Vysokoškolský profesor Dr. Jack Gramm, který zároveň pracuje jako forenzní psychiatr FBI, dostane ultimátum – zbývá mu 88 minut života. Aby se zachránil, musí Jack použít všechny své dovednosti a zkušenosti, aby zúžil okruh možných podezřelých, mezi něž patří nespokojení studenti, opuštěná milenka i sériový vrah, který sedí v cele smrti. Jack Gramm založil celou svou kariéru na spolehlivém „určování“ povah lidí a faktorů rizik. Svoje expertní osvědčení získal díky případu sériového vraha Jona Forstera a nyní, s pocitem zadostiučinění, čeká na Forsterovu popravu. Ale když se začnou objevovat další podobné vraždy, musí Jack obhájit, že Forster je skutečně vinen, jak celou dobu tvrdil. (oficiální text distributora)

Holina

Místy zmatené a rozhodně nedotažené, ale ve výsledku jde o klasický thriller se vším všudy včetně debilní tečky. Diváka spíš zaráží, že se do takové role nechal nacpat Pacino. Jeho věc... ()

noby

Pár minut, do kterých se vejde tak den, hromada žen jen pár charakterů, ale jinak vcelku svižné drama. ()

bila.tecka

Průměrný rutinní thriller, který mohl vzniknout jen díky účasti velkých hvězd typu Al Pacina. Ani on ničím nepřekvapí, jak kdyby věděl, že to v tomhle snímečku nemá zapotřebí. Mimochodem Leelee Sobieski zraje do krásy... ()

asanakis

Další z filmů, jež neznechutí, ani nenadchnou. Kdo za tím vším stojí jsem sice prokoukl již v první třetině filmu, ale přesto jsem byl stále na pochybách a tak nějak napnutý, zda jsem si na hlavního padoucha vsadil správně. No, nakonec na to přišel i charismatický Al Pacino a vše skončilo tak hezky, jak se v americkém filmu sluší a patří. ()

TheDude

Přijde mi to jako klasické béčko s áčkovým obalem, kde se objevuje mnoho nevýrazných postav a jejich herců, z nichž vybočuje jen tradičně skvělý Al Pacino.Prostě tuctová detektivka, která nejspíš neurazí, ale taky nejspíš nepotěší... ()

kobe6

Svižně natočená detektivka. V první polovině i náznak režisérovy individuality, to bohužel časem opadlo. Al Pacino netřeba komentovat. Bohužel herci kolem něj mi přišli jako ti co se nedostali do Kobry 11. Dal se i předpovídat konec, ale musím nechat, že to mělo svou atmosféru a do toho dynamická hudba. Mě se to líbilo a s chutí půjdu trochu proti proudu hodnocení ostatních. ()

Hanes88

No prostě děj zajímavý. Když jsem se poprvé dodíval, byl jsem spokojený. S odstupem času zase musím uznat, že znovu se na to určitě dívat nebudu. Bylo to vlastně vcelku obyčejné a skvěle hrající Al Pacino tento film vyšvihl jen na dvě hvězdy. 45%. ()

Teabag

Zápletka se mi vcelku líbila a Al Pacino snad nikdy nehraje špatně. Docela jsem se divil, jak si film dokáže udržet tempo, když se většina "akce" odehrává pomocí telefonů. Ale jo, šlapalo to. Jako žánrová jednohubka dobré. ()

rybitvi

Opravdu hodně špatný scénář plný klišé ze seriálových detektivek, režie odpovídající úrovni režiséra, tzn. naprosto průměrná, herci až na výjimku v podobě tváře Al Pacina, který ani špatně hrát neumí, naprosto nepřesvědčiví. Nejlepší moment filmu: Okamžik, kdy Pacino konečně zahodí mobilní telefon, s kterým protelefonoval třetinu stopáže filmu. ()

lareinna

Napätie pre mňa v tomto filme určite bolo, Al Pacino skvelý ako vždy, ale tento thriller nepatrí medzi tie najlepšie, ktoré som videla. ()

ArthasKarfa

Já osobně se nepovažuji za nějakého velkého filmového znalce co oceňuje kameru, střih a scénáře, ale nechápu jak takový kvalitní krimi thriller může mít tak bídné hodnocení. Možná, že se jen většina z nás kopíruje nějaké neblahé recenze lidí, kteří na to kdysi něco napsali nevím. Mně se to celé moc líbilo, dynamika, Al Pacino a časový limit. Za mě fakt výborná záležitost na jeden pošmourný listopadový den. ()

scajo

Průměrný thriller televizního ražení s na jedné straně skvělým Al Pacinem, několika pohlednými slečnami a docela slušným tempem a na druhé straně s fádním technickým zpracováním, záplavou žánrových klišé a koncem "bez koulí". Zkrátka, za skouknutí stojí, za zopakování ne. ()

