Nula od nuly pojde

• Velká Británie Big Nothing (více)

Charlie (David Schwimmer) napsal knihu, ale nikdo mu ji nechce vydat. Kvůli zajištění své rodiny musí přijmout podřadnou práci, z níž je však následně vyhozen kvůli špatné radě svého kolegy Guse (Simon Pegg). Oba rychle potřebují peníze, proto se rozhodnou zrealizovat Gusův plán a požadují od místního reverenda sto tisíc dolarů, jinak se veřejnost dozví o jeho internetových „choutkách“. Že plán nevyjde přesně podle plánu a po okolí města se začne povalovat hromada mrtvol, snad nemá cenu říkat. (oficiální text distributora)

Mrkvič

Eeeee? Co tu všechny tak uchvátilo? Jedna překvapivá zasekávačka sekerou, která je dobrá snad jen tím, že přišla po pul hodině nudy? Nebo dva videoklipy na dobré písničky? Asi ta směs pestrých nápadů, podrazů a náhod, kterých jsou ale k vidění spousta a v lepších filmech. Zase tak špatný to není, ale jednou bohatě stačilo. ()

-dRaGoN-

Nejsem fanouškem Simon Pegga, ale Big Nothing je právě ona výjimka potvrzující pravidlo. Výborná černá krimikomedie s líbívým střihem a místy komixovou inspirací, zdařilé narážky na kultovní film, vše navíc velmi dobře doplněno soundtrackovými písničkami. Rozum by volil trochu nižší hodnocení, ale skvělě zpracovaný scénář, který se ani na chvilku nezastaví a stále nečím překvapuje a nenechá tak člověka ani na chvilku oddechnout, k čemuž přispívá i poměrně krátká stopáž. Nemohl jsem samozřejmě nevzpomenout na podobný Kiss Kiss Bang Bang, ovšem Big Nothing mi hlavním hrdinou se svým příběhem sedl do noty víc. 90% ()

Beky

Typická překombinovanost a přílišná náhodnost scén, které na sebe navazují, zbytečně ubírají této černé komedii body!!! Ovšem pouze za předpokladu, že už máte několik podobných filmů za sebou!!..pokud totiž ne, budete se bavit královsky!! Po dlouhé době jsem viděl Schwimmera ve filmu a musim uznat, že opět předvádí dobrý výkon..a spolu s Peggem táhnou film výrazně kupředu!! Další obsazení ,,šílených postav" je opravdu pečlivě vybráno a perfektně pasuje do ujetého rychlíku plného smrti:), který se nezastaví ani po skončení filmu:)!!...60%!! Jednou větou: Když už chceme prachy krást nebo je vymáhat, musíme počítat s tim, že se všechno posere:))!! ()

lennyd

Charlie (David Schwimmer) se ve své nové (telefonická podpora k připojení k internetu) práci potká s výstředním Gusem (Simon Pegg). Ten ho přesvědčí, že existuje jednoduchá cesta, jak přijít k penězům - z internetových logů si vybrat nějakou osobu, a tu vydírat dle navštívených stránek. Volba padne na katolického kněze se sadistickou úchylkou. Před vlastním vydíráním se k nim přidá ještě krásná Josie (Alice Eve), a jde se do akce. Ale na místě samotném se všechno zvrtne - nejen že padá alibi, protože slepá obsluha benzínky si po 20 letech vzala den volna, ale navíc vydíraný kněz je již dávno mrtvý - o to se postarala jeho manželka s milencem. A tak se příběh víc a víc zamotává, mrtvol přibývá a (hlavně) Charlie pomalu začíná řešit, jestli to se zločinem trochu nepřehnal (zvlášť když jeho manželka je policistka)... Nevím proč, ale k filmu jsem přistupoval jako k totálnímu béčku. Říkal jsem si, že tu hodku a půl to nějak vydržím, a uvidíme. Ale byl jsem velmi mile překvapen. Tak přesně takhle by podle mne měla vypadat ta správná černá komedie. I v situacích, které by měly být "hrozné", "děsné" a "strašidelné" se smíchu neubráníte (polda na wc, výslech agenta FBI). Navíc všichni tři hrdinové mají přirozený komediální talent (hlavně mě překvapil David Schwimmer, jeho tragikomický výraz je naprosto dokonalý). Super.. ()

drederik

Skvělý začátek vystřídá místy až příliš propletený děj a závěr možná trošku překvapující nebo spíš nečekaný. Pegg a Schwimmer si sedli jak navzájem, tak i s tím černým humorem. Kdybych měl vymyslet kam s mrtvolou, tak Ross (David se může klidně stavět na hlavu, ale pro mě už navždy zůstane Rossem) mi dal vcelku slušný tip. ()

