Nejzářivější hollywoodské hvězdy se sešly na natáčení největšího a nejnákladnějšího válečného filmu všech dob, v němž Američané konečně vyhrají válku ve Vietnamu. To překvapivě není charakteristika filmu Tropická bouře, ale úvod k jeho příběhu, který slibuje mimořádný zážitek pro fanoušky všech forem humoru... Tugg Speedman (Ben Stiller) je klonem Bruce Willise, který chrlí kasovní trháky, ale ne a ne dosáhnout na Oscara. Kirk Lazarus (Robert Downey Jr.) by naopak mohl cenami dláždit chodník a s vírou ve vlastní schopnosti hledá stále nové a větší výzvy. Třetí hvězdou do party je pak komik Jeff Portnoy (Jack Black), který má hodně společného se svým představitelem, jenž by rád prchnul od pověsti fekálního humoristy k charakternímu herectví. Zásadním krokem jejich kariéry měl být výše zmíněný válečný velkofilm, jenže během natáčení se něco zadrhlo – náklady stoupají, atmosféra houstne a primadony ne a ne se vpravit do rolí vojáků v hlubinách vietnamské džungle. Na radu válečného poradce (Nick Nolte) vtáhne zoufalý režisér (Steve Coogan) své herce do skutečného pralesa, aby z nich stvořil chlapy. Žádný z nich netuší, jak je tahle výprava zocelí. Během cesty totiž narazí na militantní domorodou bojůvku, která chce proti americké invazi bojovat zuby nehty. A tak zatímco domorodci pálí ostrými, nicnetušící herci si myslí, že vše je součástí natáčení a plánu ďábelského režiséra na jejich „převýchovu“... Tropická bouře režírujícího, hrajícího a pod scénářem podepsaného Bena Stillera je revoluční komedií, která používá fóry, na které by většina hollywoodských studií neměla odvahu (a žaludek), a ty jsou navíc opravdu originální – a tak Kirk Lazarus posouvá mantinely vlastního herectví tím, že podstoupí operaci, jež z blonďatého Australana stvoří černocha od Mississippi, Tug Speedman touží adoptovat domorodého chlapečka, z něhož se vyklube zuřivý dětský zabiják, a jedna z postav se jmenuje Alpa Číno. Že je Tropická bouře skutečně „in“ potvrzují i dobrovolná sebezesměšňující camea slavných herců, kteří se ve filmu mihli, jen aby byli při tom. Ben Stiller pracoval na scénáři přes pět let. „Inspirovali mě herečtí kolegové, kteří absolvovali přípravku před nějakým válečným filmem a brblali, že to bylo k nepřežití. A tak jsem si představoval, jak by jim asi bylo ve skutečném válečném konfliktu. Tehdy se zrodila Tropická bouře,“ říká režisér, scenárista a herec v jedné osobě. (oficiální text distributora)

mrclTV

Pri komédiách sa občas stane to, že nie sú vtipné. Čo je dosť blbé, kedže má isť o komédiu. Prvá hodina je ako za trest a okrem úvodných trailerov, v ktorých sa vysmievame zo súčasnej hollywoodskej produkcie tu nenájdem vtipné momenty (OK, never go full retard bola dobrá scéna). Našťastie druhá polovica je aspoň občas vtipná. Vadilo mi hlavne prvoplánové využívanie nadávok (humor založený na čo najväčšom počte kombinácii slova fuck ma neberie) a fakt prízemne vtipy ohľadom brutality. Postava Jacka Blacka bola najslabšia, vôbec ma nebavila, naopak Downey Jr. bol najlepší a na jeho postave som sa smial najčastejšie. Ostatní priemer. ()

JosefTomas

Parodická satira na akční filmový průmysl, žánr a všechno. Vzácný úkaz, že tahle nenápadná střela prolétla korektním sítem v době, kdy měla velké díry a mohl si dovolit zasáhnout do černého. Zároveň funguje jako pomník jedné éry, kdy mohl Cruise řvát jako Joel Silver a Downey, jako běloch natřený na černo, být nominován na Oscara. ()

Demonn

Asi nepochopím nikoho, kdo nepochopí tento humor :). Ale teď vážně...neříkejte, že se vám nelíbila Satanova pěšinka nebo Pařák 1 až Pařák ∞? Dobře...u tohoto filmu to vážně zkrátka nejde a to je na tom super. Miluju komedie se Stillerem, kde hraje totálního dementa a tady to zvládl skvěle i když zrovna nehrál Trulanda. Doufám, že když se mi líběj podobný píčoviny, tak to neznamená, že nnemmám ddobrou hlavu. 91% ()

Mire

Ale áno, celkom to išlo, párkrát som sa zasmial. Tom Cruise zmenený na nepoznanie a Robert Downey s hustým černošským prízvukom boli asi najlepší. ()

