Madagaskar 2: Útěk do Afriky

• Nizozemsko

Madagascar: Escape 2 Africa

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2008, 86 min

Za těch pár posledních let, co jsem viděl filmů tolik, že si to nedokážu ani spočítat a ani nechci, stačí mi to číslo na čsfd a už mám mžitky, že to je vůbec možné, ale po takové době jsem si uvědomil, že občas se dvojka povede víc jak jednička, a začíná se to stávat čím dál tím častěji, jelikož jednička byla fakt nuda, a natočená byla zrovna v období, kdy animáky vznikali snad každý měsíc, a většinou hodně nevalných kvalit. Dvojka co se týče animace také nemá nic geniálního, ale ten příběh plný neotřelých a příjemných vtípků to dokázal naprosto dokonale vynahradit, a to mě hodně těšilo. Zase v tom figurovaly kočky, takže tady to bylo tak nějak od začátku jasný, ale furt tam bylo tak moc absurdit, že se tomu člověk prostě musel smát a tak to jedničku trošičku převálcovalo a mně se to opravdu hodně líbilo. Animace sice průměr, ale jak je vidět, tak i příběh dokáže udělat hodně.(19.6.2009)

Velice příjemný oddechový animák a možná k mému mírnému údivu velmi zdařilé pokračování příběhu o čtyřech afrických zvířatech z newyorské zoo, která se dostala na svobodu a nyní se z Madagaskaru přesouvají do Afriky, odkud pocházejí. Tenhle film totiž nikterak neztrácí na kvalitách oproti prvnímu dílu, naopak pokračuje v nastoleném stylu a musím říci, že bylo velice zábavné sledovat další eskapády hlavních hrdinů, a samozřejmě potěšila i nebojácná newyorská babča, stejně jako parta mafiánských tučňáků (scénka s opičími odbory byla geniální) a samozřejmě král všech lemurů Jelimán. Zkrátka jsou tady všichni, kteří zazářili v prvním dílu a je to další porce zábavy a humoru, která jednoznačně potěší. Nevím, kam na ty nápady ti tvůrci chodí, ale celý film nemá jediné hluché místo a já se bavil opravdu královsky. Těžko cokoliv více dodávat, prostě jsem byl a pořád jsem ohromně nadšený a jsem za toto pokračování opravdu velmi rád, nyní mi nezbývá než doufat, že se ještě nějakých příběhů s hlavními hrdiny z tohoto filmu znovu v budoucnu dočkáme, rád bych viděl další pokračování jejich osudů. Co se týče hodnocení, tak to je o hvězdičku nižší než u prvního dílu, ale to je z toho důvodu, že už u prvního dílu to bylo s tím hodnocením na hraně a nakonec jsem se přiklonil k pěti hvězdám, nyní je to taktéž na hraně, ale tentokrát abych to hodnocení vyrovnal, tak se přikláním k nižšímu počtu v podobě čtyř hvězd.(14.5.2010)

Docela příjemná zábava, dětem se to bude líbit na 100%. Já sám jsem se bavil docela dobře, což jsem nečekal, některé momenty byly výborné, jiné průměrné. Díky velkému množství postav si tam každý divák najde něco, co ho zaujme, zároveň ale právě velké množství postav působí určitou rozříštěnost děje. Výhodou je krátká stopáž, za 90 minut tempo skoro ani na chvíli nepoleví, takže jsem se ani chvíli nenudil. Na druhou stranu jsem pořád čekal, kdy se to pořádně rozjede, a najednou byly závěrečný titulky. Jo a taky je na filmu vidět, jak moc vykrádá některé své kolegy. Ale to mě tak netrápí. Shrnul bych to tak, že je to blbůstka, která ale pobaví a dospělí ji jako doprovod menších dětí v pohodě zkousnou. Škoda, že jsem viděl dabovanou verzi:( PS: Pokud tomuhle někdo dá 2 hvězdičky (nebo míň) a vytkne tomu špatnou animaci, co dá asi Kozímu příběhu?:D(3.11.2008)

Čekal jsem od pokračování více a podle mě dvojka není lepší než jednička. Je to takové typické pokračování, které se snaží být dvojnásobně vtipné, ale většinou samotné scény působí až kýčovitě a antivtipně (mlátící se tygr a babička, hroší bourák,...). Děj není také příliš nápaditý a spárování žirafy a hrocha mi příjde proti zákonům přírody. Tučňáci a "lemouňi" bodují nejvíce, ale moc toho nezachrání. 55%(16.11.2008)

Pravděpodobně nejtrhlejší animák, co jsem kdy viděl. Rodinná linie se lvem a jeho famílií je sice na pěst, ale zbytek prostě nejde označit jinak než jako zábavnou kombinaci geniálních fórů (tučňáci), zvrácených komických výstupů (hroší namlouvání, žirafí jáma smrti) a přímo zhuleneckých extempore (lemuří dvojka), prezentovaných slušnou animací, která možná příliš nepokročila, ale rozhodně má své kouzlo. Nevím, co animátoři v DreamWorks hulí/šňupou, ale po tomhle zážitku bych si dal taky.(3.11.2008)

• - V Severní Koreji byl film po dlouhou dobu zakázaný, protože podle tamního režimu naváděl k emigraci (T081)

• - Ke konci filmu je možné vidět, že v jednom záběru nemá otec Alexe prostřelené ucho. V dalším záběru ho však prostřelené opět má. (Mr.Hudson)

• - Alex v prvním díle rodné znaménko ve tvaru Afriky a Madagascaru nikde neměl, v tomto pokračování se však objevuje. (Studioworks)