Andalázie je kouzelnou říší, kterou již dlouhá léta ovládá zlá a krutá královna. Jedinou šancí poddaných je její nevlastní syn Edward, který je právoplatným dědicem trůnu. Královna však drží prince v ústraní, aby se nemohl nikdy zamilovat, oženit a tím získat nárok na trůn. Jednoho dne ale vyrazí Edward na lov obrů a při cestě do lesa zaslechne půvabný zpěv. Něžný hlas patří dívce Giselle, která stejně jako princ touží po polibku z lásky. Edward je dívkou zcela okouzlen a rozhodne se vzít si ji za ženu. Také Giselle věří, že byli stvořeni jeden pro druhého. Cestou na zámek padne do královniny pasti a jediným kouzlem se ocitá ve světě lidí - v New Yorku. V podivném místě plném divných lidí a věcí budí princezna ve svatebních šatech pozornost, ale nikdo jí nechce ukázat cestu k zámku. Po setkání s pohledným právníkem je Giselle nucena změnit své názory na život a lásku. Může ve skutečném světě přežít pohádková láska? (TV Nova)

vydumnica

Enchanted je rozprávka ako stvorená pre mňa😉. Najkrajšia a najromantickejšia verzia Snehulienky a zároveň je to taká skvelá komédia, že už dávno som sa pri nijakom filme toľko nenasmiala. Amy Adams je jedna z najlepších herečiek Hollywoodu, to je bez debaty, akúkoľvek rolu zahrá na 100%. Každú jednu emóciu zvládne na jednotku s hviezdičkou, wow! Navyše jej to tu veľmi pristane. Čo na tom, že celý film je predvídateľný, v prípade Enchanted to absolútne nevadí. Vychutnávala som si každúčku minútku, najmenej ma bavil ten chipmank a dračica na konci, ale v porovnaní s tým ako ma bavilo všetko ostatné, je to zanedbateľné. Prekvapilo ma, že tu nevyužili spevácky talent Idiny Menzel, pánečku potom by tie pesničky boli dokonalé. Ever Ever After od Carrie Underwood  poznám, ale nevedela som, že sa spája s týmto filmom. Za zmienku stojí aj animovaná časť filmu, je rozprávková, krásna, kúzelná. Enchanted je balzam na dušu❤. Film, z ktorého srší optimizmus. Rozprávka pre deti i dospelých. Krásne. Už sa teším na dvojku. ()

MCZ

Místy až drasticky přesladké (a s hnusnými digitálními triky k tomu), ale pro těch pár zábavných scén a narážek to asi stojí za to vidět. 5/10 ()

Streeper

Nádherně zpracovaná pohádka o pravé lásce. Je pravda, že místy je Amy Adams až trochu moc ukřičená a její nekonečné pozitivní nadšení mi chvílemi lezlo na nervy, ale to jen dokazuje to, že svojí roli zahrála skvěle. Moc se mi líbilo vyvíjení postavy Patricka Dempseyho, z bručouna a negativisty se postupně stával přátelský a hlavně zamilovaný optimista. Jsem hodně zvědavá na pokračování. ()

Lopic

Kouzelná romance drží pohromadě hlavně díky výbornému obsazení. Amy Adams si prostě musíte zamilovat. Kdyby dostala její roli jiná herečka, která by diváky tak neokouzlila, tak by si asi každý říkal, co to tam na plátně pobíhá za bláznivou ženskou. Takto je to velmi příjemné pokoukání a Patrick Dempsey tvoří s Amy Adams krásnou dvojici. ()

zuzinka2

Něco mezi opravdu velmi sladkou pohádkou a parodií snad na všechny pohádky od Disneyho. Rozkošné Amy Adams a ta malá holčička, krásně připitomnělý princ, zlá čarodějka a sympatický doktor z Gras´s Anatomy, dohromady s výbornou hudbou (a tanečními čísly) tvoří velmi příjemný zážitek, který vás dostane zpátky do vašeho dětství. 65% a skoro 4 hvězdičky. ()

Kwaichi

Trochu z čara rozprávkového sveta v našom šedom živote nezaškodí. Skvelé kostýmy, profesionálne herecké výkony a tie herecko-tanečné scény so zvieratami nemali chybu. ()

C0r0ner

Dějově to je samozřejmě průhledné od začátku do konce, nicméně co také jiného čekat od Disneyho, že ano? Hlavní devízou je originalita a humor, a obojího sice mohlo být víc, ale i tak byla porce dostatečná na to, abych se na to po celou dobu díval se zájmem. 80% ()

agathon

stydim se jako blazen, ae nemuzu jinak - protoze je to vazne neodolatelne... prasteny!!! A pritom tak skvele sebereflexivni a a vedome si sve vlastni prastenosti. Nejlepsi pastis letosniho rocniku (s tim, ze jsem jeste nevidel Hairpsray...). a rozhodne ne jenom stupidni romance - jak by mohl nepochopitelny cesky preklad puvodniho nazvu snad naznacovat. vazne jsem si to uzil a myslim, ze mezi novinari na pressscreeningu pritomnymi jsem nebyl sam - zadny smich nad naivitou s stupiditou tvurcu, ale naopak nad neuveritelne vedomou prcou, ktera v nekterych momentech bere dech (uvodni preslazena animovana sekvence, uklizeni v hostitelske domacnosti za pomoci krys a svabu, zpivanky v parku). Tohle je pro me snad nejlesi "Disneyovka".... vazne! ()

