Co vznikne, když se sejdou hvězdné herečky v čele s Meg Ryan a Annette Bening, schopná scenáristka, režisérka a producentka v jedné osobě Diane English a klasický příběh o skupince kamarádek z New Yorku? Odpovědí jsou Ženy, vtipná a jiskřící komedie o současných ženách a síle ženského přátelství. Předlohou byl film George Cukora z roku 1939 a divadelní hra Clare Boothe Luce z roku 1936... Mary (Meg Ryan) má ideální život: krásný dům, rozkošná dcera, úspěšný manžel a částečný úvazek návrhářky v oděvní firmě. A navíc se může spolehnout na své úžasné kamarádky, především na nejlepší přítelkyni Sylvii (Annette Bening). Tato žena s velkým šmrncem a ostrým humorem je šťastně svobodná a navíc právě povýšila na šéfredaktorku uznávaného ženského časopisu Cachet. Do jejich věrné trojky patří ještě Edie (Debra Messing), výstřední žena, která dělá matku kamarádkám i svému stále se rozrůstajícímu potomstvu. Dále je zde humoristická esejistka Alex (Jada Pinkett Smith), okouzlující lady se zvláštním darem říkat lidem věci, které rozhodně nechtějí slyšet. Ideální život je ale málokdy věčný. K jeho zruinování stačí často úplná prkotina. Třeba ztráta zaměstnání a následná touha zlepšit si náladu návštěvou manikérky. Právě tady se Mary dozví o manželově nevěře, čehož využije její nejlepší kamarádka pro svůj ženský časopis – včetně pikantních detailů. Pak nezbývá než se vydat na dlouhou cestu znovunalezení vnitřního klidu, doprovázenou krabicemi sladkého a dny strávenými doma v pyžamu. Mary nakonec skončí v ženském ozdravném táboře, kde se seznámí s “hraběnkou” Miller (Bette Midler), okázalou hollywoodskou agentkou a milovnicí marihuany, jejíž střízlivý přístup k životu se stane pro Mary inspirací. Když se Mary vrátí do New Yorku, začne znovu dávat dohromady svůj starý život, ale tentokrát s vědomím, co a kdo je v jejím životě nejdůležitější. Toto zjištění hraje zásadní roli ve chvíli, kdy se má setkat s člověkem, který jí ublížil nejvíc, jehož přítomnost jí ale také nejvíc schází: se Sylvií. (oficiální text distributora)

Arkos

Není to sice žádný zázrak, ale párkrát jsem se zasmál a herecké obsazení je velice dobré. A to, že se hlavní hrdinky chovají většinou jak slepice, o tom přece ten film je a mně to vůbec nevadilo. ()

petaspur

Po zjištění hereckého obsazení (jediný důvod proč jsem se na to díval) jsem věděl, že pod *** nepůjdu. Film samotný však byl tak dlouho nudný, až jsem mezi všemi těmi "moudry" přišel na to, že žádná z hereček mi zdaleka nepřipadá tak atraktivní, jako před projekcí. Musím přiznat svoji naivitu, protože už dávno vím, že s touto sortou lidí bych si nerozuměl ani v normálním životě. ()

hippyman

ufff, no opotil jsem se z toho slušně, ale naštěstí už je to za mnou... ani se snad nebudu moc rozepissovat, tohle může snad stvořit a ocenit jenom ženská. prachbídná slátanina, afektovaný herečky, feministickej scénář. rychle nějakej testosteronovej film, abych dohnal hladinku! 30% ()

