Madagaskar 2: Útěk do Afriky

Madagaskar 2: Útek do Afriky

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2008, 86 min

• Renton

Scénář: Etan Cohen .. Infantilnější, razantnější, rodinnější, hloupější. Ve výsledku přesto pořád stejně nudná břečka jako první Madagaskar. Trnu při souboji babičky se lvem v obavách, jaký tohle může mít na omladinu vliv. Zírám, jak se dokáže pán afrického tvorstva, lev, ztrapňovat, byť byl nakonec Alex tím jediným, kdo u mě dokázal vzbudit dvakrát výraznější úsměv. Pokud někoho rozpumpují taneční čísla, už zřejmě nebude mít problém brodit se s úspěchem dějovou vatou, kterou nezachrání ani eskapády tučňáků. ___ A teď všichni: oni tak rádi traptí traptí...(18.11.2008)

Kdyby vynechali babku a ty srdceryvný kecy, kterejm se ovšem dneska nevyhne v Hollywoodu skoro nikdo, tak by to bylo lepší než první díl. ("Is she dead?"...................."No.") Nicméně i do průměru jiných studií to má celkem daleko. A babka z jedničky je fakticky neskutečně trapná, ač se k ní váže výše uvedená hláška tučňáků.(19.1.2009)

• Bluntman

Jednotlivé skeče jsou samy o sobě mnohdy výrobné, s citem pro načasování a zábavnými pointami, jenže jako celek to katastrofálně nedrží pohromadě a mezi animovanými filmy pro celou rodinu to je přežitek, protože MADAGASKAR 2: ÚTĚK DO DIVOČINY nemá určenou cílovou diváckou skupinu. Nejde natáčet anarchistické grotesky, když chcete kázat o sepjatosti rodiny a síle přátelství a kráse lásky, nelze do filmu pro děti plného dovádivého tančení začleňovat scény, v nichž stará babička mlátí lva, zebra se chce projevit jako výrazný jednotlivec, hroši jsou k sobě sexuálně přitahování svou tloušťkou, depresivní žirafa miluje hrošici, tučňáci jsou kapitalisti a opice marxisti..., protože to děti nepochopí anebo to na ně má špatný dopad. Rozjívenost díla je tak pózou, protože se jedná o podle mustru natočené pokračování s cilem vydělat peníze, a tak se přidalo na roztomilosti, rodinné notě apod. U Dreamworksu by se mohli podívat na VALL-Iho, jak se ozvláštňují postupy grotesky v animovaném filmu, anebo by mohli vzdávat poctu klasickým žánrům jako v KUNG-FU PANDĚ, protože takhle postmoderní rozjuchanost jim od SHREKA TŘETÍHO nefunguje.(30.12.2008)

• Phobia

Měla jsem v pátek návštěvu, co chodí spát se slepicema a tak jsem přemýšlela, co na večer pustit, aby nebyla škoda, že u toho dotyčná hnípe. Z "bohaté" programové nabídky televizí padla volba na tenhle animáč a docela ségře závidím, že to víceméně prochrněla. Zatímco první "Madagaskar" mi přes svou infantilnost přišel ještě docela milý a relativně zábavný, dvojka šla s laťkou o kus níž, vlastně už by se těžko podlézala. Havarujeme se zvířátky v Africe, kde lví puberťák musí dokázat všem a svému otci zvláště, o kolik je tanec užitečnější než boj a lov, hypochondří žirafa to dělá s promiskuitním hrochem, šéftučňák to dělá s plastovou panenkou, lemuři to dělají sami se sebou, zebra se snaží být jedinečná ve stádu lautr stejných zeber a opice jsou komouši. Do toho všeho africkou stepí pobíhají američtí turisti pod vedením nezničitelné penzistky s drsnými metodami vůči ošklivým, zlobivým kočičkám. Dětičky se dozvědí, že snažit se oddělat důchodkyně je v cajku a zcela přijatelné, anžto babice jsou z oceli a žádná újma jim nehrozí. Zápletka, humor i styl animace vskutku jen pro nejmenší diváky, pro dospělého, střízlivého člověka už je to moc prostinká cypárna. 45%(13.2.2012)

Jak to myslíte mateřská dovolená? Vždyť jste všichni samci! Musím se přiznat, že jedničku Madagaskaru vůbec nemám rád. Kdyby tam nebyli drsní lemuři a tučňáci, pravděpodobně bych jí dal odpad. O to jsem byl více překvapen, když jsem z nudy šel do kina (díky Filmánii) na pokračování a byl jsem z něho nadšen. Díky bohu autoři upustili od grotesktně pitomých karikatur zvířat, přidali porci kvalitního humoru a příběh prodělal zásadní upgrade. Zajímavá věc na tomto filmu je, že stojí spíše na vedlejších postavách, než na hlavních hrdinech (i když Alex byl už snesitelný). Nedokáži si představit, jak by příběh fungoval bez krále Jelimána (a tak dále bla bla bla), skvěle notorického Morrise a bandy tučňáků (vrcholná scéna s "komoušskými odbory"). Animace mne vůbec neuráží, naopak k filmu patří. Spolu s KungFu Pandou a Shrekem patří Madagaskar 2 k tomu nejlepšímu od Dreamworks. Pokud ve třetím pokračování tvůrci už úplně vymažou přiblblé ksichtíky hlavní čveřice, jsem si jist že se k té pětce dohrabou. Mezitím, AŤ ŽIJE KRÁL JELIMÁN!(16.12.2008)

• - "Moto Moto" znamená v svahilčine "Horúci Horúci". (MDesign)

• - Film je věnován Berniemu Macovi, pro kterého to byla poslední příležitost k propůjčení svého hlasu animovanému filmu. (HellFire)

• - Bezpečnostní projev, který má tučňák na palubě letadla, je ten samý, který říká krysa kuřatům ve Slepičím úletu. (HappySmile)