Novomanželé John a Jenny Groganovi se stěhují na Floridu. Oba jsou novináři, přičemž články Jenny vycházejí v listě, který ji zaměstnává, na první stránce, zatímco John začíná u konkurence psaním nekrologů. Jenny začínají tikat biologické hodiny, John se zatím na založení rodiny necítí, a tak jí v útulku vybere roztomilé štěně labradora. Pejsek dostane jméno Marley a brzy se ukáže, že je nezvladatelný, nevytrénovatelný a absolutně pomilováníhodný. Po celý svůj další psí život se od svých pánů neodloučí, a i když působí neustálé potíže, je součástí jejich světa. Sleduje, jak Jenny přijde do jiného stavu a pak potratí, jak si John pomalu buduje kariéru a stává se oblíbeným sloupkařem (Marley je tématem jeho sloupků), jak se narodí první dítě, pak druhé, pak neplánovaně i třetí, jak Jenny vzdává kariéru, aby se mohla plně věnovat dětem, zatímco John dostává nabídku, aby se stal reportérem, po čemž vždycky toužil, a rodina se stěhuje do Pensylvánie. Ale protože psí život je kratší než lidský, Marley stárne, onemocní, a nakonec přichází i to nejsmutnější. Rodina se s ním musí rozloučit. (TV Nova)

Nevesta

Podle mě krásný rodinný film o lásce a pevných poutech mezi rodiči, dětmi a nezbedným psem Marleyem. Příběh je jen zdánlivé klišé, film je dobře natočen a i když je dojemný i vtipný, nevyznívá trapně či kýčovitě. Marley je v podstatě první dítě manželů Jenny a Johna a nejspíš i to nejnáročnější. Přes všechny problémy a maléry je Marley miláček rodiny, který jako správný psí přítel umí vystihnout náladu svých pánů a za všechny lumpárny je odměnit. Navíc je inspirací pro Johna, který se díky Marleymu stane populární sloupkař namísto investigativním reportérem, kterým touží být. O tom také film je, že nikdy nevíte, kam vás život zavane a kde nakonec díky okolnostem skončíte. Občas musíme dělat kompromisy, vzdát se některých věcí - ale naoplátku získáváme něco jiného a někdy mnohem lepšího, než jsme kdy plánovali či očekávali. Moc se mi tu líbí i Jennifer Aniston v roli Jenny, ačkoliv není matkou, zahrála svou roli velmi uvěřitelně. Asi spíš film pro holky a já jsem si zase na konci moc ráda poplakala. Slzy do života jednoznačně patří. ()

Lucie505

Jak dovede takový pes prověřit zdánlivě fungující vztah? Ač si to nepřipouštíme, může nám tenhle nejlepší přítel člověka převrátit život na ruby. Je výtečnou prověrkou toho, zda dokážeme se současným protějškem tvořit spokojenou rodinu. Zda jsme připraveni zplodit a vychovávat potomka. Milovníci psů si pak z filmu zřejmě odnesou ještě něco navrch. ()

KatrinK25

Snímek skvěle splnil svůj cíl – dokázal mě dojmout. Na některé je tam těch emocí možná až příliš, ale mě se to prostě líbilo. Bylo to vtipné, roztomilé a ze života. Možná bych vytkla trochu roztažený závěr, ale rozhodně se nedá říct, že by mě film už nudil. Filmy o psech, a vůbec o zvířatech, na mě prostě pokaždé zaberou. ()

Yenda66

Film po pejskaře. Klasický model americké rodiny nudí. Wilsona a Aniston mám rád, ale tady jen průměr. Jako pár mi moc spolu ani neseděli. Ikdyž nejsem pejskař, mám jinak silný vztah ke zvířatům. Půl filmu to byla spíše antireklama na psy. Ale ten konec byl pro mě moc dlouhý a trýznivý. ()

mrShot

Prekvapivo zábavná komédia končiaca nekonečným citovým obťažovaním. Ak ste už zažili stratu psa a vo vzťahu chcete naďalej zotrvať v roli drsného macha, nepozerajte s priateľkou :) Veľmi pekný a inteligentný rodinný film. 3.5 hviezdičky ()

Carolka

Na tento filmek jsme se s manželem moooc těšili, protože sami vlastníme MILÁČKA stejné rasy. Dost nás pobavily výborné "psí kusy" a rádi jsme si vzpomněli na naše zážitky se štěnátkem! Konec nás opravdu úplně dostal - takhle to i v psím životě chodí - manžel uronil slzičky a prohlásil, že už ho nikdy nechce vidět znovu, já ronila vodopády a nedávno si ho pustila sama znovu... a pak když se podíváte na to chlupáté nevinné zvířatko vedle sebe a víte, že to také jednou přijde...... Věnujte mu svoje srdce a on vám dá to svoje.Doporučuji nejen všem pejskařům! ()

RoxiEngel

V polovině filmu jsem se pozastavila s tím, že je to docela nuda... kdy se tam konečně začne něco dít?? Ale při pokračování sledování filmu jsem se do nich zamilovala. Jak do Marleyho, tak do celé jejich rodiny. Film je dost ze života, na nic si to nehraje, jako většina přehnaných amerických komedií takového stylu. Závěr mě samozřejmě dost dostal. Miluji zvířata a tohle mě dokáže zasáhnout... Hodnotila bych 3 hvězdičky a půl. ()

