Atraktivní Emily, manželka bohatého spekulanta s cennými papíry, se tajně schází s malířem Davidem Shawem. Milenecký vztah ale manželovi nezůstane dlouho utajen. Protože se v poslední době svým podnikáním dostal do svízelné finanční situace, rozhodne se pro radikální krok. Navštíví milence své ženy pod záminkou koupě obrazu a pak mu nabídne obchod zcela jiného druhu. Ví, že se Shaw ve skutečnosti jmenuje Winston Lagrange a malovat se naučil ve vězení, kam se dostal pro podvody. Steven, který nutně potřebuje manželčiny peníze, nabídne Davidovi půl milionu dolarů, když Emily zabije. Aby na dobu vraždy měl neprůstřelné alibi, vypraví se do klubu. Emily ale muže, který ji přepadl, ve rvačce zabije. Steven, který po příchodu domů předstírá starost o svou ženu, zjistí, že pod maskou vraha není manželčin milenec, ale někdo jiný. Detektiv Karaman, kterému je případ svěřen, Stevenovi příliš nevěří. Navíc se ozve Shaw, který nahrávkou, na které Steven domlouvá vraždu své ženy, ho chce vydírat. Emily začíná tušit, že něco není v pořádku. (TV Nova)

lareinna

Tu jednoznačne vidno, že aj z takéhoto námetu, ktorý je v podstate klišé – bohatý manžel si najme vraha na manželku – sa dá vykúzliť skvelý thriller s napätím a gradovaním ako sa patrí. Niet čo dodať, Michael Douglas a skvelý film, to proste ide dokopy. ()

Mikino00

Nejsem zrovna příznivec přetáčení klasických filmů, ale tohle byla spíše verze s modernějším pohledem. Dějově je to samozřejmě poskládáno velmi dobře a vystupňováno s napětím do neuvěřitelně hloupého konce. Hitchova verze kromě toho že byla úplně jinak pojatá, měla velkou výhodu v tom, že Grace byla sympatická a fandil jsem jí, tady je obyčejná Paltrow a tak nezbývá nic jiného než fandit démonickému Douglasovi, který je tam herecky všechny strčil do kapsy. ()

Blazin

Velice svižný a napínavý thriller od začátku do konce, až na výjimky (zejména konec) i dosti nečitelný. Špičkové herecké obsazení, zejména výborný (jako vždy) Michael Douglas. ()

bolan

Proč je ten Douglas tak upjatý a tváří se v každém filmu uplně stejně - jako idiot. A proč mu to vždycky žeru a jeho monotonní výraz mě prostě baví. ()

Pitrsss

Pokud stejně jako já milujete tzv. 90´ trillery, tak dostanete přesně to, co chcete. Klasické klišé téma nevěry je tady vybroušeno k dokonalosti a podpořeno skvělou, napínavou atmosférou a brilantním výkonem Michaela Ďábla Douglase, který se snad nejvíce ze všech herců které znám, hodí do tohodle typu filmu. 80% ()

arcticsky

Při tak dobře napsaném scénáři si mohli autoři dát trochu pozor na pointu a vůbec vyvrcholení celého filmu. Bylo to dost předvídatelné a slabé...Ale jinak jsem celý film sledoval s napětím a herci byli skvělí. ()

Hepy13

Nevím jak vám, ale mě přijde že Michael Douglas tak něják přitahuje filmy s dokonalou atmosférou. (Hra, Dokonalá vražda, Lovci lvů, Skandální odhalení, Základní instinkt, Válka Roesových) Gwyneth - ta je zase zárukou dokonalým ztělesněním ženské krásy. Dokonalá vražda, nedokonale připravená, i tak by se dal tento Thriller se zajímavou zápletkou nazvat. Už bylo dost té dokonalosti, radši už dál psát nebudu. ()

petikacka

Tak tohle je fuck dobrý thriller...Dobří herci, ale hlavně fuck dobrý scénář...Napínavé jak kšandy a hlavně je to nepředvídatelné...Tenhle film mě baví pořád...Za mě 85% ()

pend

Vzhledem k účasti mé oblíbené G.Paltrow přidám. Remake HitcHitchcocka nedopadl nejhůře, hlavní hrdinové hrají, co to jde. Vždy mě dostane scéna, kdy se ona začne bavit v hebrejštině s vyšetřovatelem a její muž jen nechápavě zírá. ()

TaanStari

Takový malý, nenápadný thriller, který celý táhne jen Douglas, který absolutně zašlapává ostatní herce do pozadí. Nicméně atmosféra se postupem času vytrácí a film nakonci už jen nudí. ()

Luqi

Zaujímavá zápletka, s niekoľkými prekvapujúcimi zvratmi a trošku odfláknutým záverom........... Opäť s výborným M. Douglasom. G. Paltrw nech sa snaží ako chce, jednoducho mu nestačí............. ()

RedHot

Pěkně zahrané, napínavé a vůbec chytře stylizované po všech stránkách. Douglas se jako obvykle blyští, ale ostatní postavy rozhodně mají také co nabídnout. Povedené, ale nijak revoluční. Takové poklepání na rameno. ()

avitakova

Takový průměrný thriller. Nic nějak extra převratného, ale ani nic špatného. On by byl i děj dobrý, kdyby si s ním tvůrci lépe pohráli, ale bohužel. ()

Mattezs

Zajímavý scenář, ale podle mě s jednou chybou, měl prostě vyhrát Steven, ne aby to skončilo happy endem. Michael Douglas ve své typické roli je tahounem filmu, ještě se mi líbil David Suchet (nemá ten debilní knír). ()

Rockerman

Viděl jsem tento film poprvé a musím říct, že jsem se nenudil. Navíc mám slabost pro milou, sympatickou a taky krásnou Gwyneth Paltrow. Mělo to spád i napětí. Byl jsem spokojen, čili ****/80% ()