Píše se rok 2018 a na zničené Zemi proti sobě bojují zbytky lidí a počítačový systém Skynet. John Connor sice přežil Soudný den a byl vychován jako budoucí zachránce lidstva, ale zatím je pouze jedním z mnoha řadových velitelů. Lidstvo právě objevilo nový prostředek ke zničení Skynetu – rádiový kód schopný rychle a stoprocentně deaktivovat každý stroj. John Connor si uvědomuje, že toto není budoucnost, o které mu jeho matka vyprávěla. Něco je jinak. To se potvrdí, když se John seznámí s Marcusem Wrightem, mužem, jehož poslední vzpomínka je vlastní smrt. Jedná se o nový druh terminátora, uvnitř kovová kostra, ale zároveň lidské srdce a mozek. John a Marcus se společně musí vypravit do srdce Skynetu, aby zachránili jistého muže, kterého tam vězní. Jeho jméno je Kyle Reese a je to Johnův budoucí otec, který se jednou vrátí do minulosti a bude chránit Sarah Connorovu. (TV Nova)

Olík

Terminator – dobrý akční film, Den zúčtování – legenda, Všechno poté – pokusy o dechberoucí blockbustery a exhibice investovaných peněz. Legendární éra Terminatora skončila spolu se začátkem Arnoldovy politické kariery a ta nová není ani tak o Terminatorovy nebo Johnu Connorovy, ale o velkolepých efektech. Ty jsou sice opravdu velkolepé, ale jejich velkolepost je stavěna na úkor příběhu, který působí jako vycucaný z prstu. Budu opakovat slova některých mých kolegů, ale i pro mne existují pouze dva Terminatoři a to ti Cameronovy. ()

johnywalker

Jako, samozřejmě asi společně s trojkou nejhorší, ale co... Herci tomu dali nový náboj a švih...V konečném zůčtování 60% ()

John8

Jsou tu terminátoři, ale terminátor to už od třetího dílu prostě není... i tak je to zábavný (nikoliv však vtipný) popkorn který zvládne ukrátit jeden večer. ()

Luk Skywalker

Terminátor Salvation je příběh jednoho kyborga, který se střetne s Connerem. Film má dost neuvěřitelných věcí, takže záleží na divákově přijatelnosti v této oblasti. Ale na to, že film měl přepracovaný scénář chvíli před natáčením to dopadlo slušně. Navíc je to pokračování, které v Terminátora chybělo - pouze jedna časová linie a v budoucnosti. ()

animario

První postapokalyptická polovina s parádně vykreslenou válečnou krajinou,hutnou atmosférou a solidní akcí je za 4*, závěr hodnocení sráží. ()

Dejnasp

Ani zklamání z Terminátora 3 mě neodradilo od dalšího dílu. Hlavním magnetem pro mě byl samozřejmě Christian Bale. Ale taky jsem chtěla vidět, co se dělo dál po dni zúčtování. Moje představivost je skoro totožná s filmem. Pustiny, zničená města, nikde nic. Tak vidím konec světa. Rozčarování po 3. pokračování se neopakovalo, i když jsem chvilku váhala, jaké hodnocení nakonec dám. Co mě přimělo dát 4*? Nejen herecké výkony (Bryce Dallas Howard mám čím dál tím víc raději), ale taky po speciálních efektech jsem byla spokojená. Líbilo se mi zpracování všech strojů Skynetu, obzvláště motorky. Jsem dost zvědavá na Terminátor 5, protože: ,,Válka proti strojům zuří dál." ()

MickeyStuma

Válka začala a John Connor má před sebou složitý úkol, a to odvrátit ničivý plán Skynetu. Očekávané čtvrté pokračování tentokrát v režii McG. A byť to pro něj byla ohromná výzva, popral se s tím na výbornou. Nejmodernější technologie ve filmovém průmyslu mu dali šanci opět pokročit kupředu a rozpoutat tak hotové peklo. Dlouhé akční scény doslova tají dech. A co Arnie? Je tu, anebo ne? Velmi utajovaná záležitost, která kdejakého fanouška nenechala spát. A odpovědi se dočkali. Arnie tu je, a není. Jak se to vezme. Jeho dokonale naskenovaná tvář se tu ke konci snímku objeví za hřmotu známé hudební linky a Christianu Baleovi alias Johnu Connorovi dá pořádně zabrat. Bude to jen na pár vteřin, takže doporučuji nemrkat. Příběh není nijak složitý, zato speciální efekty a dokonalé válečné scény přinášejí zážitek. Terminátor ve své kvalitě rozhodně opět povýšil. ()

