Ve snímku Případ číslo 39 má sociální pracovnice Emily Jenkinsová (Renée Zellwegerová) pocit, že už viděla vše… dokud nepotká desetiletou Lilith Sullivanovou (Jodelle Ferlandová) a její kruté a nebezpečné rodiče. Emilyiny nejhorší obavy se potvrdí, když zjistí, že rodiče Lilith se vědomě snaží své jediné dceři ublížit. Emily, která se bojí o Lilithin život, požádá o pomoc detektiva Mikea Barrona (Ian McShane) a nabídne děvčátku útočiště u sebe doma, zatímco pro něj hledá dokonalou pěstounskou rodinu. Když už to vypadá, že se Lilith pod vedením Emily a psychiatra (Bradley Cooper) konečně dočká milujícího domova, ukáže se, že dívku obklopují temné síly, a Emilyina snaha ji chránit rozpoutá ještě větší hrůzu. (HBO Europe)

Teardown

Další adaptace o dítěti s duší černou jak Chánov, která kvalitou v žádném případě nedosáhne na skvělý Orphan, ale zase nezapadne do bláta spolu s nepovedenými zparchantělinami, jakým je například nedávný Hurt. Case 39 má sympatický začátek s několika údernými momenty, kdy čučíte jak přikovaní a na nějaké závěry nebo dedukce nezbývá ani špetka času. Po chvilce tempo zvolní a dále je všechno takové nijaké, kde si říkáte, že tvůrci zrecyklovali vše, na co si jen vzpoměli. Trocha rozkvětu nastane v závěrečné fázi, ale taktéž nic markantního. Herecká účast celkem sympatická a to i včetně opuchliny Renée Zellweger, která mi vyjímečně vůbec nevadila. ()

ViktorEl

Neznámy režisér dokázal to, čo už dlho nikto iný, natočil výborný mrazivý horor bez hektolitrov krvi a filmového klišé. Zohnal si dobré herecké obsadenie na čele s Renée Zellweger, Bradley Cooperom a veľmi presvedčivou, tajomnou Jodelle Ferland, z ktorej mi mráz behal po chrbte celý film. (scénka v sprche je výborná) Strach je servírovaný postupne v priebehu celého filmu, takže sa ani na minútu nebudete nudiť. Vysoko doporučujem.75% ()

Morico

2 ** aneb jak zkazit nadějně vypadající film v poslední půl hodině. Zklamání ! Podobné filmy, které jsem viděl: Orphan, The Omen ()

johnymdoe

Horor u kterýho jsem byl teda seriózně polomrtvej strachy...a to se mi nestalo troufnu si říct několik let. To se mi líbí, rád se bojím :) Jinak objevil jsem do dnes pro mě nezajímavou Renée Zellweger, její výkon stejně jako Jodelle Ferland byl přesvědčivý a výborný. Mě osobně to připadá hodně povedený...kdo neviděl, povinně nakoukat! :) Hu, to se zase bude usínat. Ps.: už vím že jako dítě rozhodně nechci holčičku :-D ()

HouseMK

Recept: Nechte Bridget Jonesovou mírně předehřát ďáblem posedlé děcko v troubě, prošpikujte, přiduste a nakonec naložte do slané vody. Úspěch nezaručen. ()

Matli

Hodně dobrej horůrek, nebál bych se dát i 4*, ale ta Renée mi tam fakt nesedí, se ani nedivím, že jí chtěla tak holčička sejmout. Na druhou stranu Jodelle Ferland byla super, škoda že nemá víc velkých filmů (krom Silent Hill). Lekačky byly slušný a příběh sice už trošku oprášenej, ale ušel. 62% ()

Bozvav

Docela zdařilé, Renné překvapila, že umí hrát. Holčička děsivá. Jen je tam dost logických děr, které mohli více vyšperkovat. Za mne 60%. ()

Aurus

No pro mě nadprůměrný hororový film jako například Halloween z roku 2018. Příběh je dobrý, postavy jsou docela sympatické, hudba je docela dost dobrá, atmosféry v tomto hororu uvidíme docela dost často, napětí je zde docela dost časté což je jedině dobře, kamera filmu je na vysoké úrovni a lokace jsou zájímavé. No za mě docela dost dobrý horor a 6/10. ()

mala_kea

To co Renée ztratí na kráse, to přidá v hereckém výkonu. Její děj je rozdělen na dvě části. Prvních 50 minut je něco skvělého, na co se moc dobře koukalo.Bohužel, po 50ti minutách je naprosto jasné, v čem je problém a jak to stoprocentně dopadne. Pravdou je, že jsem se na konec stejně těšil, protože mě zajímalo, kolik lidí ještě zemře a jakým způsobem. Přidávám hvězdu za akční výkon Renée v samotném závěru. ()

agassi68

Jodelle Ferland znovu prejavila svoj talent na hororové snímky. Hoci film neprináša nič nové je slušne spracovaný, má atmosféru, zvukové efekty presné a herecké obsadenie nestláča kvalitu nadol. Dobrá voľba na upršaný večer kdesi na chate v horách.. ()

DHDV

Rozporuplné emoce! Zajímavá práce režiséra, která hodně utrpěla scénářem. Scénáře je velmi málo propracovaný a občas si půjčuje i s jiných filmů. Zápletku jsem pochopil až moc brzo a poté se film udal stejným směrem jako většina průměrných hororů. Na druhou stranu musím uznat, že tento film má opravdu dobrého režiséra, který z průměrného scénáře udělal docela dobrý horor s pěknou atmosférou. Určitě tomu pomohla i Renée, která tuto roli zahrálo docela dobře (na to že ji nemám moc rád). Určitě to stojí za zhlednutí a v budoucnu očekávám, že se Alvart dostane hodně nahoru…. ()

BathoryMan

Od samého začiatku si príbeh držal slušnú atmosféru a aj Renée my tu tak velmi nevadila ako inokedy ,keď hádže tie svoje sprosté ksichty!Lenže slušné a trochu aj mysteriozne pátranie po pôvode tajomnej Lillith sa začne rúcať,keď sa v druhej polke začne pomaly ale isto vynárať tá trápna pointa,ktorá potápa všetko dovtedy vydené!A hlavne od slušnej pointy som si sluboval veľa!Na výbornú a podobne ladenú Sirotu to teda bohužial ani zdaleka nemá ale aspon snaha sa cení takže nakoniec predsa dám slabšie 3*. ()

Heroine

Horor, prostě horor. Jako by to z celého filmu úplně lezlo, aby divák opravdu určitě nezapomněl, že se dívá na horor. Na mne to pak nedělá dojem, protože nemám dojem že se to děje opravdu. Ale jinak slušné obsazení, a solidní smrt pro Bradleyho Coopera. ()

Olík

Christian Alvart si semnou solidně pohrál, když mne na první pohled nalákal na sociální drama, aby na mě obratem vyrukoval s mysteriózním thrillerem s téměř až hororovým nádechem – bod pro něj. Další bod za Jodelle Fernland - mít tu páku, tak jí nenechám zestárnout, protože taková dětská herečka se rodí jednou za deset let. Renée Zellweger ani další osazenstvo kladné body vyloženě nenažene, ale tím hlavním je, že ani neuzme a tím nenaruší výsledek = v rámci možností slušná žánrová zábava. ()

pilarius

Nuda. Možná to bylo českým dabingem, ale na filmu prostě nebylo vůbec nic zajímavého. Jednu hvězdu dávám za nešpatnou hudbu a nešpatného McShanea. ()

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

Vesmírnou Pandořinu skříňku...