Vysokoškolský profesor Dr. Jack Gramm, který zároveň pracuje jako forenzní psychiatr FBI, dostane ultimátum – zbývá mu 88 minut života. Aby se zachránil, musí Jack použít všechny své dovednosti a zkušenosti, aby zúžil okruh možných podezřelých, mezi něž patří nespokojení studenti, opuštěná milenka i sériový vrah, který sedí v cele smrti. Jack Gramm založil celou svou kariéru na spolehlivém „určování“ povah lidí a faktorů rizik. Svoje expertní osvědčení získal díky případu sériového vraha Jona Forstera a nyní, s pocitem zadostiučinění, čeká na Forsterovu popravu. Ale když se začnou objevovat další podobné vraždy, musí Jack obhájit, že Forster je skutečně vinen, jak celou dobu tvrdil. (oficiální text distributora)

Wormboy

Impotentny scenar zabija, sice nijak originalny, ale inak nie zly napad a viac nez obstojneho Al Pacina stavia do pozicie pobehujuceho a telefonujuceho idiota, ktoremu znalost forenznych vied, je tak blizka ako mne znalost anatomie kamzika tatranskeho. ()

campix

Myslím si, že 88 minut je povedená krimi, která nemá nijak špatný námět. Ten nápad, že má osoba 88 minut do konce života a musí se dopátrat kdo a jak ji usiluje o život. Zvlášť když oním člověkem je Al Pacino, který bohužel pro mě nepozvedává film do hvězdných výšin. Samozřejmě si odehrál svůj standart a podle mě na něj Jon Avnet až moc sázel. Průměrný film,kterého ani Al Pacino nedokázal vyzvednout z průměru, ale zase ani nijak neurazí. ()

Cedr

Problém tohoto snímku tkví v tom, že nebýt Al Pacina, tak po něm neštěkne ani pes. Příběh je ze začátku zkomplikovaný zmatenou formou, jakou je divákovi předkládán a než se zorientujete v postavách (a zjístíte, že kromě Al Pacina jsou všechny stejně zbytečné) film končí. Pokud film vynecháte, tak o nic nepřijdete, radši si znovu zopakujte Scarface nebo Kmotra. Pokud ale nebudete mít přílišná očekávání a jste zvědaví jak Al Pacino vypadá, když se mobilem ohání víc než Jack Bauer, tak se na hodinu a půl slušně zabavíte. ()

hans500

Docela dobrý thriller. Scénář sice jen průměrný a režie mírně nadprůměrná, ale díky výborně fungujícímu napětí a Al Pacinovi slabší 4*. ()

Mrkvič

Na německý film slušný. Al Pacino, slušný. První polovina filmu, více než dobrá. Potom se ale postavy začínají chovat dost nelogicky jako by šlo o schánění receptu na nějakou mňamku. Do toho navíc hodně chabý záporák. Vychází mi z toho průměr, protože to zas tak pitomý nebylo, a v první polovině je napětí celkem originálně budováno. ()

Sfinkter

I když přitažené za vlasy a uvařené z ochucené vody, napnutí a zvědaví na rozuzlení asi budete. Pacino samozřejmě nezklamal, ale měly by se mu nabízet lepší role. Malé plus pro Williama Forsythea, kterého jsem si nikde nevšiml od role ujetého Richieho v Nemilosrdné spravedlnosti (s výjimkou nekompromisního poldy ve Vyvržencích pekla). ()

plechulka

Dost překombinované.... bez Al Pacina, kterého pokládám za skvělého ve všem, v čem se objeví, bych dala pouze 2 hvězdy... ()

Dado

Autori 88 minút môžu ďakovať Bohu, že sa im podarilo získať do filmu herca takého kalibru, akým je Al Pacino, pretože práve on je to jediné, čo film drží nad vodou. Akékoľvek napätie, ktoré je pre takúto zápletku samozrejmosťou, tu totiž prakticky nefunguje, tempo filmu je miestami priam žalostné a presne rovnakým prídavným menom sa dajú označiť aj herecké výkony viac než polovice z celého hereckého obsadenia. Celkové hodnotenie už nemá šancu zachrániť ani záver, v ktorom sa celý dej trochu rozprúdil a naznačil, že z podobného nápadu by sa za priaznivejších okolnosti dalo vyťažiť omnoho viac. (40%) ()

