Vysokoškolský profesor Dr. Jack Gramm, který zároveň pracuje jako forenzní psychiatr FBI, dostane ultimátum – zbývá mu 88 minut života. Aby se zachránil, musí Jack použít všechny své dovednosti a zkušenosti, aby zúžil okruh možných podezřelých, mezi něž patří nespokojení studenti, opuštěná milenka i sériový vrah, který sedí v cele smrti. Jack Gramm založil celou svou kariéru na spolehlivém „určování“ povah lidí a faktorů rizik. Svoje expertní osvědčení získal díky případu sériového vraha Jona Forstera a nyní, s pocitem zadostiučinění, čeká na Forsterovu popravu. Ale když se začnou objevovat další podobné vraždy, musí Jack obhájit, že Forster je skutečně vinen, jak celou dobu tvrdil. (oficiální text distributora)

Lichty

Příjemný a rutinní souboj o čas s velmi civilním Al Pacinem v hlavní roli. Jon Avnet se naprosto vykašlal na jakékoliv postranní linie a po počátečních rozpacích zvýšuje tempo a čím víc se krátí původních 88 minut, tím je atmosféra hutnější a film napínavější. Pár děr ve scénáři a velmi statická kamera mne však nutí nepřekročit jen lehce nadprůměrné hodnocení. Pro fandy thrillerů je to však dobrá volba! ()

Threepwood

Tradičně skvělý Pacino,ale jinak se jedná o další z mnoha detektivních thrillerů,kterých je spousta a lepších.Kdybych se radši znovu podíval(a to by bylo asi tak po osmé) na Insomnii udělal bych stokrát líp. ()

john.h

Bylo to takový těžkopádný. Al Pacino nebyl tak hustej jako ve všech filmech a připadal mi oproti Michaeloj Corleonovi jako děsnej páprda. Ale závěr se mi líbil. U něj sem se rozhodoval na čtyři hvězdičky. Bohužel sám Al Pacino to ale na čtyři hvězdičky neutáhnul. Ale postavit čtyř a víchvězdičkový film jen na výkonu Al Pacina v pohodě jde, jen nesmí kolem něj být příliš hereček, které mu ten výkon kazí. Navíc zde Al Pacino nebyl vůbec stoprocentní i kdybych zapomenul na špatné herečky kolem něj. Takže tři hvězdičky. ()

Scraffy

Sviežo natočená kriminálka, ktorá má hlavne skvelého Al Pacina v hlavnej úlohe. Príbeh je vcelku dobre napísaný, ale s dávkami klišé vecí. Jon Avnet predvádza priemernú thrillerovu jazdu. ()

DJ Kritik

Nehľadal som nič iné, ako príjemný krimi-žáner a tento film mi to splnil. Od 1.minúty je film napínavý, nie je tam žiadne hluché miesto, nenudí a dáva priestor na divákove odhadovanie situácie. ()

HarveyDent

Hrůza! Mysleli byste si, že aspoň Al Pacino by mohl tuhle až nakažlivě rutinní a prachmizerně odfláknutou lacinnou kriminálku vynést z vod podprůměrnosti, ale ani to se nestane. Jelikož tu ten skvělý herec vypadá jako ožralý pobuda, který jakoby neví kde je a proč tam je. Avnetovi se asi líbila jeho postava z Insomnie a tak si řekl, že ho může napodobit, výsledek je však úděsný. Takže z tohohle filmu jsem zjistil, že Jon Avnet je debil a toto je nejhorší film s Al Pacinem, co jsem viděl. 40% ()

Meery

Uz dlho som nesedela ped obrazovkou tak v napeti ze co bude dalej... ale to je asi cele na tom filme, co ma ho nutilo pozerat.. napatie. Inak taka typicka akcna americka vecicka. ()

Fozzy

Podle mě nejslabší Pacinův film co jsem zatím viděl. Jeho výkon není špatný, ale naprosto mi nesedí scénář a děj filmu...Pacino má na víc. ()

Marcus.das

Psychologicky nepsychologicky a misty i akcne neakci kousek, kde Pacino opet ukazal sve kvality. Prijemne se na to koukalo a cely film strasne rychle utekl. Jiz ze zacatku jsem tusil, kam se cely film bude ubirat, ale tusil jsem spatne-az do posledni chvile jsem byl se svymi domenkami naprosto vedle. I za toto prekvapeni 4* ()

Peter-1307

Al Pacino ako vždy ide naplno, z ostatných ma však nezaujal nikto – priemer, podpriemer. Príliš málo na lepší film. Scénar nič moc, režisér sa s tým zmieril a ako záchranu použil kopu krásnych kočiek v záberoch kamery. Avšak sorry, Jon Avnet to nie je Playboy magazín, ale to má byť krimi thrilller. Záver filmu bol až príliš jednoduchý a priehľadný. Môj celkový dojem je tak fifty fifty – dobrý zlý. To trošku lepšie je práve zásluhou Al Pacina, ale nerozumiem prečo si vybral tento film, je až príliš dobrý na takúto béčkovú komerciu. ()