Ve snímku Případ číslo 39 má sociální pracovnice Emily Jenkinsová (Renée Zellwegerová) pocit, že už viděla vše… dokud nepotká desetiletou Lilith Sullivanovou (Jodelle Ferlandová) a její kruté a nebezpečné rodiče. Emilyiny nejhorší obavy se potvrdí, když zjistí, že rodiče Lilith se vědomě snaží své jediné dceři ublížit. Emily, která se bojí o Lilithin život, požádá o pomoc detektiva Mikea Barrona (Ian McShane) a nabídne děvčátku útočiště u sebe doma, zatímco pro něj hledá dokonalou pěstounskou rodinu. Když už to vypadá, že se Lilith pod vedením Emily a psychiatra (Bradley Cooper) konečně dočká milujícího domova, ukáže se, že dívku obklopují temné síly, a Emilyina snaha ji chránit rozpoutá ještě větší hrůzu. (HBO Europe)

demovka

Musím říci, že lépe hodnotím filmy, kde mi v hlavě zůstanou obrazy, herci, momenty či zápletka. Filmy, ze kterých mi v hlavě nezůstane nic, považuji za špatné a horší. U tohoto filmu mi zůstaly na paměti dvě věci: Renée a malá holka, se kterou něco je. A snažila jsem se rozpomenout co. Proto jsem u tohoto filmu znovu zůstala, i když nemám ráda horory. Renée hraje neobvyklou roli a vypadá vcelku sympaticky. Děti jsou ďáblíci, a většinou skutečného ďábla v sobě nenosí. Přitahovala mě tedy i dětská představitelka Jodelle Ferland a její role. Vypadala, že se jí ubližuje. Skutečnost byla jiná. Je spálení za živa v troubě nejlepší způsob jak zabít, když mám roky na to si to vše připravit? Dá se po dobrém vyjít s ďáblem? Měli přeci zavolat okamžitě vymítače? Nebo to už jsme zase někde jinde……. Dokonalý byl nápad se sršni. Podobné sekvence se psem už neměly takové kouzlo. Vývoj postav Renée a všech ostatních byl v pořádku, ale stav rodičů byl statický. Nebylo přesně vysvětleno, proč skočili tak jak skončili (hlavně matka). ()

MartinSTFC

Horor to tedy rozhodně nebyl. Bylo to něco na způsob thrilleru, ale ani to nebylo na sto procent. Takový slabý thriller, řekl bych. Film mě nijak zvlášť nenadchl. Nebál jsem se, hlavní hrdince jsem ani moc nefandil. Jediné co opravdu stojí za vyzdvihnutí je opět strhující výkon Jodelle Ferland. Tato holčina se prostě narodila pro role mrch. Já jí mít doma, tak se pro jistotu také zamikám v pokoji, protože po těch filmech, které jsem s ní viděl, bych se moc v bezpečí necítil. Film doporučím každému, kdo má zájem zabít deštivé odpoledne filmem o malé holce, která není ani zdaleka tak roztomilá, jak se na první pohled zdá. ()

Insidious24

Horor Případ číslo 39 všem mohu jen doporučit. Pokud máte rádi jako já spíše psychologické horory,kde netečou hektolitry krve,se zajímavým a napínavým příběhem tak nebudete litovat stráveného času koukáním. Uznávám,že zhruba do poloviny filmu nejde o nic moc drastického,spíše jen o zajímavý příběh,ale ručím vám za to,že druhá polovina stojí za to a pěkně se rozjede... ()

Davule

René mi tu trochu nesedí, mám ji zaškatulkovanou spíše jako herečku do romantických slátanin. Jinak to celkem ušlo a dostavilo se občas i trochu mrazení v zádech :) ()

Ariella

Na rozdíl od jiných diváku jsem dopředu nějak nevěděla, že se jedná o horor, takže jsem byla celkem překvapená. Nedá se říci, že by to tématicky bylo nějak originální, ale ta holčička byla teda úžasně zahraná (spolu s hlasovým projevem v orginále). Dokonce mě honila ve snech, což se mi normálně nestává. ()

Snakefinger

Velice děsivé překvapení. Čekal jsem otřepaný horůrek s Bridgit Jonesovou a dostalo se mi napínavého thrilleru s horrorovými prvky. Paralela s dalšími horory kde se nevinná holčička s andělskou tvářičkou mění před očima, typu Orphan mi vůbec nevadila, ba naopak. Nemohl jsem prostě popadnout dech. A to se prosím BD prodává za 99 CZK. A čert to vem, že René hraje jako kráva s hvězdnými manýry. A to doslova. ()

