Novomanželé John a Jenny Groganovi se stěhují na Floridu. Oba jsou novináři, přičemž články Jenny vycházejí v listě, který ji zaměstnává, na první stránce, zatímco John začíná u konkurence psaním nekrologů. Jenny začínají tikat biologické hodiny, John se zatím na založení rodiny necítí, a tak jí v útulku vybere roztomilé štěně labradora. Pejsek dostane jméno Marley a brzy se ukáže, že je nezvladatelný, nevytrénovatelný a absolutně pomilováníhodný. Po celý svůj další psí život se od svých pánů neodloučí, a i když působí neustálé potíže, je součástí jejich světa. Sleduje, jak Jenny přijde do jiného stavu a pak potratí, jak si John pomalu buduje kariéru a stává se oblíbeným sloupkařem (Marley je tématem jeho sloupků), jak se narodí první dítě, pak druhé, pak neplánovaně i třetí, jak Jenny vzdává kariéru, aby se mohla plně věnovat dětem, zatímco John dostává nabídku, aby se stal reportérem, po čemž vždycky toužil, a rodina se stěhuje do Pensylvánie. Ale protože psí život je kratší než lidský, Marley stárne, onemocní, a nakonec přichází i to nejsmutnější. Rodina se s ním musí rozloučit. (TV Nova)

luka4615

Slušně odsýpající romantická komedie, která se může pochlubit přidanou hodnotou v podobě roztomilého labradora Marleyho. Snímek Marley & Me rovněž zaujme citlivě vtahujícím příběhem a příjemně civilními hereckými výkony. Jako oddechová jednohubka na volný večer tedy tento film funguje více než dobře. Skvělá práce! „A dog has no use for fancy cars, big homes, or designer clothes. A water log stick will do just fine. A dog doesn't care if your rich or poor, clever or dull, smart or dumb. Give him your heart and he'll give you his. How many people can you say that about? How many people can make you feel rare and pure and special? How many people can make you feel extraordinary?“ ()

Lucasion

Komedie o psu a jeho rodině. Owen a Jenifer jsou skvělý herci a na plátně jim to sekne spolu. Marley je úžasně natočen a ve "zvířecí" komedii vede. Film je místy vtipný a já se u něj smál. Katastrofických a průserových scén je zde více než dost. Marley a já je nadprůměrná komedie, která vyniká především zpracováním. Příběh je pěkný a na konci dojemný. ( 68 procent ) ()

Sawy

Asi to nejdokonalejší naplnění dané škatulky,jaké jsem kdy viděl.Marley je bezelstně upřímným filmem,se kterým jsem si dokonale sednul od úplného začátku,i když jsem do této pejskařské dramedie vstupoval se značnou skepsí.Která byla samozřejmě naprosto zbytečná,protože jakkoliv jde o čirý,prvoplánový a bezostyšný hollywoodský útok na první signální,funguje po naprosto všech stránkách.Owen a Jennifer si užívají své postavy a tvoří nejsympatičtější pár posledních let,nejde o žádné oscarové herectví,ale to vůbec nebylo třeba.A to se dá aplikovat vlastně na všechny složky filmu.Nic převratného,originálního,vzpírajícího se zažitým žánrovým tradicím.Ale strašně fajn.Tak strašně fajn a v rámci žánru tak perfektní a čnící nad většinu konkurence,navíc pro mě pocitově natolik naplňující,že si tu plnou palbu protentokrát nemůžu odpustit.Zrodila se srdcovka. 90 % ()

Handle

Překvapivě moc hezkej film. Na konci jsem měl i slzy v očích a to je co říct! :) Celý ten film mně prostě přišel opravdový a život se psem vystihl moc pěkně. ()

TheJokerCZ

Čekal jsem, že to bude další americká slátanina s už tisíckrát omývaným happy endem, ale naštěstí jsem se spletl. 7/10 ()

