Ve snímku Případ číslo 39 má sociální pracovnice Emily Jenkinsová (Renée Zellwegerová) pocit, že už viděla vše… dokud nepotká desetiletou Lilith Sullivanovou (Jodelle Ferlandová) a její kruté a nebezpečné rodiče. Emilyiny nejhorší obavy se potvrdí, když zjistí, že rodiče Lilith se vědomě snaží své jediné dceři ublížit. Emily, která se bojí o Lilithin život, požádá o pomoc detektiva Mikea Barrona (Ian McShane) a nabídne děvčátku útočiště u sebe doma, zatímco pro něj hledá dokonalou pěstounskou rodinu. Když už to vypadá, že se Lilith pod vedením Emily a psychiatra (Bradley Cooper) konečně dočká milujícího domova, ukáže se, že dívku obklopují temné síly, a Emilyina snaha ji chránit rozpoutá ještě větší hrůzu. (HBO Europe)

verunecek

Začátek vypadá jako film Americký zločin, ale pak najednou zjistíte že nic není tak jak se na první pohled zdá... hodně se tu kritizuje herecký výkon Renee, mě zase tak špatná nepřišla, ale možná to je tím,že ji můžu, protože jsem ji neviděla v Karlových Varech... Představa dítěte v podobě ďábla mi přijde už tak hodně děsivá, takže u mě to jako horor uspělo, stačilo mi to až až... potom hle filmu, hned tak na "výrobu" dítěte rozhodně neskočila :-D Ono to totiž něco do sebe má, některé děti dokážou být docela úmorové, když něco chtějí, ale tehle film je děsivá verze.... Dle oficiálního textu má přinést "závěr děsivého hororu plného překvapivých zvratů přináší šokující a zlověstné rozuzlení." tak nevím no, happyend to asi (ne)byl :-D ()

starr64

Tak by mě zajímalo, zda by ti co příběh tohoto filmu tolik kritizují napsali dnes stejné komentáře jako před pěti lety. Nicméně film je v celku dobrý a dostatečně výstižný. Pro všechny kdo pořád ještě přizvukují dnešnímu blbému světu, který popírá veškeré tzv. "nadpřirozené věci" mám toto oznámení - i takové věci jsou možné. Působivá je ona holčička, které letos bude již dvacet let. Její pohled není upravovaný počítačovou technikou. Malinkým důkazem toho, že výběr této malé slečny pro tuto roli byl jasný od počátku je scéna, kdy dům hoří a při této scéně shořelo vše co patřilo štábu. Tak to bývá, když se filmaři zabývají takovými věcmi, které jim nenáleží. ()

tompolicky

Pěkné ! Zajímavý snímek plný čekaných i nečekaných zvratů což se mi moc líbilo. Nejprve jsem chtěl "zabít" rodiče, po chvíli jsem nevěděl koho "zabít" a nakonec jsem chtěl "zabít" chuděru holčičku.... prostě mazec. Zklamáním pro mne v jinak dobrém filmu byly nevydařené speciální efekty a místy nudné dialogy a absence pořádných "lekavých" momentů . Vyzdvihnout však musím scénář, hudbu i herecké umění René Z. Která pro ni netradiční roli dala v pohodě a bravurně. ()

Prototype99

No na večer teda doooost silná káva. Hodnotím čtyřma i proto, že v televizi je už tolik paskvilných pokusů o horory, takže jsem byl nakonec rád, že jsem našel toto. ()

Oxytocin

Hodnocení uživatelů je jako na houpačce. Někdo si nemůže vynachválit a další hodnotí jako nudné... Střídaly se napínavé až psycho scény s určitou pozvolností, které však do filmů také patří. Málokdy jede film na plný plyn od první minuty. Thriller má slušné momentky, které řadím k těm lepším a film doporučuji ke shlédnutí, je-li chuť. ()

Korra

Nebylo to špatné, ale mohli si víc pohrát se zlovolností Lilli a s tápáním dospělých postav, jestli to je anebo není jen vyděšené dítě nebo splozenec pekel. Kupodivu nejvíc znepokojivě na mě působila scéna, kdy Reneé objeví zámky na ložnici rodičů a stopy po odtahování skříně; a to je asi špatně. Proměrněný potenciál zúčastněných herců. ()

agatha111

Všetkým, ktorí dali tomuto zbytočnému a predvídateľnému a vykrádajúcemu filmu viac ako dve hviezdy,doporučujem povinne si pozrieť The Omen. 40 rokov stará klasika si strčí tento paskvil do vrecka. V každej minúte som presne vedel, čo sa stane v tej nasledovnej a nie som ani veštec, ani nemám krišťálovú guľu. Scenár je čistá vykrádačka ! Aby som si ušetril ďalšie dlhé písanie, súhlasím so všetkým negatívnym, čo tu polo napísané a nesúhlasím so všetkým pozitívnym, čo tu je napísané. Osobitne ale musím spomenúť Renée Zellweger, herečku, ktorú mám inak rád, ale tu hraje otrasne a túto rolu nemala nikdy zobrať.Skoro som dal odpad. ()

bratr_jezek

Existují zlé děti. Příčiny mohou být různé. Dívka s tváří anděla je opravdu ukázková (bohužel nedosahuje dokonalosti podobně laděného a zde i jinými vzpomínaného filmu Orphan) a tento případ uvízne v hlavě sociální pracovnice Renée Zellweger asi navždy. Právě Renée a pár nezapomenutelných scén (dítě+trouba, hmyz+koupelna) dává filmu pomyslnou čtvrtou hvězdu, zbytek je takový průměr až lehký nadprůměr, který neurazí. ()

