Madagaskar 2: Útěk do Afriky

Madagascar: Escape 2 Africa

Madagaskar 2: Útek do Afriky

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2008, 86 min

Z těhle těch animáků, co hrají ve světě prim a točí se k nim pokračování je to pro mě možná taková nejmíň zajímavá série, od které bych to pokračování ani nepotřeboval, nebo by mi možná stačilo jen něco s tučňáky, ale nic to nemění na faktu, že tenhle film celkem ušel. Jen je tahle celá série taková celá nenadefinovaná, člověk ani nějak netuší, co od tohohle světa může čekat. Autoři jsou schopní do děje zařadit všechno, co by vykouzlilo nějaký vtip. Vezměte si třeba Shreka. To je pohádkový svět, tak OK, očekáváte od něj samé roztodivnosti. Tohle si hraje na skutečný svět, ale lvi tam tancujou před lidmi atd., že to je takový guláš, který mi né úplně sedí. Hodnotil bych někde mezi 3 a 4 hvězdami.(15.12.2008)

Na tej istej úrovni ako jednotka: akonáhle to chce mať "príbeh", tak je to priemer, ba otrava. Lenže v okamihu, keď sa to odtrhne z reťaze a začne to jednoducho blbnúť na tému "tučniaci vydrbávajú s opičími odborármi", "babka všetkých kope do vajec a hrá jej k tomu Morricone" alebo "král Jelimán je nespútaný gay fašista", siaha to po 4 hviezdičkách. Zľahka to ide mimo mňa, ale celkovo je to solídna zábava s výraznými postavami a úplne chápem, prečo to decká milujú viac než všetky pixarovky a Shrekov dokopy.(29.4.2009)

Lev Alex, zebra Marty, hrošica Gloria, žirafa Melman, lemur Julien a štyria militárni tučniaci... to sú starí známi zvierací hrdinovia z amerického animovaného filmu "Madagaskar", ktorý bol vyprodukovaný v roku 2005. O tri roky neskôr, v roku 2008, sa táto zábavná partička vrátila na plátna kín v pokračovaní "Madagaskar 2: Útek do Afriky" (Madagascar: Escape 2 Africa). Mne osobne urobili radosť. Pri ich novom africkom dobrodružstve som sa bavil hádam ešte o trochu viac ako pri pôvodnom snímku. S radosťou tomu dám pekné tri hviezdičky. ***(2.6.2020)

Za těch pár posledních let, co jsem viděl filmů tolik, že si to nedokážu ani spočítat a ani nechci, stačí mi to číslo na čsfd a už mám mžitky, že to je vůbec možné, ale po takové době jsem si uvědomil, že občas se dvojka povede víc jak jednička, a začíná se to stávat čím dál tím častěji, jelikož jednička byla fakt nuda, a natočená byla zrovna v období, kdy animáky vznikali snad každý měsíc, a většinou hodně nevalných kvalit. Dvojka co se týče animace také nemá nic geniálního, ale ten příběh plný neotřelých a příjemných vtípků to dokázal naprosto dokonale vynahradit, a to mě hodně těšilo. Zase v tom figurovaly kočky, takže tady to bylo tak nějak od začátku jasný, ale furt tam bylo tak moc absurdit, že se tomu člověk prostě musel smát a tak to jedničku trošičku převálcovalo a mně se to opravdu hodně líbilo. Animace sice průměr, ale jak je vidět, tak i příběh dokáže udělat hodně.(19.6.2009)

Čekal jsem od pokračování více a podle mě dvojka není lepší než jednička. Je to takové typické pokračování, které se snaží být dvojnásobně vtipné, ale většinou samotné scény působí až kýčovitě a antivtipně (mlátící se tygr a babička, hroší bourák,...). Děj není také příliš nápaditý a spárování žirafy a hrocha mi příjde proti zákonům přírody. Tučňáci a "lemouňi" bodují nejvíce, ale moc toho nezachrání. 55%(16.11.2008)

• - "Moto Moto" znamená v svahilčine "Horúci Horúci". (MDesign)

• - Alex v prvním díle rodné znaménko ve tvaru Afriky a Madagascaru nikde neměl, v tomto pokračování se však objevuje. (LaserJet)

• - Alexovo rodné znamienko na ruke je tvar afrického kontinentu spolu s ostrovom Madagascar. (MDesign)