Madagaskar 2: Útěk do Afriky

Madagascar: Escape 2 Africa

Madagaskar 2: Útek do Afriky

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2008, 86 min

Královská lví linie otravuje, mafiánští tučňáci, marxistické opice a individualistická zebra ve stádu baví.(24.11.2008)

Docela se mi chce dát čtvrtou hvězdu a to jedničku skoro nesnášim. Hodně příjemný překvapení, u kterýho je největšim kladem, že se v něm pořád (ale opravdu POŘÁD) něco děje a že neuvěřitelně rychle uteče, takže na snesitelné ploše hoďky a půl ani nedostane šanci nudit. Tučňáci a ty dva maníci z Madagaskaru na hrad!(3.11.2008)

Při zhasínání světel jsem se skutečně cítil jako v tropickém africkém pásmu - klimatizace nestíhala, na dvě stovky lidí kolem funělo při chroupání pop-cornu a jejich termoregulační systémy tak vypumpovávaly decilitry potu. Vedro k zalknutí. Vzápětí jsem však vzduch plný mixu výměšků apokrinních žláz a vůně nachosů se sýrovou omáčkou přestal vnímat. Druhý Madagaskar mě strhl. Děj sice není silný jako lev, zato je uchvácen dynamickým zpracováním, které jej žene rychle kupředu. Pořád se něco děje, soundtrack působí jako best of z nějaké technopárty a nejlepší jsou ty gagy. Samozřejmě korunu všemu nasazuje elitní čtyřčlenné černobílé komando, ale i takový hroší osádelněný nadsamec generoval v sále výbuchy smíchu. Škoda, že jsem nebyl ušetřen toho nezbytného sebekritizování, roztržek a opětovných usmiřování, odcizení a shledávání. Jinak ale nadmíru zábavné, rychlé, velkolepé a vtipné, s dabingem spokojenost. p.s.: Tohle se stane nejvýdělečnějším animákem roku, i když Kung Fu Pandu překoná jen o tučňáčí stopu. 150 miliónů dolarů(rozpočet)/581 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/140 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí)(15.11.2008)

• Bluntman

Jednotlivé skeče jsou samy o sobě mnohdy výrobné, s citem pro načasování a zábavnými pointami, jenže jako celek to katastrofálně nedrží pohromadě a mezi animovanými filmy pro celou rodinu to je přežitek, protože MADAGASKAR 2: ÚTĚK DO DIVOČINY nemá určenou cílovou diváckou skupinu. Nejde natáčet anarchistické grotesky, když chcete kázat o sepjatosti rodiny a síle přátelství a kráse lásky, nelze do filmu pro děti plného dovádivého tančení začleňovat scény, v nichž stará babička mlátí lva, zebra se chce projevit jako výrazný jednotlivec, hroši jsou k sobě sexuálně přitahování svou tloušťkou, depresivní žirafa miluje hrošici, tučňáci jsou kapitalisti a opice marxisti..., protože to děti nepochopí anebo to na ně má špatný dopad. Rozjívenost díla je tak pózou, protože se jedná o podle mustru natočené pokračování s cilem vydělat peníze, a tak se přidalo na roztomilosti, rodinné notě apod. U Dreamworksu by se mohli podívat na VALL-Iho, jak se ozvláštňují postupy grotesky v animovaném filmu, anebo by mohli vzdávat poctu klasickým žánrům jako v KUNG-FU PANDĚ, protože takhle postmoderní rozjuchanost jim od SHREKA TŘETÍHO nefunguje.(30.12.2008)

Chci ať už vysílají ten dlouho slibovaný seriál s tučňákama. Ti jediní dokážou člověku zvednout koutky úst tím správným směrem.(22.2.2009)

• - Pokračovaní Madagascar 3 (2011) bylo potvrzeno měsíce před vydáním tohoto dílu. (HellFire)

• - "Moto Moto" znamená v svahilčine "Horúci Horúci". (MDesign)

• - Když se hlavní tučňák zeptá hlavní opice, jestli ji může políbit, opice mu odpoví: "Dobře, ale seš pěkně škaredej." Tato scéna je odkazem na Planetu opic (1968), kde v jedné scéně říká Taylor (Charlton Heston) Ziře (Kim Hunter): "Rád bych tě políbil, Ziro." "Dobře, ale seš pěkně škaredej," zní její odpověď. (HappySmile)