Ve snímku Případ číslo 39 má sociální pracovnice Emily Jenkinsová (Renée Zellwegerová) pocit, že už viděla vše… dokud nepotká desetiletou Lilith Sullivanovou (Jodelle Ferlandová) a její kruté a nebezpečné rodiče. Emilyiny nejhorší obavy se potvrdí, když zjistí, že rodiče Lilith se vědomě snaží své jediné dceři ublížit. Emily, která se bojí o Lilithin život, požádá o pomoc detektiva Mikea Barrona (Ian McShane) a nabídne děvčátku útočiště u sebe doma, zatímco pro něj hledá dokonalou pěstounskou rodinu. Když už to vypadá, že se Lilith pod vedením Emily a psychiatra (Bradley Cooper) konečně dočká milujícího domova, ukáže se, že dívku obklopují temné síly, a Emilyina snaha ji chránit rozpoutá ještě větší hrůzu. (HBO Europe)

Joges

Čekal jsem hloupost, a to každých deset minut, že se něco pokazí, nezvládne, klopýtne v logice. Nic takového se ale nekonalo. Případ číslo 39 vše dobře ustál a celkový dojem byl vážně dobrý. Jedinečná byla i hudba. ()

dubinak

Hlavním problémem tohoto filmu je asi hlavně ve výběru hlavních hereček. Už jen z toho důvodu to pak na diváka působí křečovitě a parodicky. Neříkám, že není Renée dobrá herečka, ovšem sedí jí to o sto procent líp v jiných žánrech. A k Jodelle bych řekla asi to, že mě její nepřesvědčivost a otravnost hrozně ničila nervy. Na jednu stranu zpočátku snímek vyhlíží jako nadmíru temný horor, kterému určitě pomohla pro tento dojem první krutá scéna s troubou, jež i mě navnadila na další minuty této béčkové záležitosti. Bohužel trapných a nehodících se momentů přibývalo a občas jsem musela kroutit hlavou, jak jednoduše a neefektivně jsou některé sekce podané. Například koupelnová scéna s Bradleym. Atmosféra se tu ke slovu moc nedostane. Obecně bych zařadila Case 39 do těch snaživějších a dám aspoň ten průměr, i přes to, že jsem se víc nudila než bavila. ()

Wormboy

Tento film mi neda neporavnavat s nedavno zhliadnutym The Orphan. Nech sa vsak na Case 39 pozeram z akehokolvek uhlu pohladu popri Sirote prehrava vo vsetkom. Ci uz ide o budovanie atmosfery, herecke prejavy zucastnenych, najma absolutne nepresvedcivej Renee Z. a napokon aj finalne rozuzlenie, ktore filmu este viac podraza nohy a je prejavom znacnej scenaristickej mizerie. ()

Pajky3

Slyšel jsem u tohohle filmu hlavně na jmeno Bradley Cooper. Čím dál víc se mi zamlouvá. On je tady taková vedlejší postavička, ještě že tak neměl rád sršně. Ta scéna stála za to i když byla lehce matoucí, protože jsem si ji neuměl vysvětlit. Renéé Zellweger to byla chyba, ta ženská je absolutně nesympatická, takže jsem vlastně doufal aby se jí něco stalo. Jodelle Ferland pro mě byla pořád tou postavičkou ze Silent Hill, a pravděpodobně na to ta tvůrci hodně sázeli. Jak se tady často objevuje srovnání s Orphanem, tak pro mě byl tohle opravdu slabej odvar. Tohle nemělo atmosféru, ani sympatické herce a hlavně nesympatické znázornění toho zla, jak vzhledově, tak zvukově. ()

pufina

Čekala jsem silnější zážitek (podle traileru), nicméně Jodelle Ferland mi příjde děsivá sama o sobě (ten její pronikavý pohled) a jsem i překvapená z Renée Zellweger, do thrilleru se (nečekaně) docela hodila a zapůsobila na mě. Předvídatelnost je tu zde dost protivná, lekačky chabé (se to prostě dá čekat), ale atmosféra rozhodně dobrá. Celkově jsem spokojená. Case 39 na mě rozhodně zapůsobil líp než přeceňovaný Orphan. ()

campix

Celkem povedený hororový thriller hodně podobný Orphanu. Nebýt špatně zvolených herců ( obzvlášť René Zellweger, která se mi tam opravdu nehodí) a podle mě zkaženého závěru, bylo by to o hodně lepší. ()

Kolikokoli

Ach jo, proč jednou psycho dítě nemůže být jednoduše zlé? To musí Amík přidat duchy a démony, protože si nedokáže přiznat, že psychopati taky kdysi byli dětmi? ()

Nivenx

Případ číslo 39 je velice dobrým hororem na dobrou noc. Výkon Renée Zellweger a zbylých herců je skvělý. Démon v těle malého fakana také. Nesrovnávám s Orphanem, který je naprosto mistrovský protože tento film je také skvělý. Srovnávání by mu malinko pohoršilo a navíc Orphan byl úplně o nečem jiném. 70% ()

URBAN

Ze začátku skvělý horor, jenomže postupem času se z toho stává stereotyp a když se začnou věci odhalovat ztrácí to na tempu. Není to sice špatné, ale velice pokulhává. ( 26.7.17/MAC ) ()

HorrFi

Taky se neubránim srovnání s Orphanem.. Orphan je oproti Případu číslo 39 minimálně o třídu vejš a možná to bylo taky protože v něm hrála sympatická Vera Farmiga.. Renée Zellweger jsem nikdy moc nemusel.. v rámci filmů o ,,zlých dětech" je z mýho pohledu Případ číslo 39 takovej lepší průměr nicméně konec byl super.. ()

TomStall

Solidní dílo absolutně ničím nevybočující z žánru. Holčina celkem přesvědčivá, Renee příjemná, původní rodiče vynikající. Příběh by se dal odvyprávět s použitím poloviční stopáže.. Neznechutilo, nenadchlo.. Snad jen tu "Hulkovu" ruku si na konci mohli tvůrci odpustit.. ()

Doudis19

Neúplně originální námět, povýšený odvahou a umem režiséra, který se však tímhle filmem naprosto vytratil. Po senzačním Symptomu Pandorum se nedá říct nic jiného než-li škoda :-( ()

tatanapope

Film sice není žádné terno, ale nějaké to napětí a sem tam lekačka se najdou. Když se do toho zapojí malinko duchařinka je s toho lepší průměr. Viděno v rámci !!! Horor Challenge Tour !!! 2016 /leden - únor ()

ecceHOMMO

Aj napriek faktu, že už po pár minutách viete celú pointu, to nebráni tomu aby ste si film užili po atmosferickej stránke ( tá je nanajvyš kvalitne zvládnutá ). S čím som však nerátal je Renée Zellweger v negatívnom zmysle - sú momenty kedy mi tam proste vôbec nesedela a akoby sa vo filme len hľadala.....Naopak taká Jodelle sa dokonale hodila na stvárnenie svojej úlohy a najmä vďaka nej mnou počas scén lomcovali silné pocity..... ()

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

Vesmírnou Pandořinu skříňku...