Nula od nuly pojde

• Velká Británie Big Nothing (více)

Charlie (David Schwimmer) napsal knihu, ale nikdo mu ji nechce vydat. Kvůli zajištění své rodiny musí přijmout podřadnou práci, z níž je však následně vyhozen kvůli špatné radě svého kolegy Guse (Simon Pegg). Oba rychle potřebují peníze, proto se rozhodnou zrealizovat Gusův plán a požadují od místního reverenda sto tisíc dolarů, jinak se veřejnost dozví o jeho internetových „choutkách“. Že plán nevyjde přesně podle plánu a po okolí města se začne povalovat hromada mrtvol, snad nemá cenu říkat. (oficiální text distributora)

Rosana

Tak to byl teda krutý nářez, černočerná komedie. Samozřejmě jako v jiných černých komediích "mrtvola sem, mrtvola tam", ale vtipy a gagy byly vystřídané geniálními záběry. Střih přes osu vůbec nerval oči, naopak přiblížil neklidnost postav divákovi. Šikmé nadhledy a jiné "podivné" záběry, které divák jen tak nevidí, skutečně utvořily skvělý celek a spolu s hudbou, geniálními hereckými výkony, výpravou a scénářem se zrodilo Dílo. Bohužel některé věci se daly předpokládat, že se stanou, ale tak to u černých komedií bývá. ()

SaNcHeZ_cz

I v komornějších podmínkách se dá natočit černočerná komedie. Nula od nuly pojde je poměrně zábavná komedie, která dokáže pobavit i když na to na první pohled nevypadá. ()

Paxxx.cz

Dobře obsazená britsko-kanadská černá komedie plná vtipných momentů a s příběhem, který se postupně pěkně zamotával. Škoda, že ke konci film ztrácel na údernosti a nevydrželo nastolené tempo, ale šlo to pro mě spokojenost 6/10. ()

mysiak

Typicky dobrá britská čierna komédia...skvelý humor, dobrý výber hercov a zápletka, ktorá je totálne crazy...tak ako tu...Schwimmer úplne skvelý v tomto filme, aj keď som sa viacej tešil na Simona Pegga...no nebol som sklamaný, ale to sa u týchto komédií dá očakávať... ()

Dero

Svižná černěhumorná a překvapivě dost drsná komedie o jednom nepovedeném plánu. Některé dialogy by si žádaly trochu přibrousit, ale jinak jsem se dobře pobavil. ()

gogos

Naprosto luxusní thriller u kterého se válíte smíchy. Rozjezd je sice trochu slabší ovšem o to silnější je pak střední pasáž filmu a také naprosto výborné vyvrcholení. Když k tomu přidáme výborný soundtrack a solidní herecké výkony, především od Pegga, máme z toho velice příjemnou odpočinkovou podívanou... ()

Tirion

Trapnost a blbost ovládla film a to všechny tvůrce. Je tu jen pár světlých momentů, kvůli kterým ale nestojí za to na film koukat. ()

lestyna

Jelikož dobrých černých komedii je málo, fakt jsem se na tuhle těšila. A když jsem uviděla,že mezi hlavními hrdiny je i Simon Pegg, čekala jsem, že to bude opravdu zážitek. Příběh je dobře vymyšlený a přímo vás přemlouvá aby jste si z něj dělali legraci. Proto se ptám-Proč se tak sakra nestalo! Je to přímo plýtvání,mohlo to být daleko,daleko lepší.Kdyby se snažili aspoň o trošku víc,mohla z toho být úžasná komedie,plná černého humoru.Neříkám,že to bylo vyloženě špatné,taky jsem dala 3* že. Hudba,která zaznívala v těch akčních scénách byla skvěle vybraná.A samozřejmě tam byly okamžiky kdy jsem se smála. Úplný konec byl bohužel též nevydařený.Jsem prostě pořád naštvaná za promarněný scénář ! ()

kaylin

Tak jsem si říkal, jak asi dopadla tahle první spolupráce Davida Schwimmera a Simona Pegga a musím říct, že jsem docela zklamaný. Ne tím, jak to zvládli tihle dva, kteří jsou výborní komičtí herci, ale tím, jaký je scénář. Jean-Babtiste Andrea (spoluscenárista a režisér) se očividně zhlédl v bratrech Coenových a rozhodl se, že natočí film, který bude podobný "Fargu". Nevyšlo to, sakra samozřejmě, že to nevyšlo, protože mu prostě chybí dar pro ten správný dialog, ale především pak pro příběh. Ono je to celé vlastně stavebnicí, která se vrší na sebe bez ladu a skladu, režisér chce šokovat náhlými zvraty, aby nám vyrazil dech. Jenže Coeni jsou rozdílní v tom smyslu, že oni staví příběh na pevných základech, na skvělých postavách. "Nula od Nuly pojde" vytahuje z rukávu naprosto nesmyslné varianty jenom proto, aby to bylo zajímavé. Žádné opodstatnění, žádné skutečně vtažení do děje. Škoda, tohle mohlo být mnohem lepší. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/04/bruce-clint-simon-david-zbouchnuta-v.html ()

