Plně vyzbrojená bitevní loď Missouri se vrací z poslední plavby, aby byla slavnostně vyřazena z provozu a proměněna ve vojenské muzeum. Na palubě se chystají na slavnost, které se má zúčastnit i prezident. Kapitán Adams vyčte podřízenému Krillovi, že nehlásil přílet vrtulníku, důstojník se však vymluví na chystané překvapení k oslavě jeho narozenin. Na palubě helikoptéry jsou totiž rockový zpěvák, striptérka Jordan, číšníci, kuchaři a členové prezidentovy ochranky. Pohoda a dobrá nálada se nečekaně změní v drama, když rocker, ve skutečnosti terorista William Strannix, zastřelí dva důstojníky a obsadí s Krillem loď. Zmocní se disket v sejfu a raketou sestřelí americkou stíhačku. V Pentagonu je vyhlášen poplach. Paranoidní Strannix, který vyhrožuje vládě odpálením jaderných střel Tomahawk, byl totiž kdysi špičkovým agentem a akce je součástí jeho pomsty… (TV Nova)

Tyler

Pro začátek - žeru Seagala v jeho formě z poloviny 90.let a tohle je jeho nejlepší film. A taky to byla moje první originální videokazeta, kterou jsem dostal s videem, takže k "Přepadení v Pacifiku" mám dost osobní vztah...Tenhle snímek má všechno, co má správný akční film mít (bojová umění, krev, přestřelky, krásnou ženu, vyšinutého ale sakra schopného záporáka...). Už navždy klasika. ()

Falko

Steven Seagal asi v najlepsom filme vo svojej kariere, pricom si pamätam v case kinopremiery na zaciatku 90-tych rokov, ze som si musel kupit listky aspon o den skor, inac by som sa na film nedostal - jednoducho vypredane. Dnes takmer po 20-tich rokoch je to sice stale skvely zazitok, ale uz to nebolo ono. Bolo sice vidiet snahu tvorcov kopirovat uspech SMRTONOSNEJ PASCE z rokov 1988 a 1990, co sa im v tom obdobi uspesne podarilo, ale z pasce mam rovnaky zazitok este aj dnes, co uz sa neda uplne povedat o tomto filme. _______ Steven Seagal - (Casey Ryback) +++ Tommy Lee Jones - (William Stranix) +++ Gary Busey - (Krill) +++ Erika Eleniak - (Jordan Tate) +++ Colm Meaney - (Doumer) +++ Patrick O'Neal - (Kapitán Adams) +++ Andy Romano - (Adm. Bates) +++ Nick Mancuso - (Tom Breaker) +++ Produkcia: Arnon Milchan, Steven Seagal +++ ()

castor

Teroristé úspěšně zaútočili na posádku americké bitevní loďi Missouri s jadernými střelami Tomahawk na palubě, admiralita zvažuje krajní řešení, ještě má ale v kuchyni profesionála, který odloží nože (i když ne všechny), začne máchat rukama a nadechne se ke svému velkému sólu. Tedy za pomoci několika dalších vedlejších postav, které jsou vlastně úplně zbytečné. Jde sice o jeden z vrcholů Seagalovy tvorby, ale nemůžeme zase úplně všechno nechávat na nostalgii, protože vedle několika památných akčních scén se dostavuje i obří množství vaty a nesmírně úsměvných (pitomých) momentů. Ty prostě přijdou a nikdo nepřemýšlí, jak se to mohlo stát. Mnohými zmiňovaná první Smrtonosná past je úplně jiný level (hlavně dokonale fungovala tehdy i třicet let poté). Režisér Andrew Davis měl mnohem lepší chvíle (Uprchlík, Dokonalá vražda), tady překládá průměrný akční film s fajn atmosférou, velmi slušnými záporáky (Tommy Lee Jones i Gary Busey) a s typicky béčkovým nádechem. Pokud se mám řídit hlavou, tři hvězdy jsou akorát. ()

ClintEastwood

Moje krásná vzpomínka na jinolické letní kino (1993). Skvěle obsazená akční klasika, s vynikajícím Seagalem v čele a dodnes (a zřejmě už navždy) jeho nejlepší film. P.S. Steven tady nemá svůj pověstný culík! ()

MM_Ramone

Nehorázna blbosť s výnimočne idiotským scenárom. Plno nesympatických hercov, ktorí svoje úlohy absolutne nezvládli. Tommy Lee Jones a Gary Busey sú doslova trapní až strach. Erika Eleniak nikdy nebude serióznou herečkou, avšak tie vety čo vyslovila v tomto ačknom snímku sú vrcholom hlúposti. Slaboduchý thriller o kuchárovi, ktorý dokáže zneškodniť armádu teroristov, oslobodiť vojnovú námornú loď, zabrániť odpáleniu nukleárnych rakiet a zachrániť tak milióny ľudských životov. No a predsa len je to jeden z najlepších Seagalových filmov. ** ()

