Warcraft: První střet

• Nový Zéland

• Austrálie

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA / Čína / Kanada / Japonsko, 2016, 123 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 240)

• ravalah

Tak to shrneme. Debilní scénář. Žádné kulervoucí scény. Otřesná soubojová choreografie (spíše její absence). Kulisy jako z plastu. Studio cítit z každé scény. I z toho zvuku je to slyšet. Celé spíše trapné než heroické. Jediné plusy - Medivh, gryf, mimika orků. První Pán Prstenů byl natočen před patnácti lety a strčí tenhle film ve všech ohledech do kapsy. Dokonce, a to bych nevěřil, že to někdy vyslovím, ZLATÁ NARNIE. A to říkám jako člověk, který wowko hrál nějakých 8 let.(31.7.2016)

Jakožto dlouholetého hráče WoW a čtenáře knížek jsem se samozřejmě filmu nemohl dočkat. Jakmile byla možnost shlédl jsem ho a to několikrát během prvního týdne. Bohužel pocity z něj byly rozporuplné. Co se filmového ztvárnění orků a světa Azeroth rozhodně nemám žádné výhrady. Magie a souboje nejsou zpracovány nijak lacině a na film se velmi dobře dívá. Film bude, ale dle mého názoru mnohem přijatelnější pro lidi nečtoucí knihy s tematikou Warcaft neznající detaily ohledně příběhů. Protože film se v mnoha věcech lehce a v dalších dost radikálně odklání od knižních předloh. V krátkodobém měřítku to chápu a ona zjednodušení příběhu jsou daň za to, že tvůrci se pokusili udělat film stravitelnější pro laické diváky. Bohužel jim nedošlo, že znalce a fanoušky tím mohou značně otrávit. Některé změny v ději bohužel mohou mít fatální vliv na další pokračování. Jakožto poměrně pozitivní bych hodnotil to, že film se nachází kdesi v novodobé éře Warcraftu což dávám tvůrcům mnoho prostoru pro případné pokračování oběma směry. I přes velké znechucení z výše zmíněných odklonů od knižních předloh nemohu film hodnotit pouze třemi hvězdami, když uvážím kolikrát jsem ho od jeho získaní viděl. Ale jsem si víc než jistý, že na pět hvězd pro mne osobně nedosáhl.(5.8.2016)

Môže to byť viac ako 15 rokov čo som hral ako chalan warcraft 2. Takže nejaký extra fanúšikovský feeling k tomu nemám. Chvalabohu. Inak by to bol krajne neuspokojivý film. Fantasy to nie je zlé, ale očakávania hernej komunity musia byť rozsekané na kúsky. Táto drahá zábava nedostala dostatočnú stopáž aby sa vypracoval dobrý príbeh, obľúbili sme si postavy a ešte sme videli kopec akcie. Koniec bol celkom slabý. Tržby v USA smiešne. Oceňujem namakaných orcov. Pomerne málo postáv prežilo celý film, takže sa ne môže divák aj oprávnene báť. Travis Fimmel viac menej hrá Ragnara. Nudiť som sa nenudil ale ak bude dvojka chcem aby to bolo dlhšie a lepšie. A hlavne aby som bol rád keby tam ten mladý mega gay mág už nefiguroval. Dávam 70% a je to tak medzi 3-4*.(7.8.2016)

(60/2016) / Netreba sa báť, na prvotriedny fantasy zážitok netreba vlastne ani tušiť, že existuje niečo ako počítačové hry. Warcraft ponúka nečakane seriózne fantasy s presne vyváženou priamočiarosťou a zábavnosťou príbehu. Tým, že filmári nemali zbytočne veľké oči, podarilo sa im vykresliť aj zaujímavý fantasy universe, logické motivácie postáv a zmysluplný záver. Fantasy roka. (9/10)(2.9.2016)

Určitě se tam najdou slabší chvilky, ale tak na čem ne, že... Jako člověk který na warcraftu vyrostl a hrával dnes už prehistorickou první verzi z nějakého roku '94, je film takové splněné dětské přání, takže to musím podpořit.(10.9.2016)

Rozhodně vynikající a nejlepší adaptace hry co zatím vznikla. Trikově dokonalé, výprava super. Lidé vs Orkové - drsné jako břitva a zároveň se podařilo do tohoto světa propojit i city. Srovnatelné téměř s Pánem prstenů, ale ještě drsnější. Rozhodně potěšili i povedené scény s drcením hlav, kroucení krků a krve na které se při bitvách také nešetřilo. Já si tento fantasy svět užil dosyta. PS: Hrál jsem Warcraft 3 hru naposledy. Takže příběh si už moc ani nepamatuji. Nesrovnávám s hrou, ale film sem si náramně užíval. Hurá sem s dalším dílem! // 90%(19.9.2016)