GrooveJump

S filmem Big Nothing vidím jistou paralelu s filmy Edgara Wrighta a není tu kvůli roli Simona Pegga, ale kvůli svižným dialogům, vlastně podobně laděným vtípkům a atmosférou vůbec. Je to vlastně povedená americká komedie na britský způsob a co víc, vůbec to nepůsobí trapně, nýbrž nedělně a příjemně..... ()

terunka003

Napínavé, akční, svižné, vtipné, zamotané, překvapující. Tohle byla paráda! Děj začal a zastavil se až na konci. Strhující děj o vymáhání peněz, pár mrtvolách, skrytých identitách, vychcanosti a já nevím o čem ještě. Těch mrtvol bylo nesčetné množství, všichni byli něčím úchylní, od vražedkyně Wyonmingské vdovy, po Oregonskýho pohřebáka, přes Charlieho, který ztrácel pamět a znal snad všechna fakta na světě, a Guze, který mě vymyšlenou rodinu. Simone Pegg opět excelentní. Hudba skvělá. Film pro jakékoliv období, pro jakéhokoliv diváka. Tak by nás jenom zajímalo, kdo koho zabil dřív, jestli Wyomingská vdova Oregonského pohřebáka nebo Oregonský pohřebák Wyonmingskou vdovu.. ()

Pavlínka9

Pro mě neskutečná bomba a nejlepší film, co jsem za poslední dobu viděla :) Film je sloučením všech věcí, které ve filmu hledám :) Černý humor, skvělý herci, sarkastické poznámky, vynikající hudba ;) zajímavé postavy a někdy až neuvěřitelné situace, jak se dokáže všechno tak "skvěle" zorganizované, během jediného momentu pos*at :) Film má skvělou atmosféru, skvěle si pohrává s hromaděním se dalších a dalších problémů a vrstvení jednotlivých hodně zajímavých situací, ať už se jedná o potkání slepého majitele benzinky, naplnění septiku či útok sekerou - prostě jsem se bavila od začátku až do konce :) A závěr? :) Na každého jednou dojde ;) Dvojice Pegg/Schwimmer spolu hrají jako kdyby byli přátelé od dětství a prostě jsem si tenhle film zamilovala :) Dost mi to přípomínalo - hlavně svým smyslem pro humor a temným prostředím a realitou, která je prostě někdy krutá, film Mělký hrob ( 1994 ), který je na mém žebříčku Top 10 Nejlepších filmů :) A Nula od nuly pojde jde hned za ním ;) ()

PanFilmov

Zo začiatku to vyzeralo na pekne nudne strávenú hodinu a pol pozerania:(( ale tak to dosť často pri začiatkoch vyzerá, no hneď sa z toho vykľul strašný trhák s mnoho zapleteniami, napätosťou a mnohými nečakanými zvratmi a samozrejme s pekne vystihnutým humorom, a nedá mi nespomenúť ten výborný koniec keď sa dvaja masový vrahovia našli na dialnici, ešte že neukázali čo sa dialo potom:)), prosto super zvládnutá filmárska robota a o hereckom obsadení ani nehovorím. ()

hroubek

Tak tohle mě totálně dostalo.Opravdu až moc šílená černá komedie s krásným britským humorem.Plán, tak šíleny, že by to nenapadlo ani opilého kritika filmů: vydírat faráře zato, že kouká na porno a jako ve správných komediích alá styl bratří Coenů se začnou hromadit mrtvoly a naše vyděratská parta ve složení Pegga, Schwimmera a nádherné Alice Eve musí řešit kam s těly, jak se zbavit federála atd.A ještě ke všemu má tahle komedie velmi sympatický černohumorný konec. ()

blackJag

Černo humorná záležitost se všemi patřičnými ingrediencemi, které k tomuto žánru patří. Povedeně sestavená ústřední trojka, která vrší jeden kiks za druhým zatímco bodycount utěšeně vzrůstá a mezi tím ještě stačí zabijácky hláškovat, se propletichaří až k finálnímu zůčtování, kdy přesně podle pravidel této černé hry nemůžou všichni zůstat na živu, dostat se v bezpečí do domečku a užívat si nebytého jmění. A přežije to vůbec někdo? 75% ()

MI-380

Vyvražďovačka, která nepotřebuje ani horor, ani válku. Občas vtipná, většinou nudná, první polovina se vleče o něco víc než ta druhá. 55%. ()

Koryntos

Z tohoto filmu plyne ponaučení pro všechny smolaře. Když jsi smolař v poklidném normálním životě, nečekej, že jako vyděrač, budeš mít štěstí. Opravdu zajímavé komedio- krimi něco, u kterého se u mě střídal pocit totáního překvapení se smíchem. ()

Zagi20

Černá komedie s Rossem v hlavní roli. Základní koncept je až prudce neoriginální, na první pohled dokonalý plán se posere a začíná kolotoč vtipných / trapných momentů a absurdních situací. Naštěstí provedení samotné není až tak hrozné. Vlastně je docela dobré. Hodně podobné filmy: Tucker and Dale vs Evil, Death at the funeral. 65% ()

Ravi

Černé komedie mám rád, dokud zůstanou černé, ale zároveň nezabřednou do jiného žánru. První půlka (možná 2/3) byla opravdu dobrá a nasmál jsem se až až, ale ve zbytku stopáže tvůrcům nějak došel dech a začaly se vrstvit hlášky na úkor komických situací. Přišlo mi, že kdykoli se objevila Josie, tak jsem se přestal bavit. Nevím, nejprve super, ale pak už jen dobrý. Jakoby nebylo úplně domyšlené, co se stane po scéně se sraženou vdovou. 60% = 3/5 ()