Wacoslav1

To je napadení důstojníka! To tedy ne, teprve teď! Pro mě takřka archaická Seagalovka která u mě odstartovala nadšení z tehdy štíhlého a nezničitelného mistra taktiky. Byl jsem hrdým majitelem tohoto filmu na vhs, ba co víc byla to má první vhs vůbec, taky proto ten specifický vztah. Casey Ryback je Seagalova ikonická postava a i když mám o něco radši Temné území, tak tohle je taky klasika. I když pokud bych se na film podíval okem kverulanta, tak pár chyb by se našlo. Seagal byť na vrcholu sil, tady nemá žádnou rozsáhlejší bitku, spíš taková jednorázová zneškodnění. V závěrečném souboji je pak vidět, že ho museli uzpůsobit, protože Jones neměl sebemenší šanci, ale jinak je tu akce dostatek. Jones a Busey jsou krásně slizký a rovněž pronáší úderný hlášky : Vypadám, že potřebuju psychologické vyšetření?! ani ne... Film rozhodně jenom v původním vhs dabingu, sice i ten druhý je se Štěpničkou, ale není ani zdaleka tak úderný, navíc Jonese dabuje nějakej hroznej teplouš, to se nedalo poslouchat. Takže tedy dobrá čert vem kverulanty, nakonec z přivřenýma očima za plný počet.95% ()

Xmilden

Nejambicióznější Steven, taky jako jediný v červeném. Musím ovšem přiznat, že nebýt skvělého rozjezdu, nenašel bych tady po letech zase až tolik prostoru pro chválu. Zatímco první polovina se rozjíždí přesně podle šablony Smrtonosné pasti, druhá polovina je béčko jako kráva. Konec už vyloženě zrychlený, takže se odvolává letectvo, oslavuje Casey Kurva Ryback. A za tři roky vznikne druhý díl. Plus Přepadení v Pacifiku jednoznačně spočívá v tom že Steven se konečně oprostil z policejní role a dodal nám malinko jinačí druh hrdiny. Jinak tímto 5. filmem uzavřel své první a zároveň nejkvalitnější herecké období. 70% ()

Divočák

"Jsem jenom kuchař, jenom malej bezvýznamnej kuchař." "Bože my tady zemřeme!" Pátá zastávka na mé velké letní filmové jízdě po největších hitech Steva Seagala. Vrchol Stevenovy tvorby. Steven Seagal udělal pro svou kariéru to nejlepší, co snad v té době šlo. Chytnul se ještě dostatečně žhavého a atraktivního Die Hardovséko tématu "teroristů na uzavřeném prostoru", originálně ho přenesl na dopravní prostředek a očividně se mu taky podařilo sehnat tučnější rozpočet, takže si mohl dovolit hodně slušné prostředí a taky hodně slušné herce. Tým teroristů v čele s charismatickou trojkou Tommy Lee, Gary Busey a Colm Meaney je opravdu hodně luxusní a druhá nejlepší seagagirl Erika Eleniak v době své největší slávy jakbysmet. Oproti klasické Willisově McClaneovské otloukací pozici sice zůstal Steven i nadále ve svém "módu nezranitelnosti", takže ho neškrábne žádná kluka, zatímco on vyhladí fregatu bez mrknutí oka, na druhou stranu ale nezůstává jen u pistolí a vesele vyhazuje do vzduchu mikrovlnky, trhá ohryzky, probodává lidi traverzama nebo je rovnou řeže na cirkulárce. Za pozornost taky rozhodně stojí závěrčný souboj Steven vs. Tommy Lee na Halloweeňácké nože, kdy Steven Tommymu promáčkne oko, probodne nožem mozek a ještě ho pro jistotu prohodí radarem. Když se na Přepadení podíváte s odstupem, není zas až tak o moc jiné než ostatní Stevovy filmy, při detailnějším pohledu jsou z toho ty prachy ale hodně znát a Steven snad ještě nikdy nezabíjel lidi s takovou "elegancí". "Když nastanou problémy, svedeme to na kuchaře!" ()

cheyene

Hodnotím až po několika letech po svém druhém zhlédnutí. Přepadení v Pacifiku zcela jednoznačně dosahuje vyšších kvalit než většina dalších Seagalových filmů. Osobně jsem se však více bavil u Přepadení 2. To však nic nemění na tom, že tato akční klasika je skvostem svého žánru. Steven Seagal je tu jako vždy jedna velká mlátička. Vyskytují se tu i perfektní hlášky a Tommy Lee Jones je zaporňák jak se sluší a patří! Je to právě on, kdo dokáže v tomto snímku zaujmout svým herectvím. Další věc, kterou oceňuji, je, že pozdější akce ve filmu už nejsou vyloženě one man show - Casey Ryback, ale má zde pomocníky. Jako fanda klasických akčních snímků nemohu hodnotit jinak, než plným počtem. Drobná chybička: Při souboji se Stranixem utrží Casey šrám nad okem. Po chvilce mu v jednom záběrů zmizí, dál jej opět má. ()

