Madagaskar 2: Útěk do Afriky

Madagascar: Escape 2 Africa

Madagaskar 2: Útek do Afriky

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2008, 86 min

Hezký rozjezd, výraznější momenty jako je pád letadla nebo tučňáci kradoucí auto mají v tomto snímku bohužel minoritní podíl. Většina příběhu se motá jen kolem návratu ztraceného "krále" džungle a jeho strastí, který bych ale v klidu vynechal. Tučňáci, Gloria, Moto Moto, lemuři a stará babka nakopávající všem zadek, to je ta zábavnější část druhého pokračování Madagascaru. Vizuálně je film na dobré úrovni, alespoň pokud si odmyslíte druhové klony zvířat, pozadí Afriky a podání barev je ale kvalitní. Hans Zimmer a jeho poskládaný úvodní motiv z jiných filmů je sice fajn, ale klonovat ho do dalších částí s drobnými úpravami již nemusel. M2 je místy zábavný, avšak zapomenutelný animák s neatraktivním příběhem, který stojí za vidění jen díky několika málo zvířecím postavám, tedy pokud nejste zrovna milovníky celé zoo, pak se vám bude jistě líbit celý. Pokladničky ale naplnil více než dostatečně a tak bych se nedivil, kdyby byla jeho třetí část již na cestě. (6/10)(22.1.2009)

Vcelku povedená dvojka. Jistě, některé vtipy jsou jen recyklace z jedničky, ale těch tam není mnoho. Navíc prostředí Afriky bylo pro mě vykresleno zajímavěji, než Madagaskaru. K tomu si připočtěte fakt, že k tučňákům se přidali opice, babka bijící kabelkou dostala více prostoru a hlavně tučňáci zůstávají vtipní! Takže za mě pěkné 4 hvězdy.(6.4.2009)

Hned na uvodnej scene spolocnosti DreamWorks SKG som sa nasmial na chlapcovi, ktory si pomocou balonikmi prileti a sadne na mesiac, aby si spokojne chytal rybky a zrazu spoza mesiaca ho nakopu styria tucniaci, len kvoli tej rybke, aby si na nej mohli pochutnat :-) Su animaky, ktore su vyvazene aj pre dospelych a uznavam, ze tento animak je viac urceny detom, ale podla mna je tu skvela Zimmerova hudba, zabavny scenar, pricom sa neustale striedaju ine postavy a nie je to chaoticke, teda ani nudne. Mam pocit, ze sa mi tato dvojka pacila este viac, nez jednotka, ale na porovnanie by som si musel jednotku opät pozriet. Ta babka ovladajuca bojove umenie s levom nemala chybu a taktiez aj tucniaci mi chvilami pripominali tych z HAPPY FEET. Takze podla mna je to bezchybna rodinna zabava, pricom by vam 90 minut malo ubehnut ako po masle... 10.12.2008 ____ Ben Stiller - (Alex) +++ Chris Rock (Zebra Marty) +++ David Schwimmer - (Melman) +++ Jada Pinkett Smith - (Gloria) +++ Sacha Baron Cohen - (Julien) +++ Bernie Mac - (Zuba) +++ Alec Baldwin - (Makunga) +++ Hudba: Hans Zimmer +++ Videl v kine 09.12.2009 +++ Videl v kine 09.12.2008 +++(10.12.2008)

Druhé pokračování na sebe nechalo sice trochu déle čekat, ale zato se nám dostává nové parády. Co se týče grafiky a animací, nemám námitky. Tady to opravdu žije! Další "novinkou" je otázka vztahů mezi zvířaty...nečekal jsem, že budu dojat při milostných výlevech žirafy a hrošice. :-) Takže jak vidíme, chvály je dostatek, jenže...kam se poděly vtipy? Až na tučňáky(což je klasika) a malé "něco" :-) je to v této otázce slabší. Ale pro děti a nedělní odpoledne je to dobrá volba. Zajímavosti: Tučňáci se ukázali být natolik zábavní, že příští díl má být výhradně a jen o nich. :-) 65%(15.2.2009)

Kdyby vynechali babku a ty srdceryvný kecy, kterejm se ovšem dneska nevyhne v Hollywoodu skoro nikdo, tak by to bylo lepší než první díl. ("Is she dead?"...................."No.") Nicméně i do průměru jiných studií to má celkem daleko. A babka z jedničky je fakticky neskutečně trapná, ač se k ní váže výše uvedená hláška tučňáků.(19.1.2009)

• - Alexovo rodné znamienko na ruke je tvar afrického kontinentu spolu s ostrovom Madagascar. (MDesign)

• - Pokračovaní Madagascar 3 (2011) bylo potvrzeno měsíce před vydáním tohoto dílu. (HellFire)

• - Willow Smith, dcera Jaday Pinkett Smith, nadabovala mladou verzi Glorii. Syn Bena Stillera udělal totéž pro mladou verzi Alexe. (Remivsremi)