Gore

Thriller, který vůbec není tak špatný, jak se zde dočítám. Al Pacino má stále herecky co říct a kolem něho krásný holky. Sice příběh už je přes několikátej kopírák sestavenej, ale to je 80% dnešní filmový tvorby. Film samotný má spád, hlavně díky Pacinovi a poměrně zajímavé Alicii Witt, a celý to uběhne dost rychle. Prostě takovej odpočinkovej thriller, od něho nic nečekáte, ale zklamaní taky nejste. PS: Jsem totálně nasranej na lidi, co píšou komentář k nějakýmu filmu a vyblijou tam pointu nebo odhalení. Když nemaj v sobě profesní etiku, tak ať jdou do prdele a nepíšou sem!!! ()

wampire23

Dostal som sa k tomuto snímku viac menej náhodou. Videné v televízii a zo začiatku som ani nevedel, o čo sa jedná. Keď som si však všimol meno Al Pacino v úvodných titulkách, nemohol som odolať. 88 Minutes je bohužiaľ obyčajnou tuctovou kriminálkou, kde sa hlavný hrdina snaží vypátrať, kto sa ho snaží zabiť a prečo má práve 88 minút do konca svojho života. Základná premisa ukradnutá zo seriálu ,,24", čiže všetko sa odohráva v reálnom čase (tu však ide čas neuveriteľne pomaly, za 5 minút tu stihnú hrdinovia hotové divy:D). Doposiaľ všetko šľape tak, ako má. Lenže mnoho postáv, medzi ktorými sa divák viac menej ani nemôže vyznať, pretože sú všetky na jedno kopyto, nám hon na vraha vôbec neuľahčujú, dokonca nám je vlastne ukradnuté, kto vrahom je, len nech ho Al dostane:D. Celkové prevedenie je na dosť nízkej úrovni, dokážem si tipnúť, kto zhrabol väčšinu rozpočtu:D. Celé to vyzerá ako nejaká rakúsko-nemecká koprodukcia a v istých okamihoch som čakal, že na nás vybafne Komisár Rex alebo okolo prefrčí Semir Gurkan. Aspoň, že starý dobrý Al Pacino dokáže úplne sám utiahnuť celý film a prinúti nás dopozerať ho, keby hlavnú postavu zverili komukoľvek inému, neviem, či by som to dopozeral do konca. Záver nás ničím neprekvapí, to čo sa očakáva, sa aj naplní. Takže priemer ničím výnimočný, snáď len ukážkou špičkového herectva Pacina, ktorý si však mohol svoj strelný prach vystrieľať radšej na inej strelnici. ()

cupito

Slušný film, ovšem jen díky vynikajícímu Al Pacinovi. V porovnání s jeho dalšími filmy oceňuji jen za 3. ()

crozet

Pozdní Al Pacino v poněkud typické roli - sám proti všem, zahalen do atmosféry spiknutí, permanentní nejistoty a nevratně ubíhajícího času, vybaven charismatem a jen tak mimochodem atraktivními ženami (poslední jmenovaný symptom považuji s pohledem na jeho zevnějšek za podivný). Obávám se ale, že právě Alův klasicky spolehlivý herecký výkon je prvním a posledním, co v člověku po shlédnutí 88min zůstane (samozřejmě nepočítám-li dozvuky angažmá několika wamp a tímto chytře naladěný casting). Autorům se diváka daří vtáhnout do docela zběsilého tempa, stísňujících a bičujících událostí kolem hlavního hrdiny, které se dále vyvíjejí o překot a hlavně nepříznivě. Nicméně upozorňuji, že film má ve skutečnosti minut 108 a natahuje se jako "letecká guma".. a když už konečně po všemožných útrapách a zvratech dojde na pointu, v člověku to hrkne a připadá si zcela neobohacen. Příběh sám a rozuzlení postrádají důvěryhodnost v nejširším slova smyslu, pointa je výsměchem vynaloženému divákovu času, film jako komplexní dílo je nevyvážený. ()

Tigran

Přemýšlel jsem nad třemi hvězdami, ale jelikož zjišťuji, že jsem si z celého filmu neodnesl ani jeden silnější zážitek, tak to vidím na ty dvě hvězdy. Fádní, nudné, nezajímavé. ()