První díl minisérie podle stejnojmené komiksové předlohy. Vysokoškolský student Light Yagami se chce stát policejním důstojníkem stejně jako jeho otec a prosazovat právo a spravedlnost. Proto když nalezne zápisník 'Death Note' s jehož pomocí lze zabít kohokoli jen se znalostí jeho jména a tváře, bere to jako příležitost očistit svět od kriminálních živlů jednou provždy. Masová úmrtí kriminálníků se brzy začnou spojovat s nadpřirozeným zabijákem Kirou (podle anglického 'killer') a po jeho stopě se vydává geniální detektiv L. Bude L schopen dopadnout Kiru dřív než ten uvidí jeho tvář a přijde na jeho pravé jméno? (Genryuusai)

Torako.chan

Nemohu si pomoci, ale kvalit anime to prostě nedosahuje. Buď je to už deformace z anime nebo nevim....Ani Fujiwara, ani Matsuyama mi jako Light a "L" vůbec nesedli. :( Jinak příběhově se to docela dobře shoduje, ale prostě ti dva..to nebylo one. Takže lepší za 3, dostatečná ()

Teg

Na adresu tohoto přeceněného a nevkusného snímku můžu říct i slova jako kachna, potápka nebo dokonce bukač. ()

fantasmic

Málokedy sa odhodlám zapnúť si nejaký ázijský film, pretože mi málokedy sadne. Tento krát som to neolutoval. Zo začiatku mi trocha prekážalo, že Anjel smrti vyzerá ako komixový Joker, ale postupne som si na toho jablkožrúta zvykol. Teším sa na dvojku :) ()

Junglista

Námět je rozhodně zajímavej, ale počáteční nadšení chladlo dost rychle. Light si totiž svoji schopnost "užívá" přehnaně a zbytečně moc a to mi celkem vadilo. Další vadou na kráse bylo polopatický vysvětlování všeho, jak kdyby divák měl IQ60. Ale anděl smrti s xichtem Jokera byl výbornej a herci byli sympatický. Škoda, myslim, že z toho šlo vytřískat mnohem víc... ale na dvojku se mrknu. ()

HArna

Japonci jsou divný a dělají divný věci. A mě se divný věci líbí. Nějakým způsobem mě to chytlo a vydržel jsem se na to celé koukat. Seriál vůbec neznám a nikdy jsem o něm neslyšel. Líbil se mi ten hlavní "hrdina" i ta postava anděla smrti. 70% ()

Darik

Tenhle film je jen slabším odvarem seriálu, přesto velmi zdařilým. Slabší hodnocení dostává podle mě jen proto, že není tak obsáhlí jako samotný seriál, ale co si budem nalhávat - prostě do dvou hodin nenacpete půlku seriálu. Jinak postava L je zde naprosto dokonalá - dle mého názoru je stejně dobře zahraná jako v seriálu. 60% (hlavně za L) ()

pakosak odpad!

fuj! 1. nevystihnutelnost postav. tohle že je L a Kira? cha cha, to je hnus, vážně. (možná to je předpojatost vůči japoncům, teď nevím) 2. příběh jinak. už jen začátek a celková atmosféra... pak scéna s bang bang, ta mě fakt umrtvila. a úplně zmrvili část s Naomi. vždyť to byla jedna z nejlepších Kirových vítězství... 3. herci celkově. už jen ti vězní na začátku, to nejsou herci, ale náhodní lidé... 4. slabá hudba. naprosto nezajímavá a nevystihující hudba... díval jsem se na to zprvu jen proto, abych viděl, co z anime udělali a to byla chyba... toho nemělo nikdy spatřit světlo světa! ()

lucijelucije

Tak tohle byl opravdový zážitek, jeden z nejzajímavějších filmů za poslední dobu, a jsem opravdu ráda, že jsem do toho šla..Komiksovou předlohu jsem bohužel neviděla, ale chystám se na to, protože věřím, že to bude bezvadná podívaná, a musím přiznat, že druhý díl nebyl o nic horší, ba naopak jak to tak nebývá, mnohem lepší, výborně se zhostil své role Matsuyama, tomu bych věřila každé slovo i pohled =)Myslím si, že děj kde se zobrazují kladné a přitom záporné osoby s bohy smrti je excelentní podívaná plná výborných scén i nápadů.. ()

evil_ryu

Je jasné že to muselo dopadnúť horšie ako 37 dielne anime. Ale ak to hodnotím z hľadiska toho, čo seriál nevidel, je to originálny, dobre zahraný, no trochu tichý film. 4* ()