Jirkacek

Snímek Případ číslo 39 z roku 2009 mne už pár měsíců lákal ke shlédnutí, jelikož mne zaujala kombinace žánrů Horor / Thriller / Mysteriózní, které spolu s nadprůměrným hodnocením zde na ČSFD dávala velkou naději na dobrou zábavu. Také jsem znal dvě jména z galerie herců a to hlavní postavu Renée Zellweger a Bradley Cooper, takže když se film objevil v nabídce HBO, nezaváhal jsem a na naší televizní obrazovce se začal odvíjet děj velice napínavého filmu, v němž nebylo všechno tak, jak se zdálo na začátku. Příběh začal představením Emily Jenkinsově (Renée Zellweger), sociální pracovnice žijící v Oregonu, která byla pověřena svým šéfem Waynem (Adrian Anthony Lester) vyšetřováním rodiny Sullivanových, kde s rodiči Edwardem (Callum Keith Rennie) a Margaret (Kerry O'Malley) žila jejich dcera, desetiletá Lillith "Lily" (Jodelle Ferlandová), jejíž školní známky se během tří měsíců prudce zhoršily. Zdálo se, že za tím bude nějaké domácí roztržka, navíc Emily měla podezření, že rodiče trestali Lillith pro její neposlušnost. Emilyino podezření bylo potvrzeno, když Edward a Margaret chtěli spálit Lillith doma v plynové troubě. Ještě předtím stihla Lily své sociální pracovnici zatelefonovat, takže Emily přijela se svým známým detektivem Mikem Barronem (Ian McShane) včas a dívku zachránili. Lillith byla původně poslána do dětského domova, ale protože se s Emily mezitím sblížila, poprosila jí, aby se o ni postarala, dokud jí nebudou nalezeni náhradní rodiče. Se souhlasem představenstva tak byla Emily pověřena péčí o Lillith a mezitím byli Edward a Margaret zavřeni do psychiatrické léčebny pro pokus o vraždu. Ne příliš dlouho poté, co se Lillith nastěhovala, se kolem Emily začaly objevovat zvláštní věci. O dva týdny později chlapec jménem Diego (Alexander Conti), kterého Emily také měla na starosti, najednou zavraždil své rodiče ve spánku páčidlem a tento otřesný případ začal vyšetřovat Barron Ten informoval Emily, že před vraždou někdo zavolal Diegovi z jejího domu a proto byla podezřelá také Lillith, která podstoupila psychiatrické ohodnocení Emilyiným nejlepším přítelem Douglasem J. Amesem (Bradley Cooper). Během rozhovoru však Lillith obrátila úplně směr otázek a zeptala se Douglase, čeho se v životě nejvíc bojí a ten odpověděl, že sršňů, které ho v dětství pobodaly. Další noc měl psycholog zvláštní telefonní hovor a záhy byl Douglas napaden rojem sršňů, v důsledku čehož propadl hysterii a v podstatě se sám zabil v koupelně, i když hmyz existoval jen v jeho představách. Po tomto dalším incidentu se Emily postupně začala Lily bát a tak zamířila do psychiatrické léčebny za jejímy rodiči Edwardem a Margaret. Ti jí řekli, že Lillith není lidská bytost, ale ve skutečnosti je démonem, který se živí emocemi a je schopen vyvolat smrtící halucinace na základě obav svých obětí. Zoufalý pokus ji zabít byl pokusem zachránit sebe i ostatní. Edward řekl Emily, že jediný způsob, jak zabít Lillith, je přimět udělat to ve spánku. Krátce poté, co Emily opustila léčebnu, měla Margaret halucinace, že se ocitla v plamenech a Edward byl bodnut do očí poté, co zaútočil na spoluvězně, který promluvil hlasem Lillith. Detektiv Barron si zpočátku myslel, že by Emily měla vyhledat psychiatrickou pomoc, ale později už všemu také uvěřil, když od Lillith přijal podivný telefonát ve svém domě. Vyzbrojil se, aby pomohl Emily, vyšel ven z policejní stanice, nasedl do auta a v něm ho přepadl pes, kterého chtěl zastřelit brokovnicí. ale namísto toho zabil sám sebe. Emily si poté uvědomila, že její nejbližší kolegové byli odstraněni a že ona má být další obětí. Emily proto dala Lillith čaj se sedativy a zatímco dívka spala, Emily zapálila dům a doufala, že se jí zbaví. Lillith však unikla nezraněná a obě pak měl být odvezeny na hotel. Emily jela spolu s Lilly vlastním vozem za policejními auty a najednou se vydala jinou cestou a jela vysokou rychlostí v naději, že Lilly dostane strach. Místo toho Lilly přinutila Emily, aby znovu prožila svou dětskou vzpomínku na matku, která kdysi jela za deště rychle autem a zemřela po nárazu do kamionu. Emily si naštěstí uvědomila, že to není skutečné, takže představy zmizely a najednou se bála sama Lilly, kterou sociální pracovnice odvezla do přístavu. Vřítila se s vozem do vody a když auto klesalo ke dnu, Emily se snažila zamknout dveře, zatímco se Lily proměnila do démonické podoby. Emily vyplavala z auta chtěla zamířit k hladině, když se ze zadních sedadel vynořila ruka ďábla a držela ženu za nohu. Emily se po chvilce podařilo osvobodit a auto i s mladou dívkou klesalo níž a níž do oceánu. Vzápětí Emily vylezla na břeh a s úlevou v její tváři film skončil. Byl jsem s jeho kvalitou docela spokojen, herecké výkony byly podle mého názoru výborné a takřka celý film byl poměrně napínavý. Nicméně se jeho další události daly celkem předvídat, jelikož byly průhledné jako šaty milenky před začátkem pěkného milování. To však nezkazilo můj dobrý dojem, na druhou stranu tím u mne došlo ke snížení hodnocení, ačkoliv jsem uvažoval dokonce o čtyřech cípatých. Suma sumárum, snímek Případ číslo 39 ode mne získal tři číselné hvězdy ***. () (méně) (více)