ScarPoul

Už je to naozaj dlhý čas čo som si pri filme poplakal. Naozaj dlhý čas. Naposledy sa mi vybavuje film pokánie. Marley and me, ma nie lenže skvelo pobavil, ale ma aj nesmierne dojal. Pomalosť snímku je nutná k emocionálnemu zážitku, ktorý vo vás zostane aj po dopozeraní tohto filmu. Komplexnosť je len výhodou - ale je podaná odľahčujúcim dojmom, takže film nenudí a napomáha nám sa vcítiť do hlavných predstaviteľov. Skvelý Wilson a Anistonová mimochodom. Ďalšiu nezabudnuteľnú postavičku tvorí redaktor novín Alan Arkin - ktorý si strihol svoju typickú úlohu s rovnakou eleganciou a šarmom ako kopec krát pred tým. Či už je film vtipný, alebo smutný, funguje dokonale a to hlavne zásluhou Frenkela, ktorý na seba upozornil zaujímavým diabol nosí pradu, ale jeho režisérske majstrovstvo sa prejavilo až tu. Film ma naozaj chytil za srdce a bolo mi nesmiernou cťou a potešením sledovať životnú cestu psa Marleyho a jeho rodiny, pretože také filmy sa v Amerike už netočia, alebo teda aspoň nie tak často. Pre mňa bude navždy najoblúbenejším psom z filmového sveta Benji, ale Marley ma po naozaj dlhom čase rozplakal a za to mu patrí moja vďačnosť a prísľub, že sa k nemu ešte vrátim. Nemám ani jednu výtku. pre mňa perfektné a za 5*. ()

jhrasko

Prekvapujúco civilný film s dvoma líniami: jedna o Bobovi Marleym, ktorá je OK ( "buď rád, že nie si Calvin" ), druhá, oveľa zaujímavejšia pre mňa, o tom, čo prináša rozhodnutie S TEBOU CHCEM, ABY MA BAVIL CELÝ SVET ( a ideálne celý život ). ()

maseer2

vcelku příjemné rodinné drama/komedie o radostech a strastech života (v manželství), které ale nijak zvlášť nevybočuje ze zástupu filmů tohoto typu, třebaže právě o to se měl zasloužit pes Marley (pokud jsem to tedy dobře pochopil).. lepší 3* ()

6thSun

Slušná podívaná, které je ale dosaženo velmi nefér prostředky. Hra na emotivní efekt, neboli zkráceně hra na EE. Naštěstí to zachraňuje pár vtipných dialogů. Ovšem ta délka. TA DÉLKA! ()

Tommassi3

"A řekni svýmu psovi, ať si to tak nebere !! Dřív nebo později přijdeme o svý koule všichni.." ;) Jednoznačně nejlepší a nejzábavnější psí biják všech dob.. ()

bouncer

Je to trochu slaďárna, ale dobře udělaná a hlavně komediální části stojí za to. Marley je krásný a možná nejlepší herec ve filmu, Wilson a Aniston se sice snaží, ale jsou už pro mě okoukaní (aneb podobné role stále dokola). Za to mě potěšil Alan Arkin, který vystřihl parádního šéfa. Hezký snímek, který se snad i poprávu stal hitem, takový nezávadný rodinný film. Přeci jen mi v něm ale něco scházelo a tak zůstávám na 3*. ()

Johny_fork

Pokud jste měli někdy psa asi pochopíte, proč jsem na konci brečel jako želva, k filmu jsem si pozvolně získal vztah, sice to není žádné veledílo, ze začátku pes vše ničí a pak půl hodiny umírá, ale Wilson, Aniston a krásný labrador své role zvládli v maximální scénářem povolené míře. ()

Terva

Jde to všude a vždy, nebo to jde jen v Americkém filmu: Přijedu do města v mžiku si najdu práci, a pak jdu shánět bydlení a střih ups a už mám barák. To je život, co? ()

