Vysokoškolský profesor Dr. Jack Gramm, který zároveň pracuje jako forenzní psychiatr FBI, dostane ultimátum – zbývá mu 88 minut života. Aby se zachránil, musí Jack použít všechny své dovednosti a zkušenosti, aby zúžil okruh možných podezřelých, mezi něž patří nespokojení studenti, opuštěná milenka i sériový vrah, který sedí v cele smrti. Jack Gramm založil celou svou kariéru na spolehlivém „určování“ povah lidí a faktorů rizik. Svoje expertní osvědčení získal díky případu sériového vraha Jona Forstera a nyní, s pocitem zadostiučinění, čeká na Forsterovu popravu. Ale když se začnou objevovat další podobné vraždy, musí Jack obhájit, že Forster je skutečně vinen, jak celou dobu tvrdil. (oficiální text distributora)

Kopite

Jeden z Al Pacinovych slabších filmov. Moment, nie, opravím sa! Al Pacino robil čo mohol, robil čo mu scenár dovolil... no a on mu toho naozaj moc veľa nedovolil. Film spadajúci do sekcie TV filmy, neatraktívny príbeh, nelogicky plynúci čas (aj ja by som toho za 88 minút chcel stihnúť a pretelefonovať toľko ako Gramm), herci na ktorých bola značne vidieť neskúsenosť. Tak sa pýtam: má Pacino za potrebu účinkovať v takomto filme? ()

kubilov

Krimi thriller spíše oddechového rázu, který zabaví hlavně díky postavě forenzního psychiatra a vysokoškolského profesora v podání herecké legendy Al Pacina, který je rozhodně a tím zdaleka nejlepším, co může vůbec 88 minut nabídnout. Přitom v rukou šikovného scénáristy by se dokázal tento "rush screenplay" dokázal proměnit ze slibného námětu na žánrovou klasiku, jenže kvůli nešťastně napsaným vedlejším postavám a místy nesmyslným zvratům a dost trapnému vyvrcholení jde jen o promarněnou šanci, která však neurazí. ()

Pitryx

No, vizuálně nic moc, ale jinak to je dobrý film. Objeví se i pár překvapení, jak to má v thrilleru být a vcelku se podařil i dost napínavý konec. Herci nehráli jak na Oscara, ale nebyli nejhorší. Jasně že něco plus bodů přidávám Leelee. Mohlo to být více do splatteru a bylo by to hned lepší. Stopáž mohla být klidně kratší. ()

cinema_cz

Zmatený a pramálo dramatický film, mísící se zoufalým nedostatkem invence všemožná žánrová klišé. 40 % (Ci 03/2008) ()

0verseer

"We're perfect for each other." "Yeah, yeah... except I'm a lesbian and you're a commitment-phobe." "That's why we're perfect." Je utrpením sledovať charakterových hercov, ktorí síce majú vo svojom repertoári jednu ikonickú úlohu za druhou, ale na staré kolená sa utápajú v snímkach, ktoré nespĺňajú ani kvalitu priemerného televizného filmu. V 21. storočí sa medzi nich zaradil žiaľ aj Al Pacino, úpadok jeho kedysi veľkej hereckej kariéry asi nemôže lepšie charakterizovať žiadny iný film ako práve tento. Napriek zjavnej snahe a občasným zábleskom zvyškov jeho prachom zapadnutého hereckého talentu tu žiaľ nefunguje prakticky zhola nič a všetko sa utápa v bahne stupídneho scenára. Záver je potom len pomyselnou zhnitou čerešničkou na pokazenej torte. Podpriemer. ()

johnsnow

Síce v jadre priemer kde sa dá odhadnúť zvrat na míle dopredu (ešte spočiatku to tak jednoznačné nie je ale potom už hej), no Pacino dokáže aj takúto vec utiahnuť. Jednohubka, ale fajn. ()

Nefaria

Boze, Al, do coho si sa to dal? :) najprv ma zmátala nuda, potom som pochopila, ze to má pointu a pri závere zvíjala po zemi od smiechu. nemastné neslané. Za 88 minút toho stihne naozaj veľa, napríklad prejsť autom celé mesto a behať po univerzite(na to, že má 67 celkom úctihodné). Najviac má však prekvapil záver a Leelee Sobieski, ktorá za tých 88 minút stihla sediet na Alových prednáškach, nechávať mu odkazy, namaľovať sa, sexi sa prezliecť do lesklej kože a nakrepovať vlasy. Kiež by som mala ráno jej schopnosti.. :) ()

