělých vedlejších figurek. Ať už je to zamilovaný žirafák, nezničitelná babka, opičáci odboráři nebo bodří lemuři, či co to je, s úžasným moravským přízvukem. A samozřejmě tučňáci, kteří vtrhnou do filmu už při logu Dreamworsku a blbnou způsobem, který z tuctové podívané udělá skvělou zábavu ("Poletí to?“). Celkově možná žádný extra zázrak, ovšem svým způsobem mnohem větší zábava než jednička.(17.4.2011)

Scénář rezignoval i jen na náznaky komplexního příběhu, oblíbené figurky dostávají za každou cenu více prostoru a hraje se v prvním i druhém plánu na humornou stránku. A díky tomu to funguje o třídu lépe než první díl. Jakkoli je pokračování Madagaskaru snad ve všech ohledech čistý kalkul, tak tučňáci i lemuři rozesmívají, zebří dav jakbysmet a nezaostává ani oblíbená hypochondří stránka zoufalého Melmana. Kdyby se neukázala nesnesitelná a trapně nevtipná akční babča, mohl Útěk do Afriky pošilhávat po vstupu do skupiny skutečně vydařených animáků. Bez prázdných náznaků typu "koloběh přírody", které v prvním díle tak otravovaly, k tomu vážně neměl daleko. 70%(28.1.2010)

Docela příjemná zábava, dětem se to bude líbit na 100%. Já sám jsem se bavil docela dobře, což jsem nečekal, některé momenty byly výborné, jiné průměrné. Díky velkému množství postav si tam každý divák najde něco, co ho zaujme, zároveň ale právě velké množství postav působí určitou rozříštěnost děje. Výhodou je krátká stopáž, za 90 minut tempo skoro ani na chvíli nepoleví, takže jsem se ani chvíli nenudil. Na druhou stranu jsem pořád čekal, kdy se to pořádně rozjede, a najednou byly závěrečný titulky. Jo a taky je na filmu vidět, jak moc vykrádá některé své kolegy. Ale to mě tak netrápí. Shrnul bych to tak, že je to blbůstka, která ale pobaví a dospělí ji jako doprovod menších dětí v pohodě zkousnou. Škoda, že jsem viděl dabovanou verzi:( PS: Pokud tomuhle někdo dá 2 hvězdičky (nebo míň) a vytkne tomu špatnou animaci, co dá asi Kozímu příběhu?:D(3.11.2008)

• Caelos

První Madagascar byl jeden z těch "dětských" animáků, ale pořád to byla legrace, spousta zábavných zvířátek v čele s lemury. Ti všichni se objeví i ve druhém Madagascaru, nicméně můj dojem je více než rozpačitý. Připadá mi to jakoby si kolem stolu "experti" na humor a začali tvořit: Určitě tam dáme dost věcí z jedničky, ta byla úspěšná, pak to nějak slepíme nějakým dějem a něco z toho vytřískáme, poněvadž jednička byla dost úspěšná. Po všech směrech nudná slátanina, kde sice jsou hodně vtipné scény, které ale bohužel zapadají v té ostatní nudě.(17.11.2009)

• - Když malý Alex připlul do New Yorku v dřevěné bedně, držel v tlapách rybu, která byla skoro stejně velká jako on. V bedně byla ale jen malá dirka, kterou se Alex během plavby díval ven. (Novalinda)

• - Byl natočen speciální klip se dvěma tučňáky, který byl použit jako reklama na Comcast Digital Voice. Další speciální klip byl natočen s Alexem, Glorií, Melmanem, Martym a tučňáky a lákal do restaurace McDonal´s. (HappySmile)

• - Letadlo, které se ve filmu objevuje, je Lockheed Model 14 Super Electra. (maty_x)