Premet44

Filmový počin, ze kterého jsem měl trochu knedlík v krku už od začátku, protože jsem lehce tušil, jak dopadne. Emoce jsou o to silnější pro ty, co něco podobného zažili. Nicméně je to upřímný, milý, dojemný a nijak se nevnucující snímek o vztahu člověka se psem, který sdílí radosti s hlavními hrdiny a jistým způsobem pomáhá překonávat jejich problémy. Na závěr ještě musím vyzdvihnout výkon Owena Wilsona, který byl opravdu skvělý. ()

Tereter

Achjo. Tak jo. Zvládla jsem to dokoukat do konce, i když posledních pět minut za pomocí čudlíku "přetáčení." Rodinnej film, u kterýho sestřička uroní slzičku, máma povzdechne a otec dodá: "přepíná se na fotbal." Skutečně se mi zhnusila Jennifer A., která mi silně připomíná naší nateklou Dádu Patrasovou a ani O. Wilson mi nepadnul do oka, jeho nos mi stačí vidět v jednom filmu maximálně jednou do roka; nemluvě pak o psovi, kterýho bych - bejt jeho majitelkou - asi nakopla do prdele v prvním roce života. Ufff. ()

Urahara

Ne, ne, prostě ne ! Romantické slaďáky si občas rád pustím, ale Marley to zvoral hned na třech frontách. 1.) I romantický příběh musí mít nějaký děj, strukturu. Tohle bylo pouze jedno velké kýčovité fotoalbum. 2.) Postavy se musí chovat uvěřitelně. Jako sorry, ale aby někdo v 21. století neměl šajna o antikoncepci mi připadá dost uhozený. Last, but not least 3.) Citové vydírání bylo opravdu nesnesitelně vtíravé. I když vím jaké to je mít svého čtyřnohého partáka, tak člověk by v životě nevyslovil tak krkolomně srdceryvné věty. S přihlédnutím k tomu, že Amíci si rádi popláčou a je to vysloveně jejich film, což Evropany tolik nenadchne dávám 2* ()

Lucina9

Toto je film, který mě jako jeden z mála opravdu rozbrečel.Je to příběh neposlušného psa Marleyho, se kterým mají jeho majitelé John a Jenny opravdu problémy a některým okamžikům se musím smát. Ovšem je to vtipný, do doby, než pejsek zestárne a přijde to co má přijít. Konečná scéna je opravdu dojemná a musím říct, že dokáže rozbrečet snad každého kdo se s tímto setkal i nesetkal a najednou všem dojde, že ač byl Marley nevychovaný a neposlušný, byl to skvělý pes:-) ()

Pavlinka23

Nejsem z těch, kdo u filmů dává nějak extra průchod emocím-slzám, ale u tohoto filmu, to prostě nějak nejde nikdy zastavit:) I když člověk ví jak to dopadne a vlastně to tak nějak tuší i když vidí film poprvé...holt mám ráda pejsky:)! Líbí se mi ale i herecké výkony, ať už Owena, tak Jennifer. Moc hezký příběh, který si jistě zas někdy ráda pustím, připravena s kapesníkem v ruce:) ()

zuzulend

Humorná a moc pěkně vytvořená komedie se smutným koncem.Moc dobré herecké obsazení a dle mého názoru i dobré herecké výkony.U tohoto filmu jsem se hodně nasmála,ale u konce mi ukáply i slzy. Marley k tomu filmu tak nějak patřil,takže bych ho asi nenechala umřít,ale to je věc režiséra a názoru,to jediné bych tomu filmu vytkla. ()

Exever

Pekne a usmevne zobrazene ako zit s nevychovatelnym psom, 3 detmi a zmenami ci uz v praci alebo v sukromi. Aj ked koniec trosku smutny, film stoji za to pozriet si. ()

ES13

Myslim si, že slza ukápla skoro každýmu. Krásnej film a Jennifer mě jen přesvědčila (stejně jako ve filmu ,,Zkus mě rozesmát"), že oproti seriálu Přátelé, umí zahrát fakt super role! Palec nahoru. :) ()

vb7

Když jsem na filmu kdysi byl v kině, tka jsem s první hodinu smál, druhou stěží zadržoval slzy. Tehdy jsem prohlásil, že to po druhé nechci vidět, protože ikdyž je to velice skvělý film, tak finále je dost smutné. Po několika letech jsem to nyní viděl znovu. Znovu jsem upustil slzu, znovu jsem konstatoval, že je to užasný film..a znovu už ho nechci vidět. :) ()

ShamiraNahari

Hrozny film, nemuzu si pomoci,ale opravdu ten film musel mit 111 minut??? Mam doma take psa, takze nektere scenky udelali to,abych tomu mohla dat jednu hvezdu. Pro me opravdu nuda a o nicem. ()

Pes, nejlepší kámoš novináře

Pes, nejlepší kámoš novináře

08.03.2008

Owen Wilson se po loňském pokusu o sebevraždu vrací zpátky před kamery. V Miami se už za několik dní začne natáčet komedie Marley & Me, což je adaptace stejnojmenných memoárů známého amerického… (více)