Komentáře uživatelů k sérii (6)

Ani bych si bývala nevšimla, že Janu Seymourovou hrají dvě různé herečky, tak moc nevýrazná postava to byla. Ale svou roli splnila dokonale. Něžná, křehká matička Eduarda VI., která usmířila Jindřicha VIII. s jeho dcerami Marií a Alžbětou. S jejím porodem vyvrcholila předčasně kvalita celé série a na čas Tudorovci ztratili své kouzlo. Společně s truchlením nad Janou, přišla nicméně nutnost se překlenou k manželce č. 4 - k německé princezně Anně Klevské. Asi byla dobrá volba ji obsadit zpěvačkou Joss Stone, už pro tu nutnost vyvolat dojem, že opravdu není na svém místě. Nač hledat skutečné důvody, proč nebyla vítaná, když už ve vedlejší místnosti čekala Kateřina Howardová (nebezpečně vyhlížející teenka Tamzin Merchant ze Salemu), že? A kdo byl ještě skvělý a s kým už do další série nepokračujeme? Samozřejmě James Frain (True Blood) jako Thomas Cromwell.(30.9.2017)

"I see now what it takes for a man to make his way in this world. He must make a practice of hypocrisy."(1.6.2020)

Třetí řada je sice méně historicky krpatá ( i tak pořád dost a dost), ale je také výrazně nudnější. Chybí větší prokreslení postav, moc se tam žvaní o ničem Za mne dvě a půl hvězdy.(17.10.2019)

80%(3.3.2019)

6/10(11.8.2019)

Na to, jak jsem vychvalovala druhou řadu, za to že se netáhla, jak ta první, jsem si myslela, že se scénáristi z toho poučili. Ale tak trochu jem se zmýlila. Třetí řada, na to, že má osm dílů, se táhla taky, sice né tak moc, jako ta první, ale i tak se dalo to této řady dát víc. Ale je tu ještě čtvrtá řada, tak uvidíme.... 65%.(13.8.2017)