Rikky007

Z počátku hutná atmosféra a pěkné kulisy a efekty daly postupně průchod přehlídce filmových klišé. V podstatě dost špatný a předvídatelný film zachraňují jen herci jako Bale nebo Worthington. Na druhou stranu, pokud se někde objeví Michael Ironside, je jasné, že o inteligentní film nepujde. Od ztvárnění legendárního boje odboje s terminátory jsem čekal o dost víc. ()

BeranSon

Od začátku panovalo vážné podcenění! Když sem slyšel že McG má režírovat pokračování jednoho z největších kultů, tak jsem ho předem odepsal, ale výsledný dojem není tak špatný, jak se zdá. Pro rutinní fandy série o Terminátorech je to pořád slušná jízda, protože v tom vidí zbytky předchozích dílů, jenomže pro nás ostatní je to celkem škoda, že se tato série nedokázala udržet v červených čtvercích. Ani jeden z hlavní herecké dvojice Bale - Worthington nehraje své dosavadní maximum, spíše se oba snaží pořádně vžít do post-apokalyptického světa, nežli do svých charakterů. Akce je parádním o tom žádná, ovšem někteří větší roboti jsou špatně udělaní a vizuálně vůbec nekomponují s těmi jinými. Dobrý byl konec, hlavně T-800, který toho vydržel zatraceně dost!!! - 6/10 - ()

Toka

Jo! Konečně Terminátor, který mě naplno bavil. Děj zasazen do postapokalyptické budoucnosti, a to je subřánr sci-fi, který fakt žeru, navíc moderní filmový kabátek mu hodně sluší. Pro mě doslova -spása- terminátora a těším se na další díly, pokud budou v podobném duchu. ()

Ombak▼Penari

Díky vlažným reakcím mého okolí na tento film jsem nečekal mnoho, ale o to více jsem byl překvapen. Film mě potěšil dobrou postapokaliptickou atmosférou, při kterých jsem vzpomněl na Šílného Maxe II. Příděl efektů a sci-fi strojů byl také více než dostačující. Celkově jsem se při filmu ani minutu nenudil. Faktem ale je, že děj někdy pokulhával v logice. Jenže to pokulhává celá série - otcem Johna Connora je muž, kterého on sám poslal z budoucnosti zpět. John Connor by podle této logiky nejprve poslal svého otce z budoucnosti do minulosti a následkem toho by se teprve narodil. Nesmysl, ale v žánru sci-fi se podobné věci snadno odpustí. Pokud jde o herecké výkony, tak také spokojenost. A pokud jde o Christiana Balea, také jsem měl pocit, že ho tu Sam Worthington přehrával. Shrnuto - film je dobře natočená sci-fi, neoplývající zrovna velkou originalitou ani velkým filmařským uměním, ale rozhodně to je pro fanoušky sci-fi dobrý zážitek a pěkná podívaná. ()

Ydrosten

Já osobně sem se nemohl dočkat, až konečně další Terminator vtrhne do kin a trailer mé čekání vůbec neulehčil :-) Pak to konečně přišlo a s filmem přišly i docela negativní recenze a komentáře na webech, které byly plné řečí o nepovedeném filmu, špatné režii atd. Ale nenechal sem se tím zastrašit a i s bráchou a jeho přítelkyní jsme do kina přeci jen šli - a výsledek? Byli jsme max. a velice příjemně překvapeni, jak to nakonec celé dopadlo ;-) Film byl plný akce, nové stroje jako T-600 a Mototerminatoři byly promakaný do mrtě, herecké výkony se mi líbily a Marcus v podání Sama Woringhtona se stal mým nej Terminatorem celé ságy! Byl sem spokojen a tak jsem na film vyrazil ještě jednou, tentokráte v Brně s kamarádama do Palace Cinemas - a bylo to ještě lepší než první projekce! Na druhou stranu ten filmek nedosahuje kvalit jedničky ani dvojky, ale úroveň celé ságy si drží a hravě do kapsy strčí T3 i s celým Arnoldem... TS je podle mého vydařený snímek, co stojí za to vidět ;-) Takže krásných 80%. ()