Marys

Rozhodne mi tam oproti anime niečo chýba, takisto hlavní hrdinovia neboli takí skvelí, ako som ich vnímal v seriály a celkovo to na mne nezanechalo až takú značnú stopu, ale inak šikovný pokus. ()

LBsmoke

seriál sem rozkoukl pár dílů ale přišlo mi že to ztrácí logiku a svůj potenciál.. a v tomhle je film na tom možná o trošku hůř.. ten samotný nápad mě hodně baví.. a protože hned po úvodní půl hodince vidím že se na tom dalo vykřesat daleko víc a je jasné že lepší už to nebude.. nuda..ikdyž ta nezajímavost pak dává prostor přemýšlet po zbytek filmu co všechno by se dalo od základu vylepšit ()

geimz

Pre neznalcov seriálu určite trochu mätúce a skratkovité, pre tých ostatných kvalitná adaptácia so sediacimi hercami a aj to napätie, také hlboké a mrazivé, aké je v seriáli, sa na niektorých miestach nájde aj tu. ()

Sandeagle

Tento film nedoporučuji vidět "podruhé", jelikož to vybízí k hledání nesrovnalostí a chyb. Na jeden zátah je to geniální dílo a Tatsuya mi osobně ohromě přirostl k srdci, jako herec je opravdu dobrý. Děj je celkem mozkově náročný, ale co v dnešní době není, že? Každopádně asi není určen jako popcornová záležitost a pokud ho nebudete sledovat osamotě a v klidu, nebudete z něj mít až takový prožitek. ()

(Z)denny odpad!

"Můj milý deníčku, teď do tebe napíšu jméno nějakýho zločince, on umře, a já tím udělám dobrý skutek pro společnost. Nebo tam prostě napíšu jméno někoho, koho se potřebuji zbavit".. Asi o tomto pojednává zdlouhavě nudný snímek japonské kinematografie, ve kterém jsou postavy vykresleny tak ploše, jako hrudník Helenky Vondráčkové někdy v sedmdesátých letech minulého století.. ()

Janko_Vlyrd

Talentovaný a chytrý pán Light Yagami (a L). Oba filmy hodnotím rovnako, keďže sa dajú brať ako jeden celok a jeden bez druhého skrátka nefungujú. Parádne sfilmované anime, v ktorom samozrejme nie je všetko, čo sa nachádza v originálnom anime, ale všetko podstatné tu je a funguje to. Prvá časť je svojou ideou vážna kriminálka s miernymi prvkami fantasy a hrdinom, ktorý chce dosiahnuť absolútne spravodlivý svet. V druhej časti hustotu napätia a temnej atmosféry môžete strojnásobiť a plus si prirátajte aj solídnu drámu. Ako celok je Death Note vynikajúcou, s parádnym námetom spracovanou (a premyslenou!) kriminálkou a prepracovanou psychológiou hlavného hrdinu. Gradovanie a samotný záver silný, kedy fandíte obom stranám. Japonský fenomén, ktorý posunul žáner krimi na inú úroveň. Film nezobrazuje proti sebe len témy právo a spravodlivosť, ale je aj zrkadlom rozdelenej spoločnosti, ktorá je vo svete ľudí od počiatku. Jedno z diel, ktoré absentuje na vydavateľovom zozname vydaných Blu-Ray filmov v CZ/SK, pretože český dabing od Animaxu je vynikajúci (a už dnes ťažko zohnateľný). ()

John8 odpad!

Kriminální veledílo o souboji mozků dcou géniů, které je plné náhlých zvratů, tajemných plánů a precizní myšlenkou, navíc zatažené do světa Shinigami (Bohů nebo Andělů smrti) To je Zápisník Smrti. Ovšem toto se nedá říct o jeho filmové verzi, do jisté míry je i výsměchem původnímu dílu, je plná uječených japonců, kteří neumějí hrát, špatně vyrendrovaného Ryuka a pitomých pokusů o vtipnost tam kde nemá být. To vše se dá ale odpustit, neodpustitelné je drastické zkrácení, osekání a dokonce pozměnění děje. Chápu že nacpat 37 dílů do 4 hodin je nadlidský úkol, ale proč?!? Nikdo tvůrce nelimitoval a jak už jsem zmínil, následky jsou katasrofální. Doporučuji podívat se ne Anime seriál, To je pravý zápisník smrti. ()