Na počátku přijíždí policie na místo vraždy, kterou ohlásil úspěšný cévní chirurg Richard Kimble. Obětí se stala jeho milovaná manželka Helena. Lékařovu vyprávění o jednorukém muži, se kterým se v bytě utkal, však policie nevěří a z vraždy podezřívá právě Kimbla. Šokovaný lékař je odsouzen k smrti. Spolu s dalšími vězni nastoupí do vězeňského autobusu. Když se dva vězňové pokusí o útěk, sjede během rvačky autobus ze silnice a převrátí se na železniční trať. Kimblovi, kterému řidič sundal pouta, aby mohl pomoci zraněnému dozorci, se podaří uprchnout. Na místo nehody dorazí FBI vedená agentem Samuelem Gerardem. Ten se okamžitě vydává po stopách uprchlíka. Střetnou se v tunelu kanalizace, kde se Kimble snaží agenta přesvědčit o své nevině. Gerardovi je to však jedno. Má jej chytit a ne soudit. Lékaři se opět podaří uniknout, dostat se do Chicaga, kde se okamžitě pustí do pátrání po jednorukém muži. Zjistí si v nemocnici, jaký typ protézy vrah nosí, a poté si vytipuje pět mužů, z nichž jeden by mohl být hledaným pachatelem. Gerard, který je lékaři v patách, brzy pochopí, že Kimble hledá jednorukého muže, o němž se zmiňoval. Nepřestává však pronásledovat svého uprchlíka, který si začíná uvědomovat, že případ je mnohem složitější, než se zpočátku zdálo. Dostává se na stopu nebezpečného podvodu s novým lékem, do něhož je zapleten také jeden z jeho kolegů. (TV Nova)

k0c0urek

Výborné drama! Film ačkoli starý, víc než vhodný pro současnost na poli medicíny či potravinářského průmyslu. Na 1. místě prachy a pro ně cokoli. Kdo neviděl doporučuji zařadit do filmotéky, velmi povedené. ()

mzop

Tenhle film zbožňuju a snad nikdy mě neomrzí. Geniální honička uprchlého vězně a vyšetřovatele, pro mě navíc úžasný Harrison Ford v titulní roli kterému sekunduje neméně skvělý Tommy Lee Jones. Detektivní trihler nabízí i chvilky pro zasmání. Celý film je neuvěřitelně uvěřitelný, a i proto tak úžasný! ()

www

Myslím že kdo tento film ještě neviděl, tak neviděl kus skvěle odvedené práce.. Tento film vystihuje hlavně výborný scénář, a ještě lepší herecké obsazení, hlavně v hlavní roli výborně hrající Harrison Ford, který nechává diváka na pochybách zda ho chytí za 5 minut, nebo až za 15, a však Harrison Ford má jediný cíl očistit své jméno a dokázat všem pravdu, strhující filmy s dobrým koncem.. Mé hodnocení 5 z 5ti.. ()

Danny727

Ford, jak ho všichni známe. Skvělý scénář, skvělá hudba a skvělí herci. Thriller, který stojí za shlédnutí. ()

BobSenClar

Není nad to si dát stahovat film,jít zapnout telku jako kulisu a zjistit,že ten vámi stahovaný film zrovna frčí na vlnách tv ....:-D Prostě k nezaplacení.Takto zlehka jsem přišel k filmu Uprchlík.Začínají počáteční titulky,krásně křiklavé jako za starých časů z VHS.Už tohle vyvolalo všelijaké vzpomínky.Harrison Ford a Tommy Lee Jones v hlavních rolích a ve filmu z roku 1993.Ještě z doby,kdy režiséři měli stopáž na zdánlivě zbytečné záběry,které budují hustou atmosféru.Hlavní hrdinové byli opravdoví chlapi,přitom nemuseli vypadat jako buzny z reklamy a ve vypjatých momentech udělali něco nečekaného,až by jeden zařval proč proboha?Přitom to nakonec dávalo smysl a dělalo film zajímavým.Ano,ti dva skvělí herci ze staré školy si celou dobu dokazují,kdo má větší koule.Kdo nakonec zvítězí?Neúnavný ohař T.L.Jones,který neomylně hláškuje,nebo oběť justičního omylu H.Ford,který raději chcípne skokem do hlubiny,než by se nechal chytit,aniž by dokázal svoji nevinu?Zas tak jednoduché to nebude.Děj je přímočarý,ale daleko komplikovanější,než bych čekal.Chvílemi napínavý jak gaťky a nápaditý,prostě stará klasika se vším všudy.Miluju,když najdu film,který odvál čas a je to perla jak se patří.Pokaždé se divím,jak mi to mohlo proklouznout.Jestli dojde na zadostiučinění asi každý tuší,ale člověk si to užije a nuda to rozhodně není.80% ()

