Death Note - Zápisník smrti (TV seriál)

Death Note

デスノート

Desu nôto

Death Note

Animovaný / Drama / Krimi / Mysteriózní / Psychologický / Thriller

Japonsko, 2006 - 2007, 14 h 11 min (Minutáž: 37x23 min)

Bůh smrti Ryuk se zcela pochopitelně nudí, dlouhý život, málo vzrušení. A neb jsou lidé roztomilá zvířátka na hraní, vhodí do našeho světa svůj zápisník. A není to ledajaký zápisník. Tenhle černý sešit je něco jako vylepšený Zajcev. Vždycky neomylně trefí. A tak proti sobě stanou dva výjimeční, ctižádostiví a chytří mladíci v celkem zajímavé, místy i napínavé, detektivní sérii.(10.4.2015)

Nikdy bych neřekl, že mě animé seriál (ale i film) dokáže zaujmout natolik, abych mu nasolil plnou palbu hvězd, těšil se na každé další pokračování a ještě navíc neměl po téměř patnácti epizodách žádné výtky. Death Note je zajímavý nejen svým námětem, ale pronikne divákovi pod kůži i svojí hudbou, ať už ústřední znělkou, či melodiemi doprovázejícími scény, ale také dávkou napětí v každém dílu a různými dějovými zvraty, kterými jsou jednotlivé epizody protkány. Zpočátku jsem si říkal, že bych tento námět raději viděl v hrané podobě, ale po pár dílech mi již animovaná forma vůbec nevadí. Líbí se mi myšlenkové pochody hlavních postav, ale také atmosféra a ústřední i dílčí zápletky. Jsem zvědavý, jak vše dopadne a upřímně nevím, zda stát na straně Lighta či L, neboť obě postavy mají mé sympatie. Své neoddiskutovatelné kouzlo má však také shinigami Ryuk. Prozatím je to jednoznačných 5*.(18.4.2015)

Dobrovolně se přiznávám, že jsem byla ze seriálu tak nadšená, že jsem ho výjimečně ohodnotila už po 20. dílu... Byla to chyba. Do cca 25. dílu bych těch 5 hvězd nechala, ale po jednom lehkém zvratu se to změnilo v něco, co bych radši ani nehodnotila... Přesto se mi poměrná část líbila a nechávám tudíž alespoň 4*.(23.7.2011)

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Když jsem jej viděl poprvé, byl jsem z něj u vytržení a ani po letech se to nezměnilo. Nese v sobě mnoho věcí, ale je takovou ukázkou, že japonské anime není jen pro děti. U tohoto si své prožijí i dospěláci. A i když jej dnes už znám, pořád jsem při něm v napětí z jednotlivých scén. Ono takový zápisník smrti je jen využití prastarých mystických spisu o znalosti prvého jména a moci nad jejich nositeli. Poměrně smutné, je že seriál neukončili po 25 dílech, protože zbylá část již nedosahuje takové kvality a spíše seriálu uškodila. Ostatně to se týká i hudby znělky na začátku, která po dvaceti dílech nastala. 9/10(6.10.2008)

SPOILER!-->Lighte Yagami už ze začátku jsi prohrál.. Shinigami Ryuk tě napsal do zápisníku smrti, alespoň jste se nenudili, co?<--SPOILER! Ze začátku jsem se na to nechtěl dívat z důvodu spousty dílů.. Ale nakonec jsem rád, že jsem se na to podíval. SPOILER!--> Trochu mě zamrzelo, že Light Yagami prohrál, ale (ne)překousl jsem to.. Škoda mohl stvořit nový svět a stát se BOHEM nového světa!! Fandil jsem mu..<--SPOILER! Otázkou, ale zní, co bychom udělali mi, kdyby jsme mi dostali do rukou zápisník smrti, jak bychom se asi zachovali, co bychom udělali?? Chtěli bychom se zachovat jako Light? Nebo, by jsme to raději vrátili, či využili jen na pár vražd, aby jsme se zbavili někoho koho nemáme rádi a chtěli bychom ho zabít?? Toť otázka. Je špatné udělat svět lepší? Nesl by někdo to břemeno? Chtěl by někdo neskončit ani v pekle ani v nebi? Jinak musím pochválit napínaví děj a vhodnou hudbu, která se k tomu opravdu hodila.. (Jinak napínaví to bylo tak, že jsem to shlédl do dvou dnů..) (Lehký spoiler) A pro mě seriál končí tak, že Kira (Light) vyhraje nad L, dál už není třeba seriál ani sledovat. (The End of Spoiler) 100%(25.6.2012)

• - Když se policie z celého světa sjíždí na konferenci Interpolu, většina členů zde má jmenovku se svým jménem a vlajku reprezentující jejich stát. Některé jmenovky nesou jména slavných reálných fotbalových hráčů z různých států a vlajky odpovídající zemím, odkud pocházejí. (glitter)

• - "M" a "N" jsou jakýmsi rozdělením charakteru "L". "M" má rád sladkosti a "N" si naopak neustále rád hraje, "L" předtím měl rád sladkosti, se kterými se pořád hrál. (P. J. D.)

• - Seriál je natočen podle stejnojmenné mangy, kterou vytvořil Cugumi Óba a Takeši Obata. Manga vyšla i v českém jazyce. (Hannibal92)