Nejen starobylá šlechtická sídla či odlehlé hvozdy skrývají děsivé hrůzy a krvelačná monstra. Jedním z charakteristických žánrů osmdesátých let byly rodinné, potažmo dětské snímky, které zahrnovaly hororové prvky. Vedle dnes ikonických filmů jako Gremlins, Rošťáci nebo Stůj při mně tento trend pronikl i do televize v podobě populárních seriálů jako Příběhy ze záhrobí, Neuvěřitelné příběhy či The Twilight Zone. Zatímco pro většinu známých i dnes již zapomenutých režisérů, kteří dávali těmto snímkům vzniknout, se jednalo o žánrové zakázky, pro jednoho tvůrce se staly ideálním naplněním jeho autorských ambicí. Joe Dante miloval laciné béčkové horory a sci-fi z 50. let, které se vyznačovaly úsměvnými mechanickými efekty, přepjatým herectvím a absurdními premisami. Svou filmařskou kariéru započal příznačně v proslulé továrně na brakové sny New World Pictures vedené Rogerem Cormanem, ale až ve spolupráci se Stevenem Spielbergem, potažmo jeho produkční společností Amblin Entertainment dostala jeho fascinace brakem ideální vyústění v projektech jako Gremlins nebo Vnitřní vesmír. Lidé z předměstí vznikli na konci osmdesátých let, když bohužel pro Danteho móda brakově či hororově rámovaných fantaskních filmů pro celou rodinu ustupovala z diváckého zájmu. Snímek je v zásadě koncipovaný jako delší epizoda seriálů typu Příběhů z hrobky a v hávu osmdesátkové rodinné komedie spojuje slapstickový humor s požitkářskou poctou prvkům starých hororů. Vyprávění o předměstské komunitě, do níž se nastěhuje tajuplná rodina, již starousedlíci podezřívají z nejbizarnějších démonických aktivit, divákům připomíná, že staré naivní horory publikum nejen strašily, ale také bavily. Hlavní role zmatkářského středostavovského tatíka, který se proti své vůli dostává do nepříjemných situací, se skvostně zhostil Tom Hanks. Dnes je znám především jako hvězda oscarových melodramat či distinguovaných romantických komedií, ale jak dokládá mimo jiné i tento film, v osmdesátých letech byl jedním z nejtalentovanějších komediálních herců. Hanksovi skvěle sekundují další dobové hvězdy jako Bruce Dern, Rick Ducommun, Corey Feldman a Carrie Fisherová, která ve zdejší roli racionální manželky dokázala alespoň na chvíli uniknout stínu své role z Hvězdných válek. (Česká televize)

Anderton

Dante opäť nesklamal, spolu so scenáristkou pripravili viacero veľmi slušných scén a film obsahuje viacero dobrých vizuálnych nápadov a fórov. Prvá hodina ma ale upútala viac než dojazd filmu, respektíve po návšteve u nových susedov v mojich očiach prestali byť The Burbs napínavé a prešlo sa viac k akcii. V závere sa dočkáme nejakých zvratov, ktoré sa ale len navracajú k prvotnému predpokladu ako sa veci majú a nič prekvapivé na nich nie je. Ale stále ide o slušnú a dobre nakrútenú zábavu s Tomom ako konformným Američanom, až ma napadali isté paralely s Homerom Simpsonom. ()

meave

Do ulice sa prisťahujú noví susedia. Sú divní, nemajú trávnik a nechcú sa kamarátiť. K tomu zmizne sused Walter a komédia môže začať. Konečne som videla, ako vyzerá, keď sú chlapi ako deti. Majú fantáziu, hravosť, pátrajú. Úžasné – a prekvapivo – komické, občas až ironické. Páčilo sa mi :o) ()