carly

bolo to predvídateľné a presladené, ale zároveň to bolo milé, zábavné a rozprávkové. obzvlášť odceňujem hudobno-tanečné čísla (Oscara si naozaj zaslúžia) a obsadenie. James Marsden bol ako narcistický trubiroh úplne neodolateľný, Susan Sarandon bola tá najhoršia čarodejnica vôbec a Amy Adams je jednoducho rozprávková. no a McDreamy je holt McDreamy :) ()

lilina133

Neskutočne klišéovité, sladučké, ale ja som sa napriek tomu veľmi dobre zabávala...Aj takéto filmíky občas treba...Určite to nebolo 100%-né, ale ja aj tak tých 5 hviezdičiek dám, je to taká moja slabosť, vždy som mala rada rozprávky...Vždy v nich všééétko končí tak ako má, v živote to veľakrát končí práve tak ako nemá:-))No a v tomto filme je záver taký nereálny ako celý film, ale čo už, kašľať na realitu aspoň raz:-)) ()

Andre3000

Ať už chci, nebo ne, Enchanted mě prostě zaujmul. V zásadě nejde o žádný složitý příběh, ale je naprosto skvěle podaný. Amy Adams má za svou roli u mě pět hvězdiček, byla úžasná a její zpěv to byla lahoda. Je to důkaz jak naprosto žánrově mě cizí film u mě může zabodovat. ()

danecek24

65. Zlatý Glóbus za rok 2007 - nominace (2) - Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Amy Adams, Nejlepší filmová píseň - "That's How You Know" - Hudba Alan Menken, text Stephen Schwartz ()

Sammya

"I've been dreaming of a true love's kiss..." Krásná romantická hraná pohádka se skvělým obsazením a nádhernými písničkami a soundtrackem. Pokud se chcete podívat na film, kde od začátku víte, že všechno dobře dopadne, všichni najdou pravou lásku a budou žít "happily ever after", a zároveň si u takového filmu zarelaxovat, zasmát se a zavzdychat si, pak je Kouzelná romance ideální volba. Připočtěte k tomu roztomilou Amy Adams, skvostně narcistického Jamese Marsdena jako prince, Patricka Dempseyho v roli milovníka, Timothyho Spalla jako mistra převleků a přízvuků a Susan Sarandon jako zlou čarodějnici plus jednoho dokonalého (ne)mluvícho hlodavce, vyjde nám kouzelný lektvar na všechny starosti. Nemuselo by se to ovšem odehrávat v New Yorku, jako pomalu všechny americké filmy, ale tak co člověk už nadělá :) ()

pufina

Podívaná, která mě bohužel příliš neoslovila. Bylo to na mě příliš sladké a chvílemi mě princezna v reálném světě přesvědčovala o tom, jak je to celé "hloupoučké". Hudba byla na filmu to nejlepší. Byla jsem na tom v kině a bylo tam až nevídaně moc dětí, hmm.. ()

pakobylka

----- "Má zbožňovaná královno, kam's ji poslala ?" ----- "Na místo, kde nikoho žádný šťastný konec nečeká." ----- Kouzelná - a hlavně báječně ztřeštěná romance propojila VELICE nevšední cestou ten nejklasičtější disneyovský pohádkový svět s New Yorkem jedenadvacátého století, aby nám vrátila dávno ztracené iluze a spolu s nimi i bláhový sen o štěstí. Její komika je půvabná a bezelstná - směje se sama sobě, aniž by zesměšnila ideály, ve které skálopevně věří. Finále je sice na můj vkus přehnané, ale jen trošičku - a kromě toho netrvá dlouho, takže celkový dojem naštěstí nestihne pokazit. ()

emo

Krásna rozprávka v štýle klasických disneyoviek... Komu sa páčila disneyho Popoluška či Šípková Ruženka, bude týmto filmom s krásnou hudbou Alana Menkena nadšený. Pre mňa "instant classic"! ()

Eviator

Miluju originální pohádky. Walt Disney mě snad vždycky až na vyjímky osloví. Jako každá pohádka, tak i tato dobře skončí, i když tahle poněkud jinak dobře. Jen jak se dívám, tak někteří diváci toho optimismu nedokázali vstřebat. Díky, že jsi se postaral o mou nevěstu, chasníku. :-D ()

c.tucker

Totálně přeslazená, ale opravdu velmi přeslazená stylovka, která velmi rychle uríká a má příjemný oddychový tón od normálních problémů všedního života. Velmi příjemný soundtrack, který také ovšem přeslazený. Obsazení znamenité a jiné si ani nedokážu představit. Začátek připomínající spletenec všech klasických animovaných Disneyovek, je velmi zajímavý prvek. ()

Film o Barbie už má hlavní hvězdu

Film o Barbie už má hlavní hvězdu

03.12.2016

Kouzelná romance bude pokračovat

Kouzelná romance bude pokračovat

10.10.2016

V roce 2007 šla do kin muzikálová pohádka Kouzelná romance a vůbec si nevedla špatně. Tržby se zastavily na 340 milionech dolarů, takže se ihned začalo mluvit o pokračování, dlouhé roky se s ním ale… (více)

Hugh Jackman je „Avon lady“

Hugh Jackman je „Avon lady“

20.02.2010

Ještě než v létě natočí akční sci-fi o robotické přesdržkové Real Steel, pustí se Wolverine v dubnu do komedie Avon Man pro studio 20th Century Fox. Scénář Kevina Bische (Hitch: Lék pro moderního… (více)

Cameron Crowe dobrodružný

Cameron Crowe dobrodružný