Deimos

TV/// Obsazení 5/10 Děj 3/10 Hudba 4/10 Prostředí 3/10/// +Meg Ryan, Eva Mendes a těšil jsem se na Carrie Fisher, všimli jste si, že v tomto filmu jsou samé ženy? -jistě že všimli, je to film o nich, je to film pro ně/// Osobně by mě ale nebavilo koukat na film o chlapech, možná kdyby se jednalo o sex, fotbal, ženy, ale bez žen by asi ani jedno na obrazovce dost dobře nešlo, snad jen ten fotbal a to by mě asi nebavilo, proto chápu zdejší tak nízké hodnocení, zřejmě i od žen, které tento snímek taky nebavil. Pokud je opravdu jediné zajímavé na tomto filmu, že sleduji jestli se tam neobjeví alespoň jediný muž a tento zájem mi vydrží až do konce, tak je rozhodně něco v nepořádku. Ne se mnou samozřejmě, ale s tímto filmem. A nikdo mi neříkejte že to nejde udělat dobře, vtipně, kvalitně a zajímavě (Sex ve městě). Sice zde hrdinky měli razantně méně času si vás získat, ale o to víc se měli tvůrci snažit./// Celkem 36%/// ()

Sobis87

Začínám hollywoodské producenty podezřívat z cílených generových útoků na ženské divačky, neboť to, čím se je snaží uspokojovat, je tristní až urážlivé. Série Twilight něžnější část publika z hlediska intelektuálního podceňuje a snaží se je utěšovat těmi nejpovrchnějšími prvky a postupy, Sex ve městě samotné ženy vykresluje buď jako problematické pipky žijící jen pro „ptáka a obchody“ nebo jako úsměvně nešťastné romantičky odolávající útokům cyničtějších kolegyň vážících si mužů právě jen pro toho ptáka (zvláště druhý díl Sexu je přímo ubohý). A co film s jednoduchým názvem Ženy? Ten se na první pohled může pyšnit „šťavnatým“ obsazením, avšak herečky jinak podávající kvalitní výkony se v tomto špatně – ba přímo debilně – napsaném a unyle zrežírovaném díle jen pitvoří. Člověk jim však může vyčítat „jen“ ono osudné rozhodnutí upsat se takovému filmu, neboť při ztvárňování tak psychologicky plochých až podvyživených postav opravdu nemohla být uplatněna žádná herecká kreativita. Psal jsem to už u komentářů na Twilight a zde to musím zopakovat: díky bohu za Sofii Coppola a její ryze ženské (avšak všem přístupné) filmy, v nichž se snoubí precizní scenáristika, živoucí postavy a citlivá a vstřícná režie. Jestliže jsou slasher-horory a Verhoevenův Základní instinkt feminističtějšími filmy než film jmenující se Ženy, pak v kufříkách hollywoodských papalášů hnije něco zvrhlého a vskutku zkaženého. ()

HoneyBunny

Žil byl film ze třicátých let, který se jmenoval The Women. Hlavní hrdinky byly bez vyjímky snobky z vyšší společnosti a řešily, že manžel jedné z nich si začal s (šok!) pracující ženou. Dohromady to dávalo ironický pohled právě na ty snoby. O sedmdesát let později se zlí pánové z Hollywoodu rozhodli, že udělají remake. A vyšla jim z toho ne moc vtipná a neoriginální romantická komedie, kde se nevyskytuje ani jeden mužský herec. Prosím mužské diváky, aby si nebrali k srdci podtitul filmu (po čem ženy opravdu touží) - protože to bychom všechny skončily jako hejno ukdákaných slepic, toužících po novém sexy korzetu, lodičkách od Prady a laku na nehty odstín Jungle Red. Navíc se nám film snaží vsugerovat, že ženy vlastně muže k životu nepotřebují. I proto ho, pánové, nebudete mít rádi. PS: A nesmíte se divit, že tenhle film asi nebude po chuti spíš ženám, protože pánové alespoň mají na co koukat. Co ale já vykoukám na Meg a Evě ve spodním prádle? A mě se chlapi diví, když si pochvaluju Daniela Craiga vystupujícího z moře v přiléhavých plavkách. ()

