Madagaskar 2: Útěk do Afriky

Madagaskar 2: Útek do Afriky

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2008, 86 min

• Renton

Scénář: Etan Cohen .. Infantilnější, razantnější, rodinnější, hloupější. Ve výsledku přesto pořád stejně nudná břečka jako první Madagaskar. Trnu při souboji babičky se lvem v obavách, jaký tohle může mít na omladinu vliv. Zírám, jak se dokáže pán afrického tvorstva, lev, ztrapňovat, byť byl nakonec Alex tím jediným, kdo u mě dokázal vzbudit dvakrát výraznější úsměv. Pokud někoho rozpumpují taneční čísla, už zřejmě nebude mít problém brodit se s úspěchem dějovou vatou, kterou nezachrání ani eskapády tučňáků. ___ A teď všichni: oni tak rádi traptí traptí...(18.11.2008)

Očekávaný recyklátor, ve kterém je polovina (nemyslím první) vcelku zábavná a svižná, druhá je utahanější a plná otravných odboček. A taky násilnější. Každý z hrdinů má svůj menší příběh, což je oproti grotesknější jedničce posun. Animací si jde svou vlastní cestou, už jednička ztrácela na animovanou konkurenci, tady se změny nedočkáme. Osobně mi to nevadilo, dětem už vůbec ne.(17.11.2014)

Madagaskar 2 mě překvapil. Mile překvapil, jelikož se posunul o krok dál. Je více vtipnější a ,,propracovanější" než předchozí snímeček. Nouze o vtipné momenty zde není. Ve skutečnosti je jich hodně. Film jsem viděl v kině a proto mi asi přišel skvěle zábavný. Nebyla chvíle, kdy bych se přistihnul, že se nudím. Doporučuju jako skvělou oddychovku, která vás (snad) nezklame. Ve výsledku určitě spokojenost.(13.11.2008)

Musím uznat, že infantilně vypadající ukázky mě dost odradili ale nakonec jsem byl překvapen, že jsem to přežil ve zdraví a docela se i bavil. Většina fórků je sice pro děti do 10 let a nějaké "dospělejší" narážky jsem hledal marně ale pár povedených scén tu je a parta tučňáku opět nezklamala. Kvalitativně na stejné úrovni jako první díl.(20.4.2009)

• Bluntman

Jednotlivé skeče jsou samy o sobě mnohdy výrobné, s citem pro načasování a zábavnými pointami, jenže jako celek to katastrofálně nedrží pohromadě a mezi animovanými filmy pro celou rodinu to je přežitek, protože MADAGASKAR 2: ÚTĚK DO DIVOČINY nemá určenou cílovou diváckou skupinu. Nejde natáčet anarchistické grotesky, když chcete kázat o sepjatosti rodiny a síle přátelství a kráse lásky, nelze do filmu pro děti plného dovádivého tančení začleňovat scény, v nichž stará babička mlátí lva, zebra se chce projevit jako výrazný jednotlivec, hroši jsou k sobě sexuálně přitahování svou tloušťkou, depresivní žirafa miluje hrošici, tučňáci jsou kapitalisti a opice marxisti..., protože to děti nepochopí anebo to na ně má špatný dopad. Rozjívenost díla je tak pózou, protože se jedná o podle mustru natočené pokračování s cilem vydělat peníze, a tak se přidalo na roztomilosti, rodinné notě apod. U Dreamworksu by se mohli podívat na VALL-Iho, jak se ozvláštňují postupy grotesky v animovaném filmu, anebo by mohli vzdávat poctu klasickým žánrům jako v KUNG-FU PANDĚ, protože takhle postmoderní rozjuchanost jim od SHREKA TŘETÍHO nefunguje.(30.12.2008)

• - Když se bije Alex se stařenkou, sebere jí kabelku, kterou však stařenka v dalších záběrech opět má. (M.B)

• - Malé zvieratko, ktoré pripomína mini lamy, či malé srnky, je v skutočnosti Dik-dik - malá antilopa. (Magazine)

• - Letadlo, které se ve filmu objevuje, je Lockheed Model 14 Super Electra. (maty_x)