• _DAVE_

Trikově slušné, avšak dějově zcela předvídatelné, šablonovité a zcela plytké. Hlavní protagonisté sympatiemi zrovna neoplývají a konkrétně ten "král" vypadal jako by utekl z Troškovy pohádky. Souboje patřičně digitálně epické, ale bez krve a zápachu - doslova. I tak se jedná o nejlepší film podle počítačové hry co jsem kdy viděl.(5.10.2016)

Fantasy žánr je bohužel poslední roky dost slabý (co se týče filmů), proto i když má Warcraft své mouchy, příjemně mě překvapil. Co se týče vizuálu, některé scény jsou dokonalé, občas bylo ale vidět některé nedopilované efekty. Přeci jenom digitální postavy není tak snadné rozpohybovat jako reálné modely/loutky. Úvod do světa Azerothu mi přišel až moc zmatený a prostříhaný, postupem času jsem se ale začal orientovat v postavách i jejich chování, delší stopáž by zřejmě neuškodila. I tak ale musím ocenit, že i když je hlavní linku vlastně hrozně jednoduchá a okoukaná, tvůrci dokázali přidat tolik nápadů, že film vůbec nestíhá nudit. Po dlouhé době musím také ocenit skvělý soundtrack. 7/10(28.1.2017)

Kdo nehrál starého Warcrafta ., tak vůbec nic nepochopí... 100%(15.6.2016)

Vizuál ctí předlohu, naneštěstí stavba příběhu víceméně kopíruje první dva herní díly, takže zdaleka nedosahuje komplexnosti třetího Reign of Chaos, pádu Arthase a příchodu Plamenné legie.(28.6.2016)

Hru jsem nikdy nehrál, neměl páru kdo je kdo a jediné po čem jsem toužil, bylo dostat pořádnou fantasy pohádku. No a tu jsem dostal měrou vrchovatou! Vizuálně úchvatná věc, celý ten fantasy svět je vypiplaný do nejmenšího detailu, vážně lahůdka ponořit se do toho a nechat se unášet. K tomu tři mágové čarujou ostošest a i když akčních scén není moc, jsou perfektně zasazené do super jednoduchýho děje co odsejpá a neotravuje nějakou komplikací. Po vzoru "her o trůny" si ani tady nemůže být krkem jistý i sebevětší hrdina a důležitá postava (takže nečíst spoilerovací POMO koment). No jak říkám, dokonalá pohádka, která je stvořená pro velký plátno. Já se bavil skvěle a těším se na pokračování, protože tenhle příběh je rozehranej sakra dobře!(29.6.2016)

• Maik22

Tohle Fantasy sic bylo na efekty perfektní,ale toť tak vše. Hra by měla zůstat hrou.(18.7.2016)

Warcraft, klasika, fanouškovské, 3D, akční x chyběla šťáva, málo souvislostí, málo vysvětlení. Po dlouhé době v kině a ještě na 3D. Prvních pár knih jsem četla, hru samozřejmě hrála. Film se mi líbil a myslím, že pro laiky byl dostatečně srozumitelný. Nám znalým chybělo pár souvislostí a vůbec film byl ukončen doslova uprostřed věty. Každopádně pokud budou tvůrci pokračovat dalším dílem, doufám, že ne za deset dalších let, bude to trhák. ..v kině jsme nebyly se sestrou nejmladší, což mě uklidnilo..ale i podivilo, bavit se pohádkama umí jen dospělý? Děti dělaj co? (21.7.2016)

Prakticky The Shannara Chronicles ve filmové podobně. Stějně na první pohled líbivé, ale postupem času čím dál tím víc naivně prosté a prostě naivní, postavy jsou ploché a o skutečných emocích si můžete nechat zdát. Škoda, vypadalo to na zajímavý fantasy svět.(2.8.2016)

