Atraktivní Emily, manželka bohatého spekulanta s cennými papíry, se tajně schází s malířem Davidem Shawem. Milenecký vztah ale manželovi nezůstane dlouho utajen. Protože se v poslední době svým podnikáním dostal do svízelné finanční situace, rozhodne se pro radikální krok. Navštíví milence své ženy pod záminkou koupě obrazu a pak mu nabídne obchod zcela jiného druhu. Ví, že se Shaw ve skutečnosti jmenuje Winston Lagrange a malovat se naučil ve vězení, kam se dostal pro podvody. Steven, který nutně potřebuje manželčiny peníze, nabídne Davidovi půl milionu dolarů, když Emily zabije. Aby na dobu vraždy měl neprůstřelné alibi, vypraví se do klubu. Emily ale muže, který ji přepadl, ve rvačce zabije. Steven, který po příchodu domů předstírá starost o svou ženu, zjistí, že pod maskou vraha není manželčin milenec, ale někdo jiný. Detektiv Karaman, kterému je případ svěřen, Stevenovi příliš nevěří. Navíc se ozve Shaw, který nahrávkou, na které Steven domlouvá vraždu své ženy, ho chce vydírat. Emily začíná tušit, že něco není v pořádku. (TV Nova)

Ivo

Hmm, "dokonalého" tady toho nakonec až tak moc nebylo ... snad jen výkon Michaela Douglase. Nesympatická pomalovaná Gwyneth spolu s oprsklým Aragonem tomu moc nepomohli ... Chování postav včetně závěrečné pointy nepříliš logické a smysluplné, ale dívat se na to dalo ... Mohamed Poirot přes počáteční nejistotu nakonec vše spolehlivě vyřešil a ještě si s multilinguální ženuškou dojemně a multikulturně popovídali ... ()

Stíba

A co když žádné zítra nebude? ..... V těhle rolích je Douglas naprosto nepřekonatelný a už tak skvěle napsaný a zrežírovaný film povyšuje ještě o úroveň výš. K tomu ta citlivě dramatická až pichlavá hudba a atmosféra, která se dá obzvláště v některých scénách krájet (telefon při kartách, před nástupem do auta při cestě na oběd, finále), Moc rád jsem si tuhle téměř zapomenutou parádu po mnoha letech připomněl, tyhle devadesátkové thrillery jsou nenahraditelné. ()

Razzor_82

"A co když zítřek nebude?” Parádní krimithriller s propracovaným scénářem. Výborné zápletky a několik zvratů v ději. Není nouze ani o dramatické okamžiky. Skvělé herecké obsazení. Michael Douglas a jeho podmanivá manipulace. Šikovná Gwyneth Paltrow a ponurý Viggo Mortensen. Dost pestrý milenecký  trojúhelník.  8/10 ()

FeriusParfax

Spoiler! Dokonalá vražda se až tak nevyvedla… Osobně bych si jako vraha podvádějící polovičky nezvolila jejího nabíječe. Jinak to měl M. Douglas celkem dobře vymyšlené. Člověk by řekl, že film, kde se vlastně jen chvilku plánuje, jak zabít  manželku (s tím, že pokus o vraždu je spáchán jen jednou) bude dost nuda. Ve filmu jde vlastně opravdu jen o tuto jednu věc a ani nevím, co se tam zbylý čas dělo... Ale tak nějak vás to vtáhne do děje, i když celou dobu tušíte, jak to asi dopadne… Všichni si střihli své role dobře. Úplně jsem zapomněla, že se nedívám na životopisnou trágu bohaté smetánky, ale na smyšlené „romantické“ drama. ()

Odpadlik

Kdo má rád Michaela Douglase (i když zde je v záporné roli), neměl by si nechat tenhle film ujít. Zařadil bych ho ke Hře a Wall Streetu. Ostatní herci - Gwynyth Paltrow a Viggo Mortensen jsou naprosto nevýrazní. ()