Hismael

Jeden z těch lepších filmů o ničem. Rodina si pořídí dům, psa a děti. Pak nastane “zvrat“, změní práci a koupí jiný dům. Vlastně trochu obdivuju tvůrce, že se jim to povedlo natáhnout na skoro dvě hodiny. nějaké miniaturní epizody v příběhu se odehrají, ale nejde o nic zásadního a proto se zdá, jakoby děj nikam nepokračoval. Celé je to spíš taková ukázka toho, co všechno dokáže pes zničit, když ho majitel nijak nevychovává. Dlouho se čeká, kam to vlastně celé povede a v půlce je jasné, že to vlastně nikam dojít nechce. Scénárista hodně staví na obyčejnosti, ze které nechce uhýbat. Námět zachraňuje herecký výkon psa, docela pěkné prostředí a přirozené rozhovory. ()

Pink.Panther

Prvně měli psa který pořád něco ničil, pak děcko, pak další a další a pak to skončilo. Bylo to o tom? Takže o ničem. Maximálně tak o tom citovém vydírání. Chjo patetický kýč... (To snad ty tvůrce nemůže ani bavit taková filmařina, ledaže by to vynahradilo jejich dolarové konto.) ()

tomeš

Viděl jsem to z donucení, v letadle. A bylo by jasné, proč bych na to nešel. Další zbytečný film, klišé na klišé. Dvě hvězdičky jsou za režírování psa. ()

joehot

Pro začátek - nemám rád Beethovena, ani jeden z pánbůhvíkolikati dílů, z nichž každá další je ještě směšnější než předchozí. Představa toho, že bych šel do kina na Psí hotel, je naprosto absurdní.. Ve skutečnosti - díky tomu, že po celý můj život mají rodiče, prarodiče, rodiče přítelkyně, prostě všichni, nějakého psího "miláčka", tak poslední dobou nemám rád ani psy. Ale tento film mě dostal a klidně přiznávám, že v průběhu posledních několik minut jsem se už ani nesnažil stírat si slzy. Owen Wilson a Jennifer Aniston hrají přesvědčivě (ačkoliv to ani jinak nejde) sympatický manželský pár - sice nenadchnou (hlavně v případě Jennifer, neboť Owen byl dle mého o fous lepší), ale také neurazí. Přesto, nejlepší výkon podává těch X psů hrajících Marleyho. V některých situacích jsem neudržel smích.. P.S. Kdo rád Nirvanu a hledá, najde.. ()

jahol

No, já jsem od Marleyho čekal něco jako vodopád vtipných situací s hrozně sympatickým psem, u kterýho si budu říkat - je to kýčovitý, ale je mi to jedno, jaholek holt občas něco takovýhleho potřebuje... a dostal dost tuctovej snímek o životním úseku jedné rodiny z mnoha, co tohle prožijou, kterej nejde nijak extra do hloubky, není nijak extra vtipnej ani moc nebere za srdce... a Marley se mi líbil asi tak na čtyřech místech filmu, který by vystačily na 3 minuty maximálně... a jeho nezvladatelnost byla za hranicí, kterou bych ustál, je jasný, že to byla nadsázka, ale na tu se pak dost těžko nabaluje ta část filmu, která má zase vypadat "realisticky"... ale zase nemohu říci, že by mi vadil konec, který je opakovaně kritizován pro přílišnou dojákovitost, ten mi přišel vcelku OK, na americkej film.. mohlo to být o dost horší...(jestli chcete opravdu zažít pořádně neupřímný tlak na slzní kanálky, pusťte si Sedm životů). Plusem filmu je hezká zkracovačka asi někde za třetinou a pak asi i scéna na pláži s krátkodobým osvobozením ze jha podléhajícího, i když tady jsem si ještě nevyjasnil, zda už není za hranicí sentimentálního kýče. Pejskaři ať si minimálně jednu hvězdičku přidají, já svýho pejska nemám, ale pár mnohem sympatičtějších než Marley taky znám. ()

Pes, nejlepší kámoš novináře

Pes, nejlepší kámoš novináře

08.03.2008

Owen Wilson se po loňském pokusu o sebevraždu vrací zpátky před kamery. V Miami se už za několik dní začne natáčet komedie Marley & Me, což je adaptace stejnojmenných memoárů známého amerického… (více)