Vysokoškolský profesor Dr. Jack Gramm, který zároveň pracuje jako forenzní psychiatr FBI, dostane ultimátum – zbývá mu 88 minut života. Aby se zachránil, musí Jack použít všechny své dovednosti a zkušenosti, aby zúžil okruh možných podezřelých, mezi něž patří nespokojení studenti, opuštěná milenka i sériový vrah, který sedí v cele smrti. Jack Gramm založil celou svou kariéru na spolehlivém „určování“ povah lidí a faktorů rizik. Svoje expertní osvědčení získal díky případu sériového vraha Jona Forstera a nyní, s pocitem zadostiučinění, čeká na Forsterovu popravu. Ale když se začnou objevovat další podobné vraždy, musí Jack obhájit, že Forster je skutečně vinen, jak celou dobu tvrdil. (oficiální text distributora)

Wopat

Zpočátku pomalé a nic neříkající. S počátkem odpočtu 88 minut se však vše stává svižnější a docela napínavé. Film má dobrý spád a až do konce divák nečeká, kdo je tím špatným. Já jsem postupně obvinil snad všechny postavy:) Zápor tady ale vidím v množství vedlejších postav a jejich jmen, které si jsou podobné a ničím nevýrazné. Měl jsem z toho dost zamotanou hlavu a dalo mi práci přemýšlet o kom zrovna Al mluví. ()

Stíba

Celkem těžké hodnotit, protože některé prvky se mi opravdu líbí kdežto něco je zas na kopanec. Ta svižnost mi nedává zas tolik chutě kritizovat stejně jako napětí, které tu bezesporu je místy cítit dost no a pak přítomnost Al Pacino sama o sobě je něčím, vždy je radost se dívat když je on na plátně což mi v celkovém součtu kompenzuje dějové a další trhliny a ty 3* tomu určitě dám. Jen tak mimochodem Avnet natočil jen pár celovečeráků z čehož dva právě s Alem, říkám si co za tím asi je. ()

Ozzy2

Nenudil jsem se ani minutu.Tempo je vysoké a času zbývá tak málo...Bohužel musím strhnout jednu hvězdu za scénu, která v podstatě odhalila, kdo že nám to vraždí.Tu garáž si mohli odpustit... ()

Ygnor

Hodně velká a na rychlo splácaná slátanina. A pro pó nominace malého pána ve velkém saku a dlouhých kalhotách na Zlatou malinu tomu dává opravdu punc kvalitního biáku ;-) ()

ER

Z počátku se film tváří,že to bude slušné pokoukání. Ale po 15 minutách se film dostává do křeče, z které se již nevymaní.Je to vlivem přílišné snahy nás (diváky)přesvědčit,že se to takto fakt mohlo stát. Příliš mnoho scén, které zhušťují štvavou atmosféru kolem forenzního psychiatra FBI Jacka Gramma způsobují určitou zhoršenou orientovanost (vysvětlení toho,jak se to vše mohlo stihnout,je pak přihlouplé).Na druhou stranu to nutí diváka přemýšlet a tím jej vtáhnout do dramatického děje. A to je parketa Al Pacina.Ale oč je jeho výkon výborný, o to hůře to dopadá s jeho hereckým okolím,byť holky (herečky) kolem jsou kočky, na které se aspoň hezky dívá a W.Forsythe se snaží (kdepak jsou ty časy,kdy hrál ty své přesvědčivé "zabijácké "role).Takže 3 a to díky Al Pacinovi. ()

markotter

Nechápu, proč se herec formátu AP upsal takovýhle debilitě. Od pitomýho scénáře, přes hrozný výkony herců - BTW AP vypadal, jako by byl hrozně unavenej právě z toho čtení scénáře až po pitomou režii, kde skoro nic nedávalo smysl. Hrůza. ()

ecis

Neviem preco Al Pacino vzal tuto rolu. Asi si chcel zahrat novodobeho akcneho Colomba. O dve cisla vacsi oblek a strapata hlava sa snazi vyriesit pripad za 88 minut v 100 minutovom filme, ktory mohol skutocne trvat len 88. Co mi najviac vadilo bolo akcnejsie pojatie s telefonatmi ako z lacneho hororu (tik-tak), co mi nakoniec pripadalo fuserske, bez snahy vytvorenia thriller atmosfery a napatia. ()