Tomasso001

Takový lepší průměr co se týká příběhu i atmosféry. Moc originality jsem zde nenašel a přesto, že hlavní roli ztvárnil můj velký oblíbenec, moc mě film neoslovil ()

Beky

Dokážete si tento film představit bez Pacina?? Já rozhodně ne, maximálně rovnou na DVD jako totální trash!! S ním nebo bez něj, pořád se jedná o podprůměrný film, na začátku se budete bavit, i když s úsměvem od ucha k uchu, později nevěřícně čumět a ke konci zoufale prosit o pomoc!! A jestli chcete po mně srovnání s dalším Avnetovo filmem, Righteous Kill, tak 88 minut je ve všem směrech horším filmem!! Jednou větou: Průměrnost je zlost, divák má pak dost!! ()

Bobik9

Zamotané, předvídatelné, nudné. Pravda, neusnul jsem u toho, i když se mi vážně chtělo. Uznávám, že gangsterku jsem neuhádl, ale do vyústění jsem vkládal poslední anděje na zvrat k lěpšímu. No nestalo se tak. Al Pacino mi celých 108 minut přišel ajk po týdenním flámu a ostatní kolem něj byli naprosté pařezy. Nejdelších "88 minut" mého života. ()

lennyd

Rozsudek smrti sériového vraha Jona Forstera (Neal McDonough) stojí hlavně na expertní analýze psychiatra Dr. Jacka Gramma (Al Pacino), který se pro FBI specializuje na posudky osobností. Nyní ale sám Gramm stojí na prahu důležitých rozhodnutí - neznámý hlas v telefonním hovoru mu sdělí, že mu zbývá 88 minut života. Pro Gramma začíná boj o vlastní život - nezbývá mu moc času, aby odhalil kdo za celým spiknutím stojí, a zda jej řídí či neřídí odsouzený Jon Forster. Podezřelých s motivem přibývá, času ale ubývá... Už první pohled na herecké obsazení může naznačovat, že nepůjde o úplně tuctový thriller - Al Pacino, Leelee Sobieski, William Forsythe, Deborah Kara Unger či Neal McDonough - všichni patří k mým oblíbeným hercům, a tak jsem se na film docela těšil. A ačkoliv nejsem úplně zklamaný, tak si myslím, že z námětu (i hereckého obsazení) by se dalo vytřískat o dost víc. Hrozně se mi líbil Al Pacino, ten hrál (nebo to možná nehrál?) jak o život, podobně jako v Insomnii - a škoda jen že na režisérské lavici neseděl Christopher Nolan, asi by to bylo o chlup o něčem jiném. Jinak se musím pochlubit, hlavní podezřelý mi byl podezřelý hned od začátku, takže jsem se zas jednou v odhalení trefil (byť jsem pak přišel o závěrečné překvápko)... ()

shantim

napětí tu jistě nechybí, ale klišovitost přehluší i docela slušný výkon Al Pacina. film bez nápadu. dvě a půl hvězdičky ()

Tomesh

88 minut teroru zaměřeného na diváka, ke kterému se propůjčil božský Al Pacino! Já mít hodinu a půl života, tak neuvažuji s klidem pokerového hráče, ale mám problémy se stolicí a žaludečními štávami.. Al vypadá jako by ho to ani netankovalo, zřejmě si o scénaři myslel to samé co já! ()

Tereza666

Al Pacino, bože .. at je mu třeba 100let a 4x po mrtvici furt bude k sežrání. Skvělý thriller, po dlouhé době se zase dalo na něco dívat :-) ()

VanTom

Ale jo, je to docela napínavé a odsýpá to, což se počítá, protože nelogičnosti i vyložené lapsy útočí na každém rohu. Jinak tento obyčejný kriminální thriller s hádáním vraha z tuctu podezřelých ozvláštňuje pouze rámec 88 reálných minut a kvalitní obsazení. 5/10 ()