Foltest

Film mě příliš neoslovil. Nelíbilo se mi, že nebyly příliš vyjasněny démonovy schopnosti. Chtělo by to vědět, jaká jsou pravidla hry, a ne schopnosti upravovat tak, jak se to scenáristům zrovna hodí. Ve filmu se kvůli tomu vyskytuje spousta nesmyslů. Například jak se démon dostal z hořícího donu, když takzvaně spal? A co by se stalo, kdyby se jej někdo pokusil zabít jen tak z místa? Jaká vůbec byla démonova motivace, nestačilo by mu vraždit normálně? Světlé stránky snímku jsou dobře vybudovaná atmosféra a překvapivý, aspoň pro mě, antagonista. Dále také pár dobrých lekaček. Scéna s hledáním hřebíku za dveřmi byla skvělá. Celkově jsem rád, že jsem film viděl, znovu už to ale zapotřebí mít nebudu. ()

tomindel

Kvalitný psychologický thriller trocha pritiahnuty za vlasy . Tá ruka vychádzajúca z auta pod vodou na konci filmu bola podľa mňa už trochu cez čiaru. Ale inak napínavá zápletka o malej "demonke" Lilly neviem či to bola presne Luciferova družka Lilith ale mala Jodelle Ferland určite dobre zahrané , narozdiel od otravnej Renée Zellweger ktorá sa na tento žáner filmu 100 percentné nehodí . Najviac jej pristane jej rola nemožnej tridsiatničky. Film som videl s odstupom času a môžem povedať že je tam veľká podobnosť s nedavnim počinom (Potomok Nicholasa Mccartyho) . 65% ()

gggggg

Film bol zvládnutý celkom obstojne, ale nemal ani trochu originality a prakticky horor žánru nič nové nepriniesol. Aj keď mal slušnú atmosféru aj dobre zvládnutý záver, vynikla jedine Zellweger a tá jej abnormálne krivá huba. ()

Paan

Když si referentka OSPODu na pokraji vyhoření zničehonic řekne, že zbořit profesionální mantinely i vlastní staropanenství osvojením Adrii z Hvězdné brány je celkem fajn nápad, my už víme, že to nemůže dopadnout dobře a že bude kolem dost mrtvol. Jako u každého hororu. Otázkou tak zůstává, kolik kravin hlavní postava ještě spáchá a jak to celé dopadne. Co z ní a z démona zůstane? A skončí to vůbec? Na tyto otázky naštěstí film uspokojivě odpovídá, navíc zvládá postavy děsit a zabíjet něčím jiným než jejich vlastní vypatlaností. Což u hororu nebývá zvykem. ()

leafroller

Případ 39 spadá nejspíš do uvěřitelné reality. Satanské téma je v naší kultuře od nepaměti a je součástí našeho života stejně jako daně pro církve. Ale zatímco Damian budil v sedmdesátých hrůzu jen svou existencí, dnešního diváka nějaký ďábelský parchant už tolik nezaujme. Bylo proto potřeba upgradovat zlo na současnou úroveň, dát mu jazyk a řeč a nechat ho uspokojovat své zvrhlé choutky. Jodelle Ferland je v tomto směru více než jen partnerkou (mé oblíbenkyně) René. Andělsky vystrašená i ďábelsky lstivá a jedovatá....přesně jak to ty dnešní malé mrchy dokážou. Takže závěrem: Nevěřte dětem a když vás moc zlobí, upečte je zaživa!!! ()

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

Vesmírnou Pandořinu skříňku...