BLADER

Čo do formy efektný, to do obsahu dosť zvláštny film. Taký priemer, ktorý sa dobre pozerá a nemusí sa pri ňom veľa premýšľať, ale keď chcete, kľudne môžte. Priemerný, ale rozhodne nie zlý film. ()

E lan

Průměrný thriller s vcelku obstojným scénářem, průměrnými hereckými výkony a trošku přitaženým závěrem. Přesto dá se na to celou dobu slušně dívat. ()

BLabaKAn

Al Pacino je ve filmu chlívák a má svoji hlavu, jako vždycky. Zde ztvárnil soudního psychiatra a učitele o masových vrazích. Al Pacino zabásne jednoho typa za vraždy dívek, který mu kdysi dávno zabil sestru, ale u soudu měl nepřímé důkazy a přesto ho porota odsoudila, protože spoléhal na svoje schopnosti. Typa kterého odsoudil, tak ten samozřejmě tvrdí že je nevinný. Poté obdrží telefon, že má 88 minut než zemře, tak se rozjede spousta otázek. Podezírá kde koho a že by se mu dařilo vyřešit danou situaci se fakt říct zrovna nedá. Jednou je tam a pak zase zpátky, všude kolem něho poletují roštěnky a stále si říkáte, která z nich by to mohla být? To se samozřejmě nakonci dovíte, ale proč to daná osoba zrovna dělala jsem fakt moc nepobral. . . ()

Acrobat

ako obrovsky velky fanusik tohto herca som bol trochu sklamany ze ho musim vidiet v takomto film, ktory by som hned odsudil, ale s ucty k Alovi a jeho kariere nemozem zasa. No. Pochopte. ALe aj tak ide o pomerne slabsi film, ktory nema dobre tempo, ani pointu, a je taky matuci, nevie co ma robit so sebou. Ide o film - schizofrenik. Vsetko je len v nacrtoch. Nesedel mi, necitil som napatie, Alovi som fandil :). To je vsetko. Skoda... ()

Werde

Tuhle písničku už jsme slyšeli několikrát..a jakej že je text?...."Honem,honem nebo někdo umře! " ...kvůli Alovi a rozuzlení se to dá dokoukat... ()

Henry Morgan

podobný filmy mám fakt rád, akorát tohle bylo možná trochu zjednodušené. pobíhající profesor s mobilem. dobrý, ale neco asi chybělo. nevím co, celé se to zdálo nedotažené. i když téma perfektní ()

10Domik10

88 minút ponúklo príliš mnoho scenáristických chýb, nelogičnosti a istej dávky nudy, ktorú sa snažil zmazať Al Pacino. Tentoraz však sám na všetko nestačil a dosť sa divím, že sa vôbec do takéhoto filmu pustil. Možno si sám predstavoval, že to bude vyzerať inak. ()

BDMarty007

Velmi odfláknuté po všech stránkách. Celkem přesně to vystihnul ve svém komentáři Kaka, a doplnil Markotter; akorát bych napsal to samé. ()

Argondia

Strýček Al se stává Flashem a za pouhých 88 minut s chladnou hlavou vyřeší čerchmantsky zapeklitý případ. V tom všem shonu mu stále zůstává svůdně načechraný účes a umí si najít i důvěrnou chvilku na vylíčení tragické vzpomínky. Škoda, že tu chyběla Jessica Fletcher, mohla to vyřešit dřív. ()

dustur

Al Pacino je skvelý herec o tom niet pochýb,ale podľa mňa na jeho pomery je to iba taký priemerný thriller ktorý aj keď ma okolo seba dobrých hercov či je to William Forsythe ktorý je dobrý vo svojej úlohe, a Leelee Sobieski tá tu je podľa mňa zbytočná a ukazuje že nieje dobrá herečka..... Ale vlastne Al Pacino si berie celý film pre seba ,a po celý čas je radosť sledovať keď sa objaví... A tých 108.minùt strašne pomaly ubieha ,ale zas musím uznať že námet mohol byť oveľa lepší ako je...,lebo niektoré scénky boli dobré....,ale to nestačí na plný počet hviezdičiek... Moje hodnotenie filmu je bohužiaľ iba tri hviezdičky... 3 / 5 ()