P@\/EL

Horor, který dokázal navodit místy pořádně napínavou atmosféru. Té malé holce hrůza a zlo čišela přímo z očí, takže mi hned od začátku bylo jasné, jak se film vlastně má. Musím ale uznat, že v některých okamžicích se právě díky tajemné atmosféře tvůrcům povedlo mě pěkně vystrašit. Filmu možná trochu škodí, že v něm není nějaký více či méně nečekaný zvrat a jen postupuje do finále, kterému by slušela výraznější gradace. ()

Unrealik

Člověk to má blbé, když chce udělat dobrý skutek, ale nechtěně si pořídí Damienku.:) Oproti Orphan mi přišlo, že tento film měl lepší atmosféru a celkově byl akčnější. Byť mi moc neseděla Renée Zellweger. ()

pindruche

Film jsem viděla 2x. Kdybych hodnotila po prvním shlédnutí, dala bych víc. Teď už jsem jen čekala na napínavé scény a tu divnou holčičku.Vadila mi Renée jak kroutí pusou jako v Deníku B.J a lekla jsem se jen jednou, to když ta holka zabodla šroubovák do podlahy a za mnou v kuchyni se ozvala rána, protože nám vypadla z koše láhev, asi nějakej duch.... ()

JB001

Horory nejsou zrovna můj oblíbený žánr, ale tohle se mi líbilo. A Bridget v hlavní roli nebyla vůbec špatná. ()

Carcooli

Renée je skvělá. Je prostě přirozená, klasická ženská. Miluju její herecký projev a i tady dokázala udělat z béčkového thrileru něco neuvěřitelného. Moc teda nemusím filmy, kde figurují děti jako démonská stvoření, ale tohle mě jednoduše bavilo od začátku do konce!! ()

zeleznak odpad!

Proste ne. Holcicka nam kapicku prehravala, Renca pri stavbe barikady kladla duraz na to, aby ji na 80kilove almare nechybel kvetinac a z milionu zpusobu zabiti zvoli ten nejdementnejsi. Proste ne a ne. ()

flyer.nick

Jedna hvězda dolů za Renée Zellweger, která by se měla držet mimo hororový žánr a za pramálo děsivou Jodelle Ferland, ta třeba v Silent Hillu byla stokrát lepší. A druhá hvězda za chybějící pointu, nikde enbyl ani náznak toho, proč se věci dějí, kde se ten démon vzal, jestli ji posedl nebo to byla nějaká jeho podoba a vlastně ani moc o co mu šlo. Jinak příběh jako takový docela fajn, něco trošku nového, ale chyběly tomu detaily a přebývaly herečky aby to byla fakt pecka. ()

Potjoc

Podíval jsem se ze zvědavostí. Ale ta část, jak se snaží zaživa upéct tu holčičku mě úplně naštvalo, že jsem na to myslel dlouho. Ještě, že to je horror a ne drama či kriminálka. Jinak už by u mě zazdilo. ()

Feacher

Velmi milé překvapení, po delší době hororový snímek tohoto typu, který v dané logice dává docela smysl, nejsou tam žádné klasické hororové chyby a i herecky je film dost obstojný. Výborná práce s atmosférou, ideální délka, jen nechápu, proč vždy podobné filmy nedosáhnou ani na tu červenou zónu... Za mě 5*! ()

Tomulka

Fakt jsem se hodně bál. Mysteriózní prvky byli udělané citlivě a vše bylo vystavěno na atmosféře a hereckých výkonech, které byli perfektní. ()

doughnut

Myšlenka dobrá, provedení nikoliv. Nejvíc mi vadil slabý, nepovedený konec a nafouklé tváře a pisklavý hlas Renée Zellweger. Hrát hlavní roli např. Naomi Watts, hodnotil bych asi výš. O "výkonu" Jodelle Ferland se raději ani nezmiňuji. ()

Smoldo56

Kruhom to vlastne všetko začalo. Rodinka sa stará o malé dievčatko, väčšinou s pohladom anjela, z ktorého sa neskôr vyvynie vražiaci satan. Niektoré filmy vyšli (Orphan) ale Case 39 má od toho ďaleko. A to hlavne kvôli nepresvedčivému hereckému umeniu Renée Zellweger (ktorá sa do hororu vôbec nehodí) a prestrelenej stopáži. Ani pár hororových scén a Jodelle Ferland čoby malá mrcha nepomôžu k tomu aby som film odporučil. Pre tých, ktorí majú radi filmy podobného kalibru, rozhodne odporúčam Orphan, ktoré je reálnejšie, kvalitnejšie zahrané a predovšetkým lepšie. ()

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

Vesmírnou Pandořinu skříňku...