GOREGASM

Úvod a vlastně téměř celá první polovina je vynikající zejména precizně vizualizovými postapo exteriéry, stejně jako odzbrojujícími konfrontacemi s několika typy terminátorů. Tady McG ukazuje, že na designu robotů a dynamice akčním scén si dal záležet, a že je především umí. Chris Bale i v další velké roli působí věrohodně, tato poloha mu jednoduše sedí. Opačným způsobem na mne bohužel působí Sam Worthington, kterému ihned po premiéře mnozí předpovídali raketovou kariéru a i já jsem měl v roce 2009 stejný názor. Nicméně když vidím film s odstupem téměř šesti let a sama jsem už viděl relativně v mnohém a v mnohém mne již unudil, musím suše konstatovat, že v Terminator: Salvation nepředvádí nic světoborného, naopak si dovolil říci, že je slabý. Spoléhat na hezky drsňácký kukuč, alespoň za ně nestačí. Ale zpátky k filmu samotnému. Dokud objevujeme svět, ve kterém musí John Connor bojovat nejen o svůj osud, je vše v pořádku. Prvotní nadšení bohužel začne postupně vyprchávat, dějově začne film zbytečně odkazovat, navazovat, zpomalovat a závěrečný happy end, který je s Terminator značkou neslučitelný, završuje toto nezvládnuté dílko klipaře, který sice umí svými obrázky napumpovat diváka na hranici audiovizuálního orgazmu, ale zapomíná, že film musí držet pohromadě od začátku do konce. 65% P.S: Digitální Arnie je nepovedený a zcela zbytečný. ()

Nerd4Dreaming

Atmosféra světa po Soudným dnu je v tomhle filmu určitě povedenější než v předchozích filmech, který vypadaly jak kdyby v nich byla věčná noc. Nic proti ale moc to nedávalo smysl. Takže dobrý, odkazy na předchozí filmy taky dobrý a celkově to je prostě dobrý. Nechápu proč to někdo srovnává s minulejma dílama, tohle už je o něčem jiným, v daným prostředí to ani jinak nejde. Aspoň to nevykrádá svoje starší bratříčky. ()

MikeeTheory

Salvation je ve všech ohledech ve stínu všech svých třech předchůdců. Že by se ale vyloženě jednalo o průšvih, to ne. Film v podstatě moc nechybuje, spíš mu některé (důležité) věci chybí. Člověku tak stačí jedno zhlédnutí, na další už nebude mít důvod. ()

HH

Akční, ale plytké. Kdyby se to nejmenovalo Terminátor a kdyby se tam v jedné scéně neobjevil počítačem vyrobený "Arnie", nemělo by to s původním filmem vůbec nic společného. Po 40 minutách začne člověk zívat a nepřestane až do závěrečných titulků. Navíc mě překvapilo, jak toporně Christian Bale i Sam Worthington hrají... ()

anatheman

Za mě OK film, jehož hlavní devizou je zřejmě ta skutečnost, že se odehrává jako jediný terminátorský snímek celý v budoucnosti. Není to film, nad kterým by se zřejmě dalo příliš přemýšlet, ale je to vcelku zábava. Musím ocenit atmosféru. V podstatě jsem měl pocit, jako bych sledoval robotickou verzi Mad Maxe. Rovněž se mi líbil design některé techniky. Film se může pyšnit velice dobrým obsazením, ale ani to se nemůže příliš blýsknout. Bale je každopádně skvělý, což je možné tvrdit i o Worthingtonovi. Film poněkud sráží patos a docela nepřehledná akce. Ale i tak - 3 hvězdy. ()

Wallis3

Musím říct,  po nějakým tom opáčku ve shlídnutí,  že tomuto Terminátorovi dám přednost před  Genysis a Temným osudem a možná i Vzpourou strojů.  Má to svoje slabý chvilky,  třeba zrovna to sebepoznání, že on není on ale to... Nebo ale proč že se u TO projevila sympatie postavit se na stranu odboje a TOHO tech  schopnosti až tak později... a taky bez toho dětského elementu by se to v pohodě taky obešlo... apod... Zase netlačí na vtip jako třeba u Vzpoury nebo Osudu,  kde šprými prostě nepatří. Má to temnou atmošku a ty tři poctivý hvězdy tomu nechávám i po těch opáčkách! ()

helloween93

Když jsem končil základku, tak jsme šli do kina na Terminator Salvation, ani nevím vlastně proč, možná, že to pro nás byl v tu dobu nejzajímavější film v kinech. Šlo nás asi 6 a už tenkrát jsme z filmu měli mixed impressions. Teď jsem film viděl po 14 letech znovu a musím říct, že jsem si z filmu pamatoval ten twist, CGI Arnieho a to, že film nemá moc Terminator vibes. Jako sci-fi akce je film asi v pohodě, ale jako Terminator film nemá snímek nic moc navíc, čím by zaujal ve srovnání s předchůdci. Plus je, že nikdo nikam necestuje časem, mínus asi celá zápletka. Ono když to točil videoklipařský rutinér McG, tak co mohli diváci čekat. Tak znovu zase minimálně za 14 let. ()

Terminátor po mexicku?

19.06.2016

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013