Smok

Manželka tento film okomentovala slovami: Slabý odvar Sexu v meste. Keďže manželka na csfd nie je registrovaná, dovolím si nesúhlasiť. Sex v meste (ďalej len SVM) sa trápi na nevýrazných herečkách, tu ma dostala Meg Ryan, ktorá nám, zdá sa starne do krásy a zábery na Evu Mendes v butiku so spodným prádlom prišli v pravú chvíľu, lebo presne v 40tej minúte som bojoval s pocitom, že to nedopozerám. SVM nemá humor, a ak tak len fekálny, tu sa sem tam nejaká hláška k pousmiatiu vyskytne. Oba filmy však bohužiaľ bojujú so slabučkým dejom. SVM odomňa dostal krásnu jednu hviezdu, tu budem za pozerateľné herečky štedrejší. Nakoniec len sucho konštatujem, že film si svojho názvu dostál a nijaká plešina, chlpatá hruď, alebo aspoň nejaký gay sa v zábere ani nemihne, ešte aj režisér je žena... ()

Fingon

Vidět v jednom dni originál i remake snímku, jako jsou Ženy, byl docela záhul. Pro ty, co neradi čtou dlouhé texty rovnou říkám, že originál byl daleko lepší a zábavnější než tato verze. Sice měl barevnou pouze jednu scénu (a to módní přehlídku - v módě se nevyznám, ale řeknu vám, nudnější hadry než ty předvedené v nové přehlídce jsem ještě neviděl) a neměl terminátorskou scénu na začátku filmu (mám jen pět minut na nakupování:), ale snad všechno bylo v té staré černobílé verzi lepší než v té nové - herečky i herecké výkony (hlavně dcera a matka hlavní představitelsky, ale i mrcha Crystall, kterou zahrála Joan Crawford vskutku dábelsky - a inteligentně zároveň, ať se jde Eva Mendez vycpat), taky mi chyběla kouzelná (a velmi neuctivá a nekorektní) titulková sekvence na začátku, ve které byla každá z žen představena nejprve jako zvíře a následně to zvíře napodobila herečka... Tak snad jen uznání remaku za to, že se točilo v reálu a snímání scény porodu bylo aspoň trochu dynamické. ()

nash.

Sex ve městě bez sexu, jinak ovšem stejně ukvokané pobíhání mezi manikůrou, luxusními restauracemi a nákupy, během něhož čtyři lehce afektované slepice vyřeší nevěrného manžela, nevděčné šéfy a spoustu dalších ryze ženských témat. Něco takového ani občas vtipné dialogy nezachrání. ()

Slarque

Nic roztažené skoro na dvě hodiny. Komedie znamená, že se to nedá brát vážně. Drama značí, že to není k smíchu. Jakoby film kladl otázku Dá se natočit film ze současného velkoměsta kompleně bez mužů, aby to nevypadalo jako křeč? a přitom v souladu se svými hrdinkami zavrhl definitivní odpovědi typu ano či ne a skončil nejistým konstatováním Snad ano, jen nevíme jak na to. ()

FrodoF

Tak tohle rozhodně nebyl film pro mě (ikdyž jsem se párkrát zasmál, ne že ne), ale věřím že některé lidi by to mohlo bavit. Já bych se mnohem radši podíval na adaptaci Bukowského knihy stejného názvu. ()

klerik

Niekde som čítal, že ak chcete "dostať" nejakú ženu, zoberte ju na DIABOL NOSÍ PRADU. A takmer rovnako pôsobí aj tento film - sú tam všetky tie veci, po ktorých ženy túžia a ktoré vedia, že nikdy mať nebudú... Krásne herečky, vyvarený scenár a ono sa na to celkom dobre pozerá. Prade som dal štyri šutre kvôli Meryl, tu nebola, takže tri. Ale určite to každej žene odporučím... ()

sharky

50% Zdá s mi to, nebo tenhle film víc otrávil ženský než chlapy!?:) Nesmíte to brát moc vážně, jako komedie to docela funguje a pár vtipů se povedlo,Hlavní postavy jsou sice velmi nesympatické husy, ale zas je hrají výborné herečky Jako satira, což byl původní film a divadelní hra, to ale určitě nefnguje. Z tohoto pohledu je to další z nekonečné řady zbytečných remaků. ()

Jinny

Film se dá přežít, ačkoliv romantická komedie bez mužů je korektně řečeno idiotský nápad. I když Meg Ryan a Annette Beningová, to je láska jako trám. ()