Madagaskar 2: Útěk do Afriky

Madagascar: Escape 2 Africa

Madagaskar 2: Útek do Afriky

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2008, 86 min

Za těch pár posledních let, co jsem viděl filmů tolik, že si to nedokážu ani spočítat a ani nechci, stačí mi to číslo na čsfd a už mám mžitky, že to je vůbec možné, ale po takové době jsem si uvědomil, že občas se dvojka povede víc jak jednička, a začíná se to stávat čím dál tím častěji, jelikož jednička byla fakt nuda, a natočená byla zrovna v období, kdy animáky vznikali snad každý měsíc, a většinou hodně nevalných kvalit. Dvojka co se týče animace také nemá nic geniálního, ale ten příběh plný neotřelých a příjemných vtípků to dokázal naprosto dokonale vynahradit, a to mě hodně těšilo. Zase v tom figurovaly kočky, takže tady to bylo tak nějak od začátku jasný, ale furt tam bylo tak moc absurdit, že se tomu člověk prostě musel smát a tak to jedničku trošičku převálcovalo a mně se to opravdu hodně líbilo. Animace sice průměr, ale jak je vidět, tak i příběh dokáže udělat hodně.(19.6.2009)

• Slarque

Zatímco první díl se aspoň snažil předstírat, že řeší nějaké vážné záležitosti (vztah predátor versus kořist), druhý díl už jen nezávazně blbne. Je tu pár slušných fórků (většinou jsou u nich opět tučňáci), ale také spousta vyloženě pitomých (cokoli se žralokem). Nedaří se mi chápat, co žene davy lidí na tuhle tupou vegetariánskou komedii, ve které je nejnebezpečnějším tvorem newyorská důchodkyně (50%).(29.11.2008)

• BigDeal

Najväčším problémom Madagaskaru 2 je jeho vlastný príbeh, ktorý tvorí pozliepané všetko možné klišé a rušivé to je až natoľko, že som sa počas každej scény, kde sa snažia posunúť dej ďalej, alebo vyriešiť nejakú zápletku nudil a verím tomu, že o týždeň nebudem vedieť povedať, o čom to všetko bolo. Keďže je ale príbeh odfláknutý, tvorcovia sa snažili zaujať na dvoch iných miestach- 1) vopchali sem všetky obľúbené postavy z jednotky, čo je vcelku dobrý ťah (aj keď účelovosť je vidno na míle), pretože postavy vzbudzujú nostalgiu k prvému dielu a 2) vopchali do necelej hodiny a pol veľké množstvo vtipu, ktorý je ale bohužiaľ určený najmenšiemu publiku, takže tí starší si užijú maximálne bandu tučniakov.(12.3.2009)

Docela příjemná zábava, dětem se to bude líbit na 100%. Já sám jsem se bavil docela dobře, což jsem nečekal, některé momenty byly výborné, jiné průměrné. Díky velkému množství postav si tam každý divák najde něco, co ho zaujme, zároveň ale právě velké množství postav působí určitou rozříštěnost děje. Výhodou je krátká stopáž, za 90 minut tempo skoro ani na chvíli nepoleví, takže jsem se ani chvíli nenudil. Na druhou stranu jsem pořád čekal, kdy se to pořádně rozjede, a najednou byly závěrečný titulky. Jo a taky je na filmu vidět, jak moc vykrádá některé své kolegy. Ale to mě tak netrápí. Shrnul bych to tak, že je to blbůstka, která ale pobaví a dospělí ji jako doprovod menších dětí v pohodě zkousnou. Škoda, že jsem viděl dabovanou verzi:( PS: Pokud tomuhle někdo dá 2 hvězdičky (nebo míň) a vytkne tomu špatnou animaci, co dá asi Kozímu příběhu?:D(3.11.2008)

Soundtrack Hans Zimmer: 1. Once Upon a Time in Africa [3:44] ,2. The Traveling Song [3:25] ,3. Party! Party! Party! [3:31] ,4. I Like to Move It [3:41] ,5. The Good, The Bad and the Ugly [0:54] ,6. Big and Chunky [3:21] ,7. Chums [2:16] ,8. New York, New York [1:30] ,9. Volcano [2:50] ,10. Rescue Me [3:36] ,11. More Than a Feeling [4:45] ,12. She Loves Me [1:45] ,13. Rescue Me [2:40] ,14. Copacabana (At the Copa) [4:07] ,15. Monochromatic Friends [3:02] ,16. Best Friends [2:26] ,17. Alex on the Spot [2:00] ,18. I Like to Move It ,19. She Loves Me ,(19.5.2011)

• - Ke konci filmu je možné vidět, že v jednom záběru nemá otec Alexe prostřelené ucho. V dalším záběru ho však prostřelené opět má. (Mr.Hudson)

• - Willow Smith, dcera Jaday Pinkett Smith, nadabovala mladou verzi Glorii. Syn Bena Stillera udělal totéž pro mladou verzi Alexe. (Remivsremi)

• - Malé zvieratko, ktoré pripomína mini lamy, či malé srnky, je v skutočnosti Dik-dik - malá antilopa. (Magazine)