Remedy

Prvoplánovější, exhibicionističtější a z hlediska celkové koncepce jednodušší odvar Farga. Všechny skutečnosti, které se obdobně „ve vážném duchu“ odehrávají v podobně laděných žánrových filmech, jsou zde naopak podány s brutálním humorem a nadsázkou. Některé scény jsou vskutku velmi intenzivní, ale zároveň až neuvěřitelně vtipné. Fargo je silné ve svém mrazivém příběhu a v promenádě naprosto šílených, výstředních, ale zároveň ohromně zajímavých postav. Big Nothing je režijně velmi výrazný počin, který místo hlubší propracovanosti, naléhavosti a oscarových ambicí sází spíše na nejčernější možný humor, jednodušší dějovou linii a několik rychle po sobě následujících dějových zvratů. Na výsledném lesku a zábavnosti mu to ale rozhodně nijak neubírá. ()

italka63

Když se Schwimmer netváří jako Ross, nemluví blbě jako Ross a nečeše jako Ross, dá se na něj i koukat. Černá komedie o manželovi policistky, jeden den nabytém příteli, náhodně seznámené kamarádce, úchylném knězi čučícím na porno a vůbec neuvěřitelných věcech, které se vám mohou jedné letní noci stát, když chcete změnit svůj styl života, i když kapánek nečistým způsobem. Na chvíli pobavení to stačí:-) ()

Herr_Flick

Tady si někdo při psaní scénáře šlehnul. Jinak si nedokážu vysvětlit, kde na tohle mohl přijít. Hodně dlouho jsem se takhle nepobavil. Skvělá zvrhlá oddechovka plná zvratů a černého humoru. Přál bych si pokračování. ()

MATADOR

Malé, velké překvapení se skvělým obsazením (duo Pegg a Schwimmer), neméně skvělým soundtrackem a především parádních zvratů. Černá komedie jak má být! ()

FilmFan24

Černá už snad nemůže být černější po tomto filmu aneb když se neustále smůla lepí na paty a jedna katastrofa stíhá druhou. Tak takhle nějak by se dal charakterizovat film, během jehož sledování jsem se nejednou přistihl, že se bavím na úkor nešťastných událostí, které prožívá hlavní hrdina filmu - ušláple k sežrání David Schwimmer. Coby učitel bez práce se dá do party s vyčuraným podvodníčkem s věčně vykuleným kukučem Simona Pegga. A sled nešťastných událostí, které spustí jeden "dokonalý plán, jak snadno přijít k dvěma stům tisícům dolarů může začít...Že nic není jak se zdá nás přesvědčují neustálé zvraty, které ač někdy silně překombinované, jsou ale ve výsledku nadmíru zábavné až k (ne)zdárnému konci, který všemu nasadí pomyslnou korunu. ()

higuain

Hlavní problém černých komedií vidím v mnohdy příliš násilné snaze šokovat. Big Nothing je geniální v tom, jak solí jednu hlášku za druhou a přitom ani jednou nepřekračuje mez, kdy bych si řekl, že to už je příliš. Jinými slovy je to precizně vyvážená černočerná krimi komedie. Šitá mě na míru. ()

Petroff

Tenhle komentář je plný spoilerů a proto by ho neměl číst nikdo, kdo film neviděl!! On je to vlastně jen jeden krátký monolog - citát, ale vcelku dobře popisuje první půlku filmu. Dál to potom pokračuje celkem podobně - takže: "Charlie utopil v septiku faráře, o kterým si myslel, že je mrtvej, i když nebyl. Vlastně ani nebyl farář. Faráře zavraždila jeho žena - ta,co jsi jí rozčísla hlavu sekerkou. Dobrý načasování - máš to u mě!! Chtěla utýct s milencem Maxem, nedávno zesnulým díky Charliemu, a s 2 milionama dolarů, co její manžel reverend vydělal na natáčení a prodeji sadistickýho porna." 90% ()

fmash

Nijak špatná, leč velmi snadno zapomenutelná praštěná komedie o tom, jak se posere, co může. Lehce přitažené za vlasy, ale ne moc trapné, dost zábavné, ale vzato kolem a kolem, je to lepší průměr. ()

Carlossss

Takový normální večer, jakých za svůj život zažijete tisíce! Tak by se stručně dal shrnout děj této černočerné komedie, která si na nic nehraje. Děj je ujetý, zábavný, ale vyznívá překombinovaně. Pegg, Schwimmer, Eve a Jon Polito zahráli báječně a korunovali více než povedený dojem, který jsem z této britské jednohubky měl. Doporučuju... ()

JOHN.NY

Výborná komedie s velikým množstvím supr džouků...Ústřední trojka nemá chybu!!! Pegg je prostě borec, Ross v roli trouby, který to myslí dobře a partu nul uzavírá mrcha Alice Eve. Velice milé překvapení.. ()