Gardenboy

Výborný thriller. Prvý krát som si v tomto filme všimol Viggo Mortensena a Gwyneth Paltrow ma oslovila už, keď som mal 12 :) ()

Black-star

Douglase jako herce nemusím, nějak je mi nesympatický. Ale ve filmu Hra mi nevadí. Jinak tomuhle filmu hodně ublížila zdlouhavost děje, trochu to na mě působí že to chtěli za každou cenu udělat tak a tak dlouhé. No a pak mě úplně neoslovil samotný konec. Myslím si že takhle by to asi úplně nedopadlo, nebo bych si představovala jinačí konec. Pak mi připadá že samotný název filmu nekoresponduje s obsahem a ani herecké výkony mě nepřesvědčili. Je mi líto. ()

sehe

Aký má bohatý biznisman (Michael Douglas)dôvod na vraždu svojej krásnej manželky(Gwyneth Paltrow)?Až druhý dôvod je nevera a prvý(najčastejší)dôvod sú prachy.Naplánovať dokonalú vraždu a zatiahnuť do nej i milenca(Viggo Mortensen)vlastnej ženy,tak to je dobrý námet na film i keď nie výnimočný.Dokonalá vražda vlastne neexistuje,vždy sa nejaká chybička vloudí.Napínavý thriller s dobrým obsadením. ()

josieaddms

Konečně film který dokazuje že všichni jsme vlastně ve skutečnosti sobecké svině. A je to tak. V hlavní trojici Mortensen, Douglas, Paltrow mě kupodivu nejvíce vadila ona. A David Suchet jako detektiv (Kdo by ho v téhle roli čekal??:-D) dodal filmu parádní šmrnc. Dokonalá vražda. ()

danny_21

Lehoulince nadprůměrný thriller s dílny Andyho Davise, který se touhle plánovanou vraždičkou dostal do skupiny režiséru, kteří umí udělat aspoň 3 kvalitní kusy - Rybackovo Přepadení, Kimbleho Uprchlíkování a Douglasovo vraždění. Davis, když se zadaří, dokáže pracovat s napětím, jen tentokrát mohli mít tvůrci lepší ruku při castingu - Douglas bez připomínek - tyhle role všichvých křiváku jako by mu sedly na tělo, ale se vší úctou k Viggovi, on není nejlepší tváří ani hercem pro darebáka, no a Gwyneth a ty její věčně utrápené oči ... Nebýt toho splácaného zakončení, dal bych i víc, takhle jen 70 %. ()

Nocturno culto

Douglas tyhle chladnokrevný a cynický parchanty prostě umí, to mu nikdo nevezme ..Paltrow mu slušně sekunduje, ikdyž není tak dominantní a Mortensena bych ani nepoznal, když bych si nepřečetl jeho jméno v titulcích .. mělo to spád a patřičnou gradaci - 70 % ()

Homer.p

Lepší než originál a to se často nestává, kór když ten natočil Hitchcock. Naprosto lahůdkový David Suchet. ()

Jolee

Stejně jako Dawisův starší film Uprchlík má Dokonalá vražda hustou atmosféru a skvěle vybrané herce. Je to zase klasická devadesátkovina, kde se rodily ty nejlepší thrillery. Ovšem u konce jsem si rvala vlasy, protože Gwyneth se chová tak nesmyslně, až to bolí. ()

mira.l

Velmi slušně natočený thriller z doby, kdy se zřejmě ještě rodily kvalitní filmy. Trio Douglas (slizký parchanti mu jdou dobře), Paltrow (krásná jako vždycky) a Mortensen to rozehrávalo velmi dobře. Jen jsem trochu doufal, že David Suchet v roli vyšetřovatele dostane trochu víc prostoru a bude z něj aspoň takovej maličkej Poirot:). Za mě ale i tak poctivé 4*. ()

Psycho.R

Andrew Davis natočil filmy jako Uprchlík, Protiúder či Nico, které mám výš, než dokonalou vraždu. Ale nechybělo mnoho, jen jsem doufal v nějaký závěrečný zvrat, který vše bohužel nedostavil. ()