PlayEasy

Tak neuvěřitelné tempo, které film v prvních minutách nasadil, pochopitelně během čtyřiceti minut postupně vyprchalo (až na finální masakr), faktem ale zůstává, že status NÁŘEZ si Tropická bouře udržela po celou dobu. Scénář je nadupaný hláškami, humorem i akcí, hollywoodští scenáristé asi museli kvůli prologu přepsat své připravované filmy ;) Hvězdné obsazení válí, Tom Cruise (fakt k nepoznání) si to ale ku*va dává, prokázal i svůj obrovský komický talent. 75% ()

sniperjozef

Čekat až přijde na scénu Cruise mi v takovém obsazení plném komiků přijde trochu trapné. Mimo Cruise jsem se v podstatě nezasmál. Po prvním shlédnutí jsem dal odpad. teď dávám jednu * právě za Toma. ()

subic

Spousta známých tváří v tomto kousku, který mi při každém dalším shlédnutí připadá blbější a blbější. Ale pak na konci, když se začne plešatý, extra chlupatý, obtloustlý Tom Cruise svíjet a jakože tančit, tak u toho se fakt musím smát. 55% ()

adamix

Presný príklad toho, ako má vyzerať správna ,,akčná" komédia. Jasné, nájdu sa tu aj hluché miesta, ale rovnako tak aj chvíle, kde to srší vtipom. U mňa jednoznačne víťazia úvodné trailery a záverečná konfrontácia. Pochvala za bombastický soundtrack. ()

PlysovyMacko

Ako celok je to len priemerna komedia, ma ale par vynikajucich momentov - fejkove trailery, uvod predstavovanie hercov, RDJ ako cernoch alebo blondak,  Tom Cruise ako producent a rozhovor ako nebyt full retard. To su vrcholy filmu, zvysok je nie moc vtipna vypln. ()

0verseer

Hviezdička za dokonale zamaskovaného Tom Cruise-a. Hviezdička za niekoľko odkazov na iné kultové filmy z obdobia Vietnamskej vojny. Inak väčšinu času nenápadité až trápne… ()

Blazkowicz

Nelíbilo. Nemělo to na mě žádný efekt. Vůbec jsem nechápal, co se děje. Pořád tam někdo křičel a já jsem se jen modlil, aby už byl konec. 2* ()

jprmusic

Jedinej problém Tropický bouře je, že tam hraje Stiller - já toho blba fakt nesnáším. Sheen ve výstřelech byl jiný kafe. Zbytek personálu OK. ()

Filipes

Je poznat, že herci jsou už dost bohatí na to, aby si dělali srandu sami ze sebe. Ale když už srandu, tak sakra pořádnou. STILLER KILLER ()

ShotgunED

Dva až tři dobrý fóry a jedinej kdo je tu oprvadu zábavnej a kdo se mi tu líbí je Tom Cruise. Scény s ním mají skutečný "koule". Bohužel tu zbylou neskutečnou nudu,poukazovaní na klišé a celkovou kritiku holywoodu,která je sice zajímavá,ale také je neskutečně nudná a nijak nebaví to nezachrání. .........as usual "GO FUCK YOUR SELF" ()

Mickee.

Film má velmi dobré obsazení, které je ale bohužel místy nevyužité. Tropic Thunder má fantastický rozjezd, bohužel později už lehce zaostává. Napraví to ale konec, který se opravdu povedl. 4* kvůli obsazení, a skvělému nápadu na tvorbu filmu. ()

pasqviL

Výborní herci, až teda na nevyužitý potenciál z Jacka Blacka. Skvěle jsme se v kině pobavili a hláška scénář si nečtu, scénář si čte mě je prostě dokonalá. ()

ali-n

Skvele som sa bavil. Priznávam, že pár vtipov bolo mimo množiny môjho obľúbeného humoru, ale Ben má jednoducho svojský štýl. A to teda má! Bolo fajn vidieť jemné parodovanie filmovej klasiky: rozpažené ruky Willema Dafoe z Čaty, zrýchlené mučenie Ramba :-)) ale i samotné napodobovanie jednania či gestikulácie živých strojov na zabíjanie. Pravdepodobne celé osadenstvo kina bolo prekvapené úvodnými trailermi na filmy jednotlivých postáv (Global Meltdown, Satan's Alley :-)))) + jedna reklama na začiatok. A inak - celým filmom sa tiahla riadne našlapaná muzika. MOJE NAJ - Downey Jr. má excelentné "farebné" vystupovanie i slang. A k tomu je to veľmi charakterný herec zbierajúci ocenenia :-) : „Suck my union!" ......... Absolútnou peckou je však Tom Cruise, najmä jeho vzhľad a hip-hopové pasáže. Žeby pohľad do budúcnosti, Tomi? ()

Blíží se návrat Lese Grossmana?

Blíží se návrat Lese Grossmana?

09.08.2022

Zatímco Top Gun: Maverick nedávno překonal hranici 1,3 miliardy dolarů a vyšplhal se na 13. místo na celosvětovém žebříčku historických tržeb, hlavní hvězda filmu Tom Cruise a producent a režisér… (více)

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

01.03.2019

V Hollywoodu už pár let koluje nápad natočit film Trojčata, který by fungoval jako duchovní pokračování osmdesátkové komedie Dvojčata s Arnoldem Schwarzeneggerem a Dannym DeVitem. Zatímco výše… (více)

Cruise a Tatum zachraňují prezidenta

Cruise a Tatum zachraňují prezidenta

16.05.2012

Ale ne spolu, nýbrž každý v jiném projektu. El Presidente bude akční komedie od scenáristy Dana Goora (populární seriál Parks and Recreation) a v režii zkušeného Jaye Roache. Ten by chtěl do hlavních… (více)

Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

30.10.2010

Tak zní oficiální název právě natáčeného čtvrtého dílu akčně špionážní série. Prozradili to režisér Brad Bird a hvězdy Tom Cruise a Jeremy Renner během tiskové konference v Dubaji, kam se produkce… (více)