paascha

Indoš Seagal, jehož charisma i bojová technika svádí k domněnkám, že je blízkým přítelem či příbuzným jiného kopáče Cucka Ňourise, si v tomto prudce napínavém psycho kousku švihnul roličku combat kuchaře. Milé:-) Věrohodnější, než jiné čut čut shity, zajímavější než celá Cuckova i Stývnova filmografie dohromady, ale přesto nic moc. Zábavné je to asi jako Receptář, vtipné jako Petr Rychlý, imitující Luďka Sobotu a akční jako reklama na Geriavit. Pořád je to nejlepší Pištův film, už jen proto, že občas mluví, občas normálně kouká a nečumí jako bluma a nekope kolem sebe jako pako:-))) ()

Fiftis

Nemá cenu tu rozpisovať o každom ťahu, ktorý sa vo filme odohrá, že príbeh má rovnaký základ, ako legendárna Smrtonosná pasca. Film je ale pekný a Steven Seagal a Tommy Lee Jones určite poteší. Bol som na tento snímok zvedavý, pretože je to jeden z najznámejších filmov týchto hercov. Rozhodne to nebola strata času a dosť som sa pobavil. Čo sa týka Seagala tak to je jeho asi najlepší film. Tommy Lee Jones ich má určite viac. ()

Shakers

Rozhodne jeden z najlepších Seaglových filmov! Ak nie najlepší! Skvelé herecké obsadenie, dej, tempo, kamera, akcie, hlášky ... a dokonca aj réžia, či aj ten scenár, ktorý je dobrý, ale drobné nedostatky sa v ňom s časti nájdu. Tento film je ale o to lepší ako ostatné Seagalovky, že má skvelé herecké obsadenie a dobrých protivníkov, ktorých hrajú skvelý herci. Dobrý Gary Busey, skvelý Tommy Lee Jones a k tomu ešte lepší Seagal. 80% - 4* ()

lamps

55%- Steven Seagal prostě není moje parketa. Jedna parádní scéna s Erikou Eleniak, jinak pouze nezáživná bezcílná přestřelka. Andrew Davis i Tommy Lee Jones se před Uprchlíkem jen trochu rozcvičovali. ()

Indiana

Asi nejslavnější Seagal a také jeden z nejlepších. A také asi jediné jeho skutečné dílo, které není béčko. ()

sheen

Pro mě nejlepší Seagalovka co jsem kdy viděl, parádní přestřelky, Steven tam dostává dost prostoru k tomu aby nám ukázal jak umí "mávat rukama", kosti křupou o stošest. Tommy Lee Jones jako parádní psychopat. V průběhu celého filmu ještě supr atmosféra co víc si přát. Stará láska nerezaví, prostě srdcovka na kterou se můžu dívat pořád. Když jsme měli poprvé doma půjčené video, viděl jsem ten film snad 3x za den:D "Casey kurva Ryback". 12.04.19 v rámci III.Festivalu filmu Stevena Seagala jsem viděl tento skvost světové kinematografie na velkém plátně. Doživotní zážitek. Ať žije Mistr. ()

petaspur

Teroristé se zmocnili bitevní lodi amerického námořnictva Missouri. Nikdy by se jim to nepovedlo, kdyby neměli na lodi vysoce postaveného zrádce, ale touha po nemalých penězích již mnohokrát zlomila i daleko pevnější charakter, než jaký vlastní kapitán Krill. Loď je tedy obsazena, svět poctivě vydírán a kuchař Casey Ryback pomalu přestává přemýšlet o tom, jestli jeho svíčková obsahuje všechny potřebné ingredience. Zvolna si rozváže zástěru, trochu se protáhne, prokřupe si klouby na prstech a vyráží naplnit seagalovský odkaz budoucím generacím: "On byl vždy suverénně nejvíc nejlepší mezi těmi úplně nejvíc nejlepšími". V tomto případě to ještě fungovalo. ()

Chystá se reboot Přepadení v Pacifiku

Chystá se reboot Přepadení v Pacifiku

18.11.2021

Studio Warner Bros. se rozhodlo oprášit jednu ze svých osvědčených značek, nového rebootu se totiž má dočkat populární akční snímek z roku 1992, Přepadení v Pacifiku. Nová verze příběhu o kuchaři na… (více)

Hudba dostane na zadek...

Hudba dostane na zadek...

09.07.2006

Nezničitelný vicekrál béčkových akčňáků Steven Seagal je zpátky v úplně jiném řemesle, než jsme u něj zvyklí. Pistoli a pěsti zaměnil za kytaru a mikrofon. Z bijce Seagala se stal bluesman Seagal.… (více)