Campbell

Jo tak tohle je paráda. Dante opět nezklamal. Je sice pravda že to nedosahuje kvality Gremlinů. Ale rozhodně je to parádní film u kterýho jsem též jako u Gremlinů vyrůstal. Film o podivných sousedech mě ničím už svým námětem nezajímal, a ani nevím proč jsem to jako malej chtěl nahrát, jako malýmu se mi to líbilo a nic se na tom nezměnilo ani dnes. Hanks, Dern, Fisher tihle tři hrály parádně a Hankse i když mi nijak nevadí tak tady se mi dost jeho role líbila. A Feldman byl občas i vtipnej. Navíc hudba Goldsmithe je fakt dokonalá. Parádní odreagovačka. A Dante je genius. ()

Chrustyn

Hororově laděná komedie o sousedství, ve kterém se možná dějí divné věci, ale vyjma pár chlapíků tomu nikdo nevěří. Nic výrazného, ale pobaví. ()

BoPo

Sardinku? Sardinku? Preclík nikdy nebol tak chutný. No a zrzavý Brad Pitt si ukradol film sám pre seba. ()

Terva

Scénář : Dana Olsen. Kamera : Robert M. Stevens. Černá komedie o tom, co jsou vlastně zač ti noví a podezřelí sousedé.... ()

sidzej

Danteovi 80. roky svedčia. Ľudia z predmestia zaujmú atmosférou, hudbou Jerryho Goldsmitha vzdávajúceho holt Enniovi Morriconeovi, hereckým obsadením (mladý a chudý Tom Hanks, stále príťažlivá "Leia" Carrie Fisher, zrejme najznámejší teenager 80. rokov Corey Feldman či Danteov dvorný herec Dick Miller). Potešia aj krátke narážky na Texaský masaker či Exorcistu. So samotným príbehom je to však horšie. Námet by vystačil na 60 minútovú stopáž, nie na 100. Režisérovým najväčším problémom teda aj naďalej zostáva fakt, že každý film skvelo rozohrá, no v druhej polovici mu skrátka dôjde dych. 60% ()

F.man

Nevím proč, ale na mě prostě ty 80 a 90kové rodinné komedie nefungují. Tentokrát to byl možná čistě můj problém, protože jsem 'Burbs viděl v v originále, bez titulků a značně unaven, ale klasicky až absurdně přestřelené postavy a ničím extra zajímavým neopepřený scénář, mě vyloženě nudily. A pokud se navíc u komedie ani jednou neusměju, nemůžu jít výše než na dvě za povedené předměstí, několik úsměvných momentů a příjemného Toma Hankse. In Southeast Asia we'd call this kind of thing bad karma. ()

PauloZ

Tom Hanks v mladých letech a ve skvělé komedii, která krásně baví. Celá ta jejich parta je geniální! Navíc luxusní dabing v čele s nenahraditelným Vladimírem Dlouhým! "Chci do nemocnice, trpím" a jak se následně sám naloží do sanitky, skvělé! Myslel jsem, že puknu smíchy. ()

Lokutus

Dokonale ujetá komedie se vším, co k tomu patří, se skvělým hereckým obsazením a sebe-parodickou Goldsmithovou hudbou má všechny předpoklady stát se kultovní podívanou, kterou pro mě osobně je již dávno.. :o) ()

golfoxovox1

Přesně takhle si představuji parodii na horory... Kromě nosné myšlenky, která vygraduje v proslovu Toma Hankse, kdo že je vlastně ten "normální" a kdo se chová divně, se jedná o dobrou komedii, která znázorňuje, jak přijímáme podivíni do svého sousedství... Finále se povedlo na jedničku. Stejně tak dokonale komediálně-hororový soundtrack Jerryho Goldsmithe, který nešetřil motivy pro tento film a navíc do jisté míry vyzdvihl práci Ennia Morriconeho... (Scéna, kdy se odhodlali zaklepat) :-) ()

MATADOR

Lidská blbost je neuvěřitelná a Lidé z předměstí to ukazují dokonale. Film hodinku odsýpal velmi pěkně, jen v tom závěru to nějak dřelo. ()