Přežít!

• Česko Téměř jsem to nepřežil (více)
Velká Británie / USA, 2005, 59x60 min

Seriál Naživu zkoumá katastrofy, které se na týdny, měsíce a roky dostali na první strany novin po celém světě. Seriál vypráví příběhy z pohledu přeživších, kterým se díky inteligenci, bystrému úsudku a lidskému instinktu podařilo přežít. Každá hodinová epizoda obsahuje rozhovory s lidmi, kteří přežili nějakou katastrofu. Každý subjekt vypráví svůj příběh od samotného počátku, kdy se vše zdálo v naprostém pořádku až po okamžik, kdy se vše zvrtlo. Popisují, jak se jim nakonec podařilo přežít. Příběhy jsou hluboce osobní a emotivní zpovědi o situacích, jež zcela změnily život těch, kteří zůstali naživu. (CBS)

Petike

Triezvo spracovaný dokumentárny seriál. Preživším nezávidím, a vzhľadom na to, čo prežili, je jasné, že nemajú náladu zveličovať. Odporúčam tiež pozrieť dokumentárny seriál Survivorman s Lesom Stroudom. ()

Homerking

Můj oblíbený dokumentární seriál který vypráví dramatické a napínavé příběhy lidí, kteří se ocitli v těch nejhorších možných situacích. Každá epizoda vypravý jedničný příběh o přežití, uvidíte zde rozhovory se skutečnými přeživšími a solidně  zfilmované rekonstrukce konkrétních událostí. Viděl jsem všech 59 epizod a nemůžu říct že by některá z nich byla nekoukatelná. Doporučuji. ()

Phantasma

I u televize na mě dolehla ta tíha okamžiku a bolest, kterou si museli tito lidé projít. Jedná se o dokument / seriál se skvělou rekonstrukcí a samotnou výpovědí lidí, kterým se to skutečně stalo. Člověka to hned nutí se dívat na svět jinýma očima. Po dvou letech se seriál vrátil na televizní obrazovky - nyní s premiérovými díly! ()

Brano

Skutočne skvele natočené rekonštrukcie skutočných udalosti, z ktorých až doslova mrazí. Za mňa päť hviezdičková paráda. Nerozumiem miestnych hundrošov, ktorí tomu dávajú 1, alebo 2*. Pre tých čo to nevideli, tak berte to s rezervou a rozhodne si to pozrite. ()

blekekeke

Sice nemám rád takové to mluvení na kameru, několikrát opakované záběry, uměle sehrané záběry, ale tady je to v celku good. No a rád se podívám, do jaké se může člověk dostat šlamastiky a ještě z ní vybruslit. Hlavně, když jde o měšťáky, i když mnohdy se dostanou do srabu i ostřílení zálesáci ... ()

matow

Priznám sa že v čase ked píšem tento comment nemam pozreté všetky diely ale aj po par epizodách musím uznat že tvorcovia spravili vcelku zaujímavú seriu ktorá má v sebe dávku napätia a osudý ludí ktorým sa stalo nejakým spôsobom neštastie a oni sa ocitli zoči voči smrti je vykreslené naozaj vierohodne a pútavou formou. ()

Aidina

Každý příběh je jiný, ale jedno mají společné. Když na to přijde (a je jedno, zda je to džungle, širé moře, lavina, nekonečná pustina a jiné překážky...) člověk vydrží téměř vše. Díky obrovské touze žít. Zatnout zuby a jít dál. Vydrápat se, přeplavat, plazit se, prostě to nevzdat. Kromě zahraného příběhu je hezké i autentické vyprávění těch, co to skutečně prožili. ()

Domonte

Excelentní dokument popisující někdy až neuvěřitelné příběhy lidí, kteří se za jistých okolností, at už vlastním nebo smolným přičiněním, ocitli na pokraji života a smrti odsouzeni bojovat s nástrahami přírody. Myslím, že po shlédnutí epizody trosečníka, který bojoval o holý život více jak 70 dní na otevřeném moře ve spalujícím vedru bez jídla s jedinou harpunou je evidentní, že člověk dokáže vše a nic není nemožné. Jen se musí chtít. ()

TonoM

Skvělý , fakt super Dokument který nepatří mezi TOP 3OOseriálů což mě vážně udivuje,asi i do TOP 1O by mohl být ,kdyby herci z dokumentu měli větší kvality ,ale za mě 80% ()

fero_lašák

U toho sem prožil NEJ!!!!silnější emoce u televize i kina, co sem kdy měl (beze srandy). Nějací remcalové tu tvrdí něco o špatných hereckých výkonech a já nevím co, ale v rámci dokumentu to je velice dobré a nedělalo mi většinou problém se do toho vžít, samozřejmě že to není žádný Gladiátor, ale to to ani být nemá. Dokumentární rekonstrukce to prostě skvěle v rámci možností dokresluje. A není to zajímavé ani ne tak z filmařského umění jako z psychologického hlediska a sledování skutečných příběhů a chování lidí v ukrutných nepředstavitelných situacích. Sám jsem si řikal jak by sem reagoval já a jestli by sem to už dávno nevzdal. Ty příběhy byli někdy fakt tak drsný že by byl i Rambo dávno 10x mrtvej. Beze srandy! ()

Geuin

V těchto hororových příbězích podle skutečné předlohy si nejraději všímám detailů. Která úvaha byla chybná, co lidi podcenili, co je dostalo do průšvihu a co rozhodlo o jejich přežití? Náhoda, odvaha, vůle přežít nebo chladnokrevný úsudek? Tohle mě baví. A pokud si v některé z těchto situací představím sám sebe, běhá mi mráz po zádech! ()

joker211

Tak toto je parada!!! Neuveritelne pribehy obycajnych ludi, ktori si siahli az na dno svojicj sil, aby prezili. A dokazali to. Najlepsie na tom je, ze pribehy nie su vymyslene, ale skutocne. Vsetci ucastnici tohto serialu maju moj obdiv ()

JARDAHONDA

Dobrodružné příběhy na ostrově,,,Skvěle zpracovaná reality show,v které jde hlavně o to zvládnout težkou situaci v drsné přírodě,improvizovat,vystačit si s tím co mám.....prostě přežít !! Na seriálu se mi líbí i rozhovory se samotnými účastníky této dramatické soutěže,,, **** ()