Andreso

Jeden z tých filmov, ktoré ma bavia aj po viacerých videniach. Skvelá akcia, výborné herecké výkony... U mňa je to 100% ()

Plutotype

Vzhliadol som po 20 rokoch na blu-ray remasteri a film nič nestratil na lesku. Jeden z najlepších filmov 90-tych rokov. Tommy Lee Jones ako Deputy Marshal a Harrison Ford ako doktor sú vo svojich úlohách veľmi uveriteľní. Film ma dobrý spád, ani v jednom momente nestratí na dychu a motivácia hlavnej postavy je silným motorom celého filmu. Technicky je film na veľmi dobrej úrovni po všetkých stránkach, okrem hercov ma oslovila hlavne hudba a zábery na Chicago. ()

Quiller

Harrison Ford v jeho nejlepších letech! Velmi povedená akční jízda po všech stránkách :). Nevybavuji si film, který by na mě působil tak napínavě jako je tento. Záporák, který Doktora Richarda Kindela honí, působí velmi nepříjemně a nespravedlivě, což je účel! Vy ho nesnášíte a díky tomu doktorovi fandíte více a více. Až do posledního snímku, který mi málem vyrazil dech! :) 5 hvězd. ()

SNAKExxx01

Napínavý film s výborným hereckým výkonom H.Forda a T.L.Jonnesa.Málokedy som tužil viac pri filme,aby v ňom vyšla pravda najavo.Práve tento snímok môže za to že som si obľúbil filmy s podobnou tematikou. ()

Hrnek

Strhujúci thriler, ktorý nenudí ani sekundu. Napätie od začiatku filmu až po koniec..Už začiatok pri úteku je drsný, potom nasleduje nahánačka, kde Ford vždy nejako vyklzne. Sympatie inšpektora k hľadanénu su netypické. Ked do deja vstúpi tajomný vrah s umelou rukou film naberá ešte viac na obrátkach. ()

modano222

Dávam jednoznačne 5 hviezdičiek. Harrison Ford a Tommy Lee Jones podali perfektný výkon vo svojich rolách takým štýlom, že vás vtiahnu do skvelého deja, ktorý vás drží v napätí a neistote až do konca, kde príde k rozuzleniu. Tento film si kedykoľvek pozriem aj po rokoch a stále ma baví. Jedna z mála nostalgií, ktorá len tak ľahko "nezhrdzavie". ()

andydufrsn

Až na pár vyložených nesmyslů a nelogičností – skok z přehrady, autobus ležící kolmo přes koleje ač se ze srázu kutálel s nimi rovnoběžně, voda v revizních šachtách přehradního tělesa atd, se jedná o výbornou podívanou, s dobře vystavěným příběhem, správně dávkujícím napětí.Ford je dobrej, ale jeho protihráč Jones je prostě geniální. Sice nás asi může zarazit, že doktůrek, uvyklý klidu operačních sálů a lékařských banketů dokážet ochcat celou polici, ale když se od toho oprostím tak rozhodně super podívaná ()

Spin-off Vikingů nabírá obsazení

Spin-off Vikingů nabírá obsazení

28.01.2021

Chystaný seriál Vikings: Valhalla od Netflixu nabírá obsazení. Spin-off původních Vikingů, kteří završili svoji cestu v šesté řadě, bude využívat stejných irských kulis a z pozice producenta na něj… (více)

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Uprchlík bude mít filmový remake

Uprchlík bude mít filmový remake

28.11.2019

Před časem jsme psali o tom, že se do televize chystá nová verze Uprchlíka s Kieferem Sutherlandem a Boydem Holbrookem. No a zdá se nebude jediná. Studio Warner Bros. totiž pověřilo scenáristu Briana… (více)

Remake Uprchlíka má obsazení

Remake Uprchlíka má obsazení

19.09.2019

Herci Boyd Holbrook (Logan: Wolverine, Predátor: Evoluce) a Kiefer Sutherland (24 hodin, Telefonní budka) byli obsazeni do nového remaku Uprchlíka, který se objeví na chystané streamovací službě pro… (více)