Miloško

Z takýchto filmov,som už vyrastol.Možno v TV v 90.rokoch,ale v dnešnej dobe už nie! Detektívny thriller s Al Pacinom s primitívnym dejom,ktorý hned po pár minútach hned odhalíte.Postavy tu behajú,vybavujú, a konajú nelogicky.Škoda,že taký herec ako je Al Pacino,sa dal na takýto brak nahovoriť. ()

Weirdman

5/10... 88 minút je len ďalší z pekelne zamotaných krimifilmov. Myslím, že do samého konca je ťažko odhadnuteľné ako to celé vlastne je a záver je jeden z tých logickejších. Ale aj keď záver pevne stojí, pred jeho dosiahnutím sa aj tak vynárajú otázniky a konanie postáv je často veľmi zvláštne... Hlavný problém filmu však vidím v jeho spracovaní, ktoré je nudné a sterilné tak ako podaktoré z lacnejších krimi seriálov. A bohužial ani herci kazia obraz filmu tiež. Al Pacino si vystačil počas celého filmu s jedným výrazom a jeho ryšavá asistentka bola až neznesiteľne zle zahraná. Ostatní sa nedostali ďalej než po priemer... 88 minút je ako film na znudený večer celkom OK, ale rozhodne sa ho neoplatí priamo vyhľadávať. Určite budete mať z neho lepší pocit, keď naň niekedy náhodou narazíte v TV. A kino si rozhodne nezaslúži... ()

ali-n

Al Pacino pre mňa naďalej zostáva skvostným hercom, i v 88 minút potvrdzuje, že patrí medzi elitu. Režisérsky sa tento thriller vydaril, má spád, šikovnú kameru a vcelku slušne udržuje napätie. Po prvých časových hláseniach som síce čakal, že sa budú objavovať v podobnej forme, nijak mi ale ich ďalšia absencia neprekážala. Zostávalo mi už len definitívne sa odpáliť pri rozuzlení ... a práve tu bol kameň úrazu. Najprv som sa začal nejak zauzľovať (temer som ani nepotreboval ísť na vecko :-)) a potom som len sklonil hlavu a skonštatoval, že je to škoda ,lebo inak by to bola kompletne parádna jazda. Inak súhlas s užívateľom Tom Hardy: dosť nesympatické vedľajšie postavy. ()

maldoror16

Hodně průměrný thriller s tradičně dobrým Al Pacinem. Nemá čím nadchnout, ale ani příliš neurazí. Prostě film na jedno shlédnutí a zapomenutí... ()

Dextwer

No nebylo to podle mého gusta. Jeden ze slabších výkonů Al Pacina. Zbytečně překombinované, vytváření umělého napětí.▐ Zajímavosti: * Od chvíle, kdy se Jack Gramm poprvé dozví, že mu zbývá 88 minut života, zbývá do konce filmu 88 minut.▐ Moje hodnocení: 55% ()

Crybaby

Originálny scenár v tom nehľadajte, inak vás tento film sklame. Ale pokiaľ hľadáte film na oddych tak je to to pravé. Vadili mi tam tie neustále zvraty v deji a vedľajší herci. Prestarnutý Al Pacino znova zahral skvelo a z tejto béčkovej kompozície učinil celkom dobrý film. ()

DJDVD

Zřejmě nejhorší film, kterému se Al Pacino upsal. Přestože tento pan herec (a to pan s velkým P) podává špičkový herecký výkon, film sráží na kolena špatný a tuctový scénář, který nemá čím vtáhnout diváka do děje a hodně vedlejších (a trochu zbytečných) postav tomu nepomáhají. Filmu nechybí mírná dávka napětí, hlavně v první půlce, ale přesto se budete ke konci nudit a závěr vás také příliš nenadchne. Pokud Al Pacina obdivujete a máte rádi kriminálně laděné filmy, raději se podívejte na výtečné Moře lásky nebo skvělou Insomnii. ()

Nonna

Docela dívatelná a napínavá kriminálka se slušným, v případě Al Pacina vynikajícím, obsazením. K jejímu shlédnutí musí být divák asi trochu nadšenec pro tento žánr a přehlédnout blahosklonně díry v logice scénáře - že by se hlavní hrdina okamžitě nezabarikádoval na policejní stanici u svého kamaráda a místo toho zmateně pobíhal městem, když mu vlastně nejde o nic, než vlastní život, se zdá poněkud nepochopitelné. Nikde žádné rukojmí, kterým by byl vydíratelný, jen časový limit....jako pohádka pro dospělé je to dobré. ()