WoW jsem nikdy nehrál, takže těžko soudit, jak moc čerpá film ze své předlohy a co oproti hře přináši nového. Jakožto hráč obyč Warcraftu určité povědomí mám, ale zároveň si uvědomuju, že spousta odkazů a narážek mi ušlo a zůstalo nepochopeno. Animace je výborná, hezky se na to kouká, ale přijde mi, že se celý děj odehrává až příliš rychle. Ne nadarmo měl Pán prstenů 3 hodiny, Warcraftu bych hodinku klidně přidal. Být úplný neználek WoW, tak bych si připadal jako neplavec hozený do vody. Herecké obsazení mi taky nepřišlo zrovna povedené, konkrétně král lidí, kterému vážně sedí více role Preachera, nevýrazná královna nebo Strážce, který by mohl spíše hrát v metalové kapele. Každopádně nejvíce protivný byl Strážcův učeň, ten snad do filmu zabloudil omylem. Jinak musím říct, že se čekání vyplatilo a rád život za hordu položím ještě několikrát.(8.8.2016)

Byla to trochu nuda. Nejlepší souboj trval chvilku (Durotan vs. Gul'dan) a ten nejočekávanější trval celých 5 sekund (Lothar vs. Blackhand). Navíc Cooper a Foster mi tam vyloženě neseděli.(23.8.2016)

Celkem zklamání. Celý je to moc uspěchaný a zmatený, navíc vizuální stránka vypadá hrozně amatérsky. Když to srovnám s Knihou džunglí - ta stála "jen" o 15 milionů $ víc (podle uživatele T2) a je to úplně jiná liga. Emoce tu vůbec nefungujou a herci jsou hrozný, takže při jistý dojemný scéně mě bylo vyloženě trapně. Vzhled orků je dobrej, zloduši vypadaj hrozivě, ale k čemu to je, když v celým filmu není ani kapka krve? Vždyť si to o brutalitu přímo říká! Vlastně celej film zachraňuje poslední půlhodinka, která začíná soubojem Durotana s Gul’danem (ten je celkem našlapanej).(18.9.2016)

• Johnny.ARN

Na objektívny komentár som až veľmi zaujatý. Negatívne. Preto len poviem, že ani toľko ospevovaný vizuál nebol úplne dokonalý, ale bol celkom pekný. A len ma zaujíma, kedy Foster konečne dostane poriadnu rolu, kde by nemusel hrať alkoholického feťáka ovládajúceho kúzla na bicykli. Už sa len dožiť sfilmovania WOT-ka a bude dobre. Snáď by ma to strhlo a bavilo viac. 1 z 5(22.9.2016)

Jako videoherní adaptace se to určitě řadí mezi absolutní špičku, ale to je zhruba to samé, jako tvrdit o štírech, že jsou jedni z nejchutnějších hmyzáků. Těžce tomuhle filmu chybí spád a a trpí pro mě tím samým syndromem, jako první dvě hry v tom, že je to celý o orcích a lidi jsou nuda. Kdyby jenom nuda, to by se ještě dalo přežít, ale ona je jejich příběhová linka navíc prošpikovaná tím nejotřepanějším filmovým blátíčkem. Nejabsurdnější na celý situaci je, že to zlatý pravidlo show, don't tell skvěle funguje u orků ale u lidí selhává. Na jejich straně je to jeden typ unylýho bílýho herce ve čtyřech provedení. Že se jim díky zbytečně dlouhý stopáži dostává tolik prostoru, situaci samozřejmě nepomáhá. Jinak by to asi bylo ale v zásadě všechno. Já když jsem zaslechl ty zvěsti o kritikách a nízké návštěvnosti, čekal jsem vopravdickej bordel, po zhlédnutí mám ale naopak pocit, že i kdybych nevěděl o Azerothu a Draenoru předem ani ň, film by mi svět Warcraftu představil více než slušně. Krom toho po vizuální stránce je snímek jestli ne přímo skvělej, alespoň dost osobitej, aby se odtrhnul od tý hromady LotR klonů. Skoro škoda, že žádnej sequel už nebude. Uznejte, že Arthas by na stříbrnym plátně stál za hřích.(10.11.2016)

Absolutně fenomenální ztvárnění orků! Můj úžas a okouzlení jak z dinosaurů v prvním Jurském parku. Kéž by celý film byl takto pojat. Mohl jsem být filmovým Warcraftem dojat. Já, stařičký hráč této hry jsem trochu totiž zklamaný. Ač to říkám nerad - filmovou adaptaci hry nezvládl ohlídat ani sám velký Blizzard. Herci mdlí jak z české pohádky. Příběh jede na poloviční obrátky. Jen pokud jsou tam orkové, tak slintám jak psy paní Pavlové. Ten dizajn, styling, garderoba! Až jde na mne z felu mdloba. Brutální božské a animální. Chci vidět toho světu pokračování! Zug-Zug.(12.11.2016)